cpg1251 ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua 0,2
УХВАЛА
про повернення заяви
13.08.2016Справа № 910/26396/15
За скаргою Товариства з обмеженою відповідальністю "Рент Інвест"
на дії Дарницького районного відділу державної виконавчої служби міста Києва Головного територіального управління юстиції у м. Києві
у справі за позовом Товариства з обмеженою відповідальністю "Трансшлях сервіс"
до Товариства з обмеженою відповідальністю "Рент Інвест"
третя особа, яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача Комунальне підприємство "КИЇВТРАНСПАРКСЕРВІС"
про звільнення самовільно зайнятої земельної ділянки
Суддя Якименко М.М.
Представники сторін:
без виклику;
ВСТАНОВИЛА:
Товариство з обмеженою відповідальністю "Рент Інвест" звернулося до Господарського суду м. Києва зі скаргою на дії Дарницького районного відділу державної виконавчої служби міста Києва Головного територіального управління юстиції у м. Києві.
Відповідно до абз. 2 п. 9.2. Постанови Пленуму Вищого Господарського Суду України від 17 жовтня 2012 року № 9 «Про деякі питання практики виконання рішень, ухвал, постанов господарських судів України» у вирішенні питань, які виникають у розгляді скарг на рішення, дії або бездіяльність посадових осіб Державної виконавчої служби, до заяв учасників виконавчого провадження (заявників) мають застосовуватися положення ГПК, якими врегульовано аналогічні питання, зокрема, статей 2, 18, 21, 22, 26, 29, 31, 41, 42, 62, пунктів 1 - 3, 5, 6, 9 частини першої статті 63, статті 64, розділів XI, XII, XII 1 ГПК тощо.
Таким чином, суд дійшов до висновку, що відповідні скарги (заяви) слід розглядати за правилами ГПК у межах розглянутої господарським судом справи. Зокрема, заявник (скаржник) повинен подати докази надіслання іншій стороні копії такої скарги (заяви) і доказів на її обґрунтування, що передбачено ст. 63 ГПК України.
Відповідно до п. 6 ч. 1 ст. 63 ГПК України суддя повертає позовну заяву та додані до неї документи без розгляду, якщо не подано доказів надсилання відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Пунктом 2 ч. 1 ст. 57 ГПК України встановлено, що до позовної заяви додаються документи, які підтверджують відправлення відповідачеві копії позовної заяви і доданих до неї документів.
Згідно з ст. 56 ГПК України позивач, прокурор чи його заступник зобов'язані при поданні позову надіслати сторонам копії позовної заяви та доданих до неї документів відповідно до кількості відповідачів та третіх осіб листом з описом вкладення.
Відповідно до постанови Кабінету Міністрів України "Про затвердження Правил надання послуг поштового зв'язку від 05.03.2009 року № 270 розрахунковим документом, що підтверджує факт надання послуг поштового зв'язку є документ встановленої відповідно до Закону України "Про застосування реєстраторів розрахункових операцій у сфері торгівлі, громадського харчування та послуг" форми і змісту (касовий чек, розрахункова квитанція тощо).
Таким чином, належним доказом відправлення відповідачеві копії позовної заяви та доданих до неї документів є опис вкладень в поштовий конверт та документ, що підтверджує надання поштових послуг (касовий чек, розрахункова квитанція тощо) .
Відповідно до п. 1.3. Порядку пересилання поштових відправлень, затверджених наказом Українського державного підприємства поштового зв'язку «Укрпошта» від 12 травня 2006 р. №211, календарний штемпель - спеціальний штамп (печатка), призначений для погашення поштових марок на поштових відправленнях, оформлення поштових відправлень, розрахункових квитанцій, касових документів та іншої виробничої документації; касовий чек - чек, що друкується реєстратором розрахункових операцій, який підтверджує факт надання послуги.
Згідно з п. 3.2.1.2. Порядку пересилання поштових відправлень, затверджених наказом Українського державного підприємства поштового зв'язку «Укрпошта» від 12 травня 2006 р. №211, при прийманні листа (бандеролі) з оголошеною цінністю з описом вкладення працівник зв'язку звіряє вкладення з описом, а також перевіряє відповідність місця призначення, найменування адресата та суми оголошеної цінності, зазначених на відправленні та примірнику опису, розписується на ньому і проставляє відбиток календарного штемпеля.
Як вбачається з доданих до скарги документів, скаржником не подано доказів того, що скаргу та додані до неї документи були направлені на адресу сторін, зокрема не подано опису вкладення у лист, що є порушенням вимог статей 56 та 57 ГПК України.
Враховуючи вищевикладене, суд дійшов до висновку що скаржником не подано доказів того, що скаргу та додані до неї документи були направлені на адресу сторін, зокрема не подано опису вкладення у лист.
Зазначені обставини є підставою для повернення скаржнику скарги та доданих до неї документів без розгляду згідно п. 6 ч. 1 ст. 63 ГПК України.
Повернення заяви (скарги) без розгляду не перешкоджає повторному зверненню з нею до Господарського суду в загальному порядку, після усунення вказаних недоліків.
Керуючись п. 6 ч. 1 ст. 63 ГПК України, суддя -
УХВАЛИЛА:
Скаргу з доданими до неї документами повернути скаржнику без розгляду.
Суддя Якименко М.М.
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 13.08.2016 |
Оприлюднено | 16.09.2016 |
Номер документу | 61254030 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Якименко М.М.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні