Справа № 1-178/10 Провадження № 1-178/10
ВИРОК
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20.09.2010 року Жидачівський районний суд Львівської області
в складі: головуючої - судді Галій О.Й.
при секретарі Стасів С.І.
з участю прокурора Журавської І.Й.
розглянувши у відкритому судовому засіданні в залі суду, м. Жидачеві кримінальну справу про обвинувачення:
ОСОБА_1, ІНФОРМАЦІЯ_1, уродженки та мешканки ІНФОРМАЦІЯ_2, українки, громадянки України, ІНФОРМАЦІЯ_3, вдови, позапартійної, пенсіонерки, раніше несудженої
за ч. 2 ст. 310 КК України,
ВСТАНОВИВ:
ОСОБА_1 на присадибній ділянці в с. Вибранівка Жидачівського району Львівської області в травні 2010 року незаконно посіяла та виростила 1600 рослин снотворного маку, який згідно висновку експертизи містить морфін, кодеїн та відноситься до рослин, які містять наркотичні засоби та психотропні речовини. 26 липня 2010 року дані рослини маку були виявлені та вилучені працівниками міліції.
У судовому засіданні підсудна ОСОБА_1 свою вину, поставлену їй органами досудового слідства, визнала та пояснила, що весною 2010 року посіяла та виростила мак на присадибній ділянці, який мала намір використати в кулінарних цілях. 26.07.2010 року мак був виявлений на її городі працівниками міліції. Про заборону висіву та вирощування маку не знала. У вчиненому розкаялася, просить суворо не карати.
Винність підсудної, крім визнання нею особисто своєї вини, також доказана іншими, зібраними на досудовому слідстві, доказами, зокрема:
Протоколом огляду місця події та долученою фототаблицею, відповідно до яких на земельній ділянці підсудної виявлено 1600 рослин маку, з яких 15 рослин маку вилучено для експертного дослідження.( а.с. 7-9).
Висновком експерта № 3/1132 від 17.08.2010 р., відповідно до якого рослини маку, вилучені у ОСОБА_1 належать до виду мак снотворний, містять наркотично активні алкалоїди опію (морфін, кодеїн) і відносяться до рослин , які містять наркотичні засоби та психотропні речовини, обіг яких допускається для промислових цілей ( а.с. 20).
Наведене свідчить про те, що підсудна визнала і не оспорює встановлені в ході досудового слідства фактичні обставини і докази, що стверджують її винність в інкримінованому злочині.
У зв"язку з тим, що підсудна вину у вчиненому визнала і в суду не має підстав вважати, що вона себе оговорила, об"єм дослідження доказів по справі, суд із згоди учасників процесу, обмежив допитом підсудної у відповідності з ст. 299 КПК України, визнавши недоцільним дослідження доказів відносно вищевказаних обставин, так як не має сумнівів у добровільності та істинності їх позицій, при цьому роз'яснивши учасникам процесу наслідки застосування даної статті.
Суд вважає, що дії підсудної у незаконному посіві та вирощуванні снотворного маку у кількості 1600 рослин правильно кваліфіковано на досудовому слідстві за ч. 2 ст. 310 КК України, з чим погоджуються, як підсудна, так і інші учасники судового розгляду.
Призначаючи покарання підсудній суд враховує ступінь суспільної небезпечності вчиненого нею злочину, особу підсудної, яка вперше притягується до кримінальної відповідальності, розкаюється у вчиненому, сприяла розкриттю злочину, наслідки скоєного, позитивно характеризується за місцем проживання, є особою похилого віку - це обставини, які пом"якшують покарання, обставин, які обтяжують покарання суд не знаходить, а тому вважає, що відносно неї слід обрати покарання ближче до мінімальної межі, пердбаченої санкцією вміненої частини статті у виді позбавленння волі із застосуванням ст. 75 КК України, так як її виправлення та перевиховання можливе без відбування покарання.
Керуючись ст.ст. 28, 323, 324 КПК України, суд -
ЗАСУДИВ:
ОСОБА_1 визнати винною у вчиненні злочину, передбаченого ч. 2 ст. 310 КК України і призначити покарання у виді позбавлення волі на строк 3 (три) роки.
У відповідності з ст. 75 КК України звільнити її від відбування покарання з випробуванням з іспитовим строком на один рік та з покладенням відповідно до ст. 76 КК України обов»язку не виїжджати за межі України на постійне місце проживання без дозволу кримінально-виконавчої системи, повідомляти органи кримінально- виконавчої системи про зміну місця проживання та періодично з'являтися для реєстрації в ці органи.
Стягнути з ОСОБА_1 на користь НДЕКЦ при ГУМВС України у Львівській області, банк - ГУДК у Львівській області, р/р 31259272210042, МФО 825014, ЄДРПОУ 25575150 витрати за проведення експертизи в сумі 154 грн 80 коп.
Речові докази: 1600 рослин снотворного маку, які зберігаються в кімнаті зберігання речових доказів Жидачівського РВ ГУМВСУ - знищити ( а.с. 33- 35).
Запобіжний захід - підписку про невиїзд засудженій залишити до вступу вироку в законну силу.
На вирок може бути подана апеляція до судової палати з кримінальних справ апеляційного суду Львівської області на протязі 15 діб з часу проголошення через Жидачівський районний суд.
Головуюча-суддя:
Суд | Жидачівський районний суд Львівської області |
Дата ухвалення рішення | 20.09.2010 |
Оприлюднено | 10.10.2016 |
Номер документу | 61794947 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Жидачівський районний суд Львівської області
Галій О. Й.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні