Справа № 461/4394/16-к Головуючий у 1 інстанції:
Провадження № 11-сс/783/436/16 Доповідач: ОСОБА_1
У Х В А Л А
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
26 липня 2016 року колегія суддів Судової палати у кримінальних справах Апеляційного суду Львівської області у складі:
головуючогоОСОБА_1 ,суддів апеляційного судуОСОБА_2 та ОСОБА_3 ,при секретаріОСОБА_4
у кримінальному провадженні, внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №12016140000000691 від 05 липня 2016 року за ознаками кримінального правопорушення за ч. 3 ст. 190 КК України, за участі
прокурораОСОБА_5 ,слідчого ОСОБА_6 ,представника скаржникаОСОБА_7 представника СП ТзОВ «Гермес Україна»ОСОБА_8
розглянувши у відкритому судовому засіданні у м. Львові апеляційну скаргу представника скаржника ТзОВ «Теллус Капітал» ОСОБА_7 на ухвалу слідчого судді Галицького районного суду м. Львова від 11 липня 2016 року про накладення арешту на об`єкт нерухомого майна, власником якого є ТзОВ «Теллус Капітал»
встановила:
ухвалою слідчого судді Галицького районного суду м. Львова від 11 липня 2016 року клопотання старшого СУ ГУ НП у Львівській областіОСОБА_6 задоволено та накладено арешт на об`єкт нерухомого майна приміщення промислового корпусу № 2 за адресою: м. Львів, вул. Патона, 1, загальною площею 2728,5 м2, власником якого є спільне українсько-польське підприємство у формі ТзОВ «Гермес - Україна» (код ЄДРПОУ 25545350).
Не погоджуючись із ухвалою слідчого судді Галицького районного суду м. Львова від 11 липня 2016 року, представник скаржника ТзОВ «Теллус Капітал» ОСОБА_7 подала на неї апеляційну скаргу, в якій просить оскаржувану ухвалу скасувати і постановити нову, якою відмовити у задоволенні клопотання слідчого про накладення арешту на об`єкт нерухомого майна приміщення промислового корпусу № 2 за адресою: м. Львів, вул. Патона, 1, загальною площею 2728,5 м2.
Апелянт вважає оскаржувану ухвалу незаконною, такою, що підлягає скасуванню у зв`язку з допущеними судом першої інстанції неповнотою судового розгляду, невідповідністю висновків суду фактичним обставинам кримінального провадження, істотним порушенням вимог кримінального процесуального закону.
В апеляційній скарзі апелянт покликається на те, що в якості правової підстави для накладення арешту, слідчий суддя покликався на п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України, який допускає накладення арешту на майно з метою забезпечення збереження речових доказів.
Однак, приймаючи рішення про накладення арешту на майно слідчий суддя не врахував відповідно вимоги п. 2, 3 ч. 2 ст. 173 КПК України, зокрема: можливість використання майна як доказу у кримінальному провадженні та наявність обґрунтованої підозри у вчиненні особою кримінального правопорушення або суспільно небезпечного діяння, що підпадає під ознаки діяння, передбаченого законом України про кримінальну відповідальність.
Таким чином в оскаржуваній ухвалі, взагалі відсутнє викладення будь-яких обставин щодо того яким чином спірне приміщення може бути використане як доказ у кримінальному провадженні та у чому ж саме полягає шахрайство, коли, де та ким було вчиненене кримінальне правопорушення, передбачене ч. 3 ст. 190 КК України, а клопотання слідчого та оскаржувана ухвала слідчого судді лише містять хронологію судового розгляду цивільного спору між ОСОБА_9 , ОСОБА_10 та СП ТзОВ «Гермес-Україна»
Зазначені обставини свідчать, що метою клопотання слідчого було не вжиття заходів забезпечення кримінального провадження, а реалізація бажання ОСОБА_10 накласти арешт на належне СП ТзОВ «Гермес-Україна» нерухоме майно, з метою одержання преференцій та додаткових засобів тиску у цивільному спорі.
Заслухавши доповідача, апелянта представника ТзОВ «Теллус Капітал» ОСОБА_7 представника СП ТзОВ «Гермес Україна», які підтримали вимоги та доводи апеляційної скарги, прокурора про відмову в задоволенні апеляційної скарги і залишення оскаржуваної ухвали слідчого судді без змін, перевіривши матеріали справи та доводи апеляційної скарги колегія суддів вважає, що апеляційна скарга до задоволення не підлягає з наступних підстав.
Ухвалою слідчого судді Галицького районного суду м. Львова від 11 липня 2016 року встановлено, що 05.07.2016 року до Галицького районного суду м. Львова надійшло погоджене з прокурором прокуратури Львівської області ОСОБА_5 клопотання старшого слідчого Галицького відділу поліції ГУ НП у Львівській області ОСОБА_6 про арешт майна у кримінальному провадженні № 12016140000000691 від 05 липня 2016 року за ч. 3 ст. 190 КК України, відкритого за фактом заволодіння приміщенням шахрайським шляхом. Свої вимоги слідчий мотивував тим, що приміщення промислового комплексу № 2 за адресою: м. Львів, вул. Патона, 1, визнано речовим доказом, оскільки воно об`єктом, на який спрямована протиправна діяльність. З метою збереження даного речового доказу, забезпечення можливості відшкодування майнової шкоди та з метою недопущення знищення майна, зміни його якісних характеристик просив суд накласти арешт на об`єкт нерухомого майна.
Як убачається з досліджених колегією суддів доданих до апеляційної скарги матеріалів постановою слідчого СВ Залізничного РВ ЛМУ ГУМВСУ у Львівській області н Дейнекою від 31 грудня 2009 року порушено кримінальну справу за ч. 3 ст. 190 КК України за фактом заволодіння приміщенням промислового корпусу № 2 по вул. Патона, 1, у м. Львові належного ТзОВ «Гермес Україна».
24 листопада 2014 року відомості за фактом заволодіння приміщенням промислового корпусу № 2 по вул. Патона, 1, у м. Львові належного ТзОВ «Гермес Україна» внесено в ЄРДР за № 12014140060003907. Рішення у даному кримінальному провадженні не прийнято.
Слідчий суддя, на думку колегії суддів, враховуючи доводи, викладені слідчим у клопотанні та в судовому засіданні, а також матеріали кримінального провадження, правову підставу для арешту майна, наслідки арешту майна, розумність та співрозмірність обмеження права власності завданням кримінального провадження, наявність об`єктивної необхідності та виправданість такого втручання у права і свободи особи, з метою забезпечення збереження речових доказів,дійшов обґрунтованого висновку, що дане клопотання слідчого, з метою забезпечення збереження речових доказів, необхідно задовольнити, оскільки це майно відповідає вимогам ст. 98 КПК України.
У відповідності до вимог п. 1 ч. 2 ст. 170 КПК України арешт майна допускається з метою забезпечення збереження речових доказів, якими згідно ч. 1 ст. 98 КПК України є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом.
Як убачається і зареєстрованих кримінальних проваджень майно - приміщення промислового корпусу № 2 по вул. Патона, 1, у м. Львові належне ТзОВ «Гермес Україна», на яке оскаржуваною ухвалою накладено арешт є об`єктом кримінально протиправних дій.
На підставі наведеного колегія суддів приходить до висновку про відмову в задоволенні апеляційної скарги і залишення оскаржуваного рішення без змін.
Керуючись ст. 376, 98, 170, 404-405, 407, 419 КПК України, колегія суддів,
ухвалила:
відмовити в задоволенні апеляційної скарги представника ТзОВ «Теллус Капітал» ОСОБА_7 , а ухвалу слідчого судді Галицького районного суду м. Львова від 11 липня 2016 року про накладення арешту на об`єкт нерухомого майна, приміщення промислового корпусу № 2 за адресою: АДРЕСА_1 , загальною площею 2728,5кв.м., власником якого є спільне українсько-польське підприємство у формі ТзОВ «Гермес - Україна» (код ЄДРПОУ 25545350)залишити без змін.
Ухвала вступає в законну силу після її проголошення і оскарженню не підлягає.
Судді:
підпис підпис підпис
ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3
Копія відповідно до оригіналу.
Суддя апеляційного суду ОСОБА_11 .
Ухвала вступила в законну силу «26» липня 2016 року.
Копію виготовлено «
Суд | Апеляційний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 26.07.2016 |
Оприлюднено | 14.03.2023 |
Номер документу | 59344191 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Апеляційний суд Львівської області
Марітчак Т. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні