ОДЕСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
У Х В А Л А
про повернення апеляційної скарги
"07" липня 2016 р.Справа № 915/449/16 Одеський апеляційний господарський суд у складі колегії суддів:
головуючого судді : Т.А. Величко
суддів: С.В. Таран, І.Г. Філінюка
(Склад колегії сформовано на підставі протоколу автоматизованого розподілу судової справи між суддями)
розглянувши клопотання про відновлення пропущеного процесуального строку на апеляційне оскарження та апеляційну скаргу Миколаївського базового медичного коледжу
на рішення господарського суду Миколаївської області від 06.06.2016р.
по справі № 915/449/16
за позовом: Публічне акціонерне товариство «Миколаївобленерго»
до відповідача: Миколаївського базового медичного коледжу
про визнання додаткової угоди від 11.03.16 року з додатком № 10 до договору № 44/1080 від 05.01.16 року, укладеною на умовах проекту, наданого позивачем,
ВСТАНОВИВ:
Рішенням господарського суду Миколаївської області від 06.06.2016р. позов задоволено частково.
Визнано додаткову угоду від 11.03.2016 року з додатком № 10 до договору про постачання електричної енергії № 44/1080 від 05.01.2016 року укладеною на умовах проекту, наданого публічним акціонерним товариством «Миколаївобленерго» (вул. Громадянська, 40, м. Миколаїв, код 23399393) та викладено їх в наступній редакції:
« 1. Додаток № 10 до договору № 44/1080 від 05.01.2016 р. втрачає свою чинність та викладається в редакції від 11.03.2016 р.
2. Сторони дійшли згоди в тому, що всі положення договору, в які не було внесено змін даною додатковою угодою, залишаються чинними у попередній редакції, і Сторони підтверджують щодо них свої зобов'язання.
3. Дана додаткова угода з додатком набирає чинності з моменту набрання законної сили рішення господарського суду Миколаївської області від 06.06.16 р. по справі № 915/449/16, є невід'ємною частиною договору № 44/1080 від 05.01.2016 р., та діє протягом дії договору.
4. Ця Угода складена українською мовою на 1 сторінці у 2 оригінальних примірниках, по одному для кожної Сторони, кожний з яких має однакову юридичну силу.
Додаток № 10 до договору № 44/1080 від 05.01.2016 р.
Порядок розрахунків
1. Розрахунковим вважається період з 10 числа місяця до такого ж числа наступного місяця. Назва розрахункового періоду співпадає з назвою місяця, у якому цей період закінчується.
Покази розрахункових засобів обліку відповідно до переліку об'єктів Споживача і точок комерційного обліку фіксуються Споживачем на звітну дату кожного місяця та оформлюються "Актом про використану електричну енергію " по наведеному у Додатку № 4 зразку у 2-х примірниках по одному для кожної сторони.
Розрахунки за електричну енергію проводяться Споживачем виключно грошовими коштами на поточний рахунок із спеціальним режимом використання Постачальника.
За дату оплати приймається дата зарахування коштів на поточний рахунок із спеціальним режимом використання Постачальника.
2. Споживач до 5 числа місяця до початку розрахункового періоду здійснює оплату на наступний розрахунковий період (попередню оплату) у сумі вартості 100% заявленого обсягу споживання електроенергії на поточний рахунок із спеціальним режимом використання.
У випадку співпадання дати оплати з вихідним чи святковим днями, споживач здійснює оплату у найближчий робочий день, що передує вихідному чи святковому дню.
В день надання "Акту про використану електричну енергію" Постачальник надає Споживачу рахунки за фактично спожиту активну електроенергію і фактичне перетікання реактивної електроенергії за розрахунковий період та рахунок на здійснення попередньої оплати.
Якщо фактичне споживання електричної енергії виявиться більшим ніж очікуване, різниця між сумою попередньої оплати та вартістю фактично спожитої електроенергії має бути сплачена протягом 5 операційних днів з дня отримання рахунків за фактично використану у розрахунковому періоді електричну енергію.
Якщо сума передоплати перевищує вартість фактично використаної електроенергії, надлишкові кошти зараховуються як оплата наступних платежів.
Припинення повністю або частково постачання електричної енергії за несплату передбачених цим додатком рахунків на попередню оплату не може застосовуватись раніше початку розрахункового або планового періоду, на який має здійснюватись відповідна оплата.
3. Споживач, який має погоджену у встановленому порядку екологічну та/або аварійну броню електропостачання, здійснює протягом перших трьох днів поточного розрахункового періоду платіж: за резервування обсягу електричної енергії на покриття аварійної (екологічної) броні в наступному розрахунковому періоді за тарифами, які діють на день здійснення платежу.
4. Обсяг фактично спожитої за розрахунковий період електричної енергії, з урахуванням розрахункової величини втрат на ділянці мережі від місця встановлення засобів обліку до межі балансової належності електромереж, визначається відповідно до "Акту про використану електричну енергію ".
Акт про використану електричну енергії субспоживачем узгоджується з основним споживачем.
Якщо Постачальник електричної енергії не отримав у зазначений термін даних про обсяги спожитої електричної енергії, визначення обсягу спожитої електричної енергії здійснюється відповідно до Правил користування електричною енергією.
5. Сума коштів, які має оплатити Споживач за спожиту в розрахунковому періоді електричну енергію визначається за діючими у цьому розрахунковому періоді тарифами.
6. За перевищення договірних величин споживання електричної енергії та потужності Споживач оплачує Постачальнику нараховані відповідно до ст. 26 Закону України «Про електроенергетику» санкції протягом 5 операційних днів з дня отримання рахунку.
Кошти за перевищення договірних величин споживання електричної енергії та/або потужності сплачуються на поточний рахунок із спеціальним режимом використання Постачальника.
7. У разі несвоєчасної оплати обумовлених даним Додатком платежів, Постачальник електричної енергії проводить Споживачу нарахування за весь час прострочення:
- пені у розмірі подвійної облікової ставки НБУ від суми боргу, що діяла в період, за який здійснюються нарахування;
- 3% річних з простроченої суми.
При цьому сума боргу повинна бути сплачена Споживачем з урахуванням встановленого індексу інфляції.
Пеня, 3% річних та інфляційні нарахування сплачуються на поточний рахунок Постачальника електричної енергії, який вказується в рахунках, протягом 5 операційних днів з дня їх отримання.
8. Перевірка стану розрахунків за цим Договором проводиться щомісяця та оформлюється двостороннім "Актом звірки" між: Споживачем та Постачальником, який Споживач зобов'язаний повернути підписаним до наступного розрахункового періоду.
9. Сторони домовились, що у разі звернення споживача (розірвання договору, припинення його дії, тощо) щодо повернення йому переплати, що виникла за цим договором, постачальник зобов'язаний повернути кошти протягом шести місяців.»
Стягнуто з Миколаївського базового медичного коледжу на користь публічного акціонерного товариства «Миколаївобленерго» 1378,00 грн. - судового збору.
Не погодившись з прийнятим рішенням, 06.07.2016р. до Одеського апеляційного господарського суду надійшла апеляційна скарга Миколаївського базового медичного коледжу, в якій скаржник просить скасувати рішення господарського суду Миколаївської області від 06.06.2016р. по справі №915/449/16, прийняти нове рішення, яким відмовити в задоволенні позову ПАТ «Миколаївобленерго» повністю.
Також в апеляційній скарзі міститься клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження рішення суду.
Ознайомившись з одержаними матеріалами, колегія суддів вважає, що апеляційну скаргу слід повернути виходячи з наступного.
Відповідно до вимог ч. 3 ст. 94 ГПК України до скарги додаються докази сплати судового збору і надсилання копії скарги іншій стороні у справі.
Проте додана скаржником до апеляційної скарги квитанція №0.0.573261049.1 від 23.06.2016р. про сплату судового збору в сумі 1515,80 грн., не містить доказів сплати судового збору в установленому законом порядку.
Згідно листа Головного управління Державної казначейської служби України в Одеській області №06-12/425-1790 від 03.03.2015 р. з 16.03.2015 р. для сплати судового збору за подачу апеляційних скарг, заяв до Одеського апеляційного господарського суду застосовуються нові реквізити, а саме: змінено код ЄДРПОУ отримувача:
отримувач коштів Управління Державної казначейської служби України у м. Одеса
код ЄДРПОУ отримувача 38016923
банк отримувача ГУДКС України в Одеській області
МФО 828011
номер рахунку 31217206782002
код бюджетної класифікації 22030001
призначення платежу *;101;
При заповненні платіжного документа у графі «Код платника» платником судового збору - юридичною особою зазначається код ЄДРПОУ, а платником - фізичною особою - ідентифікаційний код, а при його відсутності, у зв'язку з релігійними переконаннями, зазначаються його паспортні дані.
Приклад заповнення графи "Призначення платежу": *;101;1234567890;Судовий збір, за позовом ОСОБА_1, Одеський апеляційний господарський суд
Додана скаржником до апеляційної скарги квитанція № 0.0.573261049.1 від 23.06.2016р. про сплату судового збору в сумі 1515,80 грн., свідчить про сплату судового збору за іншими реквізитами.
Таким чином, до апеляційної скарги не додано доказів сплати судового збору у встановленому законом порядку.
Відповідно до вимог ст.97 ГПК України апеляційна скарга не приймається до розгляду і повертається апеляційним господарським судом, якщо: 1) апеляційна скарга підписана особою, яка не має права її підписувати, або особою, посадове становище якої не зазначено; 2) до скарги не додано доказів надсилання її копії іншій стороні (сторонам); 3) до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі; 4) скаргу подано після закінчення строку, встановленого для її подання, без клопотання про поновлення цього строку або таке клопотання відхилено; 5) до винесення ухвали про прийняття скарги до провадження особа, яка подала скаргу, подала заяву про її відкликання.
Враховуючи вищевикладене, судова колегія вважає за необхідне повернути апеляційну скаргу Миколаївського базового медичного коледжу та додані до неї матеріали без розгляду та роз'яснити, що згідно з приписами ч.4 ст.97 ГПК України після усунення обставин, зазначених у пунктах 1, 2 і 3 частини першої цієї статті, апеляційна скарга може бути подана повторно.
У зв'язку з поданням апеляційної скарги з недотриманням вимог процесуального закону клопотання про поновлення строку на апеляційне оскарження не розглядається.
Керуючись ст. ст. 86, ст. 94, п. 3, ч. 1 ст. 97 ГПК України, Одеський апеляційний господарський суд -
УХВАЛИВ:
1. Апеляційну скаргу Миколаївського базового медичного коледжу на рішення господарського суду Миколаївської області від 06.06.2016р. не приймати до розгляду та повернути її скаржнику без розгляду, разом із доданими до неї документами.
2. Справу №915/449/16 повернути господарському суду Миколаївської області.
Головуючий суддя Т.А. Величко
Суддя С.В. Таран
Суддя І.Г. Філінюк
Суд | Одеський апеляційний господарський суд |
Дата ухвалення рішення | 07.07.2016 |
Оприлюднено | 13.07.2016 |
Номер документу | 58809380 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Одеський апеляційний господарський суд
Величко Т.А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні