Ухвала
від 21.02.2011 по справі 10/169
ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

ЛЬВІВСЬКИЙ АПЕЛЯЦІЙНИЙ АДМІНІСТРАТИВНИЙ СУД

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

21 лютого 2011 р. Справа № 20252/09

Колегія суддів Львівського апеляційного адміністративного суду у складі:

головуючого судді Обрізко І.М.,

суддів Дяковича В.П., Яворського І.О.

при секретарі судового засідання Золотому Я.В.,

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Львові апеляційні скарги Державної податкової інспекції у місті Чернівці та Державної податкової адміністрації у Чернівецькій області на постанову господарського суду Чернівецької області від 14 квітня 2009 року у справі за позовом малого приватного підприємства «Джокер» до Державної податкової інспекції у місті Чернівці, Державної податкової адміністрації у Чернівецькій області про скасування рішення,-

В С Т А Н О В И Л А :

МПП «Джокер» звернулося 18.07.2008 року в належний суд з позовом до Державної податкової інспекції у місті Чернівці, Державної податкової адміністрації у Чернівецькій області про скасування рішення № 0010192304/0 від 19.06.2008 року про застосування штрафних санкцій на суму 1700 грн. за порушення ст.ст. 2, 3 Закону України «Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг» (далі - Закон №265/95-ВР). Вимоги мотивовані тим, що позивач здійснює підприємницьку діяльність у сфері грального бізнесу із застосуванням належним чином зареєстрованого, опломбованого та переведеного у фіскальний режим роботи реєстратора розрахункових операцій і з використанням книги обліку розрахункових операцій, гральні автомати, на яких надаються послуги з гри, не оснащені фіскальною пам'яттю з незалежних від позивача причин, тому висновок відповідача, що позивачем порушено вказані вище норми є безпідставним, а рішення про застосування штрафних санкцій незаконним.

Постановою господарського суду Чернівецької області від 14 квітня 2009 року позов задоволено повністю. Скасовано рішення відповідача № 0010192304/0 від 19.06.2008 року про застосування до позивача штрафних санкцій в сумі 1700 грн.

Суд виходив з того, що ДПІ у місті Чернівці не доведено, що надання послуг з гри на гральних автоматах (як розрахункова операція) позивачем не проводилося через зареєстрований, опломбований у встановленому порядку та переведений у фіскальний режим роботи реєстратор розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, натомість у справі встановлено здійснення позивачем розрахункових операцій з надання послуг з гри на гральних автоматах із застосуванням РРО відповідно до вимог Закону. Суд також погоджується з доводами відповідачів щодо визначення чинним законодавством гральних автоматів як різновидності реєстраторів розрахункових операцій і що гральні автомати не були фіскалізовані, однак це не впливає на юридичну оцінку обставин у справі, оскільки судом встановлено, що оспорюваним рішенням до позивача застосовано штраф за порушення, яке він не вчинив, та застосовано санкцію не за те порушення, яке вказано в рішенні, відтак, оскаржуване рішення підлягає скасуванню.

Також суд зазначає, що пред'явивши позов у тому числі до ДПА в Чернівецькій області з врахуванням того, що перевірку проводили саме її працівники, позивач не висунув ніяких позовних вимог до цього відповідача, тому позов підлягає задоволенню лише стосовно відповідача Державної податкової інспекції у місті Чернівці.

Не погодившись із зазначеним судовим рішенням відповідачі подали апеляційні скарги, в яких із-за порушення норм матеріального та процесуального права, невідповідності висновків суду обставинам справи, просять його скасувати та постановити рішення, яким відмовити позивачу в задоволенні позовних вимог.

В обґрунтуванні апеляційних скарг покликання маються на те, що позивач безпідставно ототожнює реєстрацію розрахункової операції з купівлі-продажу кредитів з операцією реєстрації обсягу наданих послуг з гри на гральному автоматі. Проте, дані операції різняться у часі і місці проведення, а також, обсяг проданих кредитів не завжди буде відповідати обсягу наданих послуг з гри на гральному автоматі. Дана ситуація пояснюється тим, що гравець після придбання кредитів може їх не використати в повній мірі (чи частково), а отже й не отримати послуги з гри на гральному автоматі.

Крім того, згідно п.4.4. «Порядку реєстрації, опломбування та застосування реєстраторів розрахункових операцій за товари (послуги)», затвердженого наказом ДПА України від 01.12.2000 року №614, реєстрація продажу товару (оплати послуги) через РРО проводиться одночасно з розрахунковою операцією. Розрахунковий документ повинен видаватися покупцеві не пізніше завершення розрахункової операції, яка вважається проведеною через РРО, якщо дані про її обсяг унесені з режим реєстрації.

Таким чином, враховуючи, що послуги з гри на гральних автоматах отримуються безпосередньо при грі на останніх та списанні кредитів, реєстрація отриманих послуг повинна проводитися одночасно з розрахунковою операцією з допомогою грального автомата, переведеного у фіскальний режим роботи.

Судова колегія заслухавши доповідь судді-доповідача, пояснення учасника розгляду, перевіривши матеріали справи і обговоривши підстави апеляційних скарг, вважає за необхідне їх відхилити.

Відповідно до ст. 200 КАС України суд апеляційної інстанції залишає апеляційну скаргу без задоволення, а постанову без змін, якщо визнає, що суд першої інстанції правильно встановив обставини справи та ухвалив судове рішення з додержанням норм матеріального і процесуального права.

Розглядаючи спір, судова колегія вважає, що місцевий суд повно і всебічно дослідив і оцінив обставини по справі, надані сторонами докази, правильно визначив юридичну природу спірних правовідносин і закон, який їх регулює.

Судом встановлено, підтверджено матеріалами справи, що 06.06.2008 року працівниками ДПА у Чернівецькій області проведено перевірку залу гральних автоматів МПП «Джокер» щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу, розташованого у м. Кіцмань Чернівецької області по вул. Незалежності, 33, результати якої зафіксовано актом № 240009282304.

У даному акті зазначено, що в приміщенні залу позивача знаходяться гральні автомати, на яких проводиться гра і які приводяться в дію за допомогою ключа, а готівкові кошти за надані послуги сплачуються безпосередньо оператору касиру, і які не обладнані запам'ятовуючим пристроєм, не фіскалізовані. Згідно ст. 2 Закон № 265/95-ВР, автомат з продажу товарів (послуг) є реєстратором розрахункових операцій. Згідно постанови Кабінету Міністрів України № 121 від 07.02.2001 року «Про терміни переведення СПД на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі із застосуванням РРО» СПД, які надають послуги у сфері грального бізнесу, повинен застосовувати РРО при проведенні розрахункових операцій. У висновках перевірки зазначено про порушення ст. 2, ст. 3 п. 3 Закон № 265/95-ВР, постанови Кабінету Міністрів України від 07.02.2001 року № 121.

19.06.2008 року ДПІ у м. Чернівці на підставі вищезгаданого акту перевірки винесено рішення № 0010192304/0, яким до позивача за порушенням п. 2 ст. 33 Закон № 265/95-ВР згідно з п. 2 ст. 17 цього ж Закону застосовано суму штрафних фінансових санкцій у розмірі 1700 грн.

Згідно ст. 1 Закон № 265/95-ВР реєстратори розрахункових операцій застосовуються фізичними особами - суб'єктами підприємницької діяльності або юридичними особами (їх філіями, відділеннями, іншими відокремленими підрозділами, які здійснюють операції з розрахунків в готівковій та/або в безготівковій формі (із застосуванням платіжних карток, платіжних чеків, жетонів тощо) при продажу товарів (наданні послуг) у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг, а також уповноваженими банками та суб'єктами підприємницької діяльності, які виконують операції купівлі-продажу іноземної валюти. Встановлення норм щодо застосування або незастосування реєстраторів розрахункових операцій в інших законах не допускається.

Пунктом 1 ст. 3 вищезгаданого Закону передбачено, що суб'єкти такої діяльності зобов'язані проводити розрахункові операції на повну суму покупки (надання послуги) через зареєстровані, опломбовані у встановленому порядку та переведені у фіскальний режим роботи реєстратори розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, що підтверджують виконання розрахункових операцій, або у випадках, передбачених цим Законом, із застосуванням зареєстрованих у встановленому порядку розрахункових книжок, тобто пристрої або програмно-технічні комплекси, в яких реалізовані фіскальні функції і які призначені для реєстрації розрахункових операцій при продажу товарів (наданні послуг), операцій з купівлі-продажу іноземної валюти та/або реєстрації кількості проданих товарів (наданих послуг). До реєстраторів розрахункових операцій відносяться: електронний контрольно-касовий апарат, електронний контрольно-касовий реєстратор, комп'ютерно-касова система, електронний таксометр, автомат з продажу товарів (послуг) тощо.

Пунктом 6 Додатка до постанови Кабінету Міністрів України від 07.02.2001 року № 121 «Про терміни переведення суб'єктів підприємницької діяльності на облік розрахункових операцій у готівковій та безготівковій формі із застосуванням реєстраторів розрахункових операцій» встановлено строк переведення суб'єктів підприємницької діяльності на розрахунки із застосуванням РРО, а саме, при використанні гральних автоматів - з 31.12.2006 року.

Наказом Державної податкової адміністрації України від 01.07.2008 року № 430 «Про затвердження Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій у новій редакції» до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій було включено комп'ютерно-касову систему «Фіскал», яка призначена для фіскалізації гральних автоматів. Відповідно, з моменту включення до Державного реєстру реєстраторів розрахункових операцій вищезгаданої системи, тобто з 01.07.2008 року суб'єкти господарювання зобов'язані її використовувати.

Слід зазначити, відповідачем було проведено перевірку гральних автоматів МПП «Джокер» щодо контролю за здійсненням розрахункових операцій у сфері готівкового та безготівкового обігу 06.06.2008 року, а саме на момент, коли ще не був чинним вищезгаданий Наказ від 01.07.2008 року №430, відповідно ЕККС «Фіскал» не було включено до Державного реєстру РРО, відтак, твердження відповідачів, що позивач мав застосовувати саме цю касову систему, є безпідставними.

Законом не визначаються жодні вимоги щодо обов'язкового використання саме грального автомату в якості РРО та норми щодо недостатності електронного контрольно-касового апарату для належного обліку розрахункових операцій при наданні послуг у сфері грального бізнесу.

Відповідачем ДПІ у м. Чернівці не доведено, що надання послуг з гри на гральних автоматах (як розрахункова операція) позивачем не проводилося через зареєстрований, опломбований у встановленому порядку реєстратор розрахункових операцій з роздрукуванням відповідних розрахункових документів, натомість у справі встановлено здійснення позивачем розрахункових операцій з надання послуг з гри на гральних автоматах із застосуванням РРО відповідно до вимог Закону.

Судова колегія погоджується з доводами відповідачів щодо визначення чинним законодавством гральних автоматів як різновидності РРО і що гральні автомати позивача не були фіскалізовані, однак це не впливає на юридичну оцінку обставин у справі, оскільки судом встановлено, що оспорюваним рішенням до позивача застосовано штраф за порушення, яке позивач не вчинив.

Обрана судом позиція зі спірних правовідносин не суперечить судовій практиці, що мається в листі ВАС України від 03.07.2009 року за №962/13/13-09.

Судова колегія вважає, що доводи апеляційних скарг суттєвими не являються і не дають підстав для висновку про неправильне застосування судом першої інстанції норм матеріального чи процесуального права, які призвели до неправильного вирішення справи, а також відсутня невідповідність висновків суду обставинам справи.

Керуючись ст.ст. 160 ч.3, 195, 196, 198 п.1 ч.1, 200, 205, 206, 254 КАС України, колегія суддів

У Х В А Л И Л А :

Апеляційні скарги Державної податкової інспекції у місті Чернівці та Державної податкової адміністрації у Чернівецькій області залишити без задоволення, постанову господарського суду Чернівецької області від 14 квітня 2009 року у справі № 10/169/5027, без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення та може бути оскаржена до Вищого адміністративного суду України протягом двадцяти днів, з дня виготовлення ухвали в повному обсязі, шляхом подання касаційної скарги безпосередньо до суду касаційної інстанції.

Головуючий суддя І.М. Обрізко

судді В.П. Дякович

ОСОБА_1

СудЛьвівський апеляційний адміністративний суд
Дата ухвалення рішення21.02.2011
Оприлюднено26.08.2016
Номер документу59821107
СудочинствоАдміністративне

Судовий реєстр по справі —10/169

Ухвала від 22.07.2019

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Чопко Ю.О.

Ухвала від 01.07.2019

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Чопко Ю.О.

Ухвала від 12.06.2019

Господарське

Господарський суд Тернопільської області

Чопко Ю.О.

Ухвала від 03.10.2016

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Соловйова Анастасія Євгенівна

Ухвала від 21.02.2011

Адміністративне

Львівський апеляційний адміністративний суд

Обрізко І.М.

Ухвала від 24.06.2010

Господарське

Господарський суд Дніпропетровської області

Кощеєв Ігор Михайлович

Ухвала від 13.09.2012

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Даценко М.В.

Судовий наказ від 29.11.2010

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Павлюк І.Ю.

Судовий наказ від 29.11.2010

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Павлюк І.Ю.

Ухвала від 03.11.2010

Господарське

Господарський суд Рівненської області

Павлюк І.Ю.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні