Ухвала
від 05.10.2016 по справі 755/22751/15-к
ДНІПРОВСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД МІСТА КИЄВА

Справа № 755/22751/15-к

УХВАЛА

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

"05" жовтня 2016 р. слідчий суддя Дніпровського районного суду м. Києва ОСОБА_1 , секретар судових засідань ОСОБА_2 , за участю слідчого ОСОБА_3 , розглянувши в приміщенні суду в м. Києві клопотання старшого слідчого слідчого відділу фінансових розслідувань ДПІ у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві, підполковник податкової міліції ОСОБА_3 в рамках кримінального провадження унесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за № 32015100040000106 від 04.12.2015, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 205, ч. 2 ст. 212, ч. 3 ст. 212 КК України,

в с т а н о в и в:

До слідчого судді Дніпровського районного суду м. Києва надійшло зазначене клопотання слідчого, яке погоджене з прокурором Київської місцевої прокуратури № 4 ОСОБА_4 про надання тимчасового доступу до документів у рамках цього провадження, у зв`язку з здійсненням досудового розслідування у ньому та необхідністю встановлення обставин визначених ст. 91 КПК України при наявності на передумов визначених ст.ст. 132, 163 КПК України.

А саме клопотання умотивоване тим, що у ході досудового розслідування цього провадження слідством, на цей час, встановлено, те, що службові особи ТОВ «Капітал Ріелті ЛТД» (ЄДРПОУ: 39123430) з метою ухилення від сплати податків, в період січня-жовтня 2015 року шляхом взаємовідносин з підприємством, що має ознаки фіктивності, а саме: ТОВ «Укртрастбуд» (ЄДРПОУ: 39437150), що призвело до заниження суми податку на додану вартість в розмірі 3816400, 06 грн., яка підлягає нарахуванню до сплати в бюджет. Зазначені збитки відображення в дослідженні управління боротьби з відмиванням доходів, одержаних злочинним шляхом ГУ ДФС у м. Києві № 218/16-00/39123430 від 27.11.2015 року.

Крім того, згідно рапорту оперативного управління ДПІ у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві, невстановлені слідством особи, протягом 2015-2016 років, з метою сприяння в умисному ухиленні від сплати податків діючими платниками, організували створення та придбання суб`єктів підприємницької діяльності (юридичних осіб), в тому числі: ТОВ «КАС Партнер» (ЄДРПОУ: 40221077), ТОВ «Ван Вест Груп» (ЄДРПОУ: 40097746), ТОВ «Варуна Торг» (ЄДРПОУ: 40044546), ТОВ «Мелк Трейд» (ЄДРПОУ: 40208035), ТОВ «Атлантида Груп» (ЄДРПОУ: 40042203), ТОВ «Велес Торгпрофіт» (ЄДРПОУ: 40044719), ТОВ «Імперіал Трейдінг Груп» (ЄДРПОУ: 39651975), які зареєстровані на осіб, що не мають відношення до здійснення фінансово-господарських операцій.

Допитаний по кримінальному провадженню як свідок засновник та директор ТОВ «Імперіал Трейдінг Груп» (ЄДРПОУ: 39651975) ОСОБА_5 показав, що на посаді директора ТОВ «Імперіал Трейдінг Груп» ніколи не працював. Господарську діяльність підприємства ТОВ «Імперіал Трейдінг Груп» не здійснював. Фінансово-господарські документи ТОВ «Імперіал Трейдінг Груп» та податкові декларації ніколи не підписував.

Оригінали документів з юридичної справи суб`єкта підприємницької діяльності ТОВ «Імперіал Трейдінг Груп» (ЄДРПОУ: 39651975), а саме: свідоцтво про реєстрацію юридичної особи - суб`єкта підприємницької діяльності, довідку про включення підприємства до Єдиного державного реєстру підприємств, установ та організацій, статутів (із змінами та доповненнями), протоколів загальних зборів учасників (засновників), наказів про призначення службових осіб та інших документів, що містяться в юридичній справі ТОВ «Імперіал Трейдінг Груп» (ЄДРПОУ: 39651975) за період з часу створення підприємства по теперішній час включно.

Згідно відомостей Центральної бази даних юридичних осіб Державної фіскальної служби України ТОВ «Імперіал Трейдінг Груп» (ЄДРПОУ: 39651975) зареєстроване 20.02.2015 року відділом державної реєстрації юридичних та фізичних осіб-підприємців Оболонського району в місті Києві державної адміністрації, як суб`єкт підприємницької діяльності (м. Київ, вул. Лайоша Гавро, 4-Г).

Зазначені реєстраційні та установчі документи ТОВ «Імперіал Трейдінг Груп» (ЄДРПОУ: 39651975), які знаходяться в юридичній справі, містять фактичні дані, на підставі яких можливо встановити наявність чи відсутність фактів та обставин, що мають значення для кримінального провадження та підлягають доказуванню, а саме: підтвердження факту реєстрації (перереєстрації) підприємства в органах державної влади, а також встановити службових осіб, відповідальних за підписання установчих та реєстраційних документів.

Відомості, що містяться в реєстраційних та установчих документах ТОВ «Імперіал Трейдінг Груп» (ЄДРПОУ: 39651975) будуть використані, як докази у кримінальному провадженні №32015100040000106. Зазначені документи не містять охоронювану законом таємницю.

Зазначені реєстраційні та установчі документи необхідно вилучити у відділі державної реєстрації юридичних та фізичних осіб підприємців Оболонського району в місті Києві державної адміністрації з метою отримання доказів реєстрації (перереєстрації) ТОВ «Імперіал Трейдінг Груп» (ЄДРПОУ: 39651975) в органах державної влади на підставних осіб, без мети здійснення господарської діяльності, передбаченої установчими документами. Зазначені документи отримати будь-яким іншим шляхом неможливо.

Таким чином, у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані речі і документи мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у досудовому розслідуванні, тому необхідно отримати тимчасовий доступ до документів, що перебувають у володінні відділу державної реєстрації юридичних та фізичних осіб підприємців Оболонського району в місті Києві державної адміністрації, а саме: реєстраційних та установчих документів ТОВ «Імперіал Трейдінг Груп» (ЄДРПОУ: 39651975) та можливість їх вилучення з метою використання в якості доказів у кримінальному провадженні, проведенні відповідних судових експертиз.

Тобто, на думку заявника, з метою забезпечення кримінального провадження та встановлення обставин, що відповідно до ст. 91 КПК України підлягають доказуванню, необхідно отримати тимчасовий доступ до документів, що знаходяться у вищевказаної юридичної особи.

У судовому засіданні слідчий заявлене клопотання підтримав, просив задовольнити з підстав викладених у його мотивувальній частині.

В свою чергу, ухвалою суду, постановленою у порядку ч. 4 ст. 371 та ч. 2 ст. 372 КПК України, на підставі положень ч. 2 ст. 163 КПК України, визнано за можливе провести судовий розгляд клопотання без участі представника особи у володінні, якої знаходяться речі і документи та прокурора.

Тож, слідчий суддя, перевіривши клопотання заявника на дотримання вимог Кримінального процесуального Кодексу України (далі КПК), приходить до наступного.

Порядок кримінального провадження на території України визначається лише кримінальним процесуальним законодавством України, яке складається з відповідних положеньКонституції України, міжнародних договорів, згода на обов`язковість яких надана Верховною Радою України, цього Кодексу та інших законів України (ст. 1 КПК України).

Зокрема, питання застосування заходів забезпечення кримінального провадження, до яких відносяться і тимчасовий доступ до речей і документів регламентовані Главою 10 - заходи забезпечення кримінального провадження і підстави їх застосування та Главою 15 тимчасовий доступ до речей і документів Кримінального процесуального Кодексу України (надалі КПК України).

А саме, у випадку необхідності отримання тимчасового доступу до речей і документів, сторона кримінального провадження має право, згідно положень ст. 160 КПК України, звернутись до слідчого судді з клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів.

При цьому, слідчий суддя постановляє ухвалу про надання доступу до речей і документів з розпорядженням про можливості їх вилучення за умови, що сторона кримінального провадження доведе наявність достатніх підстав вважати, що вони мають суттєве значення для встановлення важливих обставин, та можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, а без вилучення існує реальна загроза зміни або знищення речей чи документів, або таке вилучення необхідне для досягнення мети отримання доступу до речей і документів (ч. 5 та ч. 7 ст. 163 КПК України).

Такий доступ здійснюється в порядку визначеному законом, а саме на підставі ухвали слідчого судді (ч. 1 ст. 132, ч. 2 ст. 159, ст. 164 КПК України).

Також, в силу положень частин 3 та 5 ст. 132 КПК України передбачено, що під час розгляду питання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження, в тому числі щодо надання тимчасового доступу (п. 5 ч. 2 ст. 131 КПК України), сторони кримінального провадження повинні подати слідчому судді докази обставин, на які вони посилаються, а не просто вказати їх.

А, як убачається з цього клопотання, тимчасовий доступ до документів вказаних у ньому обумовлений заявником тим, що відображені у них дані, на думку автора клопотання, підтверджують необхідність надання тимчасового доступу, з метою встановлення відомостей визначених ст. 91 КПК України, у даному кримінальному провадженні та виконання завдань визначних ст. 2 КПК України.

Самі ж документи перебувають (можуть перебувати) у володінні відповідної особи вказаної у клопотанні, останні, як самі по собі, так і в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні.

Є наявною можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та вказують паралельно на неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.

Таким чином, у судовому засіданні слідчим суддею встановлено, що, згідно ч. 2 ст. 132 КПК України, клопотання про застосування заходів забезпечення кримінального провадження на підставі ухвали слідчого судді подано до місцевого суду, в межах територіальної юрисдикції якого знаходиться орган досудового розслідування та за своєю суттю в цілому відповідає вимогам ч. 6 ст. 132, ст. 160 КПК України, обставин, регламентованих п. п. 1-3 ч. 3 ст. 132, ст.ст. 161, 163 КПК України, не встановлено.

Порушень вимог Глави 10 КПК України - заходи забезпечення кримінального провадження і підстави їх застосування та Глави 15 КПК України - тимчасовий доступ до речей і документів, у судовому засіданні, слідчим суддею не виявлено.

За таких обставин, слідчий суддя дослідивши, матеріали клопотання, долучені до нього документи за своїм внутрішнім переконанням, яке ґрунтується на всебічному, повному й неупередженому дослідженні всіх обставин провадження, керуючись законом, оцінюючи сукупність зібраних доказів - з точки зору достатності та взаємозв`язку вважає, що наявні у провадженні докази, передбачені параграфами 3-5 Глави 4 КПК України (показання, речові докази і документи, та інші) свідчать про те, що слідчим у судовому засіданні, у відповідності до вимог ч. 5 ст. 132 КПК України, надано ґрунтовні докази, які дають змогу прийти до висновку про неможливість іншим способом, на даному етапі, довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів (ч. 4 ст. 132, ч. 6 ст. 163 КПК України), забезпечити повноту, всебічність та неупередженість розслідування вищезазначеного кримінального правопорушення, отримати відомості, що є необхідними для з`ясування всіх важливих обставин у їх сукупності, кореспондуються з вимогами ст. 132 КПК України, а тому воно підлягає задоволенню в цій частині, але слідчий суддя не убачає підстав для надання розпорядження на вилучення цих документів так, як заявником не доведено передумов регламентованих ч. 7 ст. 163 КПК України.

При цьому, слідчий суддя, враховуючи положення ст.ст. 3, 131, 132, Глави 15 КПК України, те, що ст. 41 - оперативні підрозділи цього Кодексу входить до § 2 - сторона обвинувачення Глави 3, на підставі норм ч. 6 ст. 9 даного Кодексу, виходячи з загальних засад кримінального провадження визначених його сьомою статтею, вважає за можливе надати доступ вказаним у цьому клопотанні співробітникам оперативного підрозділу УП, за умови наявності у них доручення слідчого, який звернувся з клопотанням, та яке буде сформоване у порядку ст.ст. 40, 41 вказаного Кодексу, адже останній (співробітник оперативного підрозділу) під час виконання такого доручення користується саме повноваженнями слідчого (ч. 2 ст. 41 КПК України).

На підставі викладеного та керуючись ст.ст. 1-29, 131-132, 159-166, 369-372, 376 КПК України, слідчий суддя

п о с т а н о в и в :

Клопотання задовольнити частково.

Надати старшому слідчому слідчого відділу фінансових розслідувань ДПІ у Дніпровському районі ГУ ДФС у м. Києві ОСОБА_3 або оперативним співробітникам за дорученням слідчого, тимчасовий доступ до речей та документів, які містяться в реєстраційних документах ТОВ «Імперіал Трейдінг Груп» (ЄДРПОУ: 39651975) у відділі державної реєстрації юридичних та фізичних осіб підприємців Оболонського району в місті Києві державної адміністрації.

В іншій частині у задоволенні клопотання відмовити.

Строк дії ухвали не може перевищувати одного місяця з дня її постановлення.

Роз`яснити, особі, яка зазначена в ухвалі слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів, як володілець речей або документів, що тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії, з використанням копіювальної техніки, електронних засобів володільця (за його згодою) або копіювальної техніки, електронних засобів особи, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (здійснити їх виїмку).

Особа, яка зазначена в даній ухвалі слідчого судді, як володілець речей або документів, зобов`язана надати тимчасовий доступ до зазначених речей і документів вказаній особі за умови пред`явлення копії цього судового рішення.

Особа, яка пред`являє ухвалу про тимчасовий доступ до речей і документів, зобов`язана залишити володільцю речей і документів опис речей і документів, які були вилучені на виконання ухвали слідчого судді, або ж на вимогу останнього залишено копію вилучених документів.

У разі невиконання даної ухвали слідчий суддя, суд за клопотанням сторони кримінального провадження, якій надано право на доступ до інформації, має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку згідно з положеннями КПК України.

Інформація про приватне життя особи, отримана в порядку виконання даного судового рішення, не може бути використана інакше як для виконання завдань кримінального провадження.

Кожен, кому наданий доступ до інформації про приватне життя особи, в порядку виконання даного судового рішення, зобов`язаний запобігати розголошенню такої інформації.

Ухвала оскарженню не підлягає, заперечення проти неї можуть бути подані під час підготовчого провадження в суді, та є обов`язковою до виконання на всій території України.

Слідчий суддя: ОСОБА_1

Ухвала виготовлена в двох примірниках.

Примірник 1 - знаходиться в матеріалах судового провадження № 755/22751/15-к.

Примірник 2 та завірена копія - надано слідчому ОСОБА_3

Виконавець: ОСОБА_1 .

05.10.2016

СудДніпровський районний суд міста Києва
Дата ухвалення рішення05.10.2016
Оприлюднено15.03.2023
Номер документу61940394
СудочинствоКримінальне

Судовий реєстр по справі —755/22751/15-к

Ухвала від 04.02.2019

Кримінальне

Київський апеляційний суд

Журавель Олександр Олександрович

Постанова від 16.01.2019

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Матієк Тетяна Василівна

Ухвала від 18.10.2018

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Матієк Тетяна Василівна

Ухвала від 10.05.2018

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Матієк Тетяна Василівна

Ухвала від 07.05.2018

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Матієк Тетяна Василівна

Ухвала від 30.03.2018

Кримінальне

Касаційний кримінальний суд Верховного Суду

Матієк Тетяна Василівна

Ухвала від 29.01.2018

Кримінальне

Апеляційний суд міста Києва

Сітайло Олена Миколаївна

Ухвала від 24.04.2017

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Курило А. В.

Ухвала від 29.03.2017

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Астахова О. О.

Ухвала від 14.12.2016

Кримінальне

Дніпровський районний суд міста Києва

Ластовка Н. Д.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні