У Х В А Л А
23.03.2016 Справа №607/2866/16-ц
Суддя Тернопільського міськрайонного суду Сливка Л.М., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1, в інтересах якої діє ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_4 про відшкодування майнової та моральної шкоди,
ВСТАНОВИВ:
Позивачка ОСОБА_1, в інтересах якої діє ОСОБА_2 подала до суду позовну заяву до відповідачів ОСОБА_3, ОСОБА_4, в якій просить стягнути із відповідачів в її користь матеріальну шкоду в розмірі 7355, 04 гривень та моральну шкоду - в розмірі 5000 гривень.
Вивчивши матеріали позовної заяви, суддя приходить до висновку, що даний позов підлягає залишенню без руху, оскільки не відповідає вимогам ст.119, ЦПК України.
Відповідно до ст. 119 ЦПК України позовна заява має містити відомості, передбачені пунктами 1-7 частини другої зазначеної статті, та відповідати іншим вимогам, встановленим законом. До позовної заяви додається документ, що підтверджує сплату судового збору.
У поданій позовній заяві позивачем заявлено дві вимоги, одна з яких майнового, інша - немайнового характеру, зокрема:
- вимога майнового характеру про стягнення матеріальної шкоди в розмірі 7355, 04 гривень;
- вимога немайнового характеру про стягнення моральної шкоди в розмірі 5000 гривень.
Згідно статті 4 Закону України В«Про судовий збірВ» за подання позивачем фізичною особою або фізичною особою-підприємцем позовної заяви майнового характеру, ставки судового збору встановлюються в розмірі 1 відсотка ціни позову, але не менше 0,4 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати, тобто не менше 551,20 гривень та не більше 6890 гривень. За подання до суду позовної заяви немайнового характеру сплачується судовий збір у розмірі 0,4 розміру мінімальної заробітної плати, тобто 551,20 гривень.
Відповідно до ч. 3 ст. 6 Закону України "Про судовий збір" за подання позовної заяви, що має одночасно майновий і немайновий характер, судовий збір сплачується за ставками, встановленими для позовних заяв майнового та немайнового характеру.
Пунктом 12 Постанови № 2 Пленуму Верховного Суду України В«Про застосування норм цивільного процесуального законодавства при розгляді справ у суді першої інстанціїВ» від 12 червня 2009 року встановлено, що визначаючи розмір судового збору, суди повинні мати на увазі, що заяви, в яких порушується питання про одночасне вирішення майнового і немайнового спорів, оплачуються судовим збором за ставками, встановленими для позовів майнового характеру, і ставками для вимог немайнового характеру.
Відповідно до роз'яснень, які містяться й у п. 13 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ В«Про застосування судами законодавства про судові витрати у цивільних справахВ» від 17 жовтня 2014 року, якщо в позовній заяві об'єднано дві або більше самостійних вимог немайнового характеру, пов'язані між собою, судовий збір сплачується окремо з кожної із таких вимог (або загальною сумою), наприклад, за вимогами про усунення перешкод у користуванні власністю та відшкодування моральної шкоди.
З урахуванням вказаних вимог закону за подання вказаного позову позивачці необхідно сплатити 1102, 40 гривень судового збору. Однак, позивачкою сплачено лише 551, 20 гривень, що підтверджується наявною в матеріалах справи квитанцією.
Таким чином, позивачці необхідно доплатити ще 551, 20 гривень судового збору.
Відповідно до ч. 1 ст. 121 ЦПК України суддя, встановивши, що позовну заяву подано без додержання вимог, викладених у статті 119 цього Кодексу, або не сплачено судовий збір постановляє ухвалу, в якій зазначаються підстави залишення заяви без руху, про що повідомляє позивача і надає йому строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання позивачем ухвали.
Враховуючи вищенаведені обставини, суддя вважає, що дану позовну заяву слід залишити без руху, надавши ОСОБА_1 п'ятиденний термін з дня отримання копії ухвали суду для усунення вказаних недоліків.
Керуючись ст.ст. 119, 121, 210 ЦПК України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву ОСОБА_1, в інтересах якої діє ОСОБА_2 до ОСОБА_3, ОСОБА_4 про відшкодування майнової та моральної шкоди - залишити без руху, надавши позивачеві термін протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали суду для усунення вказаних недоліків.
У випадку невиконання вказаних вимог у встановлений строк, заява буде вважатися неподаною та повернута заявнику.
Головуючий суддяОСОБА_5
Суд | Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області |
Дата ухвалення рішення | 23.03.2016 |
Оприлюднено | 06.07.2016 |
Номер документу | 58730726 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Тернопільський міськрайонний суд Тернопільської області
Сливка Л. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні