14.06.2016 Справа № 760/6919/16-к
Провадження № 1-кс/760/8072/16
У Х В А Л А
І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И
14 червня 2016 року слідчий суддя Солом`янського районного суду м. Києва ОСОБА_1 при секретарі ОСОБА_2 , за участі слідчого ОСОБА_3 розглянувши клопотання слідчого з ОВС слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Київській області ОСОБА_3 погоджене із заступником начальника відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтриманням державного обвинувачення Генеральної прокуратури України ОСОБА_4 про зупинення видаткових операцій по банківським рахункам та накладення арешту на майно на підставі матеріалів досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12015000000000630 внесених до Єдиного реєстру досудових розслідувань 08.12.2015 року за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч.3 ст. 28, ч. 2 ст. 205, ч. 3 ст. 209, ч. З ст. 28, ч. 3 ст. 212 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
Слідчий звернувся з клопотанням прозупинення видаткових операцій по банківським рахункам та накладення арешту на рахунки відкриті в АТ "УкрСиббанк", МФО 351005, а саме:
№ НОМЕР_1 , який належить ТОВ «Київська торгівельно-транспортна компанія» (код ЄДРПОУ 38896631);
№ НОМЕР_2 , який належить ТОВ «Продскарб» (код ЄДРПОУ 39033976);.
Клопотання обґрунтовує тим, щослідчою групою, яка складається з слідчих слідчого управління кримінальних розслідувань ГСУ ФР Державної фіскальної служби України та слідчих слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС у Київській області, здійснюється досудове розслідування по кримінальному провадженню №12015000000000630 від 08.12.2015 року, за ознаками кримінальних правопорушень передбачених ч.3 ст. 28, ч. 2 ст. 205, ч. 3 ст. 209, ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 212 КК України.
Досудовим розслідуванням у вказаному кримінальному провадженні встановлено, що учасниками організованої групи зареєстровані або перереєстровані на підставних осіб ряд підприємств, та на даний час використовується група транзитно-конвертаційних підприємств в тому числі: ТОВ „Київська торгівельно - транспортна компанія (код 38896631), ТОВ „Продскарб (код 39033976), ТОВ „Трансфорум Про (код 39038434), ТОВ „Агробудмашпром (код 39040798), ТОВ „Світловір (код 39038115), ТОВ „Технобуд 2013 (код 39030137), ТОВ „Мегатрейд експорт (код 35252302) та інші, з метою прикриття незаконної діяльності, шляхом використання їх реквізитів та банківських рахунків у злочинних схемах зі створення штучної документальної видимості здійснення фінансово-господарських операцій для незаконного завищення валових витрат при нарахуванні податку на прибуток підприємств та податкового кредиту з податку на додану вартість підприємствам реального сектору економіки. Також на банківські рахунки вказаних суб`єктів господарської діяльності з ознаками «фіктивності» перераховувалися грошові кошти реально діючих підприємств за нібито надані послуги, виконані роботи чи поставлені товари з метою переведення грошових коштів у готівкову форму та повернення їх клієнтам за вирахуванням певних відсотків.
Також встановлено що вищевказані підприємства з ознаками фіктивності з метою одержання прибуткових документів, які свідчать про ніби то придбання ними товарів, робіт (послуг), а також готівкових коштів, перераховували безготівкові кошти на рахунки фізичних осіб та підприємств реального сектору економіки, які фактично проводять реалізацію власної продукції кінцевому споживачу за готівковий розрахунок, оформлюючи це документально як ніби то реалізація за безготівковий розрахунок вищевказаним СПД з ознаками фіктивності. При цьому фактично товари, роботи (послуги) в адресу ФСПД не передаються, а передаються лише документи (видаткова, податкова, товарно - транспортна накладні тощо), а також готівкові кошти за вирахуванням певних відсотків.
Виходячи в вищевикладеного, функціонування вищевказаної незаконної схеми полягає у перерахуванні з рахунків підприємств реального сектору економіки Київського та інших регіонів України коштів на рахунки так званих «транзитних підприємств», з метою мінімізації податкового навантаження, штучного формування податкового кредиту з ПДВ за ніби то виконані роботи, надані послуги та постачання товарів.
Фактично відповідні роботи не проводяться, послуги не надаються, постачання товарів не здійснюється, а кошти обготівковуються шляхом проведення подальших «транзитних» операцій з іншими підприємствами реального сектору економіки, які фактично реалізують товари, роботи (послуги) за готівку, а також з іншими фіктивними підприємствами, які задіяні в схемі транзитно-конвертаційної групи з подальшим їх обготівкуванням через рахунки юридичних, фізичних осіб-підприємців та карткові рахунки фізичних осіб.
В результаті проведення слідчих дій, негласних слідчо розшукових дій та оперативних заходів в кримінальному провадженні, встановлено, що ОСОБА_5 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , фактично розробив, організував та керує діяльністю «транзитно-конвертаційної» групи.
Згідно відомостей, отриманих з інформаційно-аналітичної системи «Центральна база даних юридичних осіб Державної фіскальної служби України» встановлено, що підконтрольними підприємствами, які задіяні в вищезазначеній схемі транзитно-конвертаційної групи, відкрито банківські рахунки у АТ "УкрСиббанк", МФО 351005, а саме:
№ НОМЕР_1 , який належить ТОВ «Київська торгівельно-транспортна компанія» (код ЄДРПОУ 38896631);
№ НОМЕР_2 , який належить ТОВ «Продскарб» (код ЄДРПОУ 39033976);
Враховуючи вищевикладене, є всі підстави вважати, що гроші, що знаходяться на вищезазначених банківських рахунках, є предметом протиправної діяльності невстановленої групи осіб та отримані в наслідок проведення незаконної діяльності шляхом сприяння суб`єктам підприємницької діяльності мінімізації ними податкових зобов`язань, розкраданню державного майна та легалізації коштів, здобутих злочинним шляхом, отримані злочинним шляхом та можуть бути засобами для розкриття злочину та виявлення винних осіб та, в подальшому, визнані речовими доказами по кримінальному провадженню, а також з метою забезпечення можливої конфіскації майна та цивільного позову.
Також є всі підстави вважати, що грошові кошти з зазначених рахунків можуть бути перераховані на розрахункові рахунки інших юридичних/фізичних осіб, що призведе до їх втрати і унеможливить встановлення причетних до злочину осіб.
Отже, з метою запобігання протиправним діям з використанням банківських рахунків, припинення злочинної діяльності, в подальшому відшкодування спричинених державі збитків, забезпечення можливих у майбутньому цивільних позовів та конфіскації майна, виникла необхідність у накладенні арешту на банківські рахунки вищеперерахованих підприємств, які відкрито у АТ "УкрСиббанк", МФО 351005, зокрема видаткової частини рахунків за виключенням податкових платежів до бюджетів усіх рівнів.
З клопотанням про арешт майна до слідчого судді, суду має право звернутись прокурор, слідчий за погодженням з прокурором, як це передбачено ст. 171 КПК України.
Суд визнав за можливе розглянути клопотання без представника банку АТ "УкрСиббанк", МФО 351005 з огляду на те, що стороною обвинувачення доведено наявність достатніх підстав вважати, що існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, доступ до яких слідчий просить суд надати, а також з метою забезпечення арешту майна.
Згідно ст. 59 Закону України Про банки і банківську діяльність від 07.12.2000 року арешт на майно або кошти банку, що знаходяться на його рахунках, арешт на кошти та інші цінності юридичних або фізичних осіб, що знаходяться в банку, здійснюються виключно за постановою державного виконавця чи рішенням суду про стягнення коштів або про накладення арешту в порядку, встановленому законом. Зняття арешту з майна та коштів здійснюється за постановою державного виконавця або за рішенням суду.
Зупинення власних видаткових операцій банку за його рахунками, а також видаткових операцій за рахунками юридичних або фізичних осіб здійснюється лише в разі накладення арешту відповідно до частини першої цієї статті, крім випадків, передбачених Законом України "Про запобігання та протидію легалізації (відмиванню) доходів, одержаних злочинним шляхом, або фінансуванню тероризму". Зупинення видаткових операцій здійснюється в межах суми, на яку накладено арешт, крім випадків, коли арешт накладено без встановлення такої суми.
Згідно ст. 98 КПК України речовими доказами визнаються гроші отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Відповідно до ст. 170 КПК України, арешт накладається на майно будь-якої фізичної або юридичної особи, а також гроші у будь-якій валюті готівкою або безготівковій формі, що знаходяться на банківський рахунках чи на зберіганні у банках або інших фінансових установах, видаткові операції, за наявності достатніх підстав вважати, що вони відповідають критеріям, зазначеним у ст. 98 КПК України.
Вислухавши думку учасників процесу, дослідивши копії матеріалів кримінального провадження, суддя слідчий приходить до висновку про те, що клопотання є обґрунтованим і таким, що підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст. 59, 60, 62 Закону України "Про банки та банківську діяльність", ст. 98, 131, 132, 170, 171,172, 173, 175 КПК України слідчий суддя,
УХВАЛИВ:
Клопотання слідчого з ОВС слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Київській області старшого лейтенанта податкової міліції ОСОБА_3 , погоджене із заступником начальника відділу процесуального керівництва досудовим розслідуванням і підтриманням державного обвинувачення Генеральної прокуратури України ОСОБА_4 , про зупинення видаткових операцій по банківським рахункам та накладення арешту на майно на підставі матеріалів досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 12015000000000630 від 08.12.2015 року, за ознаками кримінальних правопорушень передбачених ч.3 ст. 28, ч. 2 ст. 205, ч. 3 ст. 209, ч. 3 ст. 28, ч. 3 ст. 212 КК України - задовольнити.
Накласти арешт на рахунки відкриті в АТ "УкрСиббанк", МФО 351005, а саме:
№ НОМЕР_1 , який належить ТОВ «Київська торгівельно-транспортна компанія» (код ЄДРПОУ 38896631);
№ НОМЕР_2 , який належить ТОВ «Продскарб» (код ЄДРПОУ 39033976);
станом на дату, годину та хвилину отримання ухвали суду.
Зобов`язати службових осіб АТ "УкрСиббанк", МФО 351005 надати слідчому з ОВС слідчого управління фінансових розслідувань Головного управління ДФС у Київській області ОСОБА_3 , іншим слідчим слідчої групи, які здійснюють досудове розслідування кримінального провадження за №12015000000000630, або уповноваженій особі за дорученням слідчого, довідку про залишок коштів на момент накладення арешту на рахунки наступних підприємств:
№ 26053000021507, який належить ТОВ «Київська торгівельно-транспортна компанія» (код ЄДРПОУ 38896631);
№ НОМЕР_2 , який належить ТОВ «Продскарб» (код ЄДРПОУ 39033976);
та в подальшому надавати дану інформацію про залишок коштів на зазначених рахунках на запит слідчого.
Попередити посадових осіб АТ "УкрСиббанк", МФО 351005, що невиконання ухвали суду тягне за собою кримінальну відповідальність передбачену ст.382 КК України.
Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до Апеляційного суду м. Києва протягом п`яти днів з моменту її отримання.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 14.06.2016 |
Оприлюднено | 15.03.2023 |
Номер документу | 59720322 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Марчук Олександр Петрович
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Марчук Олександр Петрович
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Марчук Олександр Петрович
Кримінальне
Касаційний кримінальний суд Верховного Суду
Марчук Олександр Петрович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні