ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
02 лютого 2016 року Справа № 916/1186/15-г Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
головуючий суддя: судді: Дроботова Т.Б., Алєєва І.В. (доповідач), Рогач Л.І.
розглянувши матеріали касаційної скарги Фермерського господарства "Кулевча" на ухвалу Одеського апеляційного господарського суду від 09.11.2015р.
у справі №916/1186/15-г Господарського суду Одеської області
за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Укртрансвагонсервіс"
до 1.Фермерського господарства "Кулевча"
2. Товариства з обмеженою відповідальністю "Амако Україна"
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Товариство з обмеженою відповідальністю "Грін Марін"
про визнання окремих умов договору оренди недійсними,
В С Т А Н О В И В:
Ухвалою Вищого господарського суду України від 16.12.2015р. касаційну скаргу Фермерського господарства "Кулевча" на ухвалу Одеського апеляційного господарського суду від 09.11.2015р. у справі №916/1186/15-г повернуто скаржнику на підставі п. 1, 4 ч. 1 ст. 111 3 ГПК України.
Подана вдруге касаційна скарга Фермерського господарства "Кулевча" на ухвалу Одеського апеляційного господарського суду від 09.11.2015р. у справі №916/1186/15-г не відповідає вимогам розділу ХІІ 1 ГПК України з наступних підстав.
Відповідно до ч. 4 ст. 111 Господарського процесуального кодексу України до касаційної скарги додаються, зокрема, докази сплати судового збору.
При зверненні з касаційною скаргою заявником не надано жодних доказів сплати судового збору у встановленому порядку та розмірі, при цьому заявлено клопотання про відстрочення сплати судового збору. Скаржник зазначає, що не має можливості сплатити судовий збір через незадовільний майновий стан.
У відповідності зі ст. 8 Закону України "Про судовий збір", враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі. Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті.
Даною статтею передбачено право суду, а не обов'язок щодо відстрочки, розстрочки або звільнення від сплати судового збору.
Пунктом 3.1 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013р. №7 "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України", визначено, що єдиною підставою для вчинення господарським судом дій, зазначених у статті 8 Закону України "Про судовий збір", є врахування ним майнового стану сторін.
Клопотання про відстрочення (розстрочення) сплати судового збору, зменшення його розміру або звільнення від його сплати може бути викладене в заяві чи скарзі, які подаються до господарського суду, або окремим документом. Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі.
Статтею 111-8 Господарського процесуального кодексу України передбачено, що касаційна скарга у випадках, передбачених пунктом 1 частини першої статті 107 цього Кодексу, розглядається протягом одного місяця.
Фермерським господарством "Кулевча" у клопотанні про відстрочення сплати судового збору не наведено та не подано доказів на підтвердження того, що матеріальне становище скаржника зміниться протягом визначеного процесуальним законом строку розгляду касаційної скарги та він зможе сплатити судовий збір у встановленому розмірі.
З огляду на наведене, подане Фермерським господарством "Кулевча" клопотання про відстрочення сплати судового збору задоволенню не підлягає.
Згідно п. 4 ч.1 ст.111 3 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
За таких обставин касаційна скарга не може бути прийнята до розгляду Вищим господарським судом України та підлягає поверненню.
Крім того, додана до касаційної скарги копія довіреності на ім'я ОСОБА_4 належним чином не засвідчена, оскільки заявником не враховані положення пункту 5.26 Національного стандарту України ДСТУ 4163-2003 "Уніфікована система організаційно-розпорядчої документації" (затвердженого Наказом Держспоживстандарту України від 07.04.2003 № 55), яким визначено, що відбитком печатки організації засвідчують на документі підпис відповідальної особи, яка засвідчує копію.
Керуючись ст.ст. 86, 111, 111 1 , п. 4 ч. 1 ст. 111 3 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України, -
У Х В А Л И В:
1.Відмовити Фермерському господарству "Кулевча" у задоволенні клопотання про відстрочення сплати судового збору.
2.Касаційну скаргу Фермерського господарства "Кулевча" на ухвалу Одеського апеляційного господарського суду від 09.11.2015р. у справі №916/1186/15-г повернути скаржнику.
Головуючий суддя Т.Б. Дроботова
Суддя (доповідач) І.В. Алєєва
Суддя Л.І. Рогач
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 02.02.2016 |
Оприлюднено | 04.02.2016 |
Номер документу | 55400176 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Алєєва I.B.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні