Справа №522/12163/16к Провадження№1кс/522/12929/16
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
«08» липня 2016 року м. Одеса
Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю прокурора ОСОБА_3 , розглянувши клопотання прокурора слідчого відділу військової прокуратури Південного регіону УкраїниОСОБА_3 , про надання тимчасового доступу,-
ВСТАНОВИВ:
Прокурор слідчого відділу військової прокуратури Південного регіону України ОСОБА_3 , звернувся до суду з клопотанням про надання тимчасового доступу до речей і документів та можливість вилучення в представництві ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » інформації про абонентський номер оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » НОМЕР_1 щодо дати, часу і тривалості вхідних та вихідних телефонних з`єднань, з посиланням на ретранслятор та прив`язку до базових станцій та їх адресу, а також
адресу місцеперебування абонента зазначеного телефонного номеру в момент
кожного вхідного та вихідного телефонного з`єднання, вхідних, вихідних 8М8-
повідомлень і інформацію про GPRS-трафік, з урахуванням нульових дзвінків з
вказаного абонентського номеру за період часу з 00 год. 00 хв. 01 серпня 2015 року по
23 год. 59 хв. 05 лютого 2016 року.
В обґрунтування клопотання прокурор посилається на наступне.
Військовою прокуратурою Одеського гарнізону Південного регіону України здійснюється досудове розслідування кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, по кримінальному провадженню №42015160690000041 від 31 серпня 2015 року.
Встановлено, що старший оперуповноважений 2 ІНФОРМАЦІЯ_2 майор ОСОБА_4 за попередньою змовою групою осіб з начальником 2 ІНФОРМАЦІЯ_2 майором ОСОБА_5 одержали, неправомірну вигоду в розмірі 25 000 гривень як частину вимагаємо! суми неправомірної вигоди в сумі 200 000 гривень за не перешкоджання фінансово-господарській діяльності TOB « ІНФОРМАЦІЯ_3 », за сприяння в закритті кримінального провадження №42014080390000015 від 07.08.2014 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 2 ст. 367, ч. 2 ст. 267 КК України стосовно службових осіб TOB « ІНФОРМАЦІЯ_3 », а також за не вжиття передбачених законом заходів з виявлення інших фактів правопорушень службовими особами вказаного підприємства, в завуальованій формі.
04 лютого 2016 року майорам ОСОБА_5 та ОСОБА_4 повідомлено про підозру у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. З ст. 368 КК України.
Крім того, досудовим розслідуванням встановлено, що під час вищевказаної незаконної протиправної діяльності ОСОБА_4 користувався стільниковим зв`язком, сім-картою мобільного оператора ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з номером абонента НОМЕР_1 .
На теперішній час виникла необхідність у встановленні інформації про абонентський номер НОМЕР_1 , який належить ОСОБА_4 , щодо дати, часу і тривалості вхідних та вихідних телефонних з`єднань, з посиланням на ретранслятор та прив`язку до базових станцій та їх адресу, а також адресу місцеперебування абонента зазначеного телефонного номеру в момент кожного вхідного та вихідного телефонного з`єднання, вхідних, вихідних SМS-повідомлень і інформацію про GPRS-трафік, з урахуванням нульових дзвінків у період з 01 серпня 2015 року по 05 лютого 2016 року, у тому числі під час вчинення кримінального правопорушення, точного часу зустрічей та спілкування, маршрути руху для зустрічей.
Згідно з ч. 1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів за винятком зазначених у ст. 161 КПК України.
Згідно з п. 7 ч. 1 ст. 162 інформація, яка знаходиться в операторів та провайдерів телекомунікацій про зв`язок, абонента, надання телекомунікаційних послуг, у тому числі отримання послуг, їх тривалості, змісту, маршрутів передавання тощо, належить до охоронюваної законом таємниці, доступ до якої здійснюється згідно положень ст. 159-166 КПК України.
У ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » зберігається інформація у електронному вигляді стосовно абонента, який здійснював телекомунікаційні з`єднання, використовуючи абонентський номер НОМЕР_1 щодо дати, часу і тривалості вхідних та вихідних телефонних з`єднань, з посиланням на ретранслятор та прив`язку до базових станцій, їх адресу, а також адресу місцеперебування абонента зазначеного телефонного номеру в момент кожного вхідного та вихідного телефонного з`єднання вхідних, вихідних SМS-повідомлень, інформацію про GPRS-трафік, з урахуванням нульових дзвінків з вказаного абонентського номеру у період з 00 год. 00 хв. 01 серпня 2015 року по 23 год. 59 хв. 05 лютого 2016 року.
Відповідно до вимог ст. 163 КПК України, після отримання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя, суд здійснює судовий виклик особи, у володінні якої знаходиться такі речі і документи, за винятком випадку, встановленого частиною другою цієї статті.
Разом з тим, з матеріалів досудового розслідування вбачається, що до вчинення підозрюваними ОСОБА_4 та ОСОБА_5 корупційного, тяжкого злочину, передбаченого ч. З ст. 368 КК України причетні інші співробітники ІНФОРМАЦІЯ_4 , яким відомо форми та методи викриття корупційних злочинів, а тому існує реальна загроза зміни або знищення вказаної інформації.
Враховуючи вищевикладене, приймаючи до уваги те, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що з використанням інформації про отримувані з 01 серпня 2015 року по 05 лютого 2016 року вхідних та вихідних дзвінків на мобільні телефони, з активованою сім-картою оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » з номером абонента НОМЕР_1 , можливо отримати дані про час здійснення ОСОБА_4 дзвінків, текстових повідомлень громадянам ОСОБА_6 , ОСОБА_5 , ОСОБА_7 , ОСОБА_8 , ОСОБА_9 або іншим учасникам, причетних до вчинення кримінального правопорушення, що має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, виходячи з того, що вилучення зазначеної інформації забезпечить виконання завдань кримінального провадження щодо всебічного, повного, швидкого та неупередженого розслідування обставин кримінального провадження, а також, що іншими способами одержати вказані документи не надається можливим.
В судовому засіданні прокурор підтримав клопотання, просив його задовольнити з наведених підстав.
Заслухавши прокурора, а також дослідивши надані матеріали, якими обґрунтовано доводи клопотання, приходжу до висновку, що клопотання підлягає задоволенню з наступних підстав.
Відповідно до ст. 2 КПК України завданням кримінального провадження є захист особи, суспільства та держави від кримінальних правопорушень, охорона прав, свобод та законних інтересів учасників кримінального провадження, а також забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, жоден невинуватий не був обвинувачений або засуджений, жодна особа не була піддана необґрунтованому процесуальному примусу і щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура.
Статтею 160 КПК України передбачено, що сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування чи суду під час судового провадження із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, які мають значення для встановлення як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та у разі неможливості іншим способом довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів, а також у випадку подання клопотання про тимчасовий доступ до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
З наданих матеріалів вбачається, що військовою прокуратурою Південного регіону України здійснюється досудове розслідування кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 КК України, по кримінальному провадженню №42015160690000041 від 31 серпня 2015 року.
В судовому засіданні прокурором доведено, що перелічені відомості та документи, які перебувають у володінні ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », мають значення для кримінального провадження, та іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих документів, не можливо.
За таких обставин, є підстави, передбачені ст. 159-163 КПК України, для надання тимчасового доступу до зазначених в клопотанні документів.
Керуючись ст.ст. 159-166 КПК України,-
У Х В А Л И В:
Клопотання прокурора слідчого відділу військової прокуратури Південного регіону України ОСОБА_3 , про надання тимчасового доступу задовольнити.
Надати слідчим слідчої групи, прокурорам групи прокурорів у
кримінальному провадженні №42015160690000041 від 31 серпня 2015 року з правом
передоручення виконання іншим органам досудового розслідування або
оперативному підрозділу дозвіл на тимчасовий доступ до речей і документів та
можливість вилучення в представництві ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » інформації про
абонентський номер оператора мобільного зв`язку ПрАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 »
НОМЕР_1 , щодо дати, часу і тривалості вхідних та вихідних телефонних з`єднань, з посиланням на ретранслятор та прив`язку до базових станцій та їх адресу, а також
адресу місцеперебування абонента зазначеного телефонного номеру в момент
кожного вхідного та вихідного телефонного з`єднання, вхідних, вихідних SМS-
повідомлень і інформацію про GPRS-трафік, з урахуванням нульових дзвінків з
вказаного абонентського номеру за період часу з 00 год. 00 хв. 01 серпня 2015 року по
23 год. 59 хв. 05 лютого 2016 року.
Встановити строк дії ухвали протягом одного місяця з дня її постановлення.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя :
08.07.2016
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 08.07.2016 |
Оприлюднено | 14.03.2023 |
Номер документу | 59334232 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Приморський районний суд м.Одеси
Коваленко В. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні