У Х В А Л А
про зупинення провадження по справі
м. Вінниця
01 серпня 2016 р. Справа № 802/972/16-а
Вінницький окружний адміністративний суд у складі головуючого судді Воробйової Інни Анатоліївни, розглянувши у відкритому судовому засіданні без здійснення технічної фіксації судового процесу питання про витребування доказів, залучення третіх осіб та заяву про зупинення провадження у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю " Продовольча компанія "Зоря Поділля" до Немирівської районної державної адміністрації Вінницької області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Фермерське господарство "Криниця" про визнання протиправним та скасування рішення
ВСТАНОВИВ:
В проваджені Вінницького окружного адміністративного суду знаходиться адміністративна справа за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю " Продовольча компанія "Зоря Поділля" до Немирівської районної державної адміністрації Вінницької області, третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - Фермерське господарство "Криниця" про визнання протиправним та скасування рішення.
Представник позивача в судове засідання не з'явився подавши заяву про зупинення провадження у справі для надання додаткових доказів.
Інші особи, що беруть участь у справі в судове засідання не з'явились з невідомих суду причин. Про дату, час та місце розгляду справи повідомлені належним чином, про що свідчать повідомлення про вручення поштових відправлень.
Враховуючи подану представником позивача заяву, належне повідомлення іншіх осіб, що беруть участь у справі, а також положення статті 128 КАС України, суд вважає за можливе розглянути питання про витребування доказів, залучення третої особи та зупинення провадження у справі за відсутності останніх у відкритому судовому засіданні. При цьому, відповідно до положень статті 41 КАС України, технічна фіксація судового процесу не здійснюється.
Розглянувши питання в частині витребування письмових документів, дослідивши матеріали справи, суд встановив наступне.
Предметом розгляду даної справи є визнання протиправними та скасування рішення про державну реєстрацію права оренди земельної ділянки, розташованої на території Вовчоцької сільської ради Немирівського району загальною площею 2,1036 га кадастровий №0523081200:01:001:0103.
Як видно зі змісту адміністративного позову, обгрунтовуючи свої вимоги, позивач вказує на те, що право оренди на спірну ділянку отримав на підставі договору від 24.12.2007 р., зареєстрованого у відділі ДЗК за №040881200228.
Однак, в матеріалах справи відсутні докази на підтвердження викладених обставин.
Отже, приймаючи рішення щодо витребування додаткових документів суд керується наступним.
На момент укладення позивачем договору оренди на спірну ділянку діяв Тимчасовий порядок ведення державного реєстру земель, затверджений Наказом Держкомзему України №174 від 02.07.2003р. (далі - Тимчасовий порядок №174).
Так, зокрема пунктом 4.2. Тимчасового порядку №174, передбачено, що Державна реєстрація державного акта на право власності на земельну ділянку, державного акта на право постійного користування земельною ділянкою, договору оренди землі здійснюється шляхом внесення записів реєстрації до книги реєстрації.
Крім того відомості про земельну ділянку, зокрема про договір оренди землі та власника, користувача, орендаря (суборендаря) земельної ділянки вносяться до поземельної книги, яка є складовою частиною державного реєстру земель, про що зазначено в пункту пункту 1.2. Тимчасового порядку №174.
В свою чергу, Державний реєстр земель, в розумінні пункту 1.2. Тимчасового порядку №174, - це складова частина державного земельного кадастру, який складається з книги записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі із зазначенням кадастрових номерів земельних ділянок та Поземельної книги, яка містить відомості про земельну ділянку і формується за допомогою АС ДЗК.
Отже, як видно із вище процитованих норм та визначень, відомості про державну реєстрацію догорів оренди вносяться до Книги записів реєстрації державних актів на право власності на землю та на право постійного користування землею, договорів оренди землі із зазначенням кадастрових номерів земельних ділянок .
Таким чином, саме у витягах з Книги записів про державну реєстрацію державного акту має міститись запис щодо реєстрації договору оренди по спірній земельній у справі ділянці.
Водночас, відповідно до підпункту 8 пункту 4 Положення про Управління (Відділ) Держгеокадастру у районі, затвердженого Наказом Міністерства регіонального розвитку, будівництва та житлово-комунального господарства України №14 від 03.02.2015р. (далі Положення №14), саме управління здійснює ведення Державного земельного кадастру та інформаційну взаємодію Державного земельного кадастру з іншими інформаційними системами в установленому порядку.
Крім того, згідно до підпунктів 10,11,12 пункту 4 Положення №14, управління здійснює державну реєстрацію земельних ділянок, обмежень у їх використанні, веде поземельні книги та видає витяги із Державного земельного кадастру про земельні ділянки та забезпечує користування відомостями Державного земельного кадастру.
Отже, враховуючи процитовані вище норми, додаткові докази необхідно витребовувати у управління Держгеокадастру у Немирівському районі Вінницької області.
Відповідно до положень статті 69 КАС України доказами в адміністративному судочинстві є будь-які фактичні дані, на підставі яких суд встановлює наявність або відсутність обставин, що обґрунтовують вимоги і заперечення осіб, які беруть участь у справі, та інші обставини, що мають значення для правильного вирішення справи. Ці дані встановлюються судом на підставі пояснень сторін, третіх осіб та їхніх представників, показань свідків, письмових і речових доказів, висновків експертів.
Докази суду надають особи, які беруть участь у справі. Суд може запропонувати надати додаткові докази або витребувати додаткові докази за клопотанням осіб, які беруть участь у справі, або з власної ініціативи.
За сукупністю наведених обставин та з метою всебічного та повного з'ясування всіх обставин, що мають значення для справи, суд доходить висновку про необхідність витребування в управління Держгеокадастру у Немирівському районі Вінницької області належним чином завіреної копії витягу Книги записів про державну реєстрацію державного акту в частині реєстраційного запису №040881200228 щодо реєстрації договору оренди стосовно спірної земельної ділянки.
Визначаючись щодо залучення третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача, суд виходить з наступного.
Так, предметом оскарження у даній справі є рішення прийняте реєстраційною службою Немирівського районного управління юстиції Вінницької області про державну реєстрацію права оренди земельної ділянки, що знаходиться на території Вовчоцької сільської ради Немирівського району. При цьому, як видно з наданої інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, Державного реєстру Іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна щодо об'єкта нерухомого майна, орендодавцем спірних земельних ділянок є ОСОБА_1.
Відповідно до частини другої статті 53 КАС України треті особи, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору, можуть вступити у справу на стороні позивача або відповідача у будь-який час до закінчення судового розгляду, якщо рішення у справі може вплинути на їхні права, свободи, інтереси або обов'язки. Вони можуть бути залучені до участі у справі також за клопотанням осіб, які беруть участь у справі. Якщо адміністративний суд при прийнятті позовної заяви, підготовці справи до судового розгляду або під час судового розгляду справи встановить, що судове рішення може вплинути на права і обов'язки осіб, які не є стороною у справі, суд залучає таких осіб до участі в справі як третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору.
Враховуючи, що рішення прийняте у даній справі може вплинути на права, свободи, інтереси або обов'язки ОСОБА_1, суд дійшов висновку, що наявні підстави для залучення такої до участі у справі в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору, на стороні відповідача.
Оцінюючи заяву представника позивача про зупинення провадження у справі, суд зазначає про наступне.
Пунктом 4 частини другої статті 156 КАС України передбачено, що суд має право зупинити провадження у справі в разі наявності інших причин за обґрунтованим клопотанням сторони або третьої особи, яка заявляє самостійні вимоги на предмет спору, - до терміну, встановленого судом.
Водночас, стаття 122 КАС України обмежує судовий розгляд справи місячним терміном.
На підставі викладеного, враховуючи що для надання витребуваних документів, необхідний певний період часу, а також те, що строк розгляду справи обмежений, суд дійшов висновку про наявність підстав для задоволення заяви про зупинення провадження у справі.
Керуючись ст.ст. 69, 71, 156, 160, 165 ,254 КАС України, суд -
УХВАЛИВ:
заяву представника позивача - задовольнити.
Витребувати з управління Держгеокадастру у Немирівському районі Вінницької області та зобов'язати надати суду до 29.07.16 р. належним чином завірену копію витягу з Книги записів про державну реєстрацію державного акту в частині реєстраційного запису №040881200228 щодо реєстрації договору оренди земельної ділянки (кадастровий №0523081200:01:001:0103), укладеного ОСОБА_2.
Залучити в якості третьої особи, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача - ОСОБА_1
Провадження у справі зупинити до 07.09.2016р.
Призначити судовий розгляд на "07" вересня 2016 р. о 15:30 в залі судових засідань № 1 Вінницького окружного адміністративного суду: м. Вінниця вул. Брацлавська, 14.
Ухвала суду першої інстанції в частині витребування додаткових доказів, оскарженню не підлягає. Відповідно до ч. 6 ст. 254 КАС України ухвали суду , які не можуть бути оскаржені, набирають законної сили з моменту постановлення.
Ухвала суду першої інстанції в частині зупинення провадження набирає законної сили в порядку, визначеному ст. 254 КАС України.
Відповідно до ст. 186 КАС України, апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня проголошення ухвали. У разі якщо ухвалу було постановлено в письмовому провадженні або згідно з частиною третьою статті 160 цього Кодексу, або без виклику особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.
Суддя Воробйова Інна Анатоліївна
Суд | Вінницький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 01.08.2016 |
Оприлюднено | 08.08.2016 |
Номер документу | 59374421 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Воробйова Інна Анатоліївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Воробйова Інна Анатоліївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Воробйова Інна Анатоліївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Воробйова Інна Анатоліївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Воробйова Інна Анатоліївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Воробйова Інна Анатоліївна
Адміністративне
Вінницький окружний адміністративний суд
Воробйова Інна Анатоліївна
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні