ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД
Кіровоградської області
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
23 вересня 2016 рокуСправа № 912/2606/16 Господарський суд Кіровоградської області у складі судді Вавренюк Л.С. розглянув у відкритому судовому засіданні справу № 912/2606/16
за позовом: Релігійної громади Парафії святого ОСОБА_1 ОСОБА_2 Олександрійської єпархії Української Православної ОСОБА_3 с. Світлопіль Олександрійського району Кіровоградської області, с. Світлопіль Олександрійського району Кіровоградської області
до відповідача: Світлопільської сільської ради Олександрійського району Кіровоградської області, с. Світлопіль Олександрійського району Кіровоградської області
за участю третіх осіб, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача:
- департаменту культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської обласної державної адміністрації, м. Кіровоград
- Української Православної ОСОБА_3 Київського Патріархату, м. Київ
- відділу культури і туризму Олександрійської районної державної адміністрації, м. Олександрія Кіровоградської області
про визнання права власності.
Представники:
від позивача - ОСОБА_4, настоятель;
від позивача - ОСОБА_5, довіреність № б/н від 15.08.2016 р.;
від позивача - ОСОБА_6, довіреність № б/н від 15.08.2016 р.;
від відповідача - участі не брали;
від 3-ї особи 1 - участі не брали;
від 3-ї особи 2 - участі не брали;
від 3-ї особи 3 - участі не брали.
Релігійна громада Парафії святого ОСОБА_1 ОСОБА_2 Олександрійської єпархії Української Православної ОСОБА_3 с. Світлопіль Олександрійського району Кіровоградської області звернулася до господарського суду Кіровоградської області з позовною заявою про визнання за позивачем права власності на будівлю Свято-Димитрівської церкви, розташованої в селі Світлопіль Олександрійського району Кіровоградської області по вул. Будьонного, 35а.
У судовому засіданні 23.09.2016 р. представники позивача позовні вимоги, викладені у позові, підтримали в повному обсязі.
Представник відповідача участі в судовому засіданні не брав, хоча Світлопільська сільська рада Олександрійського району Кіровоградської області належним чином повідомлена про дату, час та місце судового розгляду справи, що підтверджується поштовим повідомленням про отримання відповідачем ухвали суду про відкладення розгляду справи від 06.09.2016 р. (а.с. 226 том 1).
Відповідачем подано до суду письмову заяву від 15.08.2016 р. № 90, згідно змісту якої Світлопільська сільська рада не заперечує щодо передачі у власність позивачу будівлі храму святого ОСОБА_1 ОСОБА_2, що значиться як храм ОСОБА_7 с. Світлопіль. Крім того, відповідач просить розглянути справу без участі повноважного представника сільської ради (а.с. 114 том 1).
Оскільки брати участь в судових засіданнях є правом, а не обов'язком сторони господарського процесу, суд вважає за можливе задовольнити зазначене клопотання відповідача.
Представники третіх осіб у справі, які не заявляють самостійних вимог на предмет спору на стороні позивача: департамент культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської обласної державної адміністрації, Українська Православна ОСОБА_3 Київського Патріархату та відділ культури і туризму Олександрійської районної державної адміністрації участі в судовому засіданні не брали.
Департамент культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської обласної державної адміністрації, згідно наданих до суду письмових пояснень від 25.07.2016 р. № 01-19-413/3, зазначив, що відповідно до Переліку пам'яток містобудування архітектури місцевого значення в Кіровоградській області, затвердженого розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 20.05.2011 р. № 446-р "Про внесення змін до розпорядження голови державної адміністрації від 07.08.1997 р. № 261-р" будівля храму святого ОСОБА_1 ОСОБА_2, розташованого в с. Світлопіль Олександрійського району Кіровоградської області є пам'яткою архітектури місцевого значення та значиться як "ОСОБА_3 ОСОБА_8" 1888 року за охоронним номером 361-Кв.
Згідно Переліку підприємств, установ і організацій спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст області, прийнятого рішенням обласної ради від 06.12.2013 р. № 548 "Про внесення змін до рішення обласної ради від 29.09.2006 р. № 61 "Про управління об'єктами спільної власності територіальних громад сіл, селищ і міст області" будівля зазначеного храму на честь святого ОСОБА_1 ОСОБА_2 в с. Світлопіль Олександрійського району Кіровоградської області не належить до обласної комунальної власності та не перебуває на балансі обласної державної адміністрації. Окрім того, зазначена будівля пам'ятки архітектури не належить до закладів культури, не перебуває в підпорядкуванні та не є структурним підрозділом департаменту, а тому третя особа не заперечує та не заявляє самостійних вимог щодо даної будівлі (а.с. 106-107 том 1).
Згідно листа від 19.07.2016 р. № 329 Канцелярія Київської патріархії УПЦ Київського Патріархату повідомила суд, що парафія святого ОСОБА_1 ОСОБА_2 с. Світлопіль Олександрійського району Кіровоградської області не належить до юрисдикції Кіровоградської єпархії УПЦ Київського Патріархату (а.с. 91 том 1).
Відділ культури і туризму Олександрійської районної державної адміністрації у листі від 25.08.2016 р. за № 153, посилаючись на ст.ст. 3, 6 Закону України "Про охорону культурної спадщини", зазначає, що всі питання щодо знаходження на території Світлопільської сільської ради пам'ятки місцевого значення церкви ОСОБА_7, її балансової належності та стану збереження слід скеровувати до спеціально уповноваженого органу охорони культурної спадщини - Світлопільської сільської ради Олександрійського району Кіровоградської області (а.с. 139 том 1).
Дослідивши матеріали справи, оцінивши подані докази, заслухавши пояснення представників позивача, господарський суд встановив наступні обставини.
10.03.2010 р. зборами релігійної громади святого великомученика ОСОБА_2 Олександрійської єпархії Української православної церкви с. Світлопіль Олександрійського району Кіровоградської області прийнято рішення про створення парафії святого великомученика ОСОБА_2 Олександрійської єпархії УПЦ в с. Світлопіль Олександрійського району Кіровоградської області; затвердження та реєстрацію Статуту парафії (а.с. 30-42 том 1).
За твердженням позивача, у селі Світлопіль на території Світлопільської сільської ради по вул. Будьонного, 35а Олександрійського району Кіровоградської області розташована майже зруйнована будівля церкви на честь святого ОСОБА_1 ОСОБА_2.
Згідно змісту довідки державного архіву Кіровоградської області від 08.04.2016 р. № 17/01-36, відповідно до даних довідника "Державний архів Кіровоградської області. Анотований реєстр описів. Том 1. Фонди період у 1917 року", на державне зберігання надійшли метричні книги Свято-Димитріївської церкви с. Світлопіль Олександрійського повіту Херсонської губернії за 1786; 1886-1918 рр. У документах церковного фонду "Херсонські єпархіальні відомості" у Розкладі церков Херсонської єпархії по благочинним округам, складеному за визначенням Херсонської духовної консисторії від 25.07.1879 р., та у Розпорядженнях єпархіального керівництва від 31.12.1904 р. - 12.01.1905 р. значиться Дмитріївська (так у документі) церква с. Світлопіль Олександрійського повіту. Відповідно до передмови опису фонду № 670 "Свято-Димитріївська церква с. Світлопіль Олександрійського повіту Херсонської губернії" вказана церква припинила свою діяльність у 1928 р. (а.с. 17 том 1).
За доводами позивача, згідно до плану роботи ОСОБА_9 по роботі православної церкви при ОСОБА_10 СРСР по Кіровоградській області на перше півріччя 1961 року у п. 7 значиться проведення роботи щодо зняття з обліку релігійних громад, в тому числі - в селі Світлопіль.
З інформації "Про хід виконання постанови ЦК КП України від 01.04.961 року "Про постанову ЦК КПРС "Про лист ради по справам православної церкви при ОСОБА_10 СРСР" вбачається, що релігійну громаду у селі Світлопіль було знято з реєстрації.
Починаючи з 1973 по 1985 роки ХХ століття будівля церкви використовувалась КСП "Прогрес" для зберігання мінеральних добрив, що вбачається з довідки Світлопільської сільської ради від 22.02.2016 р. № 42 (а.с. 18 том 1).
Згідно довідки Світлопільської сільської ради від 26.02.2016 р. № 44, будівля церкви святого ОСОБА_1 ОСОБА_2 розташована у північній частині с. Світлопіль, поблизу вулиці Будьонного (а.с. 19 том 1); рішенням виконавчого комітету Світлопільської сільської ради Олександрійського району Кіровоградської області від 29.02.2016 р. № 6 "Про присвоєння поштової адреси будівлі церкви", присвоєно поштову адресу будівлі церкви: будівля церкви - "село Світлопіль вулиця Будьонного, 35 а" (а.с. 20 том 1).
26.02.2016 р. комісією у складі сільського голови Світлопільської сільської ради, секретаря Світлопільської сільської ради та настоятеля релігійної громади парафії святого ОСОБА_1 ОСОБА_2 с. Світлопіль архімандрита Серафима проведено огляд будівлі храму на честь святого ОСОБА_1 ОСОБА_2, розташованого в с. Світлопіль Олександрійського району Кіровоградської області, в результаті якого було встановлено, що в будівлі храму відсутні віконні рами, двері, частково зруйновано дзвіницю та купол над алтарною частиною, покрівля даху та підлога відсутня взагалі, зруйнована прибудова до алтарної частини; орієнтовна площа будівлі 200 кв.м., про що членами комісії підписано відповідний акт огляду (а.с. 21 том 1).
Не зважаючи на аварійний стан будівлі, церква фактично використовується позивачем, тут здійснюються служби Української Православної ОСОБА_3, що підтверджується наданим позивачем фотоматеріалами (а.с. 209-210 том 1); релігійна громада с. Світлопіль з настоятелем храму на честь святого ОСОБА_1 ОСОБА_2 ініціюють роботи з відтворення первісного вигляду, реконструкції будівлі храму та благоустрою прилеглої території.
У зв'язку з викладеним, на протязі останніх років позивач неодноразово звертався до органів державної влади та органів місцевого самоврядування, з метою повернення церкви релігійній громаді села, відновлення та реконструкції будівлі.
Разом з цим, згаданої мети позивачу досягти не вдалося через відсутність правовстановлюючих документів на будівлю, що спонукало позивача звернутись до господарського суду з даним позовом.
Вирішуючи даний спір по суті, господарський суд виходив з наступного.
22.02.2016 р. на письмове звернення позивача ОСОБА_11 відділення Фонду державного майна України по Кіровоградській області повідомило, що інформація щодо будівлі храму - пам'ятки архітектури місцевого значення на честь святого ОСОБА_1 ОСОБА_2, розташованого в с. Світлопіль Світлопільської сільської ради Олександрійського району Кіровоградської області, у регіональному відділенні відсутня. Питання щодо передачі даної будівлі на баланс релігійної громади до компетенції Регіонального відділення Фонду державного майна України по Кіровоградській області не відноситься (а.с. 25 том 1).
Згідно листа Олександрійської районної ради Кіровоградської області від 25.02.2016 р. № 01-26/42/1, адресованого настоятелю релігійної громади, будівля храму - пам'ятки архітектури на честь святого ОСОБА_1 ОСОБА_2, розташованого в с. Світлопіль Олександрійського району Кіровоградської області, не перебуває на балансі Олександрійської районної ради (а.с. 22 том 1).
Відділ культури і туризму Олександрійської районної державної адміністрації у листі від 26.02.2016 р. за № 29 зазначив, що відповідно до розпорядження голови Кіровоградської обласної державної адміністрації № 261-р від 07.08.1997 р. "Про перелік пам'яток містобудування, архітектури, садово-паркового мистецтва загальнодержавного і місцевого значення та виявлених пам'яток" церква ОСОБА_7, розташована в с. Світлопіль знаходиться на балансі Української православної церкви та є пам'яткою архітектури місцевого значення. Відділ культури не заперечує передачу даної пам'ятки в користування релігійній організації після погодження вищезазначених дій із департаментом культури, туризму та культурної спадщини облдержадміністрації, а також після укладання охоронного договору на пам'ятку (а.с. 23 том 1).
Згідно листа першого заступника голови Олександрійської районної державної адміністрації від 01.03.2016 р. № 01-28/14/2, райдержадміністрація повідомляє позивача, що згідно з Указом Президента України від 21.03.2002 р. № 279 "Про невідкладні заходи щодо остаточного подолання негативних наслідків тоталітарної політики колишнього СРСР стосовно релігії та відновлення порушених прав церков і релігійних організацій" органи державної виконавчої влади сприяють поверненню колишніх культових будівель, церковних приміщень та майна, належність яких до колишньої церковної власності підтверджена відповідними архівними документами.
При цьому, райдержадміністрація також зазначає, що приміщення пам'ятки архітектури місцевого значення церкви ОСОБА_8 села Світлопіль Олександрійського району не перебуває на балансі райдержадміністрації (а.с. 24 том 1).
Кіровоградська обласна державна адміністрація та Департамент культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської обласної державної адміністрації листами від 22.03.2016 р. № 01-33/276/1 та від 01.03.2016 р. № 01-19-124/1 відповідно також повідомили позивача про відсутність на їх балансі будівлі пам'ятки культурної спадщини місцевого значення храму на честь святого ОСОБА_1 ОСОБА_2 в с. Світлопіль Олександрійського району (а.с. 26-29 том 1).
При цьому, обласна державна адміністрація зазначила, що у разі звернення власника пам'ятки, не заперечує щодо передачі на баланс релігійній громаді будівлі храму на честь святого ОСОБА_1 ОСОБА_2, розташованого в с. Світлопіль Олександрійського району Кіровоградської області, що є пам'яткою архітектури місцевого значення - "ОСОБА_3 ОСОБА_8" 1888 року за охоронним номером 361-Кв, за умов дотримання вимог Закону України "Про охорону культурної спадщини", тоді як Департамент культури, туризму та культурної спадщини попередньо погодив передачу пам'ятки на баланс релігійної громади парафії святого ОСОБА_1 ОСОБА_2 за умов:
- укладення охоронного договору на збереження пам'ятки між майбутнім балансоутримувачем та Світлопільською сільською радою;
- подальшого дотримання вимог чинного законодавства у сфері культурної спадщини;
- зазначення категорії пам'ятки (пам'ятка архітектури місцевого значення), дати і номеру рішення про її державну реєстрацію (розпорядження голови обласної державної адміністрації від 20.05.2011 р. № 446-р) у документі, що посвідчуватиме право власності на пам'ятку.
Враховуючи викладене та як вбачається з наявних в справі матеріалів, будівля Свято-Димитріївської церкви, розташована в с. Світлопіль Олександрійського району Кіровоградської області є пам'яткою архітектури місцевого значення, що підтверджується також знаходженням зазначеної будівлі в Переліку пам'яток архітектури місцевого значення у Кіровоградській області, затвердженому розпорядженням Представника Президента України у Кіровоградській області від 26.01.1993 р. № 15 (а.с. 5-7 том 2); в Переліку пам'яток містобудування, архітектури, садово-паркового мистецтва загальнодержавного і місцевого значення та виявлених пам'яток, затвердженого розпорядженням голови Кіровоградської обласної державної адміністрації від 07.08.1997 р. № 261-р (а.с. 8-10 том 2); в Переліку пам'яток містобудування, архітектури місцевого значення в Кіровоградській області, затвердженого розпорядженням голови Кіровоградської обласної державної адміністрації від 28.12.2004 р. № 792-р "Про внесення змін та доповнень до розпорядження голови державної адміністрації від 07.08.1997 р. № 261-р "Про перелік пам'яток містобудування, архітектури, садово-паркового мистецтва загальнодержавного і місцевого значення та виявлених пам'яток" (а.с. 143-165 том 1); Переліку пам'яток містобудування, архітектури місцевого значення в Кіровоградській області, затвердженого розпорядженням голови Кіровоградської обласної державної адміністрації від 20.05.2011 р. № 446-р "Про внесення змін до розпорядження голови обласної державної адміністрації від 07.08.1997 р. № 261-р" (а.с. 166-180 том 1) .
При цьому, будь-які документи, що свідчать про передачу ОСОБА_12 ОСОБА_8 ОСОБА_1 ОСОБА_2 (що у архівних документах значиться, як ОСОБА_12 ОСОБА_8 1888 року) у право власності єпархії Української Православної ОСОБА_3 відсутні, що вбачається зі змісту довідки Олександрійської Єпархії Української Православної ОСОБА_3 від 22.09.2016 р. за № 1020 (а.с. 51 том 2).
В ході судового розгляду справи господарським судом встановлено, що церква, право власності на будівлю якої просить визнати за собою позивач, в прохальній частині позову, архівній довідці від 08.04.2016 р. № 17/01-36 значиться як "Свято-Димитріївська церква", а в довідці відділу культури і туризму Олександрійської районної державної адміністрації від 26.02.2016 р. № 29, листах першого заступника голови РДА від 01.03.2016 р. № 01-28/14/2, Департаменту культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської обласної державної адміністрації від 01.03.2016 р. № 01-190124/1, Кіровоградської обласної державної адміністрації від 22.03.2016 р. № 01-33/276/1, а також вищеперелічених затверджених Переліках пам'яток архітектури - як "ОСОБА_3 ОСОБА_8".
Поряд з цим, за доводами позивача, що підтверджені довідкою Світлопільської сільської ради від 15.08.2016 р. № 89, на території Світлопільської сільської ради Олександрійського району Кіровоградської області не було жодної будівлі церкви, крім будівлі церкви ОСОБА_2, яка побудована в 1905 році (а.с. 222 том 1).
Факт знаходження на території Світлопільської сільської ради Олександрійського району Кіровоградської області лише однієї будівлі церкви підтверджується також листом управління комунікацій з громадськістю Кіровоградської обласної державної адміністрації від 17.08.2016 р. № 01-21/631-1-11, у відповідності до змісту якого у с. Світлопіль та на території, що знаходиться у підпорядкуванні Світлопільської сільської ради Олександрійської сільської ради розпорядженням голови обласної державної адміністрації від 16.04.2010 р. № 304-р зареєстровано статут релігійної громади (парафії) святого ОСОБА_1 ОСОБА_2 Олександрійської єпархії Української Православної ОСОБА_3 с. Світлопіль Олександрійського району Кіровоградської області. Інші релігійні організації у даному селі не зареєстровані, у тому числі релігійні організації Української Православної ОСОБА_3 Київського Патріархату (а.с. 195 том 1).
Крім того, на підтвердження того, що "Свято-Димитріївська церква" та "ОСОБА_3 ОСОБА_8" є по суті однією спорудою позивачем надано до суду історичну довідку, складену директором Кіровоградського обласного краєзнавчого музею від 04.08.2016 р. № 01-07-291 "Про церкву с. Світлопіль Олександрійського району Кіровоградської області" (а.с. 117-121 том 1).
Таким чином, господарський суд дійшов висновку, що назви "Свято-Димитріївська церква" та церква (храм) "Св. Миколая" є назвами однієї церкви, розташованої в селі Світлопіль Олександрійського району Кіровоградської області по вул. Будьонного, 35а.
Суб'єктом оціночної діяльності (сертифікат від 22.12.2014 р. № 17328/14) товариством з обмеженою відповідальністю "Оксамитсервіс" виготовлено Звіт про незалежну експертну оцінку вартості об'єкта нерухомості: будівлі храму, що знаходиться за адресою: Кіровоградська область, Олександрійський район, с. Світлопіль, вул. Будьонного, 35 а, у відповідності до якого ринкова вартість будівлі храму станом на 11.03.2016 р. становить 14400,00 грн. без урахування ПДВ (а.с. 47-86 том 1).
Вирішуючи спір по суті, господарським судом враховано, що позивачем дотримано вимог Закону України "Про охорону культурної спадщини" та на підставі розпорядження голови Кіровоградської обласної державної адміністрації від 28.10.2014 р. № 430-р "Про делегування повноважень у сфері охорони культурної спадщини" (а.с. 181-182 том 1) 12.04.2016 р. укладено з спеціально уповноваженим органом охорони культурної спадщини - Світлопільською сільською радою Олександрійського району Кіровоградської області охоронний договір на пам'ятку культурної спадщини № 5 (а.с. 109-110 том 1).
Відповідно до ст. 41 Конституції України кожен має право володіти, користуватися та розпоряджатися своєю власністю. Право власності набувається в порядку, визначеному законом. Право власності є непорушним.
Відповідно до ч. 1 ст. 316 Цивільного кодексу України, правом власності є право особи на річ (майно), яке вона здійснює відповідно до закону за своєю волею, незалежно від волі інших осіб.
Зміст права власності, згідно ст. 317 Цивільного кодексу України, становлять три складові: право володіння, користування та розпорядження своїм майном. Володіння майном-це юридично закріплена можливість фактично мати майно, впливати на нього в будь-який момент, здійснювати щодо такого майна свою волю. Право користування полягає в юридично закріпленій можливості власника використовувати корисні якості майна для себе, мати з цього певний риск та вигоду. Право розпорядження - це можливість власника установлювати, змінювати та припиняти юридичне існування майна.
У відповідності до ст. 18 Закону України "Про свободу совісті та релігійні організації", релігійні організації володіють, користуються і розпоряджаються майном, яке належить їм на праві власності. У власності релігійних організацій можуть бути будівлі, предмети культу, об'єкти виробничого, соціального і добродійного призначення, транспорт, кошти та інше майно, необхідне для забезпечення їх діяльності. Релігійні організації мають право власності на майно, придбане або створене ними за рахунок власних коштів, пожертвуване громадянами, організаціями або передане державою, а також придбане на інших підставах, передбачених законом. Право власності релігійних організацій охороняється законом.
Статтею 328 Цивільного кодексу України визначено, що право власності набувається на підставах, що не заборонені законом, зокрема із правочинів. Право власності вважається набутим правомірно, якщо інше прямо не випливає із закону або незаконність набуття права власності не встановлена судом.
Власник майна може пред'явити позов про визнання його права власності, якщо це право оспорюється або не визнається іншою особою, а також у разі втрати ним документа, який засвідчує його право власності (ст. 392 Цивільного кодексу України).
Оскільки, як вбачається з матеріалів справи, після зняття з реєстрації релігійної громади с. Світлопіль у квітні 1961 р., вилучення будівлі церкви у релігійної громади с. Світлопіль юридично не відбулося, про що, зокрема, свідчить відсутність відповідних документів як в архівних установах, так і в органах державної виконавчої влади та місцевого самоврядування, у даному випадку мова йде про втрату документа, який засвідчує право власності.
Специфіка позовів про визнання права власності на майно у випадку коли факти оспорювання чи невизнання права власності з боку інших осіб відсутні, але у власника відсутній документ, що засвідчує його право власності, полягає у тому, що за даною категорією справ взагалі відсутній відповідач, оскільки такі позовні вимоги фактично звернені до суду, який повинен підтвердити наявність у позивача права власності на відповідне майно.
Зважаючи на те, що правомірність перебування у позивача спірного майна може бути підтверджена Світлопільською сільською радою, позивач правильно звернувся до останньої як до відповідача з даним позовом.
У той же час, Світлопільська сільська рада Олександрійського району Кіровоградської області не заперечує проти визнання права власності на будівлю церкви за позивачем.
З огляду на викладене, господарський суд вважає позовні вимоги про визнання за позивачем права власності на будівлю Свято-Димитріївської церкви, розташованої в селі Світлопіль Олександрійського району Кіровоградської області по вул. Будьонного, 35а такими, що підлягають задоволенню.
На підставі ст. 49 Господарського процесуального кодексу України, згідно поданої позивачем заяви від 23.09.2016 р. (а.с. 1 том 1) сплачений останнім у справі судовий збір залишається за позивачем та з відповідача не стягується.
Керуючись ст.ст. 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд
ВИРIШИВ:
Позовні вимоги задовольнити повністю.
Визнати за Релігійною громадою Парафії святого ОСОБА_1 ОСОБА_2 Олександрійської єпархії Української Православної ОСОБА_3 с. Світлопіль Олександрійського району Кіровоградської області (28041, Кіровоградська область, Олександрійський район, с. Світлопіль, вул. Кірова, 23, код 40194473) право власності на будівлю Свято-Димитріївської церкви, розташованої в селі Світлопіль Олександрійського району Кіровоградської області по вул. Будьонного, 35а.
Рішення господарського суду набирає законної сили після закінчення строку подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним господарським судом.
Апеляційна скарга подається на рішення місцевого господарського суду протягом десяти днів з дня його оголошення місцевим господарським судом.
У разі якщо в судовому засіданні було оголошено лише вступну та резолютивну частини рішення, зазначений строк обчислюється з дня підписання повного рішення.
Копію рішення направити рекомендованим листом з повідомленням про вручення поштового відправлення
відповідачу за адресою: 27542, Кіровоградська область, Олександрійський район, с. Світлопіль, вул. Леніна, 34;
третій особі 1 (Департамент культури, туризму та культурної спадщини Кіровоградської обласної державної адміністрації) за адресою: 25022, м. Кропивницький, пл. Героїв майдану, 1;
третій особі 2 (Українська Православна ОСОБА_3 Київського Патріархату) за адресою: 01004, м. Київ, вул. Пушкінська, 36;
третій особі 3 (відділ культури і туризму Олександрійської районної державної адміністрації) за адресою: 28000, Кіровоградська область, м. Олександрія, вул. Діброви, 27.
Повне рішення складено 27.09.2016 року.
Суддя Л.С. Вавренюк
Суд | Господарський суд Кіровоградської області |
Дата ухвалення рішення | 23.09.2016 |
Оприлюднено | 30.09.2016 |
Номер документу | 61563470 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Кіровоградської області
Вавренюк Л.С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні