cpg1251
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
26 вересня 2016 року Справа № 920/607/15
Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
Вовка І.В. (доповідача, головуючого),
Кондратової І.Д.,
Селіваненка В.П.,
розглянувши касаційну скаргу фермерського господарства "Зернова долина" на постанову Харківського апеляційного господарського суду від 12.07.2016 року у справі № 920/607/15 за позовом фермерського господарства "Зернова долина" до Кияницької сільської ради, третя особа: Реєстраційна служба Сумського районного управління юстиції, за участю заступника прокурора Сумської області, про визнання права власності,
У С Т А Н О В И В:
Подана ФГ "Зернова долина" 29.07.2016 року (згідно з поштовою відміткою на конверті) касаційна скарга не відповідає вимогам розділу ХІІ 1 Господарського процесуального кодексу України (далі - ГПК України) з наступних підстав.
Згідно з ч. 4 ст. 111 ГПК України, якою встановлено форму і зміст касаційної скарги, до скарги додаються, зокрема, докази сплати судового збору.
Порядок та розмір справляння судового збору визначається Законом України "Про судовий збір".
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з пп. 5 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції, чинній на час подання касаційної скарги) при поданні до господарського суду касаційної скарги на рішення суду судовий збір справляється у розмірі 120 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
За пп. 1 п. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції, яка була чинною на час подання позовної заяви - квітень 2015 року) за подання до господарського суду позовної заяви майнового характеру справляється судовий збір у розмірі 2 відсотки ціни позову, але не менше 1,5 розміру мінімальної заробітної плати та не більше 60 розмірів мінімальних заробітних плат.
Статтею 8 Закону України "Про Державний бюджет України на 2015 рік" з 1 січня установлено мінімальну заробітну плату у розмірі 1218 грн.
Правовий аналіз положень Закону України "Про судовий збір" свідчить про те, що розрахунок судового збору повинен здійснюватися виходячи зі ставок, встановлених цим Законом на момент подачі касаційної скарги, який обчислюється з урахуванням ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Оскільки у цій справі позов подано про визнання права власності на нерухоме майно вартістю 35 782,90 грн., то за подання касаційної скарги позивачем ФГ "Зернова долина" мало бути сплачено судовий збір в сумі 2192,40 грн., тоді як згідно з доданим платіжним дорученням від 28.07.2016 року № 1173 перераховано лише 1740 грн., тобто в меншому розмірі, ніж це встановлено Законом України "Про судовий збір".
Отже, до касаційної скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановленому розмірі.
Відповідно до п. 4 ч. 1 ст. 111 3 ГПК України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо до скарги не додано документів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку і розмірі.
За таких обставин, касаційна скарга не може бути прийнята до розгляду та підлягає поверненню.
Керуючись п. 4 ч. 1 ст. 111 3 ГПК України, Вищий господарський суд України
У Х В А Л И В:
Касаційну скаргу фермерського господарства "Зернова долина" на постанову Харківського апеляційного господарського суду від 12.07.2016 року повернути без розгляду.
Головуючий суддя І.Вовк
Судді І.Кондратова
В.Селіваненко
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 26.09.2016 |
Оприлюднено | 28.09.2016 |
Номер документу | 61563055 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Вовк І.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні