Справа № 4-113/10
П О С Т А Н О В А
"06" серпня 2010 р. смт. Літин
Суддя Літинського районного суду Вінницької області
ОСОБА_1 при секретарі: Плахотнюк Л.М., з участю прокурора Зелениці Б.В. розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в смт. Літині подання слідчого СВ Літинського РВ УМВС ОСОБА_2 про обрання міри запобіжного заходу взяття під варту щодо ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 уродженця та жителя ІНФОРМАЦІЯ_2 громадянина України, неодруженого, не працюючого, раніше судимого за ст.185 ч.3, 187 ч.2 КК України;
В С Т А Н О В И В :
ОСОБА_3 небезпідставно підозрюється у вчиненні злочину, передбаченого ст. 309 ч.1 КК України, у зв’язку з чим досудове слідство внесло до суду , а прокурор підтримав, подання про обрання щодо підозрюваного запобіжного заходу взяття під варту.
ОСОБА_3 повністю визнає свою вину у вчиненні злочину та пояснив, що знайшов виявлену у нього коноплю та мав намір здати її до дільничому інспектору.
Підозрюваний ОСОБА_3 пояснив, що постійно проживає у с. Дяківцях у діда з бабою, має сестру та брата, які проживають з батьком, так як мати померла у 2003 році.
Слідчий Коробоко Я. М. пояснив, що ОСОБА_3, будучи звільненим із місць позбавлення волі умовно -достроково, під час невідбутої частини покарання вчинив злочин, що є винятковим випадком, який дає підстави обрати щодо нього запобіжний захід- взяття під варту.
Зясувавши позиції прокурора, слідчого, пояснення підозрюваного ОСОБА_3 вивчивши матеріали справи в обсязі вирішуємого питання , визнаю що у задоволенні подання слід відмовити з таких підстав.
Ст. 309 ч.1 КК України передбачає покарання у виді позбавлення волі до трьох років.
Відповідно до ст. 155 КПК України взяття під варту як запобіжний захід застосовується в справах про злочини, за які законом передбачено покарання у вигляді позбавлення волі на строк понад три роки. У виняткових випадках цей запобіжний захід може бути застосовано в справах про злочини, за які законом передбачено покарання у вигляді позбавення волі і на строк не більше трьох років.
Відповідно до п.3 Постанови Пленуму Верховного Суду України від 25 квітня 2003 р. №4 взяття під варту є найбільш суворим запобіжним заходом, у зв»зку з чим він обирається лише за наявності підстав вважати, що інші ( менш суворі) запобіжні заходи, передбачені ст. 149 КПК України, можуть не забезпечити виконання підозрюваним процесуальних обов»язків, що випливають із ч.2 ст. 148 КПК, і його належної поведінки; слід мати на увазі, що взяття під варту на стадіях дізнання і досудового слідства застосовується лише у випадках, коли особа підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі, і коли є достатні підстави вважати, що ця особа може ухилитися від слідства й суду або виконання процесуальних рішень, перешкоджати встановленню істини у справі чи продовжувати злочинну діяльність; у разі, коли особа підозрюється або обвинувачується у вчиненні злочину, за який законом передбачено покарання у виді позбавлення волі на строк не більше трьох років, взяття під варту допускається лише у виняткових випадках. Такими є випадки, коли на підставі наявних у справі фактичних даних із певною вірогідністю можна стверджувати, що інші запобіжні зщаходи не забезпечать належної поведінки підозрюваного, обвинуваченого. Це можливо, наприклад, коли особа не має постійного місця проживання, зловживає спиртними напоями чи вживає наркотичні засоби, продовжує вчиняти злочини, підтримує соціальні зв»язки негативного характеру, порушила умови запобіжного заходу, не пов»язаного з позбавленням волі, раніше ухилялася від слідства, суду чи виконання судових рішень або коли особу підозрюваного взагалі не встановлено.
Винятковість даного випадку має бути обгрунтована у поданні про обрання запобіжного заходу і в постанові судді.
Під час розгляду подання встановлено, що ОСОБА_3 має родину та постійне місце проживання.
Виходячи із вимог, передбачених ст. 150 КПК України, враховую, що ОСОБА_3 підозрюється у вчиненні злочину середньої тяжкості.
Жодного обгрунтування, як вимагає вказана Постанова Пленуму Верхоного Суду України щодо винятковості випадку, який дає підстави застосувати до ОСОБА_3 найбільш суворий запобіжний захід- взяття під варту, подання та справа не містить.
Подання та справа не містять фактичних даних про те, що менш суворі запобіжні зоходи, що передбачені ст. 149 КПК України, можуть не забезпечити виконання ОСОБА_3 процесуальних обов»язків та його належної поведінки, а висновки про це слідчого, рахую необгрунтованими, так як зроблені без наявності на те підстав.
Вивченням матеріалів кримінальної справи в межах вирішуємого питання встановлено, що ОСОБА_4 за місцем проживання характеризується позитивно.
Сукупність вказаний обставин свідчать про те, що у задоволенні подання слід відмовити.
Керуючись ст.148, 150, 155, 165-2 КПК України;
П О С Т А Н О В И В:
У задоволені подання слідчого Коробко Я.М. про обрання запобіжного заходу ОСОБА_3 ІНФОРМАЦІЯ_1 відмовити.
Постанова може бути оскаржена до апеляційного суду Вінницької області протягом трьох діб, проте оскарження не зупиняє її виконання.
Суддя: Сільченко О. В.,
Суд | Літинський районний суд Вінницької області |
Дата ухвалення рішення | 06.08.2010 |
Оприлюднено | 15.08.2016 |
Номер документу | 59595549 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Літинський районний суд Вінницької області
Сільченко О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні