У Х В А Л А
09.06.2016 Справа №607/12224/15-к
Слідчий суддя Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області ОСОБА_1 , при секретарі судового засідання ОСОБА_2 , за участю старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 , розглянувши у судовому засіданні в залі суду в місті Тернополі клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 за погодженням прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами,які ведуть боротьбу з організованою злочинністю прокуратури Тернопільської області ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю, -
В С Т А Н О В И В :
До слідчого судді Тернопільського міськрайонного суду Тернопільської області з клопотанням про надання тимчасового доступу до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю, в рамках кримінального провадження №12015210010001287 від 19 травня 2015 року, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.4 ст. 190 КК України, звернувся старший ОВС СУ ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 за погодженням прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами,які ведуть боротьбу з організованою злочинністю прокуратури Тернопільської області ОСОБА_4 .
В судовому засіданні старший слідчий ОВС СУ ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 клопотання підтримав та просить його задовольнити.
Заслухавши старшого слідчого, вивчивши клопотання та додані до нього матеріали, слідчий суддя приходить до наступного висновку.
Як зазначено у клопотанні, в жовтні 2014 року ОСОБА_5 за попередньою змовою із ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та іншими особами з метою заволодіння грошовими коштами громадян, які останні мали перераховувати на надані їм рахунки як умову отримання у лізинг нових легкових автомобілів, вартість яких була меншою від середньої ринкової для аналогічної моделі на момент оформлення договору фінансового лізингу, створили товариство з обмеженою відповідальності «Лізингову компанію « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (кодЄДРПОУ НОМЕР_1 , юридична адреса: АДРЕСА_1 ). В подальшому, за для забезпечення діяльності створеного TOB « ІНФОРМАЦІЯ_1 » 09 грудня 2014 року у відділенні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_2 » відкрито банківський рахунок № НОМЕР_2 , а 24 березня 2015 року у відділенні № НОМЕР_3 AT « ІНФОРМАЦІЯ_3 » відкрито поточний банківський рахунок № НОМЕР_4 , на які за попереднім спільним умислом членів злочинної групи потерпілі повинні були вносити власні грошові кошти за придбання автомобілів. Також з метою забезпечення злочинної діяльності групи ОСОБА_6 в січні 2015 року підшукано та взято в оренду нежитлове офісне приміщення по АДРЕСА_2 , а пізніше з 14 лютого 2015 року ОСОБА_6 через підставну особу взято в оренду нежитлове офісне приміщення АДРЕСА_3 , яке до квітня 2015 використовувалося ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_5 для обману потерпілих та укладення договорів фінансового лізингу.
З метою збільшення надходжень грошових коштів на банківські рахунки TOB « ІНФОРМАЦІЯ_1 », учасниками злочинної групи в мережі «Інтернет» розміщено оголошення про реалізацію легкових автомобілів у лізинг, вказавши контактний телефон, яким користувалася ОСОБА_5 . Остання під час спілкування по телефону із потенційними потерпілими, вводила їх в оману, обіцяючи доставку автомобіля по місцю проживання в найкоротший термін у випадку оплати частини його вартості, свідомо не повідомляючи істотних умов договору фінансового лізингу, що мали суттєве значення для осіб у прийнятті рішення щодо укладання угод. Крім того, ОСОБА_6 та ОСОБА_7 проект договору фінансового лізингу був розроблений таким чином, щоб його текст для юридично недосвідченої особи був занадто складним для розуміння та усвідомлення його основних положень і у подальшому до висвітлення його змісту уповноваженою особою ТОВ в іншому значенні.
Отже, вказане вище TOB « ІНФОРМАЦІЯ_1 » використовувалося в шахрайській схемі із заволодіння грошовими коштами громадян, а саме на рахунках товариства акумулювалися грошові кошти потерпілих осіб. Громадяни під впливом обману та надання їм неправдивої інформації щодо істотних умов договору, добровільно вносили на рахунки зазначеного TOB власні кошти, будучи запевненими ОСОБА_5 та вважаючи, що переказують їх в рахунок оплати частини вартості автомобіля, який кожен потерпілий мав намір придбати у власність, будучи переконаними, що в іншому випадку автомобіль вони не отримають.
Після внесення певної суми грошових коштів на рахунок TOB « ІНФОРМАЦІЯ_1 » із ошуканим громадянином ОСОБА_5 , яка була уповноваженою особою товариства, укладала договір фінансового лізингу, копію якого разом із додатками передавала останньому, повідомляючи недостовірну інформацію, що замовлений автомобіль буде доставлений по місцю проживання клієнта протягом 3-5 днів, а по закінченню вказаного часу, повідомляла різні вигадані причини, чому автомобіль не надійшов, таким чином відтерміновуючи отримання автомобіля.
Водночас, ОСОБА_6 та ОСОБА_7 , які мали фактичний доступ до рахунків товариства, після поступлення грошових коштів за допомогою банківських карток зняли їх готівкою, не маючи жодного наміру виконувати умови укладених договорів.
В результаті злочинних дій ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_5 замовленого легкового автомобіля від TOB « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ніхто із громадян не отримав через повідомлення потерпілим недостовірної інформації про умови надання майна в лізинг та яка суттєво відрізнялась від положень договору.
Таким чином, протягом лютого - квітня 2015 років члени злочинної групи ОСОБА_6 , ОСОБА_7 та ОСОБА_5 шляхом обману заволоділи грошовими коштами ОСОБА_8 на суму 54560 гривень, ОСОБА_9 на суму 13860 гривень, ОСОБА_10 на суму 35600 гривень, ОСОБА_11 на суму 58080 гривень, ОСОБА_12 на суму 26400 гривень, ОСОБА_13 на суму 34800 гривень, ОСОБА_14 на суму 28000 гривень, ОСОБА_15 на суму 56000 гривень, ОСОБА_16 на суму 31160 гривень, ОСОБА_17 на суму 32760 гривень, ОСОБА_18 на суму 35200 гривень, а всього на загальну суму 406 420 гривень, що в шістсот і більше разів перевищує неоподаткований мінімум доходів громадян на момент вчинення злочину та вважається шкодою в особливо великих розмірах.
Крім того, в ході досудового розслідування встановлено, що учасники злочинної групи в період вчинення злочину користувалися номерами телефонів оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » з наступними номерами: НОМЕР_5 та НОМЕР_6 , що випливає із допитів потерпілих ОСОБА_19 , ОСОБА_9 та ОСОБА_17 .
В ході досудового розслідування виникла необхідність у тимчасовому доступі до роздруківки вхідних - вихідних дзвінків, та повідомлень абонентів оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » з номерами: НОМЕР_5 та НОМЕР_6 , які здійснювалися в період з 01 жовтня 2014 року до 01 червня 2015 року з прив`язкою до базових станцій, із зазначенням азимуту перебування абонента, ІМЕІ телефону, що має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, зокрема для встановлення особи, яка скоїли дане кримінальне правопорушення
Вказана інформація перебуває у базах даних оператора стільникового зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », офіс якого знаходиться за адресою: АДРЕСА_4 , та може мати значення доказів у кримінальному провадженні.
У відповідності до п.7 ч.1 ст.162 КПК України інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, маршрутів передання тощо відноситься до охоронюваної законом таємниці.
Відповідно до п.п. 1, 2 ч.5, ч. 6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. Слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Старшим слідчим у клопотанні не обґрунтовано необхідності надання тимчасового доступу до інформації по абонентських номерах НОМЕР_5 та НОМЕР_6 саме за період з 00.00 год. 01 жовтня 2014 року по 00.00 год. 01 червня 2015 року та не доведено, що потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи осіб, про який ідеться в клопотанні слідчого, оскільки слідчий просить надати тимчасовий доступ до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю, за значний період. Тому, для досягнення дієвості кримінального провадження та виконання завдання, для досягнення якого слідчий звернувся із клопотанням, слідчий суддя вважає за необхідне надати тимчасовий доступ до вказаної інформації за період з 00.00 год. 01 січня 2015 року по 00.00 год. 01 травня 2015 року.
З врахуванням вищевикладеного, а також того, що інформація, яка знаходиться в оператора телекомунікаційних послуг ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, зокрема для встановлення ролі кожного учасника злочинної групи у вчиненому злочині, отримання доказів, та приймаючи до уваги неможливість отримати відомості в інший спосіб, слідчий суддя вважає, що клопотання підлягає до часткового задоволення.
На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 159, 163, 164, 309 КПК України, слідчий суддя -
П О С Т А Н О В И В :
Клопотання старшого слідчого в ОВС СУ ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 за погодженням прокурора відділу нагляду за додержанням законів органами,які ведуть боротьбу з організованою злочинністю прокуратури Тернопільської області ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до інформації, яка містить охоронювану законом таємницю задовольнити частково.
Надати дозвіл старшому слідчому в ОВС СУ ГУНП в Тернопільській області ОСОБА_3 , старшому оперуповноваженому УЗЕ в Тернопільській області ДЗЕ НПУ ОСОБА_20 , оперуповноваженому УЗЕ в Тернопільській області ДЗЕ НПУ ОСОБА_21 , оперуповноваженому УЗЕ в Тернопільській області ДЗЕ НПУ ОСОБА_22 на тимчасовий доступ до інформації, яка перебуває у оператора стільникового зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 », за адресою АДРЕСА_4 , а саме інформації у текстовому та електронному вигляді про всі факти з`єднань (вхідні та вихідні дзвінки) у тому числі із нульовою тривалістю та повідомлень абонентів оператора стільникового зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » з номерами абонентів: НОМЕР_5 та НОМЕР_6 , які здійснювалися в період з 00.00 год. 01 січня 2015 року до 00.00год. 01 травня 2015 року з прив`язкою до базових станцій, із зазначенням азимуту перебування абонента, ІМЕІ телефону.
Строк дії ухвали встановити протягом десяти днів з дня її постановлення.
У разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положенням Кримінального процесуального кодексу України з метою відшукання та вилучення вказаних речей та документів.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя Тернопільського
міськрайонного суду Тернопільської області ОСОБА_1
Суд | Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 09.06.2016 |
Оприлюднено | 13.03.2023 |
Номер документу | 58267287 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Дзюбановський Ю. І.
Кримінальне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Базан Л. Т.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні