Ухвала
від 10.08.2016 по справі 642/4956/16-к
ЛЕНІНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

10.08.2016

Справа№642/4956/16-к

Провадження № 1кс/642/1247/16

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

про тимчасовий доступ до речей і документів

10 серпня 2016 року м. Харків

Слідчий суддя Ленінського районного суду м.Харкова ОСОБА_1 ,за участю секретаря ОСОБА_2 , слідчого ХолодногірськогоВП (м. Харків) ГУ НП в Харківській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 , розглянувши клопотання слідчого Холодногірського ВП (м. Харків) ГУ НП в Харківській області лейтенанта поліції ОСОБА_3 про надання тимчасового доступу до речей і документів,-

ВСТАНОВИВ:

Слідчий Холодногірського ВП (м. Харків) ГУ НП в Харківській області лейтенант поліції ОСОБА_3 звернувся до слідчого судді Ленінського районного суду м. Харкова з клопотанням про надання тимчасового доступу до речей і документів.

В клопотанні просить надати тимчасовий доступ з можливістю вилучення (здійснення виїмки) матеріалів кредитного договору №6-840-04 від 21.09.2004, укладеного між Акціонерне товариство фірма (далі АТФ) « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПО НОМЕР_1 ), в особі директора ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , (ІПН НОМЕР_2 ), зареєстрованого за адресою АДРЕСА_1 та ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (на той час закрите акціонерне товариство - ЗАТ), в ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », який знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 .

Як вбачається з наданих матеріалів, до Холодногірського відділу поліції (м. Харків) ГУ НП в Харківській області надійшла заява дирекції ПАТ Комерційний банк " ІНФОРМАЦІЯ_3 " відносно директора АТФ " ІНФОРМАЦІЯ_4 " ОСОБА_4 , який, на думку заявника, здійснив незаконні дії із заставленим майном до кредитного договору від 21.09.2004 року.

Також, в ході досудового розслідування було допитано представника ПАТ КБ " ІНФОРМАЦІЯ_3 " в особі ОСОБА_5 , котрий пояснив, що 21.09.2004 року Акціонерне товариство фірма (далі АТФ) « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПО НОМЕР_1 ), в особі директора ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , (ІПН НОМЕР_2 ), зареєстрованого за адресою АДРЕСА_1 уклало з ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (на той час закрите акціонерне товариство - ЗАТ) кредитний договір №6-840-04, за яким отримало кредит у сумі 422000.00 доларів США. На забезпечення договору застави боржник передав банку нежитлове приміщення «літ. А-1», розташоване за адресою АДРЕСА_3 , та обладнання, що знаходилось там.

У подальшому АТФ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », проявляючи свій дійсний намір по заволодінню чужим майном, реалізуючи заздалегідь сплановані дії, перестало дотримуватись взятих на себе договірних зобов`язань, при цьому приховувало передане у заставу майно. У зв`язку з цим Банк був змушений звернутися до суду із позовними заявами та заявою до ОВС щодо вчинення посадовими особами злочину.

За результатами проведення претензійно-позовної роботи вимоги банку були задоволені, а нежитлове приміщення «літ.А-1» за вказаною адресою 29.12.2012 року в процесі примусового виконання рішення суду було реалізовано на прилюдних торгах ТОВ Ключове рішення. Однак, АТФ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », не бажаючи виконувати взяті договірні зобов`язання, намагаючись хоч чим виправдати свої дії, які явно носять характер кримінальних правопорушень, протягом 2013-2015 років надало ряд заяв до судів та ОВС. Це змусило банк, з метою відновлення порушених майнових прав та встановлення всіх обставин справи, у тому числі, як саме АТФ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » приховало і куди передало заставне майно, більш детально вивчити надані вказаним товариством для укладення вищезазначеного договору документи.

Встановлено, що відповідно до договору купівлі-продажу від 26.05.1998 р. №1320-В- ІНФОРМАЦІЯ_5 продав АТФ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » в особі його директора ОСОБА_4 нежитлову будівлю А-1 цегляну, розташовану по АДРЕСА_3 . Саме ця будівля відповідно до акту №1320-В-С від 18.06.1998 р. прийому-передачі була передана АТФ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ».

На підставі вище вказаних документів ІНФОРМАЦІЯ_7 в особі ОСОБА_6 24.07.1998 р., АТФ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » видано свідоцтво №№1320-В-С про право власності на нежитлову будівлю А-1 цегляну, розташовану по АДРЕСА_3 . На цю нежитлову будівлю, «літера А-1», 25.08.1998 ІНФОРМАЦІЯ_8 видано реєстраційне посвідчення на об`єкти нерухомого майна, які належать юридичним особам. При укладенні кредитного договору від 21.09.2004 №6-840-04 саме ця будівля, яка мала бути передана банку в іпотеку у якості забезпечення виконання договірних зобов`язань. Нотаріусом будівля внесена до Державного реєстру іпотек (запис №1355475) із накладенням заборони на її відчуження. Однак, вивченням витягу з Державного реєстру іпотек встановлено, що в іпотеку ІНФОРМАЦІЯ_9 04.04.2006 були передані нежитлові приміщення підвалу будівлі «А-1» по АДРЕСА_3 .

Однією з підстав для отримання коштів за вказаним кредитом послугувала експерта оцінка вищезазначеного приміщення. Оригінал цієї оцінки міститься в матеріалах кредитної справи, а її копію відповідно до вимог ст.93 КПК України я надаю до матеріалів кримінального провадження. Оцінка приміщення була проведена суб`єктом підприємницької діяльності ОСОБА_7 . Ця оцінка була зроблена на замовлення АТФ « ІНФОРМАЦІЯ_1 ». В матеріалах оцінки зазначено, що вона проведена відносно об`єкта нерухомості, а саме одноповерхової окремо розташованої будівлі з підвалом, яка розташована за адресою: АДРЕСА_3 . Хочу зазначити, що у подальшому рішенням ІНФОРМАЦІЯ_10 за поданням томонімічної комісії, назву вказаної вулиці було приведено до відповідності і надано їй назву « ІНФОРМАЦІЯ_11 ». СПД ФО ОСОБА_7 наводячи аргументацію вартості заставної будівлі, зокрема в розділі третьому опису об`єкта незалежної оцінки наводить дані щодо площі об`єкту оцінки, а саме вказує на загальну площу, в обсязі 1248,9 кв. м., з яких перший поверх, він же основний, має площу в 626,9 кв. м., а також зазначає, що це приміщення має в собі цокольний (підвал) поверх, площею 622 кв.м.

Зазначене також підтверджується наданою у якості додатку до заяви банку копії експлікації приміщень до плану поверхів громадського будинку. Згідно до якої вказана будівля має в собі цокольний поверх (підвал), який є невід`ємною частиною будівлі, як це вбачається в безпосередньо як у самій експлікації так і напевно в технічному паспорті до вказаної будівлі, де вищенаведена експлікація є невід`ємною частиною зазначеного паспорту.

Таким чином з наведеного вбачається, що на час укладення договору АТФ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » на чолі його директора ОСОБА_4 , мало у власності одноповерхове приміщення з цокольним поверхом, за адресою АДРЕСА_3 . Саме це приміщення, яке фактично складалося із двох поверхів, було оцінено СПД ФО ОСОБА_8 та саме в обсязі двох поверхів мало передаватися у заставу банку.

Однак, подальше вивчення матеріалу кредитної справи, виявили ряд невідповідностей технічної документації на це приміщення, подальше їх використання керівництвом АТФ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » при отриманні кредитів. Такий характер отримання кредитів вочевидь носить характер шахрайства.

Так, на час укладення договору купівлі-продажу від 26.05.1998 №1320-В- ІНФОРМАЦІЯ_12 та АТФ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » в особі його директора ОСОБА_4 на нежитлову будівлю А-1 по АДРЕСА_3 , були з якихось мотивів, вірогідно корисливих допущені грубі порушення законодавства.

Як наслідок цього, завдяки цим спланованим діям керівництва АТФ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та колишнього керівництва ІНФОРМАЦІЯ_5 була прихована частина купленої будівлі. Наявність цокольного поверху була безумовною для власника цього приміщення, його передача в заставу чи то власність іншій особі на думку банка, носить характер кримінального правопорушення.

У подальшому, завдяки цим спланованим діям, керівництво АТФ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », змогло передати у заставу частинами нежитлову будівлю А-1, розташовану по АДРЕСА_3 різним банкам. На думку банка підтвердження цьому міститься в правовстановлюючих документах на вказане приміщення. Про необхідність їх долучення до матеріалів справи банк просив у своїй первинній заяві та клопоче на теперішній час перед слідством щодо отримання тимчасового доступу до цих документів відповідно до чинного законодавства.

В обґрунтування клопотання слідчий посилається на те, що зазначені дані мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні. Згідно п.5 ч.1 ст.162 КПК України, відомості, які можуть становити банківську таємнцю, відносяться до охоронюваної законом таємниці. в ході досудового розслідування необхідно встановити обставини скоєння кримінального правопорушення, а також осіб, причетних до їх скоєння, в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що дані які містяться в кредитному договорі №6-840-04 від 21.09.2004, укладеному між Акціонерне товариство фірма (далі АТФ) « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПО НОМЕР_1 ), в особі директора ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , (ІПН НОМЕР_2 ), зареєстрованого за адресою АДРЕСА_1 та ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (на той час закрите акціонерне товариство - ЗАТ), мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, і необхідно отримати тимчасовий доступ з наступним вилученням (здійснення виїмки) вказаних матеріалів в ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », який знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 .

Представник ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » належним чином повідомлений про слухання справи, у судове засідання з`явився представник ОСОБА_5 , та підтримав клопотання слідчого.

Суд, вислухавши слідчого ОСОБА_3 , який підтримав клопотання, дослідивши надані матеріали, приходить до висновку, що клопотання є обґрунтованим та підлягає задоволенню.

Як зазначено у ч.1 ст.159 КПК України, тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходиться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії, та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, судом, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Відповідно до п.5 ч.1 ст.162 КПК України, відомості, які можуть становити банкіську таємницю, відноситься до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах.

З матеріалів кримінального провадження вбачається, що існує обґрунтована підстава щодо вчинення кримінального правопорушення, що може бути підставою для застосування заходів забезпечення кримінального провадження; потреби досудового розслідування виправдовують такий ступінь втручання у права і свободи особи, про який ідеться в клопотанні слідчого та завдання, для виконання якого слідчий звертається із клопотанням, може бути виконане.

Інформація про тимчасовий доступ до якої заявлено клопотання, перебуває або може перебувати у володінні ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », та у сукупності з іншими документами кримінального провадження має суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; дана інформація може бути використана у якості доказів.

Таким чином, вищезазначені обставини дають слідчому судді підстави для висновку про наявність передбачених ст.132, ч.5 ст.163 та ч.6 ст.163 КПК України підстав для задоволення клопотання слідчого.

На підставі викладеного і керуючись ст.ст.132, 160, 162, 163 КПК України,

УХВАЛИВ:

Клопотання слідчого Холодногірського відділу поліції (м. Харків) Головного управління Національної поліції в Харківській області, лейтенант поліції ОСОБА_3 , про надання тимчасового доступу до речей і документів - задовольнити.

Надати тимчасовий доступ з можливістю вилучення (здійснення виїмки) матеріалів кредитного договору №6-840-04 від 21.09.2004, укладеного між Акціонерне товариство фірма (далі АТФ) « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (ЄДРПО НОМЕР_1 ), в особі директора ОСОБА_4 , ІНФОРМАЦІЯ_2 , (ІПН НОМЕР_2 ), зареєстрованого за адресою АДРЕСА_1 та ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_3 » (на той час закрите акціонерне товариство - ЗАТ), в ПАТ КБ « ІНФОРМАЦІЯ_3 », який знаходиться за адресою: АДРЕСА_2 .

Строк дії ухвали - 1 місяць з дня її поставлення.

Відповідно до ч.1 ст.166 КПК України у разі невиконання ухвали про тимчасовий доступ до речей і документів слідчий суддя за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до речей і документів на підставі ухвали, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями цього Кодексу з метою відшукання та вилучення зазначених речей і документів.

Ухвала оскарженню не підлягає.

Слідчий суддя

СудЛенінський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення10.08.2016
Оприлюднено14.03.2023
Номер документу60133822
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —642/4956/16-к

Ухвала від 05.10.2018

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Харкова

Грінчук О. П.

Ухвала від 03.05.2018

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Харкова

Гримайло А. М.

Ухвала від 30.06.2017

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Харкова

Шрамко Л. Л.

Ухвала від 26.06.2017

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Харкова

Шрамко Л. Л.

Ухвала від 01.06.2017

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Харкова

Бондаренко В. В.

Ухвала від 16.03.2017

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Харкова

Шрамко Л. Л.

Ухвала від 16.03.2017

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Харкова

Шрамко Л. Л.

Ухвала від 10.01.2017

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Харкова

Шрамко Л. Л.

Ухвала від 31.08.2016

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Харкова

Пашнєв В. Г.

Ухвала від 10.08.2016

Кримінальне

Ленінський районний суд м.Харкова

Пашнєв В. Г.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні