ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЛЬВІВСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
29.06.2016 р. Справа № 8/104
Господарський суд Львівської області у складі судді Гутьєвої В.В.,
розглянувши клопотання Публічного акціонерного товариства В«Всеукраїнський акціонерний ОСОБА_1В» про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції, призначеному на 29.06.2016 року
у справі за заявою Фермерського господарства „Агро-ЛанВ» , с. Стоянці, Мостиського району Львівської області
про банкрутство Фермерського господарства „Агро-ЛанВ» (81370, Львівська обл., Мостиський р-н, с.Стоянці; ідентифікаційний код 32966520)
ВСТАНОВИВ:
Суть заяви: Фермерське господарство „Агро-ЛанВ» звернулось у суд із заявою про банкрутство Фермерського господарства „Агро-ЛанВ» у порядку, встановленому ст. ст. 11, 50 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» .
Ухвалою від 13.10.2009 р. порушено провадження у справі та введено мораторій на задоволення вимог кредиторів.
Постановою від 15.03.2011 р. суд визнав ФГ „Агро-ЛанВ» банкрутом, відкрив ліквідаційну процедуру і ліквідатором банкрута призначив арбітражного керуючого ОСОБА_2, яку зобов'язав судову процедуру ліквідації банкрута здійснювати у порядку, встановленому ст. ст. 22-34 Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» . Оголошення про визнання боржника банкрутом та відкриття ліквідаційної процедури опубліковано в офіційному друкованому органі - газеті „Голос УкраїниВ» № 56 (5056) від 29.03.2011 р.
Ухвалою від 18.10.2011 р. достроково припинено повноваження ліквідатора ФГ „Агро-ЛанВ» ОСОБА_2 та призначено ліквідатором арбітражного керуючого ОСОБА_3, також зобов'язано арбітражного керуючого ОСОБА_2 у п'ятиденний строк передати одержані під час проведення ліквідаційної процедури установчі документи, штампи, печатку, фінансово-бухгалтерську документацію, в т.ч. акт інвентаризації майна, майнові активи банкрута ліквідатору ОСОБА_3 за актом прийому-передачі.
21.06.2016 р. на адресу суду надійшло клопотання Публічного акціонерного товариства В«Всеукраїнський акціонерний ОСОБА_1В» від 16.06.2016 р. за вих. № 11/2-33571 (за вхідн. № 26038/16 від 21.06.2016 р.) про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції, призначеному на 29.06.2016 року у справі № 8/104. Клопотання ПАТ В«Всеукраїнський ОСОБА_1В» обґрунтовано тим, що ПАТ В«ВіЕйБі БанкВ» перебуває в процесі ліквідації, відтак, зменшено фінансування витрат на відрядження представників для участі в судових засіданнях.
Розглянувши клопотання Публічного акціонерного товариства В«Всеукраїнський акціонерний ОСОБА_1В» про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції та матеріали справи, суд дійшов висновку про відмову у задоволенні клопотання, виходячи з наступного.
Клопотання Публічного акціонерного товариства В«Всеукраїнський акціонерний ОСОБА_1В» про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції, призначеному на 29.06.2016 року у справі № 8/104 надійшло на адресу Господарського суду Львівської області 21.06.2016 р. Проте суддя Гутьєва В.В. перебувала у щорічній відпустці з 13.06.2016 р. до 24.06.2016 р. включно (наказ Господарського суду Львівської області № 165-к від 30.05.2016 р., тривалість відпустки з 13.06.2016 р. до 24.06.2016 р. включно). Відтак, суд був позбавлений можливості розглянути клопотання ПАТ В«Всеукраїнський акціонерний ОСОБА_1В» про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції, призначеному на 29.06.2016 року у справі № 8/104 по суті.
Причини, які вказує у клопотанні представник Публічного акціонерного товариства В«Всеукраїнський акціонерний ОСОБА_1В» не є підставою для проведення судового засідання у режимі відеоконференції.
Випадки, в яких суд може постановити ухвалу про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції не визначені у законі. Проте, необхідність здійснення відеоконференції, визначається з врахуванням обставин справи, її складності та потреби у наданні пояснень залучених спеціалістів чи інших учасників процесу, які за станом здоров'я чи з інших незалежних від цих осіб причин не можуть бути присутніми у засіданні суду, а їх участь є обов'язковою.
Призначення судових засіданнь у режимі відеоконференції повинно здійснюватись у виключних випадках, коли за об'єктивних причин учасник процесу не може брати участь у засіданні, а його участь є необхідною для встановлення всіх обставин справи.
Відповідно до ч. 6 ст. 11 Закону України В«Про судоустрій і статус суддівВ» учасникам судового процесу на підставі рішення суду забезпечується можливість брати участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції у порядку, встановленому законом. Обов'язок забезпечити проведення відеоконференції покладається на суд, який отримав судове рішення про проведення відеоконференції, незалежно від спеціалізації та інстанції суду, який прийняв таке рішення.
Статтею 74 1 ГПК України передбачено, що господарський суд за власною ініціативою або за клопотанням сторони, третьої особи, прокурора, іншого учасника судового процесу може постановити ухвалу про їх участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції.У клопотанні про участь у судовому засіданні в режимі відеоконференції в обов'язковому порядку зазначається суд, в якому необхідно забезпечити її проведення. Таке клопотання може бути подано не пізніш як за сім днів до дня проведення судового засідання, в якому відбуватиметься така участь.Питання про участь особи у судовому засіданні в режимі відеоконференції вирішується господарським судом за наявності відповідного клопотання або за власною ініціативою не пізніш як за п'ять днів до дня проведення такого судового засідання. Ухвала суду, прийнята за наслідками вирішення цього питання, оскарженню не підлягає.
Відповідно до ч. 7 ст. 11 Закону України В«Про судоустрій і статус суддівВ» судові засідання проводяться виключно в спеціально обладнаному для цього приміщенні суду - залі засідань, яке придатне для розміщення сторін та інших учасників судового процесу і дає змогу реалізувати надані їм процесуальні права і виконувати процесуальні обов'язки, передбачені законом.
Згідно з п. 2 Прикінцевих та перехідних положень Закону України В«Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо участі в судовому засіданні в режимі відеоконференціїВ» до повного забезпечення функціонування системи відеоконференцзв'язку в усіх судах України учасники судового процесу можуть брати участь у судових засіданнях в режимі відеоконференції лише за наявності технічної можливості для її проведення у відповідних судах.
Враховуючи наведене, суд вважає за необхідне відмовити у задоволенні клопотання Публічного акціонерного товариства В«Всеукраїнський акціонерний ОСОБА_1В» про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції, призначеному на 29.06.2016 року у справі № 8/104
Керуючись ст.ст. 74-1, 86 ГПК України, суд -
УХВАЛИВ:
У задоволенні клопотання Публічного акціонерного товариства В«Всеукраїнський акціонерний ОСОБА_1В» про участь в судовому засіданні в режимі відеоконференції, призначеному на 29.06.2016 року у справі № 8/104 про банкрутство Фермерського господарства „Агро-ЛанВ» відмовити.
Суддя Гутьєва В.В.
Суд | Господарський суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 29.06.2016 |
Оприлюднено | 05.07.2016 |
Номер документу | 58682174 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні