УКРАЇНА
Романівський районний суд Житомирської області
290/1196/14-к
У Х В А Л А
смт. Романів 5 березня 2015 року
Слідчий суддя Романівського районного суду Житомирської області ОСОБА_1 , за участю старшого прокурора прокуротури Романівського району Житомирської області ОСОБА_2 , секретаря судового засідання ОСОБА_3 , розглянувши клопотання про тимчасовий доступ до транспортного засобу,-
В С Т А Н О В И В :
Старший прокурор прокуратури Романівського району Житомирської області ОСОБА_2 звернулась до слідчого судді з клопотанням, в якому зазначено, що нею здійснюється процесуальне керівництво у кримінальному провадженні № 12014060150000448, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань у зв"язку із вчиненням кримінального правопорушення, передбаченого частиною 2 статті 289 Кримінального кодексу України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що 24.10.2014 року невстановлена особа проникла на охоронювану територію ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", розташованого по АДРЕСА_1 та незаконно заволоділа транспортним засобом - автомобілем «Hyundai Tucson» державний номерний знак НОМЕР_1 , який перебував у користуванні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 ».
Окрім цього, встановлено, що 16.02.2015 року близько 12 години невстановлена особа на території цього ж підприємства, незаконно заволоділа цим же транспортним засобом.
Посилаючись на те, що в ході досудового розслідування виникла необхідність у проведенні автотоварознавчої експертизи для встановлення вартості атомобіля, який був предметом посягання, прокурор просить надати слідчому та співробітникам оперативного підрозділу Романівського РВ УМВС України в Житомирській області тимчасовий доступ до цього автомобіля з можливістю його вилучення.
Окрім цього, в клопотанні зазначено про недоцільність виклику у судове засідання особи, у володінні якої знаходиться транспортний засіб, оскільки такий виклик створює реальну загрозу його знищення.
Відповідно до статті 159 Кримінального процесуального кодексу України (далі КПК України) тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.
За змістом частини 5 статті 163 КПК України слідчий суддя постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які не містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи, а також самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв"язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.
Слідчим суддею встановлено, що до Єдиного реєстру досудових розслідувань внесені відомості про те, що 24.10.2014 року невстановлена особа проникла на охоронювану територію ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", розташованого по АДРЕСА_1 та незаконно заволоділа транспортним засобом - автомобілем «Hyundai Tucson» державний номерний знак НОМЕР_1 , який належить ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 », а також про те, що 16.02.2015 року близько 12 години невстановлена особа на території цього ж підприємства, незаконно заволоділа цим же транспортним засобом.
Також встановлено, що автомобіль «Hyundai Tucson» державний номерний знак НОМЕР_1 належить ТОВ " ІНФОРМАЦІЯ_3 ".
З липня 2014 року вказаний автомобіль знаходився у коритсуванні ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » на підставі договору оренди.
На даний час автомобіль «Hyundai Tucson» державний номерний знак НОМЕР_1 знаходиться у володінні ПАТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", розташованого за адресою: АДРЕСА_1 .
Вартість цього автомобіля є важливою обставиною, яку необхідно встановити під час досудового розслідування, оскільки з нею пов"язаний розмір матеріальної шкоди, заподіяної кримінальним правопорушенням.
Встановлення цієї обставини можливе шляхом дослідження транспортного засобу експертом.
Вказані обставини свідчать про обґрунтованість доводів клопотання та про необхідність надання доступу до автомобіля «Hyundai Tucson» державний номерний знак НОМЕР_1 .
Мета отримання доступу до цього автомобіля (проведення автотоварознавчої експертизи) зумовлює необхідність надання можливості його вилучення.
Керуючись статтями 159,162-164 КПК України, слідчий суддя, -
В И Р І Ш И В :
Надати слідчому СВ Романівського РВ УМВС України в Житомирській області ОСОБА_4 , а також співробітникам оперативного підрозділу Романівського РВ УМВС України в Житомирській області: ОСОБА_5 , ОСОБА_6 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 тимчасовий доступ до автомобіля «Hyundai Tucson» державний номерний знак НОМЕР_1 , який знаходиться у володінні ПАТ " ІНФОРМАЦІЯ_1 ", розташованого за адресою: АДРЕСА_1 , з наданням можливості його вилучення.
Встановити строк дії ухвали до 4 квітня 2015 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Відповідно до статті 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Суд | Романівський районний суд Житомирської області |
Дата ухвалення рішення | 05.03.2015 |
Оприлюднено | 20.03.2023 |
Номер документу | 57235857 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Романівський районний суд Житомирської області
Бабич С. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні