ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ЧЕРКАСЬКОЇ ОБЛАСТІ
18005, м. Черкаси, бульвар Шевченка, 307, тел. канцелярії (0472) 31-21-49, inbox@ck.arbitr.gov.ua
УХВАЛА
"12" вересня 2016 р. Справа № 925/1097/16
Господарський суд Черкаської області у складі: головуючого - судді Грачова В.М., при секретарі судового засідання Кадусі Н.В., без участі представників сторін, у відкритому судовому засіданні, в приміщенні суду в м. Черкаси, розглянувши заяву Сільськогосподарського товариства з обмеженою відповідальністю «ІСКРА» про вжиття запобіжних заходів, -
ВСТАНОВИВ:
08 вересня 2016 року Сільськогосподарським товариством з обмеженою відповідальністю (далі - СТОВ «ІСКРА») (заявник) подано заяву, в якій заявник просить суд:
- накласти арешт на збіжжя у вигляді пшениці врожаю 2016 року у кількості 1922,505 (одна тисяча дев'ятсот двадцять дві тонни п'ятсот п'ять кг), яке зберігається у складі № 2 (комора), що знаходиться за адресою: Черкаська область, Шполянський район, село Нечаєве, вулиця Центральна, 90;
- накласти арешт на збіжжя у вигляді ріпаку врожаю 2016 року у кількості 291,385 (двісті дев'яносто одна тонна триста вісімдесят п'ять кг), яке зберігається під критим током, що знаходиться за адресою: Черкаська область, Шполянський район, село Нечаєве, вулиця Центральна, 90;
- накласти арешт на сільськогосподарські культури врожаю 2016 року, а саме, кукурудзу, соняшник (незавершене виробництво), засіяні СТОВ «ІСКРА» на загальній площі 424 (чотириста двадцять чотири) га, а саме на земельних ділянках, зазначені у п. 3 Акту № 1 приймання - передачі до договору № 05/07-10/16 про спільну діяльність з обробітку земельних ділянок від 26.07.2016 року), кадастрові номери земельних ділянок можуть бути негайно надані за вимогою суду;
- розглянути дану заяву про вжиття запобіжних заходів лише за участю Заявника без повідомлення особи, щодо якої необхідно вжити запобіжні заходи - ФГ В«МЕХАГРО-ПЛЮСВ» .
Заява мотивована наступним:
У процесі господарської діяльності між учасниками СТОВ «ІСКРА» виникли спори. Учасник СТОВ «ІСКРА» ОСОБА_1, який одночасно виконував повноваження директора СТОВ «ІСКРА», але рішенням зборів учасників був відсторонений від виконання повноважень директора, за домовленістю з іншим учасником - ОСОБА_2, який є керівником Фермерського господарства (ФГ) «МЕХАГРО-ПЛЮС», а також за домовленістю зі своєю дружиною ОСОБА_3, яка є одноособовим засновником (учасником) цього фермерського господарства та службовими особами ТОВ «Капітал консалтингова компанія» «СОЛІД» і двох охоронних фірм вчинили ряд протиправних дій, направлених на заволодіння майном СТОВ «ІСКРА», а саме: ОСОБА_1, не маючи повноважень директора, від імені СТОВ «ІСКРА» уклав договір оренди майна №04/07-10/16 від 26.07.2016, на підставі якого передав майже все, належне СТОВ "ІСКРА" рухоме і нерухоме майно фермерському господарству своєї дружини; ОСОБА_1, не маючи повноважень, у банку змінив попередню картку із зразками підписів та перерахував ТОВ "Капітал консалтингова компанія "СОЛІД" 600 000,00 грн.; ОСОБА_1, не маючи повноважень, уклав із вищевказаним фермерським господарством договір про спільну діяльність з обробки земельних ділянок, згідно з яким фактично передав у користування ФГ «МЕХАГРО-ПЛЮС» всі земельні ділянки СТОВ «ІСКРА» загальною площею 959,3888 га, у тому числі 424 га посівів незібраної кукурудзи та соняшнику врожаю 2016 року, а також передав ФГ «МЕХАГРО-ПЛЮС» зібраний урожай насіння ріпаку та пшениці в загальній кількості згідно оборотно-сальдової відомості по рахунку 271 за липень - серпень 2016 року - 1922,505 т пшениці та 291,385 т насіння ріпаку.
У подальшому, подружжям ОСОБА_4 і Н.Г. (ОСОБА_1 співзасновник і відсторонений директор СТОВ «ІСКРА», ОСОБА_3 єдиний засновник і учасник ФГ «МЕХАГРО-ПЛЮС») та ОСОБА_2 (учасник і заступник директора СТОВ «ІСКРА», а також директор ФГ «МЕХАГРО-ПЛЮС») залучено дві воєнізовані охоронні фірми - ПП «Комплекс Безпеки «Лідер», ПП «Легіон Безпеки», за допомогою яких фізично захоплено все вищенаведене майно, і охороняється як майно фермерського господарства «МЕХАГРО-ПЛЮС».
Отже, внаслідок неправомірних дій співзасновника ОСОБА_4, який не визнає рішення зборів засновників про його відсторонення від виконання повноважень керівника, майже все належне СТОВ «ІСКРА» рухоме і нерухоме майно, у тому числі вищенаведений зібраний і незібраний урожай сільськогосподарських культур 2016 року, перейшло до іншої юридичної особи - ФГ «МЕХАГРО-ПЛЮС», що дає можливість останньому вільно розпорядитись зазначеним майном.
Зазначені обставини змушують СТОВ «ІСКРА» звертатися до суду за захистом порушеного права власності та інших охоронюваних законом інтересів шляхом визнання вищевказаного договору недійсним, витребування майна і з метою недопущення розпорядженням майном особою, у якої воно знаходиться, тобто ФГ «МЕХАГРО-ПЛЮС», на підставі ст.ст.43-1 - 43-4 ГПК України заявник звертається до господарського суду із заявою про вжиття запобіжних заходів, яку просить суд задовольнити повністю.
Ухвалою від 09 вересня 2016 року зазначена заява прийнята до розгляду.
У судове засідання представники сторін не з'явились, що не перешкоджає розгляду заяви.
Розглянувши подані матеріали, суд вважає заяву підлягаючою частковому задоволенню, з огляду на наступне.
Відповідно до ч.1 ст. 43-4 ГПК України заява про вжиття запобіжних заходів розглядається не пізніше двох днів з дня її подання господарським судом, в районі діяльності якого належить провести ці процесуальні дії, з повідомленням заінтересованих осіб. Однак неявка їх не перешкоджає розглядові заяви.
З матеріалів, доданих до заяви, судом встановлено наступне.
Згідно витягу з ЄДР юридичних і фізичних осіб - підприємців за станом на 30.08.2016 року учасниками СТОВ «ІСКРА» є: ОСОБА_1 з внеском 5863,00 грн., ОСОБА_2 з внеском 975,00 грн., СТОВ «Урожай» з внеском 12987,00 грн., кінцевий бенефіціарний власник - ОСОБА_1, керівник ОСОБА_5
26 липня 2016 року, тобто у ході збирання врожаю 2016 року, між ФГ «МЕХАГРО-ПЛЮС», в особі керівника ОСОБА_2 (Сторона -1) та СТОВ «ІСКРА», в особі керівника ОСОБА_1 (Сторона -2), укладений договір №05/07-10/16 про спільну діяльність з обробітку земельних ділянок, на підставі якого по актах №1 від 26 липня 2016 року і №2 від 27 липня 2016 року приймання - передачі від СТОВ «ІСКРА» до ФГ «МЕХАГРО-ПЛЮС» передано 959,3888 га землі вказаної у додатках №1 і №2, незібраний урожай кукурудзи та соняшнику на площі 424 га, а також зібраний урожай збіжжя у вигляді пшениці врожаю 2016 року у кількості 1978 тон, яка знаходиться у коморі №2 по вул. Центральна, 90 у с.Нечаєво, а також зібране насіння ріпаку врожаю 2016 року у кількості 213,5 тон, яке знаходиться під критим током по вул. Центральна, 90 у с.Нечаєво.
Згідно оборотно-сальдової відомості по рахунку №271 за липень-серпень 2016 року у СТОВ «ІСКРА» обліковувалось 1922,505 т пшениці і 206, 535 т ріпаку.
Пунктом 11 Акту №1 від 26 липня 2016 року до договору про спільну діяльність сторони стверджують, що Сторона-1, тобто ФГ «МЕХАГРО-ПЛЮС», вправі самостійно, без довіреності чи розпорядження Сторони-2, тобто СТОВ «ІСКРА», на свій розсуд розпоряджатися, продавати, заставляти чи відчужувати у інший спосіб отримане майно.
Стосовно вчинених неправомірних дій колишнім керівником СТОВ «ІСКРА» ОСОБА_4, заведено кримінальне провадження №12016250300000508 від 11 серпня 2016 року за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч.3 ст.190 КК України. 23 серпня 2016 року ухвалою слідчого судді Придніпровського районного суду м.Черкаси задоволено клопотання старшого слідчого СУГУ НП в Черкаській області у вказаному кримінальному провадженні про накладення арешту на належні СТОВ «ІСКРА» нежитлові будівлі та транспортні засоби. Питання арешту майна, що передано від СТОВ «ІСКРА» до ФГ «МЕХАГРО-ПЛЮС» на підставі договору про спільну діяльність, у кримінальному провадженні не розглядалось.
06 вересня 2016 року виконавчий директор СТОВ «ІСКРА» подав доповідну записку виконавчому органу СТОВ «ІСКРА», у якій вказав, що перебуваючи у якості понятого при здійсненні слідчим СУ ГУ НП в Черкаській області огляду складів, де зберігається зерно СТОВ "ІСКРА", бачив представників фірм, які відбирали зразки зерна для визначення його якості та майбутнього придбання.
Таким чином, зібраний і частково незібраний урожай СТОВ «ІСКРА» вибув з його володіння шляхом передачі відстороненим керівником ОСОБА_1 вищевказаного збіжжя та полів із незібраним урожаєм іншій юридичній особі - ФГ «МЕХАГРО-ПЛЮС», яке за допомогою спеціалізованих охоронних фірм взяло збіжжя СТОВ «ІСКРА» урожаю 2016 під власну охорону і до цього майна відсутній доступ СТОВ «ІСКРА». При цьому, суд враховує, що згідно з наведеними умовами Акту №1 ФГ «МЕХАГРО-ПЛЮС» надано право самостійно, без довіреності чи розпорядження СТОВ «ІСКРА», на свій розсуд розпоряджатися, продавати, заставляти чи відчужувати у інший спосіб отримане майно.
З огляду на викладене, суд вважає, що існує реальна загроза втрати зібраного і незібраного врожаю СТОВ «ІСКРА», тому є обґрунтованим та необхідним вжиття на підставі ст.ст.43-1, 43-2 ГПК України запобіжного заходу у виді накладення арешту на вищевказане майно, що належить СТОВ «ІСКРА», але знаходиться не у нього, а передано ФГ «МЕХАГРО-ПЛЮС».
При цьому, суд вважає, що об'єм збіжжя у виді зібраного урожаю 2016 року пшениці та ріпаку, що вибуло із володіння СТОВ «ІСКРА» внаслідок його передачі ФГ «МЕХАГРО-ПЛЮС», і на яке підлягає накладенню арешт, підлягає визначенню на підставі даних бухгалтерського обліку СТОВ «ІСКРА» щодо фактичної наявності зібраного врожаю пшениці та ріпаку врожаю 2016 року у липні - серпні 2016 року. Як зазначено вище, згідно оборотно-сальдової відомості СТОВ «ІСКРА» по рахунку 271 за липень-серпень 2016 року кількість зібраної пшениці становить - 1922,505 т, ріпаку - 206,535 т. Зазначена кількість збіжжя частково не відповідає даним Акту №1 від 26 липня 2016 року приймання-передачі до договору про спільну діяльність, а також частково не відповідає кількості щодо зібраного ріпаку, що зазначений у заяві про вжиття запобіжних заходів. Оскільки з володіння СТОВ «ІСКРА» могло вибути те, що фактично було в наявності, тому заява підлягає частковому задоволенню.
Керуючись ст.ст. 43-1 - 43-4, 86 ГПК України, суддя, -
УХВАЛИВ:
Задовольнити заяву частково.
Накласти арешт на збіжжя у вигляді пшениці врожаю 2016 року у кількості 1922,505 (одна тисяча дев'ятсот двадцять дві тонни п'ятсот п'ять кг), яке утримується фермерським господарством «МЕХАГРО-ПЛЮС» (юридична адреса: 20651, Черкаська область, Шполянський район, село Нечаєве, вул. Центральна, буд 74, код ЄДРПОУ 39553733), і зберігається у складі № 2 (комора), що знаходиться за адресою: Черкаська область, Шполянський район, село Нечаєве, вулиця Центральна, 90.
Накласти арешт на збіжжя у вигляді насіння ріпаку врожаю 2016 року у кількості 206,535 (двісті шість тон п'ятсот тридцять п'ять кг), яке утримується фермерським господарством «МЕХАГРО-ПЛЮС» (юридична адреса: 20651, Черкаська область, Шполянський район, село Нечаєве, вул. Центральна, буд 74, код ЄДРПОУ 39553733) і зберігається під критим током, що знаходиться за адресою: Черкаська область, Шполянський район, село Нечаєве, вулиця Центральна, 90.
Накласти арешт на сільськогосподарські культури врожаю 2016 року, а саме: кукурудзу, соняшник (незавершене виробництво), засіяні СТОВ «ІСКРА» на загальній площі 424 (чотириста двадцять чотири) га, а саме на земельних ділянках, що передані фермерському господарству «МЕХАГРО-ПЛЮС» (юридична адреса: 20651, Черкаська область, Шполянський район, село Нечаєве, вул. Центральна, буд 74, код ЄДРПОУ 39553733) по актах № №1 і №2 приймання - передачі до договору № 05/07-10/16 про спільну діяльність з обробітку земельних ділянок від 26 липня 2016 року, укладеного між ФГ «МЕХАГРО-ПЛЮС» і СТОВ «ІСКРА».
Стягувачем за даною ухвалою є сільськогосподарське товариство з обмеженою відповідальністю «ІСКРА» (20651, Черкаська область, Шполянський район, село Нечаєве, код ЄДРПОУ 03790439).
Боржником за даною ухвалою є фермерське господарство «МЕХАГРО-ПЛЮС» (юридична адреса: 20651, Черкаська область, Шполянський район, село Нечаєве, вул. Центральна, буд. 74, код ЄДРПОУ 39553733).
Ухвала набрала законної сили: 12.09.2016 року.
Зазначена ухвала виконується негайно в порядку, встановленому для виконання судових рішень. Подання апеляційної скарги на цю ухвалу не зупиняє її виконання.
Ухвала суду може бути оскаржена в апеляційному порядку до Київського апеляційного господарського суду через господарський суд Черкаської області протягом п'яти днів з дня її оголошення.
Суддя В.М. Грачов
Суд | Господарський суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 12.09.2016 |
Оприлюднено | 16.09.2016 |
Номер документу | 61252284 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні