Ухвала
від 02.06.2016 по справі 537/1221/16-к
КРЮКІВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.КРЕМЕНЧУКА

Провадження № 1-кс/537/543/2016

Справа № 537/1221/16-к

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02.06.2016 року слідчий суддя Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю начальника другого відділу КР СУ ФР Кременчуцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_3 , розглянувши в залі суду в м. Кременчуці клопотання начальника другого відділу КР СУ ФР Кременчуцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області капітана податкової міліції ОСОБА_3 про призначення позапланової документальної перевірки,

ВСТАНОВИВ:

01.06.2016 року начальник другого відділу КР СУ ФР Кременчуцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області капітан податкової міліції ОСОБА_3 звернувся до суду із клопотанням, у встановленому законом порядку погодженим з прокурором Кременчуцької місцевої прокуратури про призначення позапланової документальної перевірки ПП «Біамід» (код ЄДРПОУ 39276898, м Кременчук), з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за 2014 календарний рік (період з 01.01.2014 року по 31.12.2014 рік), проведення позапланової виїзної перевірки доручити Головному управлінню ДФС у Полтавській області (Полтавська область, м. Полтава, вул. Фрунзе, 4).

В обґрунтування вказаного клопотання зазначив, що слідче управління фінансових розслідувань Кременчуцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області проводить досудове розслідування у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32015170090000037 від 14.12.2014 року, за фактом ухилення від сплати податків службовими особами ПрАТ «Атом» (код ЄДРПОУ 25163708), що призвело до фактичного ненадходження в бюджет коштів у особливо великих розмірах та кваліфікується за ч. 3 ст. 212 КК України.

Встановлено, що службові особи ПрАТ «Атом» (код ЄДРПОУ 25163708) в період часу з серпня по грудень 2014 року в результаті сумнівних взаємовідносин по придбанню товарів, робіт (послуг) у підприємств, що мають ознаки фіктивності та задіянню в схемі ухилення від сплати податків ряду підприємств, ухилилися від сплати податків, що призвело до фактичного ненадходження до бюджету коштів у великих розмірах. У ході досудового розслідування було встановлено, що з метою ухилення від сплати податків, службові особи ПрАТ «Атом» в 2014 році створили схему штучного завищення податкового кредиту з ПДВ, а саме: використовують транзитні та «фіктивні» СГД в ланцюгу постачання з метою завищення ціни на придбання комплектуючих, а саме: ТОВ «Астораль» (код ЄДРПОУ 39260249), ПП «Біамід» (код ЄДРПОУ 39276898), ТОВ «Авіакомпанія Діалог Аеро-Сервіс» (код ЄДРПОУ 33234585), ТОВ «КВ Трансфер» (код ЄДРПОУ 37466588) та ТОВ «Геарон» (код ЄДРПОУ 36670932).

Аналізом проведених операцій встановлено, що дана схема застосовується службовими особами ПрАТ «Атом» виключно з метою штучного завищення ціни придбання товарів для зменшення податкових зобов`язань та з метою ухилення від сплати податків.

Таким чином, сума сумнівних взаємовідносин ПрАТ «Атом» з придбання товарів, робіт (послуг) у ТОВ «Астораль» через ланцюг задіяних у схемі ухилення від сплати податків за період серпень-листопад 2014 року складає 6 907 712 тис. грн..

Враховуючи те, що ПП «Біамід» (код ЄДРПОУ 39276898) задіяно у схемі ухилення від сплати податків службовими особами ПрАТ «Атом» шляхом штучного завищення вартості та перетворення товарів, придбаних у ТОВ «Авіакомпанія «Діалог Аеро-Сервіс» (код ЄДРПОУ 33234585) та реалізованих в подальшому на адресу ТОВ «Астораль» (код ЄДРПОУ 39260249), виникла необхідність у дослідженні обставин вищевказаних фінансово-господарських взаємовідносин та відповідності їх чинному податковому законодавству, в зв`язку з чим начальник другого ВКР СУ ФР Кременчуцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області ОСОБА_3 подав дане клопотання на розгляд слідчому судді.

В судовому засіданні ініціатор клопотання, клопотання та його мотиви підтримав з підстав зазначених у ньому.

Слідчим суддею достовірно встановлено, що слідче управління фінансових розслідувань Кременчуцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області проводить досудове слідство кримінального провадження № 32015170090000037, внесеного до ЄРДР 14.12.2015 року, за фактом вчинення кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 212 КК України.

Як, слідує з витягу ЄРДР службові особи ПрАТ «Атом» (код ЄДРПОУ 25163708, м. Кременчук) протягом 2012-2014 років в результаті сумнівних взаємовідносин по придбанню товарів, робіт (послуг) у підприємств, що мають ознаки фіктивності ТОВ «Астораль» (код ЄДРПОУ 39260249), ПОГ «Патріот» Харківської обласної спілки інвалідів Афганістану (код ЄДРПОУ 34863047), ТОВ «Геарон» (код ЄДРПОУ 36670932), ПП «Кірс» (код ЄДРПОУ 30842594), ФГ «Гранат» (код ЄДРПОУ 25422038) та використанню в схемі ухилення від сплати податків з метою штучного завищення ціни придбання товарів для зменшення податкових зобов`язань підприємств ТОВ «КВ Трансфер» (код ЄДРПОУ 37466588), ТОВ «Авіакомпанія «Діалог Аеро-Сервіс» (код ЄДРПОУ 33234585), ПП «Біамід» (код ЄДРПОУ 39276898) та подальшої реалізації готової продукції кінцевому споживачу ТОВ «Інфокс» (код ЄДРПОУ 14289688), ухилилися від сплати податку на додану вартість, що у 5000 і більше разів перевищує установлений законодавством неоподаткований мінімум доходів громадян та є особливо великим розміром.

Так, з поданого клопотання та матеріалів поданих в його обґрунтування вбачається, що ПП «Біамід» через пов`язані між собою підприємства, а саме через ТОВ «Геарон», ТОВ «КВ Трансфер», ТОВ «Авіакомпанія «Діалог-Аеросервіс», здійснювало фінансово-господарські взаємовідносини з ПрАТ «Атом» протягом 2014 року. Відповідно до податкових декларацій з податку на додану вартість ПП «Біамід» задекларованих доходів у 2015 році не було.

При цьому, ухвалою слідчого судді Крюківського районного суду м. Кременчука Полтавської області від 15.02.2016 року аналогічне клопотання начальника другого відділу КР СУ ФР Кременчуцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області було задоволено та проведення перевірки доручено Кременчуцькій об`єднаній державній податковій інспекції ГУ ДФС у Полтавській області.

З листа Головного управління ДФС у Полтавській області вбачається, що через відсутність підрозділів податкового аудиту на рівні територіальних податкових органів Полтавської області провести відповідну перевірку не є можливим, в зв`язку з чим доручити проведення перевірки необхідно Головному управлінню ДФС у Полтавській області.

На час розгляду клопотання, письмову підозру у вчинення кримінального правопорушення за описаним вище фактом будь-якій визначеній фізичній особі не вручено.

Відповідно до ч. ст. 93 КПК України сторона обвинувачення здійснює збирання доказів шляхом проведення слідчих (розшукових) дій та негласних слідчих (розшукових) дій, витребування та отримання від органів державної влади, органів місцевого самоврядування, підприємств, установ та організацій, службових та фізичних осіб речей, документів, відомостей, висновків експертів, висновків ревізій та актів перевірок, проведення інших процесуальних дій, передбачених цим Кодексом.

Згідно п.п. 75.1.2. та п. 75.1., ст. 75 Податкового кодексу України контролюючі органи мають право проводити камеральні, документальні (планові або позапланові; виїзні або невиїзні) та фактичні перевірки.

Документальною перевіркою вважаєтьсяперевірка, предметом якої є своєчасність, достовірність, повнота нарахування та сплати усіх передбачених цим Кодексом податків та зборів, а також дотримання валютного та іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, дотримання роботодавцем законодавства щодо укладення трудового договору, оформлення трудових відносин з працівниками (найманими особами) та яка проводиться на підставі податкових декларацій (розрахунків), фінансової, статистичної та іншої звітності, регістрів податкового та бухгалтерського обліку, ведення яких передбачено законом, первинних документів, які використовуються в бухгалтерському та податковому обліку і пов`язані з нарахуванням і сплатою податків та зборів, виконанням вимог іншого законодавства, контроль за дотриманням якого покладено на контролюючі органи, а також отриманих в установленому законодавством порядку контролюючим органом документів та податкової інформації, у тому числі за результатами перевірок інших платників податків.

Згідно п.п. 78.1.11 п. 78.1 ст. 78 Податкового кодексу України документальна позапланова перевірка здійснюється за наявності отриманого судового рішення суду (слідчого судді) про призначення перевірки або постанову органу, що здійснює оперативно-розшукову діяльність, слідчого, прокурора, винесену ними відповідно до закону.

Відповідно до п. 82.2. ст. 82 Податкового кодексу України тривалість перевірок, визначених устатті 78цього Кодексу, не повинна перевищувати 15 робочих днів для великих платників податків, щодо суб`єктів малого підприємництва - 5 робочих днів, для фізичних осіб - підприємців, які не мають найманих працівників, за наявності умов, визначених в абзацах третьому - восьмому цього пункту, - 3 робочі дні, інших платників податків - 10 робочих днів.

Відповідно до ч. 3 Прикінцевих положень ЗУ «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи» установлено, що у 2015 та 2016 роках перевірки підприємств, установ та організацій, фізичних осіб - підприємців з обсягом доходу до 20 мільйонів гривень за попередній календарний рік контролюючими органами здійснюються виключно з дозволу Кабінету Міністрів України, за заявкою суб`єкта господарювання щодо його перевірки, згідно з рішенням суду або згідно з вимогамиКримінального процесуального кодексу України.

Беручи до уваги вищевикладене та враховуючи те, що для повного і неупередженого дослідження обставин кримінального правопорушення та збирання доказів необхідно провести позапланову документальну перевірку ПП «Біамід», а також те, що наявні достатні підстави вважати, що результати позапланової документальної перевірки з питань додержання вимог податкового законодавства мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у вказаному кримінальному провадженні, є підстави для задоволення клопотання.

На підставі вищевикладеного та керуючись ст.ст. 75, 78, 82 ПК України, Законом України «Про внесення змін до Податкового кодексу України та деяких законодавчих актів України щодо податкової реформи», ст. 93 КПК України, слідчий суддя, -

П О С Т А Н О В И В:

Клопотання начальника другого відділу КР СУ ФР Кременчуцької ОДПІ ГУ ДФС у Полтавській області капітана податкової міліції ОСОБА_3 про призначення позапланової документальної перевірки - задовольнити.

Призначити позапланову документальну перевірку ПП «Біамід» (код ЄДРПОУ 39276898, м. Кременчук) з питань дотримання вимог податкового, валютного та іншого законодавства за 2014 календарний рік, а саме за період з 01.01.2014 року по 31.12.2014 рік.

Проведення позапланової документальної перевірки доручити Головному управлінню ДФС у Полтавській області (Полтавська область, м. Полтава, вул. Фрунзе, 4).

Перевірку провести у термін, визначений ст. 82 Податкового кодексу України.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя ОСОБА_1

Дата ухвалення рішення02.06.2016
Оприлюднено15.03.2023
Номер документу58079021
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —537/1221/16-к

Ухвала від 02.06.2016

Кримінальне

Крюківський районний суд м.Кременчука

Дядечко І. І.

Ухвала від 30.05.2016

Кримінальне

Крюківський районний суд м.Кременчука

Дядечко І. І.

Ухвала від 30.05.2016

Кримінальне

Крюківський районний суд м.Кременчука

Дядечко І. І.

Ухвала від 30.05.2016

Кримінальне

Крюківський районний суд м.Кременчука

Дядечко І. І.

Ухвала від 20.05.2016

Кримінальне

Крюківський районний суд м.Кременчука

Дядечко І. І.

Ухвала від 20.05.2016

Кримінальне

Крюківський районний суд м.Кременчука

Дядечко І. І.

Ухвала від 17.03.2016

Кримінальне

Крюківський районний суд м.Кременчука

Дядечко І. І.

Ухвала від 17.03.2016

Кримінальне

Крюківський районний суд м.Кременчука

Дядечко І. І.

Ухвала від 17.03.2016

Кримінальне

Крюківський районний суд м.Кременчука

Дядечко І. І.

Ухвала від 17.03.2016

Кримінальне

Крюківський районний суд м.Кременчука

Дядечко І. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовахліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні