Справа № 445/1445/15-а
П О С Т А Н О В А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
04 березня 2016 року Золочівський районний суд Львівської області
в складі судді Сивак В. М.
при секретарі Захарчук Н.Я.
за участю : представника позивача Деркач О.С., представника відповідача Сабаль О.З.,
представника третьої особи Лоподчак О.О.,
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в м. Золочів Львівської області справу за адміністративним позовом ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України в Золочівському районі Львівської області за участі третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, - Навчального центру Національної гвардії України (військова частина НОМЕР_1 ) про зобов"язання провести перерахунок та виплату пенсії, -
в с т а н о в и в :
ОСОБА_1 звернувся в суд з позовною заявою до правління Пенсійного Фонду України в Золочівському районі Львівської області, за участі третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, ? Навчального центру Національної гвардії України (військова частина НОМЕР_1 ) про зобов`язання управління Пенсійного фонду України в Золочівському районі Львівської області провести перерахунок та виплату йому пенсії починаючи з 26.03.2015 року, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2001р. №1210 з урахуванням Довідки про заробітну плату (грошове забезпечення), одержану особою за роботу (службу) в зоні відчуження в 1986-1990 роках, яка знаходиться в матеріалах моєї пенсійної справи із розрахунку фактичної заробітної плати в зоні відчуження в сумі 117,24 крб. В обґрунтування позовних вимог зазначає, що 26.03.2015 року звернувся до відповідача із заявою про перерахунок пенсії на підставі постанови КМУ від 23.11.2011 р.№1210. Разом з іншими необхідними документами подав також довідку за формою, встановленою чинним законодавством. Однак,йому відмовлено у перерахунку пенсії, посилаючись на те, що подана довідка не відповідає встановленій формі та видана без посилання на первинні фінансові документи, на підставі яких вона видана. Такі дії відповідача вважає незаконними, оскільки єдиною неточністю у зазначеній довідці є описка у шапці (зроблено посилання на наказ Міністерства соціальної політики України від 03.09.2012 р. №536, а не наказ Міністерства соціальної політики України від 12.10.2012 р. №644). Інші необхідні довідки, які видані на підставі первинних документів, містяться у матеріалах його пенсійної справи. З вказаних підстав просить задоволити позов у повному обсязі.
Представник позивача Деркач О.С. позов підтримав та просить його задоволити у повному обсязі. Додатково зазначив, що позивач звернувся до управління Пенсійного фонду у Золочівському районі із заявою перерахувати йому пенсію лише за роботу у зоні відчуження з 09.09.1986 до 12.09.1986 року, інші періоди роботи не брати до уваги, оскільки документи, що це підтверджують не збереглися не з його вини.
Представники відповідача ОСОБА_2 та Гаврачинська Н.В. проти задоволення позову заперечують, вважають його незаконним та безпідставним, з приводу чого подано письмові пояснення. Зазначає, що Постанова Кабінету Міністрів України від 23.11.2012 року №1210, на яку посилається позивач як на підставу своїх позовних вимог, передбачає перерахунок пенсій по інвалідності (а не за віком), що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсій у зв`язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи. На момент набрання чинності зазначеною постановою ОСОБА_1 виплачувалась пенсія по віку і йому не було встановлено інвалідність, що настала у зв`язку з ліквідацією наслідків Чорнобильської катастрофи. Тому, у позивача відсутні правові підстави для перерахунку пенсії. У 2015 році управління Пенсійного фонду у Золочівському районі за заявою позивача перевело його на пенсію по інвалідності. Однак, у перерахунку відповідної пенсії було відмовлено у зв`язку з тим, що довідка про заробітну плату ОСОБА_1 , на підставі якої здійснюється перерахунок, містить численні порушення. А саме: така довідка видана Навчальним центром національної гвардії України військовою частиною НОМЕР_1 , в цей час, коли позивач ніс військову службу у військовій частині НОМЕР_2 ; видана на підставі архівної довідки про грошове забезпечення від 12 жовтня 2005 року №3/35-858, а не первинного документа особистої картки грошового забезпечення.
Відповідач також зазначає, що копії первинних документів, на підставі яких було видано довідку про заробітну плату позивача, містять суперечливі відомості щодо періодів та місця несення служби у зоні відчуження.
У зв`язку наявністю численних неточностей та суперечностей у документах, які пред`явлені для перерахунку пенсії, відповідач звернувся в Центральний архів Національної гвардії України з проханням видати уточнюючу довідку про період та місце участі у ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС в зонах радіоактивного забруднення на ОСОБА_1 . Однак, як вбачається із документів, наданих Центральним архівом, відсутні відомості про місце дислокації військової частини в якій проходив службу позивач.
Із копій документів, які надані Центральним архівом Національної гвардії України, перебування ОСОБА_1 в м. Прип`ять за період з 09.09.1986 року по 12.09.1986 року не підтверджується. З врахуванням вищезазначеного просить у задоволенні позову відмовити.
Представник третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, ОСОБА_3 підтримав позовні вимоги та надав письмо пояснення, де зазначено, що довідка про період роботи (служби) по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також на територіях радіоактивного забруднення, про заробітну плату за цей період була видана ОСОБА_1 на підставі первинних документів, зокрема архівних довідок у яких містяться посилання на карточку грошового забезпечення №76 та маршрутного листа, з врахуванням нормативно-правових актів, які регулюють порядок такої видачі.
Заслухавши пояснення сторін та дослідивши письмові докази у справі суд приходить до наступних висновків.
Статтею 15 Закону України "Про пенсійне забезпечення" визначено, що умови, норми та порядок пенсійного забезпечення громадян, які постраждали від Чорнобильської катастрофи, визначаються Законом України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" або їм надається право на одержання пенсій на підставах, передбачених цим Законом.
ОСОБА_1 належить до осіб, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи (категорія 1) згідно посвідчення Серія НОМЕР_3 , виданого 11 березня 2015 року.
Згідно посвідчення Серія НОМЕР_4 від 26 березня 2015 року ОСОБА_1 є інвалідом 2 групи і має право на пільги, встановлені законодавством України для ветеранів війни інвалідів війни.
Із Довідки №1192 від 07 вересня 2015 року, виданої Головним управлінням Пенсійного фонду, вбачається, що ОСОБА_1 отримує пенсію по інвалідності внаслідок Чорнобильської катастрофи як інвалід ІІ групи.
Згідно ч.ч. 1, 2 ст. 54 Закону України "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи" пенсії по інвалідності, що настала внаслідок каліцтва чи захворювання, і пенсії у зв`язку з втратою годувальника внаслідок Чорнобильської катастрофи можуть призначатися за бажанням громадянина із заробітку, одержаного за роботу в зоні відчуження в 1986-1990 роках, у розмірі відшкодування фактичних збитків, який визначається згідно з законодавством.
Відповідно до ст. 15 ЗУ "Про статус і соціальний захист громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи", підставами для визначення статусу учасника ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС є період роботи (служби) у зоні відчуження, що підтверджено відповідними документами. Видача довідок про період роботи (служби) по ліквідації наслідків аварії на Чорнобильській АЕС, а також на територіях радіоактивного забруднення, про заробітну плату за цей період здійснюється підприємствами, установами та організаціями (військкоматами).
Відповідно до п.4 ч.3. постанови Кабінету Міністрів України «Про підвищення рівня соціального захисту громадян, які постраждали внаслідок Чорнобильської катастрофи» від 23 листопада 2011 р. № 1210
у разі коли особа пропрацювала у зоні відчуження менше календарного місяця у 1986-1990 роках, за її бажанням пенсія може обчислюватися виходячи із заробітної плати, одержаної за роботу у зоні відчуження, за весь фактично відпрацьований час, в одному із неповних календарних місяців роботи протягом цих років, без додавання суми заробітної плати за період роботи за межами зони відчуження. У такому разі заробітна плата за весь фактично відпрацьований час ділиться на число відпрацьованих днів, а одержана сума множиться на 25,4. Якщо дні роботи припали на вихідні і святкові дні, розрахунок заробітної плати проводиться у такому ж порядку, як і за роботу у робочі дні, а доплата за вихідні і святкові дні, нарахована за фактично відпрацьований час, з урахуванням установленої кратності додається до суми обчисленої заробітної плати.
ОСОБА_1 звернувся до управління Пенсійного фонду України у Золочівському районі із заявою здійснити перерахунок йому пенсії відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2011 року №1210.
23 червня 2015 рішенням №4146/03-40 Управління пенсійного фонду України у Золочівському районі Львівської області ОСОБА_1 відмовлено у проведенні перерахунку згідно довідки про заробітну плату (грошове забезпечення), одержану особою за роботу (службу) в зоні відчуження в 1986-1990 роках, оскільки така не відповідає встановленій формі, а також видана без посилання на первинні фінансові документи, що слугували підставою її видачі.
Згідно з пунктом 2.10 Порядку подання та оформлення документів для призначення (перерахунку) пенсій відповідно до Закону України "Про загальнообов`язкове державне пенсійне страхування", затвердженого постановою правління Пенсійного фонду України від 25 листопада 2005 року №22-1 і зареєстрованого в Міністерстві юстиції України 27 грудня 2005 року за №1566/11846 довідка про заробітну плату (дохід) особи видається на підставі особових рахунків, платіжних відомостей та інших документів про нараховану заробітну плату підприємством, установою чи організацією, де працювала особа, яка звертається за пенсією. Якщо такі підприємства. Установи, організації ліквідовані або припинили своє існування з інших причин, то довідки про заробітну плату видаються правонаступником цих підприємств, установ та організацій або архівними установами.
Форма довідки про заробітну плату (грошове забезпечення), одержану особою за роботу (службу) в зоні відчуження в 1986-1990 роках затверджена наказом Міністерством соціальної політики України 03.09.2012№ 536 Про затвердження форми Довідки про заробітну плату (грошове забезпечення), одержану особою за роботу (службу) в зоні відчуження в 1986-1990 роках.
Судом встановлено, що зазначена довідка відповідає визначеній законодавством формі, а також видана Навчальним центром національної гвардії України (військова частина НОМЕР_1 ) на підставі архівної довідки №399 від 12.05.2015 року, тому повинна слугувати підставою для перерахунку пенсії.
Поза тим, копії документів, які знаходяться у матеріалах справи, а саме: Довідка №243/2 від 16 вересня 1986 року, Довідка №244 від 15вересня 1986 року, Довідка №3/35-857 від 12 жовтня 2005 року, Довідка №3/35-858 від 12 жовтня 2005 року, Наказ командира військової частини №3217 №235 від 12 вересня 1986 року підтверджують факт перебування ОСОБА_1 у зоні відчуження ? у м. Прип`ять у період з 09 вересня 1986 року до 12 вересня 1986 року. Посилання відповідача на відсутність документів, які б підтверджували місто несення служби у зоні відчуження та конкретний період такої служи загалом є безпідставними, оскільки для реалізації права на перерахунок пенсії достатньо встановити факт перебування позивача у відповідному місці з 09.09.1986 року до 12.09.1986 року, про що власне і надано суду належні докази.
Враховуючи вищезазначені обставини, зокрема дотримання порядку звернення за перерахуванням пенсії, подання необхідних документів, які відповідають встановленій законодавством формі, також доведення факту перебування у зоні відчуження у визначений період, суд приходить до висновку про наявність підстав для задоволення вимог позивача.
На підставі вищезазначеного та керуючись ст. 10, 11, 49, 71, 159, 160 КАС України, суд,
в и р і ш и в :
Позов ОСОБА_1 до Управління Пенсійного фонду України України в Золочівському районі Львівської області, за участі третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, - Навчального центру Національної гвардії України (військова частина НОМЕР_1 ) про зобов`язання провести перерахунок та виплату пенсії задоволити.
Зобов`язати Управління Пенсійного фонду України в Золочівському районі Львівської області (80700, Львівська обл., м.Золочів. вул. Валова, 4, ЄДРПОУ 20859150) провести перерахунок та виплату пенсії ОСОБА_1 (місце реєстрації: АДРЕСА_1 , ІПН НОМЕР_5 ) починаючи з 26.03.2015 року, відповідно до постанови Кабінету Міністрів України від 23.11.2001р. №1210 з урахуванням Довідки про заробітну плату (грошове забезпечення), одержану особою за роботу (службу) в зоні відчуження в 1986-1990 роках, яка знаходиться в матеріалах пенсійної справи із розрахунку фактичної заробітної плати в зоні відчуження в сумі 117,24 карбованців.
Постанова може бути оскаржена у Львівський апеляційний адміністративний суд протягом 10 днів з дня її проголошення шляхом подачі через Золочівський районний суд Львівської області апеляційної скарги.
Суддя : В. М. Сивак
Суд | Золочівський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 04.03.2016 |
Оприлюднено | 28.09.2022 |
Номер документу | 56897921 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Львівський апеляційний адміністративний суд
Гінда Оксана Миколаївна
Адміністративне
Львівський апеляційний адміністративний суд
Гінда Оксана Миколаївна
Адміністративне
Золочівський районний суд Львівської області
Сивак В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні