Справа № 684/283/16-к
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
18 квітня 2016 року смт. Стара Синява
Слідчий суддя Старосинявського районного суду Хмельницької області ОСОБА_1 , за участю секретаря ОСОБА_2 , прокурора ОСОБА_3 , розглянувши клопотання начальника Старосинявського відділу Старокостянтинівської місцевої прокуратури молодшого радника юстиції ОСОБА_4 , у кримінальному провадженні за №420162402300000018 від 08.04.2016 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 367 КК України, про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів,
встановив:
13 квітня 2016 року начальник Старосинявського відділу Старокостянтинівської місцевої прокуратури ОСОБА_4 , звернувся до Старосинявського районного суду Хмельницької області із клопотанням про надання дозволу на тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , посилаючись на те, що посадові особи ІНФОРМАЦІЯ_1 , не виконуючи своїх службових обов`язків, визначених ст. 24 Закону України «Про оренду землі» та ст. 288 Податкового кодексу України щодо необхідності повідомлення органу доходів і зборів про укладення договорів оренди землі, після укладення 26.04.2007 року двох договорів оренди земельних ділянок промисловості площею 1,35 га та 11,56 га відповідно, що розташовані в АДРЕСА_1 , не повідомили ІНФОРМАЦІЯ_2 про їх укладення, в результаті чого спричинено тяжкі наслідки, що полягають у ненадходженні з 2007 року по теперішній час до бюджету грошових коштів за їх оренду в загальному розмірі 1032 800 грн.
Відповідно до ч.4 ст.107 КПК України, фіксування судового засідання технічними засобами не проводилось.
В судовому засіданні прокурор клопотання підтримав та пояснив, що 26.04.2007 року між ІНФОРМАЦІЯ_3 та ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » укладено два договори оренди земельних ділянок промисловості площею 1,35 га та 11,56 га відповідно, що знаходяться в АДРЕСА_1 , та повідомили ІНФОРМАЦІЯ_2 про їх укладення, в результаті чого спричинено тяжкі наслідки, що полягають у ненадходженні з 2007 року по теперішній час до бюджету грошових коштів за їх оренду в загальному розмірі 1032 800 грн.
08.04.2016 року інформацію про дане правопорушення було внесене прокурором до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №420162402300000018 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст. 367 КК України.
На запит Старосинявського відділу Старокостянтинівської місцевої прокуратури від 01.04.2016 року про надання належним чином завірених копій договорів оренди землі від 26.04.2007 року та матеріалів, на підставі яких вони були укладені, 05.04.2016 року за №421 надійшла відповідь ІНФОРМАЦІЯ_1 , згідно якої констатовано про укладення даних договорів та надано не завірені їх копії. Матеріали, на підставі яких було укладено два вищевказані договори оренди землі, надано не було.
Разом з тим, вказані документи мають важливе доказове значення для встановлення фактичних обставин справи та осіб, що вчинили кримінальне правопорушення, які в подальшому необхідно долучити до матеріалів кримінального провадження №42016240230000018.
Тому, з метою захисту громадян, охорони їх прав , свобод та законних інтересів, а також забезпечення швидкого розкриття, повного та неупередженого розслідування по кримінальному провадженню, виникла необхідність в отриманні доступу до інформації, яка знаходиться у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 .
Іншим способом, аніж за рішенням суду, отримати вказану інформацію неможливо.
Згідно ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до електронних інформаційних систем або їх частин, мобільних терміналів систем зв`язку здійснюється шляхом зняття копії інформації, що міститься в таких електронних інформаційних системах або їх частинах, мобільних терміналах систем зв`язку, без їх вилучення. Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Відповідно до ч.2 ст.159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді, суду.
Згідно з ч. 5 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Суд встановив, що документи, про доступ до яких просить прокурор, безпосередньо стосуються обставин вчинення кримінального правопорушення. Таким чином, суд вважає, що такі документи перебувають або можуть перебувати у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. Суд також вважає, що інформація, яка міститься у документах, про тимчасовий доступ до яких просить прокурор, буде сприяти встановленню істини у кримінальному провадженні.
Разом з тим суд переконався у доведеності обставин, передбачених ч. 3 ст. 132 КПК України.
Запитувані документи не відносяться до речей і документів, до яких заборонений доступ (ст. 161 КПК України).
Проте суд встановив, що документи, про доступ до яких просить слідчий, містять охоронювану законом таємницю (п. 7 ч. 1 ст. 162 КПК України).
При цьому суд виходить із вимог ч. 2 ст. 32 Конституції України, якою передбачено, не допускається збирання, зберігання, використання та поширення конфіденційної інформації про особу без її згоди, крім випадків, визначених законом, і лише в інтересах національної безпеки, економічного добробуту та прав людини.
Ч. 6 ст. 163 КПК України передбачено, що слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів. Доступ особи до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, здійснюється в порядку, визначеному законом. Доступ до речей і документів, що містять відомості, які становлять державну таємницю, не може надаватися особі, що не має до неї допуску відповідно до вимог закону.
З`ясувавши зміст та характер документів, про доступ до яки просить слідчий, суд переконався у можливості використання як доказів відомостей, що містяться в цих документах, а також у неможливості іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов висновку про обґрунтованість клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів та доцільність застосування такого заходу забезпечення кримінального провадження.
При цьому суд вважає, що для тимчасового доступу до речей і документів достатнім та розумним є строк у один місяць.
Керуючись ст.ст. 110, 159-166, 309 КПК України,
ухвалив:
Надати старшому слідчому Старосинявського ВП Летичівського ВП ГУНП України в Хмельницькій області майору поліції ОСОБА_5 дозвіл на тимчасовий доступ до оригіналів документів з можливістю ознайомлення та здійснення їх копій, які перебувають у володінні ІНФОРМАЦІЯ_1 , адреса: АДРЕСА_2 , тел. НОМЕР_1 , а саме:
-Договорів оренди земельних ділянок промисловості від 26.04.2007 року площею 1,35 га та 11,56 га відповідно, що знаходяться в АДРЕСА_1 .
-Матеріалів, на підставі яких були укладені договори оренди земельних ділянок промисловості від 26.04.2007 року площею 1,35 га та 11,56 га відповідно, що знаходяться в АДРЕСА_1 (заяв, рішень сесій ІНФОРМАЦІЯ_1 , викопіювальних матеріалів тощо).
-Книги вихідної кореспонденції за 2007 рік.
Дана ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.
У відповідності з ч. 1 ст. 166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Старосинявський районний суд Хмельницької області |
Дата ухвалення рішення | 18.04.2016 |
Оприлюднено | 13.03.2023 |
Номер документу | 57269595 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Старокостянтинівський районний суд Хмельницької області
Андрощук Є. М.
Кримінальне
Старосинявський районний суд Хмельницької області
Віговський В. О.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні