справа № 2-468/11
провадження № 2/1052/11
Р І Ш Е Н Н Я
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
22 липня 2011 рокуГородищенський районний суд Черкаської області
В складі :
головуючого судді Савенко О. М.
при секретарі судових засідань ОСОБА_1
з участю сторін:
позивача ОСОБА_2П
представника позивача ОСОБА_3
адвоката відповідача ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду в місті Городище цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до ОСОБА_5 про стягнення аліментів на утримання дитини, -
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_2 звернулась з позовом до ОСОБА_5 про стягнення аліментів на утримання дитини.
Обґрунтовуючи свої позовні вимоги позивачка посилається на те, що починаючи з грудня 2001 року вона проживала однією сім»єю та вела сільське господарство з відповідачем, без реєстрації шлюбу. Під час спільного проживання у незареєстрованому шлюбі у них народилася донька - ОСОБА_6. 25.05.2005 року вступила в шлюб з відповідачем у справі ОСОБА_5. Проте 07.06.2006 року шлюб між нею та відповідачем було розірвано,про що в Книзі реєстрації актів про одруження відділу РАЦС Вінницького міського управління юстиції Вінницької області зроблено відповідний запис №739. Донька ОСОБА_6 мешкає біля неї та перебуває на її утриманні, про що свідчить довідка Дирдинської сільської ради №445 від 19.05.2011 року. Відповідач живе окремо, працює, але жодної матеріальної допомоги на утримання дитини не надає, тому вона і звернулася до суду за захистом прав дитини.
В судовому засіданні позивачка позовні вимоги підтримала, просить стягнути на її користь аліменти на утримання доньки в розмірі ? частини всіх видів заробітку відповідача, але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно до досягнення нею повноліття.
Представник позивача позов підтримав.
Відповідач позов визнав частково, мотивуючи тим, що після розірвання шлюбу з ОСОБА_2 між ними існувала усна домовленість про те,що він буде щомісяця надсилати гроші в сумі не менше як 1000 гривень на утримання спільної доньки і умови такої домовленості він виконував, а тому не згідний з доводами позивачки з приводу того, що не приймає участі у вихованні та утриманні доньки. Також, 9 серпня 2008 року він повторно одружився і вступив у шлюб із ОСОБА_7, яка на даний час ніде не працює, та від шлюбу у них народився 26 лютого 2011 року син ОСОБА_8. Згідний сплачувати аліменти лише в сумі 1000 гривень, так як несе затрати на утримання створеної сім»ї і не маючи власного житла, наймає квартиру у м.Києві, за найм якої сплачує власнику майже 2500 гривень.
Адвокат відповідача підтримав позицію відповідача.
Суд, вислухавши позивачку, представника позивача, відповідача, адвоката відповідача, допитавши свідка ОСОБА_9, яка пояснила що являється матір»ю відповідача і, що вони з сином постійно надавали матеріальну допомогу на утримання ОСОБА_6, щомісяця перераховували кошти на банківську картку ОСОБА_2, ніколи не відмовляли позивачці у наданні допомоги, та дослідивши матеріали справи вважає, що позов обґрунтований і підлягає до задоволення із тих підстав, що обовВ»язок утримувати дитину є рівною мірою обовВ»язком як матері, так і батька, причому обовВ»язком особистим, індивідуальним, а не солідарним.
У відповідності до ст.141 СК України мати, батько мають рівні права та обов»язки щодо дитини, незалежно від того, чи перебували вони у шлюбі між собою і розірвання шлюбу, проживання їх окремо від дитини не впливає на обсяг їхніх прав і не звільняє від обов»язків щодо дитини.
Згідно свідоцтва про народження, батьком дитини являється відповідач по справі. Сімейним Кодексом України, а саме ст.182 та Постановою Пленуму Верховного Суду України „Про застосування судами окремих норм Сімейного Кодексу України при розгляді справ щодо батьківства, материнства та стягнення аліментівВ» №3 від 15.05.2006 року, визначено, що при визначенні розміру аліментів, суд враховує стан здоровВ»я та матеріальне становище дитини, стан здоровВ»я та матеріальне становище платника аліментів, наявність у нього інших дітей, непрацездатних дружини, батьків, і бере до уваги обставини у відношенні малолітньої дитини про задовільний стан здоров»я, її дитячий вік, потребу в належному харчуванні, забезпеченні одягом, відсутність здатності утримувати себе самостійно та у відношенні відповідача, а саме, що він працює, отримує заробітну плату, одружений, має на утриманні неповнолітню дитину, непрацюючу дружину, фізично здоровий і приходить до висновку, що слід стягнути з ОСОБА_5 аліменти на утримання доньки ОСОБА_6 в розмірі ? частини усіх видів заробітку (доходів), але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку.
Позовні вимоги позивачки в частині стягнення з відповідача витрат, пов»язаних з оплатою правової допомоги представника, суд залишає без розгляду,оскільки вони не обґрунтовані та не підтверджені документально.
Позов підтверджується: копією паспорта ОСОБА_2, копією свідоцтва про народження ОСОБА_6, копією свідоцтва про розірвання шлюбу, довідки про склад сім»ї №444 від 19.05.2011 року Дирдинської сільської ради, довідкою з місця роботи ОСОБА_5.
На підставі вищенаведеного, та керуючись ст.ст. 180, 181, 182, 184 Сімейного Кодексу України, ст.ст. 5, 10, 30, 60, 212, 213, 215, 294, 367 ЦПК України, суд, -
В И Р І Ш И В :
позов задоволити частково.
Стягнути із ОСОБА_5, ІНФОРМАЦІЯ_1, жителя ІНФОРМАЦІЯ_2, працюючого, на користь ОСОБА_2 аліменти на утримання доньки ОСОБА_6, ІНФОРМАЦІЯ_3, в розмірі 1/4 частини усіх видів заробітку (доходів), але не менше 30% прожиткового мінімуму для дитини відповідного віку, щомісячно, до досягнення дитиною повноліття, починаючи з 26 травня 2011 року.
В задоволенні інших позовних вимог відмовити.
Рішення підлягає до негайного виконання в межах платежу за один місяць в сумі 249 (двісті сорок дев»ять) гривень 60 (десять) копійок.
Стягнути із ОСОБА_5 на користь держави судовий збір в розмірі 51 (пВ»ятдесят одна) гривня 00 копійок.
Стягнути з ОСОБА_5 на користь ТУ ДСА в Черкаській області витрати за інформаційно - технічне забезпечення розгляду цивільних справ в розмірі 120 (сто двадцять) гривень 50 (п»ятдесят) копійок на р/р 31212259700011, код ОКПО 22809201, код платежу 22050001, МФО 854018 ГУ ДКУ України у Черкаській області, одержувач ТУ ДСА у Черкаській області.
Рішення суду може бути оскаржено до Апеляційного суду Черкаської області повністю або частково.
Апеляційна скарга на рішення суду подається протягом десяти днів з дня його проголошення.
Особи, які брали участь у справі, але не були присутні у судовому засіданні під час проголошення судового рішення, можуть подати апеляційну скаргу протягом десяти днів з дня отримання копії цього рішення .
Рішення суду набирає законної сили після закінчення строку для подання апеляційної скарги, якщо апеляційну скаргу не було подано. У разі подання апеляційної скарги рішення, якщо його не скасовано, набирає законної сили після розгляду справи апеляційним судом.
Суддя ОСОБА_10
Суд | Городищенський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 22.07.2011 |
Оприлюднено | 05.10.2016 |
Номер документу | 61671133 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні