ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ДОНЕЦЬКОЇ ОБЛАСТІ
У Х В А Л А
22.06.11 р. № 39/13-63
Суддя господарського суду Донецької області Морщагіна Н.С.
розглянувши матеріали за позовною заявою Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1, м. Краматорськ
до відповідача: Товариства з обмеженою відповідальністю В«РемавтосервісВ» м. Краматорськ
про: стягнення 96 740,50грн.,-
ВСТАНОВИВ:
Фізична особа-підприємець ОСОБА_1 звернувся до господарського суду з позовом до Товариства з обмеженою відповідальністю В«РемавтосервісВ» м. Краматорськ про стягнення 96 740,50грн.
Позовна заява Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 об'єднує вимоги про стягнення з Товариства з обмеженою відповідальністю В«РемавтосервісВ» м. Краматорськ заборгованості за договорами № 1/2010 від 03.01.2010р. про постачання товару для технічного обслуговування та ремонту автомобілів, № 1 від 03.01.2007р. про постачання товару для технічного обслуговування та ремонту автомобілів.
За приписом ч. 1 ст. 58 ГПК України в одній позовній заяві може бути об'єднано кілька вимог, зв'язаних між собою підставою виникнення або поданими доказами.
Кожен зі згаданих правочинів регулюється окремими інститутами цивільного права, має самостійний предмет та породжує цивільно-правові права та обов'язки для учасників правовідносин незалежно один від одного, відповідно має досліджуватись судом окремо, з перевіркою обставин їх укладання, встановлення фактів щодо вчинення сторонами відповідних дій на виконання означених правочинів, визначення розміру та періоду виникнення заборгованості за кожним договором окремо тощо.
На думку суду одночасний та сумісний розгляд заявлених позовних вимог про стягнення заборгованості по двох різних правочинах суттєво утруднить вирішення спору.
Крім того, господарський суд зазначає, що згідно вимогам п. 2 ч. 2 ст. 54 ГПК України позовна заява повинна містити найменування (для юридичних осіб) або ім'я (прізвище, ім'я та по батькові за його наявності для фізичних осіб) сторін, їх місцезнаходження (для юридичних осіб) або місце проживання (для фізичних осіб), ідентифікаційні коди суб'єкта господарської діяльності за їх наявності (для юридичних осіб) або індивідуальні ідентифікаційні номери за їх наявності (для фізичних осіб - платників податків).
Відповідно до ч. 1 п. 2, 5 статті 63 ГПК України суддя повертає позовну заяву і додані до неї документи без розгляду, якщо у позовній заяві не вказано повного найменування сторін, їх поштових адрес, а також, якщо порушено правила об'єднання вимог або об'єднано в одній позовній заяві кілька вимог до одного чи кількох відповідачів і сумісний розгляд цих вимог перешкоджатиме з'ясуванню прав і взаємовідносин сторін чи суттєво утруднить вирішення спору.
Таким чином, позовна заява подана без додержання вимог ст. ст. 54-57 ГПК України та відповідно до приписів п. 2, 5 ст. 63 ГПК України підлягає поверненню позивачу без розгляду.
Враховуючи вищевикладене, керуючись п. 2, 5 ст.63 та ст.86 ГПК України, суд -
УХВАЛИВ:
Позовну заяву Фізичної особи-підприємця ОСОБА_1 до Товариства з обмеженою відповідальністю В«РемавтосервісВ» м. Краматорськ про стягнення 96740,50грн. та додані до неї документи повернути позивачу без розгляду.
Повернення позовної заяви не перешкоджає повторному зверненню з нею до господарського суду в загальному порядку після усунення допущенного порушення.
Ухвала може бути оскаржена через господарський суд Донецької області в апеляційному порядку протягом п'яти днів з дня її винесення.
Суддя Морщагіна Н.С.
Суд | Господарський суд Донецької області |
Дата ухвалення рішення | 22.06.2011 |
Оприлюднено | 03.08.2016 |
Номер документу | 59281013 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Донецької області
Морщагіна Н.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні