ЧЕРНІВЕЦЬКИЙ ОКРУЖНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД
П О С Т А Н О В А
Іменем України
16 листопада 2011 р. м. Чернівці Справа № 2а/2470/2747/11
14 год. 30 хв.
Чернівецький окружний адміністративний суд в складі головуючого судді Огородника А.П. при секретарі судового засідання Григорійчуку Я.В.
за участю:
представникапозивача: ОСОБА_1,
відповідач не з'явився,
розглянув у відкритому судовому засіданні адміністративну справу
за позовом УПФ України в м. Чернівцях
про стягнення заборгованості по сплаті єдиного соціального внеску в розмірі 4771,60 грн.,-
На підставі ч.3 ст.160 КАС України в судовому засіданні проголошено вступну та резолютивну частини постанови.
обставини справи:
УПФ України в Шевченківському районі м. Чернівці звернулось до суду з адміністративним позовом про стягнення з ПП "Діалог консул груп" заборгованості по сплаті єдиного соціального внеску в розмірі 4771,60 грн.
В ході судового розгляду у зв'язку з ліквідацією шляхом злиття районних управлінь Пенсійного фонду України в м.Чернівці представник позивача подав клопотання про заміну сторони позивача з управління Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м.Чернівці на сторону позивача - управління Пенсійного фонду України в м.Чернівцях. Суд дане клопотання розглянув в судовому засіданні від 16.11.2011р. та ухвалив на місці про його задоволення.
Свої позовні вимоги позивач обгрунтовує тим, що у строк, визначений п.8 ст. 9 Закону України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування" від 8 липня 2010 року N 2464-VI (далі - Закон №2464), відповідач не сплатив у повному обсязі суму нарахованого єдиного соціального внеску.
У судовому засіданні представник позивача підтримав позовні вимоги і просив їх задовольнити у повному обсязі, враховуючи обставини, викладені у позовній заяві.
Відповідач, належним чином повідомлений про дату, час і місце судового розгляду, не з'явився. Заперечень на позовну заяву не надав, клопотань про відкладення судового засідання не надіслав.
Суд вважає, що неприбуття в судове засідання відповідача не є перешкодою для розгляду справи, а справа вирішується за відсутності відповідача на підставі наявних у ній доказів.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд,-
встановив:
Приватне підприємство "Діалог консул груп" зареєстроване як суб"єкт господарювання виконавчим комітетом Чернівецької міської ради 19.05.08р. свідоцтво № 176220 за юридичною адресою: вул.Руська, 1-А, м.Чернівці, Чернівецька область, 58000, код 35891468.
ПП "Діалог консул груп" є платником єдиного внеску відповідно до п.1 ч. 1 ст. 4 Закону №2464 та взятий на облік в органі Пенсійного фонду України в Шевченківському районі м.Чернівці 20.05.2008р.
Відповідно до п.2 ч.1 ст. 1 Закону №2464 єдиний внесок на загальнообов'язкове державне соціальне страхування (далі - єдиний внесок) - це консолідований страховий внесок, збір якого здійснюється до системи загальнообов'язкового державного соціального страхування в обов'язковому порядку та на регулярній основі з метою забезпечення захисту у випадках, передбачених законодавством, прав застрахованих осіб та членів їхніх сімей на отримання страхових виплат (послуг) за діючими видами загальнообов'язкового державного соціального страхування.
Згідно ст.4 Закону №2464 платниками єдиного внеску є підприємства, установи та організації, інші юридичні особи, утворені відповідно до законодавства України, незалежно від форми власності, виду діяльності та господарювання, які використовують працю фізичних осіб на умовах трудового договору (контракту) або на інших умовах, передбачених законодавством, чи за цивільно-правовими договорами (крім цивільно-правового договору, укладеного з фізичною особою - підприємцем, якщо виконувані роботи (надавані послуги) відповідають видам діяльності, зазначеним у витягу з Єдиного державного реєстру юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), у тому числі філії, представництва, відділення та інші відокремлені підрозділи зазначених підприємств, установ і організацій, інших юридичних осіб, які мають окремий баланс і самостійно ведуть розрахунки із застрахованими особами.
Пунктом 1 ч.1 ст.7 Закону №2464 встановлено, що єдиний внесок нараховується для платників, зазначених у пунктах 1 (крім абзацу сьомого), 2, 3, 6, 7 і 8 частини першої статті 4 цього Закону, - на суму нарахованої заробітної плати за видами виплат, які включають основну та додаткову заробітну плату, інші заохочувальні та компенсаційні виплати, у тому числі в натуральній формі, що визначаються відповідно до Закону України "Про оплату праці", та суму винагороди фізичним особам за виконання робіт (надання послуг) за цивільно-правовими договорами.
Згідно п.8 ст. 9 Закону №2464 платники єдиного внеску зобов'язані сплачувати єдиний внесок, нарахований за відповідний базовий звітний період, не пізніше 20 числа місяця, що настає за базовим звітним періодом. Базовим звітним періодом є календарний місяць.
Процедура нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування страхувальниками визначена Інструкцією про порядок нарахування і сплати єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування, затвердженою Постановою правління Пенсійного фонду України від 27.09.2010 N 21-5.
Відповідач у строк, визначений п.8 ст. 9 Закону №2464, самостійно не сплатив суму страхових внесків на загальнообов’язкове державне пенсійне страхування, розмір яких відповідачем визначено самостійно відповідно до поданих ним розрахунків за квітень-липень 2011 року.
Статею 25 Закону №2464 визначено, що у разі виявлення своєчасно не сплачених сум страхових внесків платники єдиного внеску зобов'язані самостійно обчислити ці внески і сплатити їх з нарахуванням пені в порядку і розмірах, визначених цією статтею. Суми недоїмки стягуються з нарахуванням пені та застосуванням штрафів. Територіальний орган Пенсійного фонду у порядку, за формою і в строки, встановлені Пенсійним фондом за погодженням з центральним органом виконавчої влади у сфері праці та соціальної політики, надсилає платникам єдиного внеску, які мають недоїмку, вимогу про її сплату.
Оскільки сума страхових внесків у відповідні строки відповідачем самостійно не сплачена, йому направлена вимога про сплату боргу від 27 вересня 2011 р. на суму 8718,43 грн. У зв'язку із неподанням за встановленою формою звітності за лютий 2011р. рішенням №59 від 30.03.2011р. до відповідача застосовано штрафну санкцію у розмірі 170,00 грн. Відповідач у судовому порядку зазначені вимоги про сплату боргу не оскаржив, а тому сума недоїмки вважається узгодженою.
Платник єдиного внеску зобов'язаний протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги про сплату недоїмки сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею.
У разі якщо згоди з органом Пенсійного фонду не досягнуто, платник єдиного внеску зобов'язаний сплатити суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею протягом десяти робочих днів з дня надходження рішення відповідного органу Пенсійного фонду або оскаржити вимогу до органу Пенсійного фонду вищого рівня чи в судовому порядку.
У разі якщо платник єдиного внеску протягом десяти робочих днів з дня надходження вимоги не сплатив зазначені у вимозі суми недоїмки та штрафів разом з нарахованою пенею, не узгодив вимогу з органом Пенсійного фонду, не оскаржив вимогу в судовому порядку або не сплатив узгоджену суму недоїмки протягом десяти робочих днів з дня надходження узгодженої вимоги, територіальний орган Пенсійного фонду надсилає в порядку, встановленому законом, до підрозділу державної виконавчої служби вимогу про сплату недоїмки.
Станом на день розгляду спору за відповідачем обліковується заборгованість по єдиному внеску, за відповідні періоди, на суму 4771,60 грн.
Даний факт не спростований відповідачем.
У випадках, зазначених в абзаці шостому частини 4 ст. 25 Закону №2464, територіальний орган Пенсійного фонду також має право звернутися до суду з позовом про стягнення недоїмки. При цьому заходи досудового врегулювання спорів, передбачені законом, не застосовуються.
Згідно із ст. 67 Конституції України кожен зобов'язаний сплачувати податки і збори в порядку і розмірах, встановлених законом.
Враховуючи те, що ПП "Діалог консул груп" не оскаржував вимоги про сплату боргу, рішення про застосування штрафних санкцій і не сплатив внесків в повному розмірі, суд вважає позов обґрунтованим, позовні вимоги доведеними та такими, що підлягають задоволенню, а узгоджена сума заборгованості підлягає стягненню.
Оскільки спір вирішено на користь суб’єкта владних повноважень, звільненого від сплати судового збору, а також за відсутності витрат позивача - суб’єкта владних повноважень, пов’язаних із залученням свідків та проведенням судових експертиз, судові витрати (судовий збір) стягненню з відповідача не підлягають.
Керуючись Законом України "Про збір та облік єдиного внеску на загальнообов'язкове державне соціальне страхування", ст.67, 124 Конституції України, ст.ст. 69-72, 94, 86, 158-163, 254 КАС України, суд,-
постановив:
1. Адміністративний позов задовільнити повністю.
2. Стягнути з Приватного підприємства "Діалог ОСОБА_2" заборгованість в сумі 4771,60 грн. на користь Управління Пенсійного фонду України в м.Чернівцях.
3. Направити копію постанови відповідачу.
Постанова або ухвала суду першої інстанції, якщо інше не встановлено цим Кодексом, набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, встановленого цим Кодексом, якщо таку скаргу не було подано.
Відповідно до частини першої статті 185 КАС України сторони та інші особи, які беруть участь у справі, а також особи, які не брали участі у справі, якщо суд вирішив питання про їхні права, свободи, інтереси чи обов'язки, мають право оскаржити в апеляційному порядку постанови суду першої інстанції повністю або частково, крім випадків, встановлених КАС України.
Відповідно до статті 186 КАС України Апеляційна скарга подається до Вінницького апеляційного адміністративного суду через Чернівецький окружний адміністративний суд. Копія апеляційної скарги одночасно надсилається особою, яка її подає, до суду апеляційної інстанції. Апеляційна скарга на постанову суду першої інстанції подається протягом десяти днів з дня її проголошення. У разі застосування судом частини третьої статті 160 КАС України, а також прийняття постанови у письмовому провадженні апеляційна скарга подається протягом десяти днів з дня отримання копії постанови.
Якщо суб'єкта владних повноважень у випадках та порядку, передбачених частиною четвертою статті 167 КАС України, було повідомлено про можливість отримання копії постанови суду безпосередньо в суді, то десятиденний строк на апеляційне оскарження постанови суду обчислюється з наступного дня після закінчення п'ятиденного строку з моменту отримання суб'єктом владних повноважень повідомлення про можливість отримання копії постанови суду.
Постанова у повному обсязі складена 21 листопада 2011 р.
Суддя А.П.Огородник
Суд | Чернівецький окружний адміністративний суд |
Дата ухвалення рішення | 16.11.2011 |
Оприлюднено | 08.08.2016 |
Номер документу | 59375931 |
Судочинство | Адміністративне |
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Огородник Анатолій Петрович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Огородник Анатолій Петрович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Огородник Анатолій Петрович
Адміністративне
Чернівецький окружний адміністративний суд
Огородник Анатолій Петрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні