12.09.2016
№ 522/11298/16-к
№ 1-«кс»/522/17119/16
УХВАЛА
Іменем України
12 вересня 2016 року м.Одеса
Слідчий суддя Приморського районного суду м. Одеси ОСОБА_1 ,
при секретарі ОСОБА_2 ,
за участю слідчого ОСОБА_3 ,
розглянувши у судовому засіданні клопотання заступника начальника першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС в Одеській області ОСОБА_3 , погодженого з прокурором відділу прокуратури Одеської області ОСОБА_4 , про арешт майна, по кримінальному провадженню внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32015160000000247 від 19.09.2015 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 364 КК України, -
ВСТАНОВИВ:
До слідчого судді надійшло клопотання старшого слідчого з ОВС першого ВРКП СУФР ГУ ДФС в Одеській області ОСОБА_5 , погодженого з прокурором відділу прокуратури Одеської області ОСОБА_4 , про арешт майна, по кримінальному провадженню внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32015160000000247 від 19.09.2015 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 364 КК України.
В обґрунтування поданого клопотання стороною кримінального провадження зазначено, що Слідчим управлінням фінансових розслідувань ГУ ДФС в Одеській області проводиться досудове розслідування по кримінальному провадженню №32015160000000247 від 19.09.2015, за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 364 КК України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що групою осіб з метою ухилення від сплати податків в особливо великих розмірах, організовано злочинну схему з експорту лісу та пиломатеріалів по заниженим цінам на адресу підконтрольних компаній-нерезидентів від державних лісових господарств.
Крім цього, установлено, що службові особи обласних управлінь лісових та мисливських господарств (їх структурних підрозділів), а також Державного агентства лісових ресурсів України, шляхом зловживання службовим становищем, діючи в інтересах вказаної групи осіб, сприяють утворенню занижених цін на ліс та пиломатеріали, внаслідок чого завдається шкода державним інтересам.
Під час здійснення досудового розслідування кримінального провадження ОУ ГУ ДФС в Одеській області здобуто інформацію щодо експорту ТОВ «Ройал Форест» (ЄРДПОУ 39793603) через Одеський МТП в зоні діяльності Одеської митниці ДФС лісу та пиломатеріалів незаконного походження.
Зокрема, наявна інформація свідчить про те, що представники ТОВ «Ройал Форест» надали для здійснення працівниками Одеської митниці ДФС митного контролю та оформлення експорту лісу та пиломатеріалів ймовірно підроблені документи або документи, що містять неправдиві дані щодо походження деревини.
Таким чином, в діях ТОВ «Ройал Форест» містяться ознаки вчинення митного правопорушення, передбаченого ст. 483 Митного кодексу України.
Досудовим розслідуванням встановлено, що ТОВ «Ройал Форест» з метою подальшого експорту протягом 2016 року нібито купувало ліс та пиломатеріали у фізичних осіб-підприємців, зокрема ФОП ОСОБА_6 .
У ході допиту останнього з`ясувалося, що він як ФОП фактично здійснює діяльність у сфері торгівлі нехарчовими товарами, а саме: автозапчастинами, олією тощо. Підприємство ТОВ «Ройал Форест» йому відомо, оскільки у лютому-березні 2016 року дане підприємство здійснювало у нього закупівлю шин, автозапчастин та автохімії. Стосовно постачання деревини на ТОВ «Ройал Форест» він зазначив, що ніколи не здійснював ні закупівлі, ні зберігання, ні перевезення, ні реалізації деревини будь-якого виду та сорту.
За результатами аналізу документів на вищевказану деревину, в тому числі сертифікатів походження, було встановлено, що вони видавалися Київським обласним та по м. Києву управлінням лісового та мисливського господарства. 02.09.2016 на дану установу підготовлено запит щодо підтвердження видачі перелічених сертифікатів та надання копій документів на підставі яких вони видані. Згідно відповіді Київського обласного та по м. Києву УЛМГ ліс був придбаний ФОП ОСОБА_6 у «Чернігівсьткий Райагролісгосп».
У ході досудового розслідування встановлено, що відвантаження частини вищевказаних лісоматеріалів, з метою подальшого експорту, здійснює ТОВ «ТІС Контейнерний термінал» на території якого і знаходяться контейнери з даною сировиною, а саме: PONU 7643745, PONU 7387480, MSKU 1899318, MRKU 5243244 та MRKU 6077256.
05.09.2016 отримано ухвали Приморського районного суду Одеси щодо тимчасового доступу до вищезазначених контейнерів з лісоматеріалами.
08.09.2016 в ході проведення тимчасового доступу, вилучено:
- контейнер PONU 7643745 в якому знаходиться лісоматеріал, колода кругла не оброблена, не окорена;
- контейнер PONU 7387480 в якому знаходиться лісоматеріал, колода кругла не оброблена, не окорена;
- контейнер MSKU 1899318 в якому знаходиться лісоматеріал, колода кругла не оброблена, не окорена;
- контейнер MRKU 5243244 в якому знаходиться лісоматеріал, колода кругла не оброблена, не окорена;
- контейнер MRKU 6077256 в якому знаходиться лісоматеріал, колода кругла не оброблена, не окорена.
Дані контейнери передані на відповідальне зберігання ТОВ «Укрєвротранзит» (код ЄДРПОУ 35302997).
У зв`язку із вищевикладеним, враховуючи те, що є достатні підстави вважати, що вищезазначені контейнери з лісоматеріалом, у разі не накладення арешту можуть бути приховані, змінені або знищенні, що може перешкодити встановленню істини у кримінальному провадженні.
На підставі викладеного, з метою забезпечення збереження вказаних контейнерів з лісоматеріалами, які за обставинами кримінального провадження мають значення речових доказів та відповідають критеріям тимчасово вилученого майна, заступник начальника першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС в Одеській області просив клопотання задовольнити.
Розглянувши клопотання, вивчивши надані до клопотання матеріали, заслухав думку заступника начальника першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС в Одеській області, який вважав необхідним клопотання задовольнити, вважаю, що клопотання про накладення арешту підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Як вбачається з клопотання, та наданих до клопотання матеріалів, слідчим управлінням ФР ГУ ДФС в Одеській області проводиться досудове розслідування по кримінальному провадженню №32015160000000247 від 19.09.2015 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 364 КК України.
Згідно з ч.1 ст.131 КПК України захід забезпечення кримінального провадження застосовується з метою досягнення дієвості цього провадження.
Відповідно до ч.2 ст.131 КПК України одним із заходів забезпечення кримінального провадження є арешт майна.
Відповідно до ч. 1 ст. 170 КПК України арештом майна є тимчасове, до скасування у встановленому цим Кодексом порядку, позбавлення за ухвалою слідчого судді або суду права на відчуження, розпорядження та/або користування майном, щодо якого існує сукупність підстав чи розумних підозр вважати, що воно є доказом злочину, підлягає спеціальній конфіскації у підозрюваного, обвинуваченого, засудженого, третіх осіб, конфіскації у юридичної особи, для забезпечення цивільного позову, стягнення з юридичної особи отриманої неправомірної вигоди, можливої конфіскації майна.
Завданням арешту майна є запобігання можливості його приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, використання, перетворення, пересування, передачі, відчуження.
Відповідно до ч. 2, 3 ст. 170 КПК України слідчий суддя накладає арешт на майно будь-якої фізичної або юридичної особи за наявності достатніх підстав вважати, що воно відповідає критеріям, зазначеним у статті 98 цього Кодексу.
Статтею 98 КПК України передбачено, що речовими доказами є матеріальні об`єкти, які були знаряддям вчинення кримінального правопорушення, зберегли на собі його сліди або містять інші відомості, які можуть бути використані як доказ факту чи обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, в тому числі предмети, що були об`єктом кримінально протиправних дій, гроші, цінності та інші речі, набуті кримінально протиправним шляхом або отримані юридичною особою внаслідок вчинення кримінального правопорушення.
Згідно ст. 167 КПК України тимчасово вилученим майном може бути майно у вигляді речей, документів, грошей, якщо є достатні підстави, що вони, зокрема, використані як засоби вчинення кримінального правопорушення та (або) зберегли на собі його сліди, набуті в результаті вчинення кримінального правопорушення, а також одержані внаслідок вчинення кримінального правопорушення та/або є доходами від них, а також майно, в яке їх було повністю або частково перетворено.
Беручи до уваги вищевикладене, а також враховуючи обґрунтовану необхідність накладення арешту на вказані контейнери з лісоматеріалами, які було вилучено в ході виконання ухвали про тимчасовий доступ, у ТОВ «ТІС Контейнерний термінал», та мають важливе значення для якнайшвидшого встановлення істини та проведення об`єктивного досудового розслідування по вказаному кримінальному провадженню, а також враховуючи те, що в матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані контейнери з лісоматеріалами використовувалися як засіб чи знаряддя вчинення кримінального правопорушення, та необхідні для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні, зокрема мають значення речових доказів у кримінальному провадженні та потребують додаткового поглибленого дослідження, а також з метою забезпечення збереження вказаних контейнерів з лісоматеріалами, та запобігання можливості їх приховування, пошкодження, псування, зникнення, втрати, знищення, перетворення, оскільки зазначені об`єкти зберегли на собі сліди злочину та містять інші відомості, які можуть бути використані як докази факту та обставин, що встановлюються під час кримінального провадження, тобто мають значення речового доказу.
Таким чином, з метою забезпечення збереження вилучених у кримінальному провадженні контейнерів з лісоматеріалами, які за обставинами кримінального провадження можуть бути визнані речовими доказами, та є засобом чи знаряддям вчинення кримінального правопорушення та предметом кримінального правопорушення, вважаю, що клопотання є законним, обґрунтованим, та підлягає задоволенню.
На підставі викладеного, керуючись ст.171, 172, 173 КПК України, -
УХВАЛИВ:
Клопотання заступника начальника першого відділу розслідування кримінальних проваджень слідчого управління фінансових розслідувань ГУ ДФС в Одеській області ОСОБА_3 , погодженого з прокурором відділу прокуратури Одеської області ОСОБА_4 , про арешт майна, по кримінальному провадженню внесеному до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №32015160000000247 від 19.09.2015 за ознаками кримінальних правопорушень, передбачених ч. 3 ст. 212, ч. 2 ст. 364 КК України,- задовольнити.
Накласти арешт на контейнери з лісоматеріалами, які передані на відповідальне зберігання ТОВ «Укрєвротранзит», зокрема:
- контейнер PONU 7643745 в якому знаходиться лісоматеріал, колода кругла не оброблена, не окорена;
- контейнер PONU 7387480 в якому знаходиться лісоматеріал, колода кругла не оброблена, не окорена;
- контейнер MSKU 1899318 в якому знаходиться лісоматеріал, колода кругла не оброблена, не окорена;
- контейнер MRKU 5243244 в якому знаходиться лісоматеріал, колода кругла не оброблена, не окорена;
- контейнер MRKU 6077256 в якому знаходиться лісоматеріал, колода кругла не оброблена, не окорена.
Апеляційна скарга, на ухвалу слідчого судді, може бути подана протягом п`яти днів з дня її оголошення. Для особи, яка перебуває під вартою, строк подачі апеляційної скарги обчислюється з моменту вручення їй копії судового рішення.
Подання апеляційної скарги на ухвалу слідчого судді зупиняє набрання нею законної сили, але не зупиняє її виконання.
Слідчий суддя:
Суд | Приморський районний суд м.Одеси |
Дата ухвалення рішення | 12.09.2016 |
Оприлюднено | 14.03.2023 |
Номер документу | 61207131 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Приморський районний суд м.Одеси
Кушніренко Ю. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні