cpg1251
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
15 червня 2016 року Справа № 914/500/15 Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
Кривди Д.С. - головуючого (доповідача), Борденюк Є.М., Могил С.К., розглянувши матеріали касаційної скаргиПриватного підприємства "Фортем" на ухвалу Львівського апеляційного господарського суду від 27.04.2015 у справі№ 914/500/15 Господарського суду Львівської області за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю фірма "Триада" доПриватного підприємства "Фортем" простягнення 31822,71 грн, В С Т А Н О В И В :
Подана касаційна скарга не може бути прийнята до розгляду Вищим господарським судом України, оскільки вона не відповідає вимогам розділу ХІІ 1 Господарського процесуального кодексу України з наступних підстав.
Відповідно до статті 110 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга може бути подана протягом двадцяти днів з дня набрання судовим рішенням апеляційного господарського суду законної сили.
Касаційну скаргу вих. №080216/1 від 08.02.2015 подано після закінчення строку, встановленого для її подання, без клопотання про відновлення процесуального строку (касаційну скаргу Приватного підприємства "Фортем" на ухвалу Львівського апеляційного господарського суду від 27.04.2015 у справі №914/500/15 подано 10.02.2016, що підтверджується відбитком календарного штемпеля Укрпошти на конверті відправлення).
Відповідно до пункту 5 частини 1 статті 111 3 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо скаргу подано після закінчення строку, встановленого для її подання, без клопотання про поновлення цього строку або таке клопотання відхилено.
Крім того, згідно пункту 4 частини 1 статті 111 3 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
Частиною 1 статті 4 Закону України "Про судовий збір" передбачено, що судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно зі статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" мінімальна заробітна плата у місячному розмірі з 1 січня становить 1378 грн.
Частиною 2 статті 4 Закону України "Про судовий збір" (у редакції, що діє з 01.09.2015) ставка судового збору за подання до господарського суду касаційної скарги на ухвалу становить - 1 розмір мінімальної заробітної плати.
Однак заявником до касаційної скарги взагалі не додано доказів сплати судового збору, проте заявлено клопотання про розстрочення сплати судового збору.
Згідно з статтею 8 Закону України "Про судовий збір" враховуючи майновий стан сторони, суд може своєю ухвалою відстрочити або розстрочити сплату судового збору на певний строк, але не довше ніж до ухвалення судового рішення у справі (ч.1). Суд може зменшити розмір судового збору або звільнити від його сплати на підставі, зазначеній у частині першій цієї статті (ч.2).
В пункті 3.1 постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 21.02.2013 року № 7 "Про деякі питання практики застосування розділу VI Господарського процесуального кодексу України" роз'яснено, що єдиною підставою для вчинення господарським судом дій, зазначених у ст.8 Закону України "Про судовий збір", є врахування ним майнового стану сторін.
Особа, яка заявляє відповідне клопотання, повинна навести доводи і подати докази на підтвердження того, що її майновий стан перешкоджав (перешкоджає) сплаті нею судового збору у встановленому порядку і розмірі.
Водночас, звертаючись до суду касаційної інстанції із клопотанням про розстрочення сплати судового збору, скаржник не навів жодних обґрунтованих підстав та не надав відповідних доказів на підтвердження неможливості сплати ним судового збору; з огляду на що клопотання задоволенню не підлягає.
Відповідно до пункту 4 частити 1 статті 111 3 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
На підставі викладеного та керуючись статтею 86, пунктами 4, 5 частини першої статті 111 3 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України
У Х В А Л И В:
Відмовити заявнику в задоволенні клопотання про розстрочення сплати судового збору за подання касаційної скарги.
Касаційну скаргу Приватного підприємства "Фортем" №080216/1 від 08.02.2015 на ухвалу Львівського апеляційного господарського суду від 27.04.2015 у справі № 914/500/15 Господарського суду Львівської області повернути скаржнику без розгляду.
Головуючий Д. Кривда
Судді Є. Борденюк
С. Могил
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 15.06.2016 |
Оприлюднено | 17.06.2016 |
Номер документу | 58369155 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Кривда Д.C.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні