Провадження № 1-кс/537/119/2016
Справа № 537/1113/16-к
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
09.02.2016 року слідчий суддя Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , розглянувши у судовому засіданні в залі суду в м. Кременчуці клопотання прокурора Кременчуцької місцевої прокуратури ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку,
ВСТАНОВИВ:
Прокурор Кременчуцької місцевої прокуратури ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді із клопотанням про надання дозволу на проведення обшуку за місцем, надання послуг грального бізнесу, а саме у нежитловому приміщенні, першого поверху окремо розташованої двоповерхової будівлі, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , власником якого є ТОВ «Піросмані» (код ЄДРПОУ 31911946), з метою відшукання та вилучення речових доказів, знарядь вчинення злочину, а саме: комп`ютерної техніки, інших електронних носіїв інформації, оргтехніки, касових апаратів та апаратів для роздрукування чеків, квитанцій про зроблені ставки, мобільних телефонів, чорнової бухгалтерії, іншої документації, яка може свідчити про заняття гральним бізнесом, а також місця знаходження незаконно отриманих грошових коштів, речей та цінностей здобутих злочинним шляхом.
В обґрунтування вимог клопотання прокурором вказано на те, що у провадженні слідчого відділення Крюківського відділення поліції Кременчуцького відділу поліції Головного управління Національної поліції в Полтавській області перебувають матеріали кримінального провадження, внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12015170110001590 від 30.11.2015 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.1 ст.203-2 КК України, за фактом надання невстановленими особами послуг у сфері грального бізнесу в супереч Закону України «Про заборону грального бізнесу в Україні».
В ході досудового розслідування, під час проведення оперативно-розшукових заходів та негласних слідчих дій встановлено, що невідомі особи за попередньою змовою групою осіб, всупереч Закону України «Про заборону грального бізнесу в Україні» від 15 травня 2009 року №1334-УІ, займаються гральним бізнесом на території м. Полтави, м. Кременчука та м. Дніпропетровська а саме: організували діяльність гральних закладів, прийом грошових коштів від громадян та надають послуги в сфері грального бізнесу, цим самим створивши всі умови для здійснення азартних ігор та видачі виграшів (призів) учасникам азартних ігор.
Так, встановлено, що в нежитловому приміщенні першого поверху окремо розташованої двоповерхової будівлі, яке знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , власником якої є ТОВ «Піросмані», організовано надання послуг грального бізнесу.
З метою відшукання та вилучення речових доказів, знарядь вчинення злочину, а саме комп`ютерної техніки, інших електронних носіїв інформації, оргтехніки, касових апаратів та апаратів для роздрукування чеків, квитанцій про зроблені ставки, мобільних телефонів, чорнової бухгалтерії, іншої документації, яка може свідчити про заняття гральним бізнесом, а також місця знаходження незаконно отриманих грошових коштів, речей та цінностей здобутих злочинним шляхом виникла необхідність в проведенні обшуку в нежитловому приміщенні першого поверху окремо розташованої двоповерхової будівлі, за адресою: АДРЕСА_1 , в зв`язку з чим прокурор звернувся з даним клопотанням до слідчого судді.
Ініціатор клопотання прокурор ОСОБА_3 в судовому засіданні клопотання та його мотиви підтримав в повному обсязі, посилаючись на викладені у ньому обставини.
Допитаний в якості свідка старший оперуповноважений Управління захисту економіки в Дніпропетровській області ДЗЕ Національної поліції старший лейтенант поліції ОСОБА_4 , належним чином попереджений про кримінальну відповідальність за дачу завідомо неправдивих показань, слідчому судді надав пояснення про те, що ним на виконання доручення Кременчуцької місцевої прокуратури Полтавської області встановлено, що в м. Полтава, м. Кременчуці та м. Дніпропетровську невстановлені особи займаються гральним бізнесом. Так, в нежитловому приміщенні першого поверху, окремо розташованої двоповерхової будівлі, за адресою: АДРЕСА_1 , діє гральний заклад, де здійснюється прийом грошових коштів від громадян та надаються послуги у сфері грального бізнесу.
Вислухавши ініціатора клопотання, беручи до уваги пояснення свідка, вивчивши представлені в суд матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до наступних висновків.
Слідчим суддею, зокрема з наявного в матеріалах клопотання витягу з кримінального провадження № 12015170110001590 в сукупності з іншими матеріалами кримінального провадження, долученими до матеріалів клопотання, встановлено, що Крюківське відділення поліції Кременчуцького відділу поліції ГУ НП в Полтавській області здійснює досудове розслідування кримінального провадження за вказаним номером, відомості про яке внесено до ЄРДР 30.11.2015 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 203-2 КК України за фактом надання невстановленими особами послуг у сфері грального бізнесу всупереч Закону України «Про заборону грального бізнесу в Україні».
Як встановлено слідчим суддею, на час розгляду клопотання, письмову підозру у вчинення кримінального правопорушення за описаним вище фактом будь-якій визначеній фізичній особі не вручено.
Відповідно до ст. 234 КПК України обшук проводиться з метою виявлення та фіксації відомостей про обставини вчинення кримінального правопорушення, відшукання знаряддя кримінального правопорушення або майна, яке було здобуте у результаті його вчинення, а також встановлення місцезнаходження розшукуваних осіб.
У разі необхідності провести обшук слідчий за погодженням з прокурором або прокурор звертається до слідчого судді з відповідним клопотанням, яке повинно містити відомості про: найменування кримінального провадження та його реєстраційний номер; короткий виклад обставин кримінального правопорушення, у зв`язку з розслідуванням якого подається клопотання; правову кваліфікацію кримінального правопорушення з зазначенням статті (частини статті) закону України про кримінальну відповідальність; підстави для обшуку; житло чи інше володіння особи або частину житла чи іншого володіння особи, де планується проведення обшуку; особу, якій належить житло чи інше володіння, та особу, у фактичному володінні якої воно знаходиться; речі, документи або осіб, яких планується відшукати. До клопотання також мають бути додані оригінали або копії документів та інших матеріалів, якими прокурор, слідчий обґрунтовує доводи клопотання, а також витяг з Єдиного реєстру досудових розслідувань щодо кримінального провадження, в рамках якого подається клопотання.
За результатами аналізу та співставлення наявних матеріалів клопотання у співвідношенні з показами свідка та поясненнями ініціатора клопотання, а також за результатами оглянутих в судовому засіданні матеріалів легалізованих результатів проведення негласних слідчих дій в рамках даного кримінального провадження, слідчий суддя вважає, що клопотання містить відомості, необхідність наявності яких вимагає ст. 234 КПК України. При цьому клопотання обґрунтовується долученими документами в їх копіях.
Окрім того, згідно з інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об`єктів нерухомого майна щодо суб`єкта від 15.01.2016 року встановлено, щонежитлове приміщення за адресою: м. Дніпропетровськ, проспект Кірова, буд. 7, належить ТОВ «Піросмані». Однак, як слідує з пояснення свідка шляхом огляду було встановлено, що в даному нежитловому приміщенні першого поверху окремо розташованої двоповерхової будівлі знаходиться гральний заклад, де фактично надаються послуги грального бізнесу, що підтверджується фотознімками та протоколом огляду місця події від 03.02.2016 року.
Слідчий суддя приходить до висновку, що прокурором доведено наявність достатніх підстав вважати, що було вчинено кримінальне правопорушення та доведено наявність достатніх відомостей, що вказують на можливість досягнення мети обшуку. Відшукуванні речі та документи можуть мати значення для досудового розслідування в даному кримінальному провадженні, можуть бути доказами під час судового розгляду та можуть знаходиться у зазначеному в клопотанні нежитловому приміщенні.
З урахуванням викладеного, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання про надання дозволу на проведення обшуку нежитлового приміщення першого поверху окремо розташованої двоповерхової будівлі, за адресою: АДРЕСА_1 , є таким, що підлягає задоволенню.
Керуючись ст.ст. 234, 235 КПК України, слідчий суддя,-
ПОСТАНОВИВ:
Клопотання прокурора Кременчуцької місцевої прокуратури ОСОБА_3 про надання дозволу на проведення обшуку задовольнити.
Надати прокурору Кременчуцької місцевої прокуратури ОСОБА_3 дозвіл на проведення обшуку за місцем, надання послуг грального бізнесу, а саме у нежитловому приміщенні першого поверху окремо розташованої двоповерхової будівлі, яка знаходиться за адресою: АДРЕСА_1 , що належить ТОВ «Піросмані», з метою відшукання та вилучення речових доказів, знарядь вчинення злочину, а саме: комп`ютерної техніки, інших електронних носіїв інформації, оргтехніки, касових апаратів та апаратів для роздрукування чеків, квитанцій про зроблені ставки, мобільних телефонів, чорнової бухгалтерії, іншої документації, яка може свідчити про заняття гральним бізнесом, а також місця знаходження незаконно отриманих грошових коштів, речей та цінностей здобутих злочинним шляхом.
Прокурору Кременчуцької місцевої прокуратури ОСОБА_3 в порядку положень ч. 4 ст. 535 КПК України повідомити слідчого суддю про виконання даної ухвали.
З даної ухвали виготовлено два примірники, які чітко позначені як копії.
Ухвала діє до 09 березня 2016 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя: ОСОБА_1
Суд | Крюківський районний суд м.Кременчука |
Дата ухвалення рішення | 09.02.2016 |
Оприлюднено | 10.03.2023 |
Номер документу | 55620977 |
Судочинство | Кримінальне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні