Ухвала
від 05.10.2016 по справі 761/9319/13-ц
АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

АПЕЛЯЦІЙНИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 22-11227 Головуючий у 1-й інстанції - Маліновська В.М.

Доповідач - Пікуль А.А.

У Х В А Л А

І М Е Н Е М У К Р А Ї Н И

5 жовтня 2016 року. Колегія суддів судової палати у цивільних справах Апеляційного суду міста Києва в складі:

головуючого Пікуль А.А.

суддів Гаращенка Д.Р.

ОСОБА_1

секретар Ільченко В.В.

розглянувши у відкритому судовому засіданні в місті Києві цивільну справу за апеляційною скаргою ОСОБА_2, яка діє в інтересах ОСОБА_3 та ОСОБА_4, на ухвалу Шевченківського районного суду міста Києва від 13 червня 2016 року у справі за позовом ОСОБА_5 до ОСОБА_6, ОСОБА_7, малолітніх ОСОБА_3 та ОСОБА_4, в інтересах яких діє ОСОБА_2, третя особа - Оргін опіки і піклування Оболонської районної у м. Києві державної адміністрації, про стягнення боргу та процентів за договором позики

та зустрічним позовом ОСОБА_6 до ОСОБА_5, треті особи: ОСОБА_7, малолітні ОСОБА_3 та ОСОБА_4, в інтересах яких діє ОСОБА_2, про визнання договору позики недійсним,-

в с т а н о в и л а:

Ухвалою Шевченківського районного суду міста Києва від 13 червня 2016 року задоволено частково заяву ОСОБА_5 про забезпечення позову.

Суд наклав арешт на нерухоме майно: квартиру №54, загальною площею 118,18 кв.м, що розташована по пр-ту Перемоги, 131 у м. Києві; машиномісце №101 у ярусі №2, загальною площею 15.63 кв.м, що розташоване за адресою: м. Київ, пр-т Перемоги, 131, гараж 101; земельну ділянку площею 0,2198 га та житловий будинок, які розташовані за адресою: Херсонська обл., Голопристанський р-н, с. Рибальче, вул. Набережна, 124, кадастровий номер ділянки №6522384500:01:001:0037.

Не погодившись з таким вирішенням питання, ОСОБА_2, яка діє в інтересах ОСОБА_4 та ОСОБА_4 подала апеляційну скаргу, в якій, посилаючись на порушення норм процесуального права, що призвело до постановлення незаконної та необґрунтованої ухвали, просить ухвалу скасувати (а.к.п.38-44).

Заслухавши доповідь судді Пікуль А.А., пояснення учасників судового розгляду: законного представника ОСОБА_4 та ОСОБА_4, ОСОБА_2, ОСОБА_7, які підтримали подану апеляційну скаргу та просили суд її задовольнити, з'ясувавши обставини справи та обговоривши доводи апеляційної скарги, колегія приходить до висновку про те, що апеляційну скаргу слід відхилити з таких підстав.

Забезпечуючи позов шляхом накладення арешту на нерухоме майно відповідачів, суд першої інстанції виходив з співмірності заявлених вимог та з того, що невжиття заходів забезпечення позову може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.

У своїй апеляційній скарзі ОСОБА_2 посилається на те, що районний суд безпідставно задовольнив заяву позивача про забезпечення позову, оскільки, на її думку, в заяві не зазначено причин, у зв'язку з якими необхідно забезпечити позов, не обґрунтовано обраного виду забезпечення позову, не наведено підстав, які б дали привід вважати, що невжиття заходів забезпечення позову може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду. Також ОСОБА_2А, указує на не доведеність факту належності зазначеного в заяві майна саме померлому ОСОБА_8

Указані доводи не можуть бути прийнятими судом апеляційної інстанції в якості підстав для скасування оскаржуваної ухвали враховуючи наступне.

Відповідно до ч.1 ст.151 ЦПК України, суд за заявою осіб, які беруть участь у справі, може вжити, передбачені цим Кодексом, заходи забезпечення позову.

Згідно з ч.2 ст.151 ЦПК України у заяві про забезпечення позову повинно бути зазначено: причини, у зв'язку з якими потрібно забезпечити позов; вид забезпечення позову, який належить застосувати, з обґрунтуванням його необхідності; інші відомості, потрібні для забезпечення позову.

Частиною 3 вищевказаної статті передбачено, що забезпечення позову допускається на будь-якій стадії розгляду справи, якщо невжиття заходів забезпечення може утруднити чи зробити неможливим виконання рішення суду.

Одним з видів забезпечення позову є накладенням арешту на майно або грошові кошти, що належать відповідачеві і знаходяться у нього або в інших осіб (п.1 ч.1 ст.152 ЦПК України).

Відповідно до змісту заяви про забезпечення позову від 13 червня 2016 року (а.к.п.13-14), ОСОБА_5 посилається на великий розмір заборгованості за договором позики, стягнення якої є предметом розгляду у даній справі, значний термін ухилення відповідачів від сплати суми позики, намагання відповідачів відчужити майно, що може утруднити чи зробити неможливим в майбутньому виконання можливого рішення про задоволення позову. Зазначена обставина підтверджується доданими до заяви роздруківками з мережі Інтернет, які містять рекламні оголошення з привожу продажу нерухомого майна, що є предметом заяви ОСОБА_5 про забезпечення позову (а.к.п.21-26).

Таким чином, заява позивача про забезпечення позову є обґрунтованою та відповідає вимогам, встановленим цивільним процесуальним законодавством до змісту таких заяв.

Як встановлено районним судом в ході розгляду заяви про забезпечення позову, ухвалою Шевченківського районного суду м. Києва від 17 жовтня 2013 року у даній справі встановлено, що нерухоме майно, на яке позивач просить накласти арешт в заяві від 13 червня 2016 року, входило до спадкового майна, що залишилось після смерті ОСОБА_8

Згідно з положеннями ч.3 ст.61 ЦПК України, обставини, встановлені судовим рішенням у цивільній, господарській або адміністративній справі, що набрало законної сили, не доказуються при розгляді інших справ, у яких беруть участь ті самі особи або особа, щодо якої встановлено ці обставини.

Відповідно до Інформаційної довідки з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно та Реєстру прав власності на нерухоме майно, квартира №54, загальною площею 118,18 кв.м, що розташована по пр-ту Перемоги, 131 у м. Києві; машиномісце №101 у ярусі №2, загальною площею 15.63 кв.м, що розташоване за адресою: м. Київ, пр-т Перемоги, 131, гараж 101; земельна ділянка площею 0,2198 га та житловий будинок, які розташовані за адресою: Херсонська обл., Голопристанський р-н, с. Рибальче, вул. Набережна, 124, кадастровий номер ділянки №6522384500:01:001:0037 станом на 7 червня 2016 року зареєстровані на праві приватної часткової власності за ОСОБА_7

Таким чином, доводи апеляційної скарги про недоведеність факту належності арештованого нерухомого майна померлому ОСОБА_8 є безпідставними.

Посилання апеляційної скарги не те, що вартість забезпеченого оскаржуваною ухвалою нерухомого майна значно перевищує розмір позовних вимог є необґрунтованими, не підтверджені доказами вартості майна, а тому не спростовують правильності висновку районного суду про співмірність обраного виду забезпечення позову заявленим позивачем вимогам про стягнення заборгованості за договором позики у розмірі 3 127 200 доларів США, який ґрунтується на наявних в матеріалах цивільної справи доказах.

Доводи апеляційної скарги про те, що судове засідання 13 червня 2016 року, в якому розглядалось питання забезпечення позову за заявою позивача, проводилось без виклику відповідачів апеляційним судом відхиляються, оскільки за правилом ч.1 ст.153 ЦПК України заява про забезпечення позову розглядається судом, у провадженні якого перебуває справа, в день її надходження без повідомлення відповідача та інших осіб, які беруть участь у справі.

Інші доводи апеляційної скарги щодо факту укладення спірного договору позики, призначення та проведення судових експертиз у справі, строків пред'явлення вимоги кредитора спадкодавця до його спадкоємців, стосуються розгляду справи по суті спору та не мають правового значення при вирішенні питання про забезпечення позову.

З огляду на наведене, суд першої інстанції обґрунтовано дійшов висновку про наявність правових підстав для часткового задоволення заяви ОСОБА_5 про забезпечення позову шляхом накладення арешту на нерухоме майно, належне на праві власності відповідачам.

Враховуючи викладене, підстав для скасування оскаржуваної ухвали з мотивів, наведених у апеляційній скарзі, немає.

Керуючись ст.303, 307, 312-315 ЦПК України, колегія суддів

У Х В А Л И Л А :

Апеляційну скаргу ОСОБА_2, яка діє в інтересах ОСОБА_3 та ОСОБА_4, відхилити.

Ухвалу Шевченківського районного суду міста Києва від 13 червня 2016 року залишити без змін.

Ухвала набирає законної сили з моменту її проголошення, оскарженню в касаційному порядку не підлягає.

Головуючий: А.А. Пікуль

Судді: Д.Р. Гаращенко

ОСОБА_1

СудАпеляційний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення05.10.2016
Оприлюднено17.10.2016
Номер документу61921869
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —761/9319/13-ц

Ухвала від 19.11.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Ящук Тетяна Іванівна

Ухвала від 04.11.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Ящук Тетяна Іванівна

Ухвала від 15.10.2024

Цивільне

Київський апеляційний суд

Ящук Тетяна Іванівна

Ухвала від 04.03.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Аббасова Н. В.

Ухвала від 04.03.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Аббасова Н. В.

Ухвала від 04.03.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Аббасова Н. В.

Ухвала від 04.03.2024

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Аббасова Н. В.

Ухвала від 01.12.2023

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Фролова І. В.

Ухвала від 07.11.2023

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Аббасова Н. В.

Ухвала від 07.11.2023

Цивільне

Шевченківський районний суд міста Києва

Аббасова Н. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні