05.09.2016 Справа № 2-зз/337/10/2016
Провадження №337/1807/14-ц
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
05 вересня 2016 року місто Запоріжжя
Хортицький районний суд міста Запоріжжя в складі:
головуючого судді Котляра А.М.
за участі секретаря Чередниченко Л.В.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду міста Запоріжжя заяву ОСОБА_1 про скасування заходів забезпечення позову,
ВСТАНОВИВ:
В провадженні Хортицького районного суду м. Запоріжжя знаходилась цивільна справа за позовом ОСОБА_2 до товариства з обмеженою відповідальністю В«БагіраВ» , ОСОБА_3 про стягнення боргу.
Рішенням Хортицького районного суду м. Запоріжжя від 05.06.2014 року стягнуто з ТОВ В«БагіраВ» на користь ОСОБА_2 грошові кошти в сумі 50000 гривень.
В ході розгляду справи, ухвалою суду від 18.04.2014 року в порядку забезпечення позову було заборонено державним реєстраторам прав на нерухоме майно вчиняти дії щодо реєстрації, перереєстрації, скасування реєстрації права власності на нежитлову будівлю літ. А-3, що знаходиться за адресою: м. Запоріжжя, вул. Перемоги, 2 та зареєстрована за ТОВ В«БагіраВ» .
До суду звернувся ОСОБА_1 із клопотанням про скасування заходів забезпечення позову, мотивуючи це тим, що рішенням Орджонікідзевського районного суду м. Запоріжжя від 19.02.2014 року за ним було визнано право власності на нежитлову будівлю літ. А-3, що знаходиться за адресою: м. Запоріжжя, вул. Перемоги, 2, витребувано нерухоме майно із володіння ТОВ В«БагіраВ» .
В судове засіданні сторони по справі, будучи повідомленими про час та місце розгляду клопотання, не з'явились, що відповідно до ч.5 ст.154 ЦПК України не є перешкодою для його розгляду.
Від представника ТОВ В«БагіраВ» до суду надійшла заява з проханням розглядати клопотання за його відсутності. Інші учасники розгляду справи про причини неявки суд не повідомили.
Згідно ст.154 ЦПК України заходи забезпечення позову можуть бути скасовані судом, який розглядає справу.
Заходи забезпечення позову були накладені Хортицьким районним судом м. Запоріжжя в ході розгляду цивільної справи за позовом ОСОБА_2 до товариства з обмеженою відповідальністю В«БагіраВ» , ОСОБА_3 про стягнення боргу.
ОСОБА_1, який заявив клопотання про скасування заходів забезпечення позову, участь у даній справі не приймав.
Згідно ч.4 ст.154 ЦПК України особа, щодо якої вжито заходи забезпечення позову без її повідомлення, протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали може подати до суду заяву про їх скасування, яка розглядається судом протягом двох днів.
Таким чином, звернутись із заявою про скасування заходів забезпечення позову може звернутись лише особа, яка брала участь у розгляді справи.
До аналогічного висновку прийшов Вищий спеціалізований суд з розгляду цивільних та кримінальних справ в пункті 9 Постанови Пленуму №5 В«Про судову практику в справах про зняття арешту з майна» від 03.06.2016 року, де вказав, що заходи забезпечення позову можуть бути скасовані судом, який розглядає цивільну справу (частина третя статті 154 ЦПК). При цьому із заявою про скасування заходів забезпечення позову (накладення арешту на майно або грошові кошти) може звернутись лише особа, щодо якої такі заходи забезпечення позову вжито, тобто сторона у справі чи третя особа, яка заявила самостійні вимоги щодо предмета спору (частина четверта статті 154 ЦПК). Інша особа, яка вважає, що майно, на яке було накладено арешт у порядку забезпечення позову, належить їй, а не стороні у справі, може звернутись до суду з позовом про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту (стаття 60 Закону про виконавче провадження).
У рішенні суду про визнання права власності на майно і про зняття з нього арешту суд зазначає про скасування заходів забезпечення позову, які оскаржуються (пункт 8 частини першої статті 214 ЦПК).
Таким чином, належним засобом захисту своїх прав для ОСОБА_1В, який не брав участі у розгляді справи, є звернення до суду із позовом про визнання права власності на це майно і про зняття з нього арешту.
У зв'язку із цим, суд дійшов висновку, що у задоволенні заяви ОСОБА_1 необхідно відмовити.
Керуючись ст. 151-154 ЦПК України, суд,
УХВАЛИВ:
В задоволенні заяву ОСОБА_1 про скасування заходів забезпечення позову - відмовити.
Ухвала може бути оскаржена в апеляційному порядку до апеляційного суду Запорізької області, через суд першої інстанції, протягом п'яти днів з дня її проголошення шляхом подання апеляційної скарги.
Суддя: А.М. Котляр
Суд | Хортицький районний суд м.Запоріжжя |
Дата ухвалення рішення | 05.09.2016 |
Оприлюднено | 13.09.2016 |
Номер документу | 61131677 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Хортицький районний суд м.Запоріжжя
Котляр А. М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні