01.09.2016 Єдиний унікальний № 371/659/16-ц Провадження 2/371/2/371/374/16
У Х В А Л А
про відмову у призначенні експертизи
1 вересня 2016 року Миронівський районний суд Київської області в складі:
головуючого судді: Гаврищука А.В.
при секретарі: Овчаренко В.С.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в м. Миронівка цивільну справу за позовом Селянського (фермерського) господарства «ОСОБА_1І.» до ОСОБА_2, Фермерського господарства «Садиба і нива» про визнання договору недійсним та за зустрічним позовом ОСОБА_2, ФГ «Садиба і нива» до СФГ «ОСОБА_1І.» про витребування земельної ділянки із чужого незаконного володіння та користування,
в с т а н о в и в :
У провадженні Миронівського районного суду знаходиться вказана цивільна справа.
У судовому засіданні 01.09.2016 в доповненнях представник позивача за первинним позовом ОСОБА_3 заявив усне клопотання про призначення почеркознавчої експертизи.
Клопотання обґрунтував тим, що відповідачем ОСОБА_2 не визнається справжність його підпису на договорі оренди земельної ділянки кадастровий №32222988000:032:001:0027, укладеним між ОСОБА_2 та СФГ «ОСОБА_1І.», який не було зареєстровано у встановленому законом порядку саме через наявність оскаржуваного позивачем договору.
Відповідач ОСОБА_2, представник відповідачів за первинним позовом ОСОБА_4 та представник відповідача ОСОБА_5 проти задоволення усного клопотання заперечували.
Згідно ст. 143 ЦПК України, для з'ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо, суд призначає експертизу за заявою осіб, які беруть участь у справі. Особи, які беруть участь у справі, мають право подати суду питання, на які потрібна відповідь експерта. Кількість і зміст питань, за якими має бути проведена експертиза, визначається судом. При цьому суд має мотивувати відхилення питань осіб, які беруть участь у справі. Особи, які беруть участь у справі, мають право просити суд провести експертизу у відповідній судово-експертній установі, доручити її конкретному експерту, заявляти відвід експерту, давати пояснення експерту, знайомитися з висновком експерта, просити суд призначити повторну, додаткову, комісійну або комплексну експертизу.
Перевірка обставин, що мають значення для справи в даному випадку можлива без призначення судово-почеркознавчої експертизи, оскільки мова у клопотанні йде не про з'ясування справжності підпису відповідача, на спірному договорі, а на договорі укладеному між ОСОБА_2 та СФГ «ОСОБА_1І.» який зареєстровано не було. Тобто вказаний договір, експертизу якого просить провести представник, предметом спору не являється, жодних прав та обов'язків для сторін не створив.
Разом із тим суд у своєму остаточному рішенні надасть правову оцінку факту наявності даного договору та поведінці сторін, що свідчить про намір продовжити правовідносини, що мали місце між сторонами.
На підставі викладеного , керуючись ст.ст. 143-145, 168 ЦПК України суд,-
у х в а л и в :
Клопотання представника СФГ «ОСОБА_1І.» ОСОБА_3 - залишити без задоволення
Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення щодо неї можуть бути викладені в апеляційній скарзі у разі оскарження рішення суду.
Суддя: підпис ОСОБА_6
Згідно з оригіналом
Суддя: А.В. Гаврищук
Суд | Миронівський районний суд Київської області |
Дата ухвалення рішення | 01.09.2016 |
Оприлюднено | 06.09.2016 |
Номер документу | 60155711 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Мостова Галина Іванівна
Цивільне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Мостова Галина Іванівна
Цивільне
Миронівський районний суд Київської області
Гаврищук А. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні