Ухвала
від 27.12.2012 по справі 39/14
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

83048, м.Донецьк, вул.Артема, 157, тел.381-88-46

У Х В А Л А

27.12.12 р. Справа № 39/14

Господарський суд у складі судді Морщагіної Н.С, розглянувши заяву Товариства з обмеженою відповідальністю «ОСОБА_1 Трейд» про відвід судді у справі № 39/14

за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю В«ОСОБА_1 ТрейдВ» , м. Київ

до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю В«ВОСХОДВ» , м. Донецьк

про: стягнення 256 693,30грн.

ВСТАНОВИВ:

В провадженні господарського суду Донецької області знаходиться справа № 39/14 за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю В«ОСОБА_1 ТрейдВ» , м. Київ до Товариства з обмеженою відповідальністю В«ВОСХОДВ» , м. Донецьк про стягнення 256 693,30грн.

25.12.2012 р. Товариством з обмеженою відповідальністю В«ОСОБА_1 ТрейдВ» , м.Київ в порядку ст. 20 ГПК України подано заяву про відвід судді Морщагіної Н.С. від розгляду справи № 39/14.

Зазначена заява вмотивована наявністю сумнівів у неупередженості судді Морщагіної Н.С., які опосередковуються тривалим розглядом справи № 39/14.

Розглянувши подану заяву про відвід судді Морщагіної Н.С., суд дійшов висновку, що вона є безпідставною та такою, що не підлягає задоволенню, виходячи з наступного.

Підстави відводу судді, а також порядок вирішення заяв про відвід визначені ст. 20 ГПК України.

В якості підстав відводу судді законодавець визначив обставини, за наявності яких суддя не може брати участі в розгляді конкретної справи.

У відповідності до ст. 20 ГПК України, суддя не може брати участі в розгляді справи і підлягає відводу (самовідводу), якщо він є родичем осіб, які беруть участь у судовому процесі, якщо було порушено порядок визначення судді для розгляду справи, встановлений частиною третьою статті 21 цього Кодексу, або якщо буде встановлено інші обставини, що викликають сумнів у його неупередженості. Суддя, який брав участь у розгляді справи, не може брати участі в новому розгляді справи у разі скасування рішення, ухвали, постанови, прийнятої за його участю, або у перегляді прийнятих за його участю рішень, ухвал, постанов за нововиявленими обставинами.

Разом з тим, вказаний перелік підстав не є вичерпним, оскільки, припускається існування інших підстав вважати суддю заінтересованим у результаті розгляду справи і такі обставини мають бути обґрунтовані особою, що ініціює питання про відвід судді.

Частина 4 ст.20 ГПК України встановлює вимоги щодо змісту і форми заяви про відвід, а саме: відвід повинен бути мотивованим, заявлятись у письмовій формі до початку вирішення спору. Заявляти відвід після цього можна лише у разі, якщо про підставу відводу сторона чи прокурор дізналися після початку розгляду справи по суті.

Пунктом 8 частини 126 Конституції України встановлено, що до основних засад судочинства відноситься, в тому числі, забезпечення апеляційного та касаційного оскарження рішення суду, крім випадків, встановлених законом.

У разі незгоди з прийнятим процесуальним документом, у відповідності до ст. 14 Закону України "Про судоустрій та статус суддів" учасники судового процесу та інші особи у випадках і порядку, встановлених процесуальним законом, мають право на апеляційне та касаційне оскарження судового рішення, а також на перегляд справи Верховним судом України.

Винесення суддею процесуального документу (у тому числі й ухвали про зупинення провадження у справі) не є підставою для відводу судді у справі, та не може свідчити про упередженість судді у справі.

У пункті 1.2.1. постанови Пленуму Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції" від 26.12.2011 року №18 зазначено, що не є підставами для відводу суддів заяви, які містять лише припущення про існування відповідних обставин, не підтверджених належними і допустимими доказами, а також наявність скарг, поданих на суддю (суддів), у зв'язку з розглядом даної чи іншої справи, обставини, пов'язані з прийняттям суддями рішень з інших справ.

За таких обставин, наведені заявником обставини не є тими, які є підставою, передбаченою статтею 20 ГПК України, для відводу судді у справі, а отже подана заява про відвід судді Морщагіної Н.С. задоволенню не підлягає.

На підставі викладеного, керуючись ст. ст. 20, 86 ГПК України, господарський суд, -

УХВАЛИВ:

У задоволенні заяви Товариства з обмеженою відповідальністю В«ОСОБА_1 ТрейдВ» м. Київ про відвід судді Морщагіної Н.С. від розгляду справи № 39/14 відмовити.

Суддя Морщагіна Н.С.

СудГосподарський суд Донецької області
Дата ухвалення рішення27.12.2012
Оприлюднено03.08.2016
Номер документу59270693
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —39/14

Ухвала від 13.03.2019

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Ліпинський Олександр Вікторович

Ухвала від 21.02.2019

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Ліпинський Олександр Вікторович

Ухвала від 30.07.2010

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Пуль О.А.

Ухвала від 23.06.2010

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Пуль О.А.

Ухвала від 27.12.2012

Господарське

Господарський суд Донецької області

Морщагіна Н.С.

Ухвала від 13.07.2010

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Пуль О.А.

Ухвала від 15.06.2010

Господарське

Харківський апеляційний господарський суд

Пуль О.А.

Судовий наказ від 08.07.2013

Господарське

Господарський суд Донецької області

Ю.В. Макарова

Рішення від 20.06.2013

Господарське

Господарський суд Донецької області

Ю.В. Макарова

Ухвала від 06.04.2010

Господарське

Господарський суд Харківської області

Швидкін А.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні