ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД міста КИЄВА 01030, м.Київ, вул.Б.Хмельницького,44-В, тел. (044) 284-18-98, E-mail: inbox@ki.arbitr.gov.ua
РІШЕННЯ
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
06.10.2016Справа №910/17660/16
За позовом Товариства з обмеженою відповідальністю Виробничо-торгівельне підприємство Добрі Добрива
до Товариства з обмеженою відповідальністю ВВ Щит
про стягнення грошових коштів
Суддя Цюкало Ю.В.
У засіданні брали участь:
від позивача: Юрченко О.А. - за довіреністю від 26.08.2016 року;
від відповідача: не з'явились.
В судовому засіданні 06 жовтня 2016 року, відповідно до положень ст. 85 Господарського процесуального кодексу України, було оголошено вступну та резолютивну частину рішення.
СУТЬ СПОРУ:
У вересні 2016 року до канцелярії Господарського суду міста Києва надійшла позовна заява Товариства з обмеженою відповідальністю Виробничо-торгівельне підприємство Добрі Добрива (позивач) до Товариства з обмеженою відповідальністю ВВ ЩИТ (відповідач) про стягнення 120 000,00 грн. орендної плати.
Позовні вимоги обґрунтовані невиконанням відповідачем умов Договору оренди приміщення від 15.01.2016 року.
Ухвалою Господарського суду міста Києва від 27.09.2016 року суддею Цюкало Ю.В. прийнято позовну заяву до розгляду та порушено провадження у справі №910/17660/16. Розгляд справи призначено на 06.10.2016 року.
В судове засідання 06.10.2016 року з'явився представник позивача, який надав пояснення по суті спору, позовні вимоги підтримав.
Відповідач явку уповноваженого представника в судове засідання не забезпечив, про поважність причин неявки суд не повідомив, вимоги ухвали суду не виконав, хоча про час, дату і місце судового засідання був повідомлений належним чином, оскільки ухвала суду про порушення провадження у справі направлялась на юридичну адресу відповідача відповідно до інформації з Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних осіб-підприємців та громадських формувань і отримана останнім 29.09.2016 року, що підтверджується рекомендованим повідомленням про вручення поштового відправлення.
Судом враховано, що відповідно до п. 3.9. постанови Пленуму Вищого господарського суду України № 18 від 26.12.2011 року Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції розпочинаючи судовий розгляд, суддя має встановити, чи повідомлені про час і місце цього розгляду особи, які беруть участь у справі, але не з'явилися у засідання.
Особи, які беруть участь у справі, вважаються повідомленими про час і місце розгляду судом справи у разі виконання останнім вимог частини першої статті 64 та статті 87 ГПК.
За змістом цієї норми, зокрема, в разі якщо ухвалу про порушення провадження у справі було надіслано за належною адресою (тобто повідомленою суду стороною, а в разі ненадання суду відповідної інформації - адресою, зазначеною в Єдиному державному реєстрі юридичних осіб та фізичних осіб - підприємців), і не повернуто підприємством зв'язку або повернуто з посиланням на відсутність (вибуття) адресата, відмову від одержання, закінчення строку зберігання поштового відправлення тощо, то вважається, що адресат повідомлений про час і місце розгляду справи судом.
У випадку нез'явлення в засідання господарського суду представників обох сторін або однієї з них справа може бути розглянута без їх участі, якщо неявка таких представників не перешкоджає вирішенню спору.
Зважаючи на достатність в матеріалах справи доказів, необхідних для повного та об'єктивного вирішення справи, розгляд справи відбувався з урахуванням положень ст. 75 Господарського процесуального кодексу України за наявними у справі матеріалами.
Клопотання щодо фіксації судового процесу учасниками процесу не заявлялось, у зв'язку з чим, розгляд справи здійснювався без застосуванням засобів технічної фіксації судового процесу у відповідності до статті 81 1 Господарського процесуального кодексу України.
Дослідивши матеріали справи, заслухавши пояснення представника позивача, суд, -
ВСТАНОВИВ:
15.01.2016 року між Товариством з обмеженою відповідальністю Виробничо-торгівельне підприємство Добрі добрива (орендодавець) та Товариством з обмеженою відповідальністю ВВ Щит (орендар) укладено Договір оренди приміщення (надалі - Договір), відповідно до п. 1.1. якого орендодавець передає, а орендар приймає в строкове платне користування (оренду) приміщення загальною площею 125,1 кв. м., що складається з трьох кімнат, розташованого на 3 поверсі будинку № 28а по вул. П. Мирного в м. Києві (об'єкт оренди).
Договір набуває чинності з дати його підписання та діє до моменту фактичного повернення орендарем об'єкта оренди орендодавцю за відповідними актами приймання-передачі (п. 2.1. Договору).
Пунктом 2.2. Договору сторонами погоджено, що строк оренди за договором встановлюється з дати підписання сторонами актів приймання-передачі об'єкта оренди орендарю і складає 6 календарних місяців.
Згідно з п. 3.1. Договору за взаємною згодою сторін орендна плата за об'єкт оренди за один місяць оренди на момент укладення договору становить 30 000,00 грн. за кожний місяць оренди, у т.ч. тепловодопостачання, електроенергія та інші витрати, пов'язані з експлуатацією об'єкта оренди та прибудинкової території.
Орендна плата нараховується орендодавцем та сплачується орендарем з дати підписання сторонами актів приймання-передачі об'єкта оренди до моменту фактичної зворотної передачі об'єкта оренди орендодавцю (п. 3.3. Договору).
Відповідно до п. 3.4. Договору орендна плата сплачується орендарем у безготівковій формі не пізніше 3 числа місяця, що слідує за розрахунковим, шляхом перерахування коштів з поточного рахунку орендаря на поточний рахунок орендодавця на підставі рахунку, виставленого орендодавцем не пізніше останнього робочого дня розрахункового місяця. У випадку прострочення орендодавця, строк сплати орендної плати орендарем відсувається на відповідну кількість днів.
15.01.2016 року об'єкт оренди позивачем передано відповідачу, що підтверджується актом приймання-передачі приміщення.
Додатковою угодою від 18.01.2016 року до Договору оренди від 15.01.2016 року сторонами змінено редакцію п. 3.4. Договору та погоджено, що орендна плата нараховується орендодавцем відповідно до п. 3.1. договору з дати підписання сторонами акту приймання-передачі об'єкта оренди до моменту фактичної зворотної передачі об'єкта оренди та сплачується орендарем у безготівковій формі в повному обсязі за весь час орендного користування не пізніше 15 днів до дня закінчення строку оренди визначеного договором, але в будь-якому разі не пізніше 01.07.2016 року включно.
15.05.2016 року сторонами укладено Угоду про припинення дії Договору оренди від 15.01.2016 року (надалі - Угода), за якою останні дійшли згоди щодо добровільного припинення дії Договору оренди від 15.01.2016 року.
Згідно з п. 4 Угоди сторони визначили, а орендар беззаперечно підтверджує, що станом на момент підписання угоди про припинення дії договору, заборгованість орендаря перед орендодавцем із сплати орендної плати за фактичний час орендного користування приміщення становить 120 000,00 грн., які орендар зобов'язується сплатити на користь орендодавця протягом 5 календарних днів з моменту укладення угоди.
15.05.2016 року об'єкт оренди повернуто позивачу, що підтверджується актом приймання-передачі приміщення.
Крім того, листом № 15-05/гл від 15.05.2016 року та актом звірки відповідачем підтверджено, що його заборгованість перед позивачем за Договором оренди від 15.01.2016 року станом на 15.05.2016 року складає 120 000,00 грн.
Позивач стверджує, що відповідачем допущено порушення умов Договору оренди приміщення від 15.01.2016 року щодо сплати орендних платежів, у зв'язку із чим просить стягнути з останнього 120 000,00 грн. орендної плати.
Оцінивши наявні в матеріалах справи докази, суд дійшов висновку, що позовні вимоги підлягають задоволенню з наступних підстав.
Згідно з частиною 1 статті 509 Цивільного кодексу України зобов'язанням є правовідношення, в якому одна сторона (боржник) зобов'язана вчинити на користь другої сторони (кредитора) певну дію (передати майно, виконати роботу, надати послугу, сплатити гроші тощо) або утриматися від певної дії, а кредитор має право вимагати від боржника виконання його обов'язку.
Відповідно до статті 526 Цивільного кодексу України зобов'язання має виконуватися належним чином відповідно до умов договору та вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства.
Одностороння відмова від зобов'язання або одностороння зміна його умов не допускається, якщо інше не встановлено договором або законом (ст. 525 Цивільного кодексу України).
Відповідно до ст. 193 Господарського кодексу України суб'єкти господарювання та інші учасники господарських відносин повинні виконувати господарські зобов'язання належним чином відповідно до закону, інших правових актів, договору, а за відсутності конкретних вимог щодо виконання зобов'язань - відповідно до вимог, що у певних умовах звичайно ставляться. Кожна сторона повинна вжити усіх заходів, необхідних для належного виконання нею зобов'язання, враховуючи інтереси другої сторони та забезпечення загальногосподарського інтересу. Порушення зобов'язань є підставою для застосування господарських санкцій, передбачених цим Кодексом, іншими законами або договором.
Частинами 1, 3, 5 ст. 626 Цивільного кодексу України встановлено, що договором є домовленість двох або більше сторін, спрямована на встановлення, зміну або припинення цивільних прав та обов'язків. Договір є двостороннім, якщо правами та обов'язками наділені обидві сторони договору. Договір є відплатним, якщо інше не встановлено договором, законом, або не випливає із суті договору.
Згідно зі ст.ст. 6, 627 Цивільного кодексу України сторони є вільними в укладенні договору, виборі контрагента та визначенні умов договору з урахуванням вимог цього Кодексу, інших актів цивільного законодавства, звичаїв ділового обороту, вимог розумності та справедливості.
Відповідно до ч. 1 ст. 283 Господарського кодексу України за договором оренди одна сторона (орендодавець) передає другій стороні (орендареві) за плату на певний строк у користування майно для здійснення господарської діяльності.
Частинами 1, 4 ст. 286 Господарського кодексу України визначено, що орендна плата - це фіксований платіж, який орендар сплачує орендодавцю незалежно від наслідків своєї господарської діяльності. Розмір орендної плати може бути змінений за погодженням сторін, а також в інших випадках, передбачених законодавством. Строки внесення орендної плати визначаються в договорі.
Матеріалами справи підтверджено, що відповідачем порушено виконання умов Договору оренди приміщення від 15.01.2016 року, з урахуванням Угоди від 15.05.2016 року про припинення дії Договору оренди від 15.01.2016 року, зі своєчасного сплати орендних платежів в розмірі 120 000,00 грн.
Частиною 1 статті 628 Цивільного кодексу України встановлено, що зміст договору становлять умови (пункти), визначені на розсуд сторін і погоджені ними, та умови, які є обов'язковими відповідно до актів цивільного законодавства.
Відповідно до ст. 629 Цивільного кодексу України договір є обов'язковим для виконання сторонами.
Згідно з ч. 1 ст. 530 Цивільного кодексу України якщо у зобов'язанні встановлений строк (термін) його виконання, то воно підлягає виконанню у цей строк (термін).
Враховуючи те, що строк здійснення орендних платежів у строк погоджений сторонами (п. 4 Угоди), настав, приймаючи до уваги, те що доказів здійснення виплат станом на день розгляду справи відповідачем не надано, обґрунтованими є позовні вимоги про стягнення з останнього на користь позивача заборгованість в розмірі 120 000,00 грн.
Судові витрати позивача по сплаті судового збору, відповідно до положень статті 49 Господарського процесуального кодексу України, покладаються на відповідача.
На підставі викладеного, керуючись ст.ст. 33-34, 49, 82-85 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
ВИРІШИВ:
1. Позовні вимоги задовольнити повністю.
2. Стягнути з Товариства з обмеженою відповідальністю "ВВ-ЩИТ" (03148, м. Київ, вул. Гната Юри, будинок 9, кімната 414, ідентифікаційний код 34188137) на користь Товариства з обмеженою відповідальністю "ВИРОБНИЧО-ТОРГІВЕЛЬНЕ ПІДПРИЄМСТВО "ДОБРІ ДОБРИВА" (08000, Київська обл., Макарівський район, селище міського типу Макарів, вулиця Дорожна, будинок 14 А, ідентифікаційний код 37341273), грошові кошти: 120 000,00 грн. (сто двадцять тисяч гривень) орендної плати та 1 800,00 грн. (одна тисяча вісімсот гривень) судового збору. Видати наказ.
3. Копію даного рішення направити відповідачу у справі № 910/17760/16.
Рішення набирає законної сили в порядку, встановленому ст. 85 Господарського процесуального кодексу України. Рішення може бути оскаржене в апеляційному порядку та в строки, встановлені ст. 93 Господарського процесуального кодексу України.
Повний текст рішення складено 07.10.2016 року.
Суддя Ю.В. Цюкало
Суд | Господарський суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 06.10.2016 |
Оприлюднено | 19.10.2016 |
Номер документу | 61999131 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд міста Києва
Цюкало Ю.В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні