Ухвала
від 07.10.2016 по справі 640/15149/16-ц
КИЇВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД М.ХАРКОВА

Справа № 640/15149/16-ц

У х в а л а

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"07" жовтня 2016 р. Суддя Київського районного суду м. Харкова Зуб Г.А., розглянувши позовну заяву фізичної особи ОСОБА_1 - в.о. начальника ГУ ДФС у Сумській області до Союзу ветеранів Служби безпеки України в особі ОСОБА_2 про захист честі, гідності та ділової репутації,-

в с т а н о в и в :

Позивач звернувся до суду з позовом, в якому просить визнати надану відповідачем в особі ОСОБА_2 інформацію - недостовірною, та зобов'язати відповідача спростувати розповсюджену недостовірну інформацію, що поплюжать честь, гідність та ділову репутацію позивача шляхом направлення спростування заяви про вчинення кримінального правопорушення в порядку ст. 214 КПК України направленої Генеральному прокурору України.

Вирішуючи питання про відкриття провадження по справі, суд прийшов до наступного.

Так, Конституцією України закріплено право кожного на судовий захист та передбачено, що юрисдикція судів поширюється на всі правовідносини, що виникають у державі (статті 55, 124), а статтею 18 Закону України від 7 липня 2010 року № 2453-VI "Про судоустрій і статус суддів" (далі - Закон № 2453-VI) визначено, що суди загальної юрисдикції спеціалізуються на розгляді цивільних, кримінальних, господарських, адміністративних справ, а також справ про адміністративні правопорушення.

Суди мають враховувати, що забезпечення кожному права на справедливий суд та реалізація права особи на судовий захист мають здійснюватися з урахуванням норм Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод (РИМ, 4.XI.1950, далі - Конвенція 1950 року), а також практики Європейського суду з прав людини, які відповідно до статті 17 Закону України від 23 лютого 2006 року № 3477-IV "Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини" застосовуються судами при розгляді справ як джерело права.

Відповідно до пункту 1 статті 6 Конвенції 1950 року кожен при вирішенні спору щодо його цивільних прав та обов'язків має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом.

Ніхто не може бути позбавлений права на розгляд його справи в суді, до підсудності якого вона віднесена процесуальним законом (стаття 8 Закону № 2453-VI).

Проте, вирішуючи питання про відкриття провадження у справі, суди повинні перевірити відповідність вимог, з якими позивач звертається до суду для захисту, а також дотримання позивачем вимог, передбачених ст.ст. 119, 120 ЦПК України.

Розглянувши позовну заяву та додані до неї матеріали, вважаю, що позовна заява не відповідає вимогам ст.ст. 119, 120 ЦПК України, а саме:

-п. 2 ч.2 ст. 119 ЦПК України, позовна заява повинна містити: ім'я (найменування) позивача та відповідача, їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв'язку, якщо такі відомі. Позивач в своєму позові зазначає, що позов подається фізичною особою, але зазначає свою посаду та звертається до суду на фірмовому бланку державної установи із зазначенням її адреси. Тому, позивачем не конкретизовано - він звертається до суду як фізична особа або посадова особа відповідного державного органу;

-п.3 ч.2 ст. 119 ЦПК України, позовна заява повинна містити зміст позовних вимог. Позивачем не конкретизовано яку саме він просить визнати інформацію недостовірною, та яку інформацію він просить спростувати;

-п.6 ч.2 ст. 119 ЦПК України, позовна заява повинна містити зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування. Позивачем взагалі до позовної заяви не додано жодних доказів, на підтвердження своїх вимог.

Відповідно до п. 1 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.

Відповідно до Закону України «Про Державний бюджет України на 2016 рік» з 01 січня 2016 року мінімальна заробітна плата установлена у місячному розмірі 1378 грн.

Згідно ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» за подання до суду позовної заяви немайнового характеру фізичною особою ставка судового збору становить 0,4 розміру мінімальної заробітної плати, тобто 551 грн. 20 коп.

Відповідно до ч.3 ст.6 Закону України «Про судовий збір» у разі коли в позовній заяві об'єднано дві і більше вимог немайнового характеру, судовий збір сплачується за кожну вимогу немайнового характеру.

Європейський суд з прав людини у своїй прецедентній практиці виходить із того, що положення пункту 1 статті 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод гарантує кожному право подати до суду будь-який позов, що стосується його цивільних прав і обов'язків. Проте право на суд не є абсолютним і воно може бути піддане обмеженням, дозволеним за змістом, тому що право на доступ до суду за своєю природою потребує регулювання з боку держави. Разом з тим, такі обмеження не повинні впливати на доступ до суду чи ускладнювати цей доступ таким чином і такою мірою, щоб завдати шкоди суті цього права, та мають переслідувати законну мету.

За нормою статті 4 Цивільного процесуального кодексу України визначено, що здійснюючи правосуддя, суд захищає права, свободи та інтереси фізичних осіб, права та інтереси юридичних осіб, державні та суспільні інтереси у спосіб, визначений законами України.

Згідно ст. 121 ЦПК України, позовна заява, подана без додержання вимог, викладених у статтях 119 - 120 ЦПК України, підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.

Суд вважає необхідним залишити позовну заяву без руху та запропонувати позивачу усунути вказані недоліки поданої позовної заяви в строк, наданий судом.

Керуючись ст. 121 ЦПК України, суд, -

у х в а л и в :

Позовну заяву фізичної особи ОСОБА_1 - в.о. начальника ГУ ДФС у Сумській області до Союзу ветеранів Служби безпеки України в особі ОСОБА_2 про захист честі, гідності та ділової репутації, - залишити без руху.

Надати позивачеві 5-денний строк з моменту отримання ухвали для виправлення недоліків.

Інакше заява буди вважатися неподаною та повернута позивачеві.

Суддя -

СудКиївський районний суд м.Харкова
Дата ухвалення рішення07.10.2016
Оприлюднено13.10.2016
Номер документу61910274
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —640/15149/16-ц

Ухвала від 12.06.2017

Цивільне

Апеляційний суд Харківської області

Малінська С. М.

Ухвала від 12.06.2017

Цивільне

Апеляційний суд Харківської області

Малінська С. М.

Ухвала від 05.05.2017

Цивільне

Апеляційний суд Харківської області

Малінська С. М.

Ухвала від 05.05.2017

Цивільне

Апеляційний суд Харківської області

Малінська С. М.

Ухвала від 28.03.2017

Цивільне

Апеляційний суд Харківської області

Малінська С. М.

Рішення від 13.02.2017

Цивільне

Київський районний суд м.Харкова

Зуб Г. А.

Рішення від 13.02.2017

Цивільне

Київський районний суд м.Харкова

Зуб Г. А.

Ухвала від 09.02.2017

Цивільне

Київський районний суд м.Харкова

Зуб Г. А.

Ухвала від 03.11.2016

Цивільне

Київський районний суд м.Харкова

Зуб Г. А.

Ухвала від 07.10.2016

Цивільне

Київський районний суд м.Харкова

Зуб Г. А.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні