Справа № 761/20203/14-ц
Провадження № 4-с/761/201/2016
У Х В А Л А
25 квітня 2016 року суддя Шевченківського районного суду м. Києва Волошин В.О., розглянувши скаргу ОСОБА_1 на бездіяльність державного виконавця, заінтересовані особи: державний виконавець Відділ державної виконавчої служби Шевченківського районного управління юстиції у м. Києві Савчук Іванна Іванівна, про визнання бездіяльності неправомірною, зобов'язання вчинити дії, -
в с т а н о в и в:
В квітні 2016р. заявник ОСОБА_1 звернувся до Шевченківського районного суду м. Києва зі скаргою на дії державного виконавця.
Під час вивчення матеріалів скарги було встановлено, що остання подана з порушенням вимог ст.ст. 119, 383 ЦПК України.
Згідно п. 3) ч. 2 ст. 119 ЦПК України позовна заява повинна містити зміст позовних вимог.
При цьому, відповідно до ч. 4 ст. 119 ЦПК України позовна заява повинна відповідати іншим вимогам, встановленим законом.
Відповідно до положень ст. 383 ЦПК України сторони виконавчого провадження мають право звернутися до суду із скаргою, якщо вважають, що рішенням, дією або бездіяльністю державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судового рішення, ухваленого відповідно до цього Кодексу, порушено їх права чи свободи.
Згідно наданих роз'яснень у п. 5) Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 6 від 07 лютого 2014р. «Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судових рішень у цивільних справах» враховуючи положення статті 383 ЦПК, суб'єктом оскарження може бути державний виконавець чи інша посадова особа державної виконавчої служби, які представляють орган державної виконавчої служби.
Крім того, відповідно до п. 7) Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ № 6 від 07 лютого 2014р. «Про практику розгляду судами скарг на рішення, дії або бездіяльність державного виконавця чи іншої посадової особи державної виконавчої служби під час виконання судових рішень у цивільних справах» згідно зі статтею 26 ЦПК сторона виконавчого провадження, яка звернулася до суду зі скаргою, бере участь в її розгляді як заявник, а інші учасники цього провадження, прав і обов'язків яких безпосередньо стосується розгляд і вирішення цієї скарги, - як заінтересовані особи.
Однак, ОСОБА_1, звертаючись до суду з вказаною скаргою, вказує свій процесуальний статус як стягувач, а в прохальній частині скарги ставляться вимоги про зобов'язання державного виконавця усунути порушення, не зазначаючи, при цьому, які саме, що не узгоджується із зазначеними вище вимогами процесуального закону.
Згідно п. 13 Постанови Пленуму Вищого спеціалізованого суду України з розгляду цивільних і кримінальних справ №6 від 07 лютого 2014р. скарга має відповідати загальним вимогам щодо форми та змісту позовної заяви, передбаченим положеннями ЦПК. Якщо скарга за формою і змістом не відповідає таким вимогам, то застосовуються положення статті 121 ЦПК.
Відтак, заявнику необхідно правильно визначити власний процесуальний статус, конкретизувати зміст заявлених вимог та надати суду виправлену редакцію скарги відповідно до кількості учасників процесу.
Відповідно до ст. 121 ЦПК України позовна заява, подана без додержання вимог, викладених у ст.ст. 119, 120 ЦПК України підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків, оскільки зазначені недоліки перешкоджають суду відкрити провадження у справі.
З огляду на викладене, керуючись ст.ст. 119, 121, 383 ЦПК України, суд, -
у х в а л и в:
Скаргу ОСОБА_1 на бездіяльність державного виконавця, заінтересовані особи: державний виконавець Відділ державної виконавчої служби Шевченківського районного управління юстиції у м. Києві Савчук Іванна Іванівна, про визнання бездіяльності неправомірною, зобов'язання вчинити дії - залишити без руху, надавши заявнику строк для усунення недоліків, який не може перевищувати п'яти днів з дня отримання ухвали, попередивши, що в разі не усунення вказаних недоліків скарга буде вважатися неподаною та підлягатиме поверненню заявнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя:
Суд | Шевченківський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 25.04.2016 |
Оприлюднено | 13.07.2016 |
Номер документу | 58871349 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Мостова Галина Іванівна
Цивільне
Шевченківський районний суд міста Києва
Волошин В. О.
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Мостова Галина Іванівна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні