ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ХЕРСОНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
73000, м. Херсон, вул. Театральна, 18
тел. /0552/ 49-31-78
Веб сторінка : ks.arbitr.gov.ua/sud5024/
У Х В А Л А
про порушення справи про банкрутство
"14" липня 2016 р. Справа № 923/680/16
Господарський суд Херсонської області у складі судді Сулімовської М.Б. , при секретарі Мальцевій О.В., розглянувши у відкритому судовому засіданні матеріали
за заявою кредитора : ОСОБА_1 об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Херсонській області, м.Генічеськ Херсонської області
до боржника: Приватного підприємства "БУДТОРГСЕРВІС", м.Генічеськ Херсонської області
про порушення справи про банкрутство
за участю представників сторін:
від кредитора: не з'явився
від боржника: не з'явився
Кредитор ОСОБА_1 об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Херсонській області, м.Генічеськ Херсонської області звернувся до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство боржника приватного підприємства "Будторгсервіс", м.Генічеськ Херсонської області на підставі ст.ст.10-12 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", мотивуючи свої вимоги неспроможністю боржника задовольнити протягом більше трьох місяців вимоги кредитора, безспірний розмір яких сукупно становить більше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати.
Ухвалою від 04.07.2016р. заяву про порушення справи про банкрутство прийнято до розгляду, призначено підготовче засідання суду на 14.07.2016р.; витребувано від боржника відзив та додаткові документи; зобов'язано арбітражного керуючого ОСОБА_2 (свідоцтво від 09.08.2013р. №1662), визначену автоматизованою системою з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) у справах про банкрутство, надати суду заяву про участь у справі.
11.07.2016р. із заявою про участь у справі звернувся арбітражний керуючий ОСОБА_3
14.07.2016р. від арбітражного керуючого ОСОБА_2, кандидатуру якої визначено автоматизованою системою, надійшла заява на участь у справі про банкрутство.
Ініціюючий кредитор та боржник, належним чином повідомлені про дату, час та місце розгляду справи (що підтверджено реєстром вихідної кореспонденції канцелярії господарського суду Херсонської області за 04.07.2016р.), явку уповноважених представників в судове засідання не забезпечили, про поважність причин неявки суд не повідомили.
Боржник вимог ухвали суду щодо надання відзиву та додаткових доказів не виконав.
Ухвала від 04.07.2016р. про прийняття заяви до розгляду та призначення підготовчого засідання на 14.07.2016р., направлена на адресу боржника, вказану кредитором у заяві та відомості щодо якої містяться в ЄДР юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань, або повідомлення про її вручення до суду не повернулися.
Відповідно до п.3.9.1. постанови Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011р. № 18 "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції", особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог частини першої статті 64 та статті 87 Господарського процесуального кодексу України. За змістом статті 64 ГПК України, зокрема, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.
Враховуючи, що ухвалу про призначення до розгляду справи у підготовчому засіданні було направлено боржникові за адресою, відомості щодо якої містяться в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб, фізичних осіб - підприємців та громадських формувань, суд дійшов висновку, що боржник приватне підприємство "Будторгсервіс" є належно повідомленим про час і місце проведення судового засідання.
За приписами ч.4 ст.13 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" відсутність відзиву на заяву про порушення справи про банкрутство не перешкоджає провадженню у справі.
У зв'язку із неявкою в судове засідання представників сторін та неподання боржником витребуваних судом доказів суд розглядає справу за наявними в ній матеріалами в порядку ст. 75 ГПК України.
Розглянувши у підготовчому засіданні суду матеріали заяви кредитора, заяву арбітражного керуючого ОСОБА_2 про участь у справі в якості розпорядника майна, суд, -
встановив :
Кредитор ОСОБА_1 об'єднана державна податкова інспекція Головного управління ДФС у Херсонській області, м.Генічеськ Херсонської області звернувся до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство, мотивуючи свої вимоги неспроможністю боржника приватного підприємства "Будторгсервіс", м.Генічеськ Херсонської області задовольнити протягом більше трьох місяців вимоги кредитора, безспірний розмір яких сукупно становить більше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати.
Ухвалою господарського суду Херсонської області від 04.07.2016р. прийнято заяву про порушення справи про банкрутство до розгляду, призначено підготовче засідання суду.
Відповідно до ч. 2 ст. 4-1 ГПК України господарські суди розглядають справи про банкрутство у порядку провадження, передбаченому цим Кодексом з урахуванням особливостей, встановлених Законом України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Відповідно до ч.1 ст. 2 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Згідно ч. 2 ст. 10 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" право на звернення до господарського суду із заявою про порушення справи про банкрутство мають боржник, кредитор.
Враховуючи вимоги ч.1 ст.16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", перевірка обґрунтованості вимог заявника, а також з'ясування наявності підстав для порушення провадження у справі про банкрутство здійснюються господарським судом у підготовчому засіданні, для цього у порядку ч.ч.2, 3 цієї статті Закону господарський суд розглядає подані документи, заслуховує пояснення сторін, оцінює обґрунтованість заперечень боржника, а також вирішує інші питання, пов'язані з розглядом справи.
Враховуючи те, що в даному випадку справа порушується за заявою кредитора, господарський суд перевіряє обґрунтованість його вимог, їх безспірність, вжиття заходів щодо примусового стягнення за цими вимогами в порядку виконавчого провадження.
Як слідує з витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань станом на 10.05.2016р. (а.с.9-11) боржник - приватне підприємство "Будторгсервіс" є юридичною особою, зареєстрований за юридичною адресою 75500, Херсонська область, м.Генічеськ, пр.Миру, 123, код ЄДРПОУ 25552373.
Як слідує із заяви податкової інспекції про порушення справи про банкрутство, боржник має заборгованість перед кредитором в сумі 570102 грн. 74 коп., з яких 534391,72 грн. основного боргу та 35711,02 грн. пені.
Суд зазначає, що предметом заяви про порушення справи про банкрутство є вимога про порушення стосовно боржника справи про банкрутство, що ґрунтується на неплатоспроможності боржника. Підставою для подачі заяви є наявність сукупності обставин, що вказують на неспроможність боржника виконати після настання встановленого строку грошові зобов'язання перед кредитором (кредиторами). Виклад обставин, на яких ґрунтуються вимоги заявника включає зазначення доказів наявності грошового зобов'язання боржника у розмірі, що перевищує триста мінімальних заробітних плат, здійснення заходів щодо стягнення боргу в позовному порядку, наявності порушеного виконавчого провадження щодо примусового стягнення боргу. Законодавець встановлює вимоги до доказів, які є допустимими при підтвердженні безспірності грошових вимог. Безспірними є грошові вимоги, які підтвердженні рішенням суду про задоволення вимог кредитора, що набрало законної сили.
До обставин, на яких заявник обґрунтовує свої вимоги, відносять факти, що мають юридичне значення і які становлять предмет доказування у справі. Предмет доказування у справі про банкрутство - це сукупність обставин, які необхідно встановити для висновку про неплатоспроможність боржника і прийняття господарським судом ухвали про порушення справи про банкрутство. До них відносяться обставини, визначені в п.3 ст.10 Закону про банкрутство.
Так згідно з п.3 статті 10 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" справа про банкрутство порушується господарським судом, якщо безспірні вимоги кредитора (кредиторів) до боржника сукупно становлять не менше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати, які не були задоволені боржником протягом трьох місяців після встановленого для їх погашення строку, якщо інше не передбачено цим Законом.
Відповідно до статті 1 Закону про банкрутство боржник - суб'єкт підприємницької діяльності (юридична або фізична особа-підприємець), неспроможний виконати протягом трьох місяців свої грошові зобов'язання після настання встановленого строку їх виконання, які підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, та постановою про відкриття виконавчого провадження, якщо інше не передбачено цим Законом; неплатоспроможність - неспроможність суб'єкта підприємницької діяльності виконати після настання встановленого строку грошові зобов'язання перед кредиторами не інакше, як через відновлення його платоспроможності; безспірні вимоги кредиторів - грошові вимоги кредиторів, підтверджені судовим рішенням, що набрало законної сили, і постановою про відкриття виконавчого провадження, згідно з яким відповідно до законодавства здійснюється списання коштів з рахунків боржника. До складу цих вимог, у тому числі щодо сплати податків, зборів (обов'язкових платежів), не включаються неустойка (штраф, пеня) та інші фінансові санкції.
Згідно з ч.2 ст.11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", до заяви про порушення справи про банкрутство додаються, зокрема, рішення суду про задоволення вимог кредитора, що набрало законної сили; відповідна постанова органу державної виконавчої служби про відкриття виконавчого провадження з виконання вимог кредитора.
Відповідно до абз.4 ч.7 ст.11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", до заяви кредитора - органу доходів і зборів чи інших органів, які здійснюють контроль за правильністю та своєчасністю справляння податків і зборів (обов'язкових платежів), страхових внесків на загальнообов'язкове державне пенсійне та інше соціальне страхування, додаються докази вжиття заходів до отримання відповідної заборгованості у встановленому законодавством порядку.
Враховуючи зміст ст.95 Податкового кодексу України, ч.3 ст. 10, ч.7 ст.11 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", суд зазначає, що доказами в підтвердження безспірності грошових вимог ініціюючого кредитора - органу доходів і зборів, є рішення суду про стягнення грошових коштів у рахунок погашення податкового боргу, що набрало законної сили, інкасові доручення для примусового стягнення коштів в дохід бюджету у рахунок погашення податкового боргу та докази вжиття відповідних заходів до отримання відповідної заборгованості за процедурою, визначеною Податковим кодексом України.
Відповідної правової позиції дотримується Верховний Суд України в постанові від 29.04.2015 р. у справі №920/629/14.
Дослідивши матеріали заяви ОСОБА_1 ОДПІ та додані до неї докази, суд констатує, що безспірні вимоги кредитора до боржника ПП "Будторгсервіс" складають 555828 грн. 53 коп., що підтверджено постановою Львівського окружного адміністративного суду від 27.07.2015р. у справі №813/3728/15.
З метою вжиття заходів погашення кредиторської заборгованості за рахунок майнових активів боржника кредитором було направлено відповідні запити щодо встановлення наявності зареєстрованого за товариством майна.
Згідно листа Територіального сервісного центру №6543 Регіонального сервісного центру МВС України в Херсонській області від 12.04.2016р. №27/21/43-167 транспортні засоби за боржником не зареєстровано.
Відповідно до Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, державного реєстру іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна від 01.02.2016р. №52415380 у Державному реєстрі відомості про зареєстроване за боржником нерухоме майно відсутні.
Платіжні вимоги (інкасові доручення) на сплату податкового боргу, направлені до банківських установ, повернуто кредиторові без виконання.
Як слідує з заяви ініціюючого кредитора та не спростовано боржником, станом на день розгляду заяви про порушення справи про банкрутство заборгованість боржником не сплачено ні в добровільному, ні в примусовому порядку.
Отже вимоги кредитора ОСОБА_1 об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Херсонській області визнаються судом частково в сумі 555828,53 грн., які є безспірними та підтверджені документально.
Вимоги в сумі 14274,21 грн. судом відхиляються, оскільки не є безспірними в розумінні приписів Закону про банкрутство.
Разом з цим суд зазначає, що кредитор має право на звернення до суду з додатковими вимогами до боржника, які не є безспірними, в порядку статті 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом".
Законом України "Про Державний бюджет України на 2016 рік" встановлено розмір мінімальної заробітної плати з 1 січня 2016 року - 1378,00 грн. Триста мінімальних заробітних плат становлять 413400,00 грн., отже сума основного боргу боржника перед кредитором є більшою аніж триста мінімальних заробітних плат.
Таким чином, зазначені обставини свідчать про неплатоспроможність боржника і його неспроможність на протязі більше трьох місяців задовольнити грошові вимоги кредитора, безспірний розмір яких сукупно становить більше трьохсот мінімальних розмірів заробітної плати та дають підстави для порушення провадження у справі про банкрутство боржника і застосування по відношенню до нього судових процедур банкрутства, оскільки погашення боргу можливе не інакше як через відновлення платоспроможності боржника, у зв'язку з чим суд вважає заяву ОСОБА_1 об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Херсонській області про порушення провадження у справі про банкрутство боржника приватного підприємства "Будторгсервіс" обґрунтованою та такою, що підлягає задоволенню.
Порушуючи провадження у справі про банкрутство приватного підприємства "Будторгсервіс", суд вводить процедуру розпорядження майном боржника на строк 115 календарних днів та призначає розпорядником майна боржника арбітражного керуючого ОСОБА_2 (Свідоцтво №1662 від 09.08.2013р., адреса для листування: 73000, АДРЕСА_1), кандидатуру якої визначено автоматизованою системою з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого (розпорядника майна, керуючого санацією, ліквідатора) у справах про банкрутство, та яка, відповідно до поданої заяви про участь у справі, не має обмежень, встановлених Законом.
При цьому, заява арбітражного керуючого ОСОБА_3 на участь у справі судом не розглядається, оскільки автоматизованою системою з відбору кандидатів на призначення арбітражного керуючого визначено кандидатуру арбітражного керуючого і останньою надано згоду на таке призначення.
З урахуванням положень статті 115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" суд встановлює арбітражному керуючому ОСОБА_2 оплату послуг (грошову винагороду) за виконання повноважень розпорядника майна в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання повноважень, шляхом її авансування заявником - ініціюючим кредитором ОСОБА_1 об'єднаною державною податковою інспекцією.
З метою виявлення усіх кредиторів та осіб, які виявили бажання взяти участь у санації боржника, в порядку, визначеному Положенням про порядок офіційного оприлюднення відомостей про справу про банкрутство, затвердженому Постановою Пленуму Вищого господарського суду України від 17.12.2013р. №16, суд здійснює офіційне оприлюднення оголошення про порушення справи про банкрутство на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України в мережі Інтернет.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст.1, 10, 16, 19, 114, 115 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст.ст. 64, 65, 75, 86 Господарського процесуального кодексу України, суд -
у х в а л и в:
1. Заяву кредитора ОСОБА_1 об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Херсонській області про порушення справи про банкрутство боржника приватного підприємства "Будторгсервіс" (75500, Херсонська область, м.Генічеськ, пр.Миру, 123, код ЄДРПОУ 25552373) задовольнити.
2. Порушити провадження у справі про банкрутство приватного підприємства "Будторгсервіс" (75500, Херсонська область, м.Генічеськ, пр.Миру, 123, код ЄДРПОУ 25552373).
3. Визнати безспірні грошові вимоги ОСОБА_1 об'єднаної державної податкової інспекції Головного управління ДФС у Херсонській області (75500, Херсонська область, м.Генічеськ, вул.Братів Коваленків, 60, код ЄДРПОУ 39671254) до приватного підприємства "Будторгсервіс" (75500, Херсонська область, м.Генічеськ, пр.Миру, 123, код ЄДРПОУ 25552373) в сумі 555828,53 грн.
4. Вимоги в сумі 14274,21 грн. відхилити.
5. Ввести мораторій на задоволення вимог кредиторів, протягом якого забороняється стягнення на підставі виконавчих та інших документів, що містять майнові вимоги, у тому числі на предмет застави, за якими стягнення здійснюється в судовому або в позасудовому порядку відповідно до законодавства, крім випадків перебування виконавчого провадження на стадії розподілу стягнутих з боржника грошових сум (у тому числі одержаних від продажу майна боржника), перебування майна на стадії продажу з моменту оприлюднення інформації про продаж, а також у разі звернення стягнення на заставлене майно та виконання рішень у немайнових спорах; виконання вимог, на які поширюється мораторій; нарахування неустойки (штрафу, пені), застосування інших фінансових санкцій за невиконання чи неналежне виконання зобов'язань із задоволення всіх вимог, на які поширюється мораторій; зупиняється перебіг позовної давності на період дії мораторію; не застосовується індекс інфляції за весь час прострочення виконання грошового зобов'язання, три проценти річних від простроченої суми тощо.
6. Ввести процедуру розпорядження майном боржника - приватного підприємства "Будторгсервіс" (75500, Херсонська область, м.Генічеськ, пр.Миру, 123, код ЄДРПОУ 25552373) на строк 115 календарних днів.
7. Призначити розпорядником майна боржника приватного підприємства "Будторгсервіс" арбітражного керуючого ОСОБА_2 (Свідоцтво №1662 від 09.08.2013р., адреса для листування: 73000, АДРЕСА_1).
8. Встановити арбітражному керуючому ОСОБА_2 оплату послуг (грошову винагороду) за виконання повноважень розпорядника майна в розмірі двох мінімальних заробітних плат за кожний місяць виконання повноважень, шляхом її авансування заявником - ініціюючим кредитором ОСОБА_1 об'єднаною державною податковою інспекцією Головного управління ДФС у Херсонській області.
9. Оприлюднити на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України оголошення (повідомлення) про порушення справи про банкрутство приватного підприємства "Будторгсервіс" (75500, Херсонська область, м.Генічеськ, пр.Миру, 123, код ЄДРПОУ 25552373), текст якого додається.
10. Зобов'язати розпорядника майна - арбітражного керуючого ОСОБА_2:
- у строк до 05.09.2016р. надати господарському суду відомості про результати розгляду вимог кредиторів, письмовий звіт про надіслання всім кредиторам боржника повідомлення про результати розгляду грошових вимог та їх отримання кредиторами в порядку п. 5 ст. 23 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", скласти реєстр вимог кредиторів та подати на затвердження господарському суду реєстр вимог кредиторів до 05.09.2016р.;
- провести в строк до 05.09.2016р. інвентаризацію майна боржника та надати інвентаризаційні відомості господарському суду в 10-ти денний строк після закінчення інвентаризації.
- підготувати та надати в межах строку процедури розпорядження майном господарському суду аналіз фінансово - господарської діяльності, інвестиційного становища боржника та його становища на ринках разом з документами, що підтверджують відповідну інформацію.
- не рідше одного разу на місяць надавати господарському суду (комітету кредиторів) звіт про свою діяльність з моменту призначення господарським судом.
11. Призначити справу до розгляду в попередньому засіданні на "22" вересня 2016 р. об 11:00, яке відбудеться в залі судових засідань № 318 господарського суду (м. Херсон, вул.Театральна,18).
12. Участь в засіданні представників кредиторів, боржника і розпорядника майна визнати обов'язковою.
13. Копію ухвали надіслати - кредитору, боржнику, розпоряднику майна - арбітражному керуючому ОСОБА_2, ВДВС Генічеського РУЮ, Державному реєстратору, Генічеському районному суду Херсонської області, Державному органу з питань банкрутства.
За приписами п.13 статті 16 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" ухвала про порушення провадження у справі про банкрутство набирає законної сили з моменту її винесення.
Суддя М.Б. Сулімовська
Суд | Господарський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 14.07.2016 |
Оприлюднено | 20.07.2016 |
Номер документу | 58956020 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні