№1-кс/760/378/16
(№760/675/16-к)
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
15. 01. 2016 року слідчий суддя Солом`янського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю детектива ОСОБА_3 , розглянувши клопотання Детектива Першого підрозділу (відділу) Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України ОСОБА_3 , погоджене прокурором у кримінальному провадженні начальником четвертого відділу управління процесуального керівництва, підтримання державного обвинувачення та представництва в суді Спеціалізованої антикорупційної прокуратури Генеральної прокуратури України ОСОБА_4 - про надання дозволу на обшук в рамках кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 52015000000000002 від 04.12.2015 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.28, ч.2 ст.364 КК України,
В С Т А Н О В И В :
Детектив звернувся до слідчого судді з клопотанням про проведення обшуку в приміщеннях, розташованих за адресою: м. Львів, пр. В. Чорновола, 63, офіс 601, що фактично використовується товарною біржею «Львівська Універсальна».
В судовому засіданні детектив клопотання підтримав, просив його задовольнити з підстав наведених в клопотанні.
Заслухавши пояснення детектива, вивчивши матеріали клопотання і кримінального провадження, вважаю, що клопотання не підлягає задоволенню з наступних підстав.
У відповідності до ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
З матеріалів клопотання вбачається, що групою детективів Першого підрозділу Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України проводиться досудове розслідування у кримінальному провадженні, зареєстрованому в Єдиному реєстрі досудових розслідувань за № 52015000000000002 від 04.12.2015 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.28, ч.2 ст.364 КК України.
Згідно з матеріалами досудового розслідування, невстановлені особи з числа народних депутатів України та вищого керівництва держави, діючи умисно, всупереч інтересам служби, використовуючи надані владу та службове становище з метою отримання неправомірної вигоди для себе і третіх осіб, протягом 2014-2015 років організували реалізацію підконтрольними підприємствами ПрАТ «Пласт», ТОВ «Надра Геоцентр», ТОВ «Фірма Хас», ТОВ «Природні ресурси +», ТОВ «Карпатнадраінвест» як операторами спільної діяльності за договорами про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування» та відокремленими підрозділами останнього видобутого в межах даної діяльності природного газу на користь ТОВ «Газтранспроект», як безпосередньо, так і через фіктивних суб`єктів господарювання, у тому числі ТОВ «Морісель Груп», ТОВ «Ленстеркомпані» та інших, за істотно нижчими від ринкових цінами з подальшою реалізацією підприємствам реального сектора економіки за ринковою вартістю, що обумовило несплату до бюджету ренти за користування надрами для видобутку корисних копалин та потягло тяжкі наслідки для державних інтересів у вигляді матеріальної шкоди на суму понад 500 млн. грн., тим самим вчинили кримінальне правопорушення, передбачене ч.2 ст.28, ч.2 ст.364 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ТОВ «Надра Геоцентр», ТОВ «Фірма Хас», ТОВ «Карпатнадраінвест» як операторами спільної діяльності за договорами з ПАТ «Укргазвидобування» природній газ в 2014-2015 роках реалізовувався на аукціонах з продажу енергоресурсів на Товарній біржі «Львівська Універсальна» (ЄДРПОУ 33562323), що підтверджується копіями аукціонних свідоцтв, оформлених на вказаній біржі. Факт реалізації частини видобутого природного газу через товарну біржу «Львівська Універсальна» підтверджується також оголошеннями про аукціонні торги за замовленнями операторів спільної діяльності, розміщеними на веб-сайті вказаної біржі.
Виходячи з наведених фактичних обставин, з метою належного виконання вимог ст.ст. 2, 9, 25, 38, 91 КПК України щодо забезпечення швидкого, всебічного, повного, неупередженого, ефективного досудового розслідування, необхідним є отримання стороною обвинувачення документів, які стосуються реалізації на аукціонах товарної біржі «Львівська Універсальна» видобутого ПрАТ «Пласт», ТОВ «Надра Геоцентр», ТОВ «Фірма Хас», ТОВ «Природні ресурси +», ТОВ «Карпатнадраінвест» природного газу відповідно до договорів про спільну діяльність з ПАТ «Укргазвидобування» та його відокремленими підрозділами, та формування ціни на нього, зокрема, договорів купівлі-продажу (поставки) природного газу, укладених за результатами біржових торгів, протоколів проведених за участю вказаних суб`єктів господарювання біржових торгів, аукціонних свідоцтв на реалізацію природного газу, заявок на купівлю та на продаж природного газу з відповідними додатками, комерційних пропозицій на реалізацію природного газу,карток угод (тікетів), укладених за результатами проведених торгів, підсумкових бюлетенів за результатами торгів, реєстрів біржових контрактів, платіжнихдокументів з приводу здійснення розрахунків за укладеними на біржі контрактами, листування між учасниками укладених договорів та товарною біржею, платіжних документів щодо сплати на користь товарної біржі членських внесків чи на інші цілі, а також всіх інших документів щодо реалізації природного газу ПрАТ «Пласт», ТОВ «Надра Геоцентр», ТОВ «Карпатнадраінвест», ТОВ «Фірма Хас», ТОВ «Природні ресурси +»на біржових аукціонах, а також електронних носіїв інформації, зокрема, системних блоків комп`ютерів, ноутбуків, мобільних телефонів, на яких можуть міститися вказані документи в електронному вигляді.
Враховуючи, що оригінали перелічених документів відповідно до ст.98 КПК України можуть мати значення речових доказів при досудовому розслідуванні та розгляді справи у суді, оскільки безпосередньо містять відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, сторона обвинувачення вважає необхідним здійснити їх відшукання та вилучення саме шляхом проведення обшуку, а не через інститут тимчасового доступу до речей і документів.
Згідно даних Єдиного державного реєстру юридичних осіб товарна біржа «Львівська Універсальна» зареєстрована за адресою: Львівська область, м. Львів, Сихівський район, вул. Чукаріна, 6. Проте, відповідно до інформації, опублікованої на веб-сайті товарної біржі «Львівська Універсальна», її адміністративний офіс знаходиться за адресою:м. Львів, пр. В.Чорновола, 63, офіс 601, згідно договору оренди. Крім того, фактичне місцезнаходження адміністративного офісу біржі саме за вказаною адресою підтверджується й інформацією з оголошень про проведення аукціонних торгів, а також довідкою про результати здійснення слідчо-розшукових заходів. Відповідно до інформації з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно, власником приміщень за вказаною адресою є ТОВ «Офіс-7» (ЄДРПОУ 32126613).
Таким чином, є достатні підстави вважати, що в приміщенні товарної біржі «ЛьвівськаУніверсальна`за вищевказаною адресою зберігаються оригінали фінансово-господарських та бухгалтерських документів, пов`язаних із реалізацієюПрАТ «Пласт», ТОВ «Надра Геоцентр», ТОВ «Карпатнадраінвест», ТОВ «Фірма Хас», ТОВ «Природні ресурси +» видобутого під час здійснення спільної діяльності природного газу, що мають значення для повного, всебічного, неупередженого досудового розслідування даного кримінального провадження, в зв`язку з чим детектив просив про задоволення клопотання.
Дослідивши матеріали додані до клопотання, слідчий суддя приходить до висновку що у клопотанні слід відмовити повністю з наступних підстав.
Відповідно до ч. 1 ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
Згідно з ч. 3 ст. 234 КПК України у разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про:найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер;короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання;правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; підстави для обшуку; житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; речі, документи або осіб, яких планується відшукати. До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.
Як зазначено в ч. 5 ст. 234 КПК України слідчий суддя відмовляє у задоволенні клопотання про обшук, якщо прокурор, слідчий не доведе наявність достатніх підстав вважати, що: було вчинено кримінальне правопорушення; відшукувані речі і документи мають значення для досудового розслідування; відомості, які містяться у відшукуваних речах і документах, можуть бути доказами під час судового розгляду; відшукувані речі, документи або особи знаходяться у зазначеному в клопотанні житлі чи іншому володінні особи.
Як вбачається з клопотання детективом фактично ставиться питання про тимчасовий доступ до речей та документів, що розглядається слідчим суддею в порядку глави 15 КПК України.
Так, згідно ч. 1 ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).
У разі ж невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, відповідно до ч.1 ст. 166 КПК України, за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Разом з цим, детективом до клопотання не надано доказів наявності ухвали слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів, які детектив планує відшукати в ході проведення даного обшуку, та невиконання ним або підконтрольними йому підприємствами даної ухвали суду, у зв`язку з чим підстав для надання дозволу на проведення обшуку не вбачається, оскільки детектив звернувся з даним клопотанням передчасно.
На підставі викладеного і керуючись ст. ст. 234, 235, 372 КПК України, слідчий суддя,-
УХВАЛИВ:
В задоволенні клопотання відмовити.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий судя: ОСОБА_1
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 15.01.2016 |
Оприлюднено | 10.03.2023 |
Номер документу | 55015754 |
Судочинство | Кримінальне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні