Справа №1- кс/760/1893/16
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
19 лютого 2016 року слідчий суддя Солом`янського районного суду міста Києва ОСОБА_1 , при секретарі ОСОБА_2 , за участю детектива ОСОБА_3 , розглянувши у закритому судовому засіданні клопотання сторони кримінального провадження - детектива Другого підрозділу (відділу) детективів Головного Підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України ОСОБА_3 , погоджене із заступником керівника Спеціалізованої антикорупційної прокуратури ОСОБА_4 про тимчасовий доступ до речей і документів в рамках досудового розслідування внесеного до Єдиного реєстру досудових розслідувань за №42016000000000282 від 22.01.2016, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України, -
в с т а н о в и в:
Детектив Національного антикорупційного бюро України звернувся з клопотанням, в якому просив надати дозвіл на тимчасовий доступ до документів, які перебувають у володінні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ).
Дане клопотання обґрунтоване тим, що другим підрозділом (відділу) детективів Головного Підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України провадиться досудове розслідування у кримінальному провадженні №42016000000000282 від 22.01.2016, за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 5 ст. 191 КК України.
В обґрунтування клопотання зазначив, що в грудні 2015 року службові особи ІНФОРМАЦІЯ_2 (далі ІНФОРМАЦІЯ_3 ), діючи за попередньою змовою зі службовими особами юридичних осіб приватного права та невстановленими фізичними особами, з метою розтрати бюджетних коштів шляхом зловживання службовим становищем, уклали договори про надання послуг та поставку товарів із зазначеними юридичними особами приватного права та фізичними особами підприємцями (далі ФОП), після чого підписали акти виконаних робіт та накладні про поставку товарів, достовірно знаючи, що послуги фактично не надавались, а товари не поставлялись, на підставі чого на рахунки зазначених суб`єктів господарювання були перераховані грошові кошти. Тим самим вчинили кримінальне правопорушення, передбачене ч.5ст.191 КК України, а саме розтрату чужого майна, вчинену за попередньою змовою групою осіб, шляхом зловживання службовим становищем, в особливо великих розмірах.
Досудовим розслідуванням установлено, що:29.12.2015 року ГПУ на рахунок ФОП ОСОБА_5 здійснено вісім платежів на загальну суму 392492,38 грн. за канцелярські товари; 29.12.2015 року ГПУ на рахунок ФОП ОСОБА_6 здійснено п`ять платежівна загальну суму 236114, 61 грн. за канцелярські товари; 29 та 30.12.2015 року ГПУ на рахунок ФОП ОСОБА_7 (ІПН № НОМЕР_2 ), № НОМЕР_3 , відкритий в ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ),здійснено п`ять платежів на загальну суму 226304,72 грн. за канцелярські товари;з 17 по 29.12.2015 року ГПУ на рахунок ФОП ОСОБА_8 здійснено тридцять платежів на загальну суму 1410418 грн. за канцелярські товари;30.12.2015 рокуГПУ на рахунок ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_4 » (ЄДРПОУ НОМЕР_4 ) № НОМЕР_5 , відкритий в ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (МФО НОМЕР_6 ), здійснено три платежі на загальну суму 599757,73 грн., за послуги з технічного обслуговування систем електромереж і послуги з технічного обслуговування та промивки системи опалення; 30.12.2015 рокуГПУ на рахунок ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_6 » (ЄДРПОУ НОМЕР_7 ) здійснено три платежі на загальну суму 599455,65 грн., за послуги технічного обслуговування системи внутрішньої каналізації, водопостачання та водовідведення, а також системи зовнішніх протипожежних водопроводів; 30.12.2015 рокуГПУ на рахунок ТОВ « ІНФОРМАЦІЯ_7 » (ЄДРПОУ НОМЕР_8 )здійснено три платежі на загальну суму 599678,60 грн. за послуги з технічного обслуговування внутрішніх протипожежних водопроводів, технічного випробування та аналізу технічного стану електромереж, промивки системи внутрішніх каналізаційних мереж та системи водовідведення.
Таким чином, виникла необхідність у визначенні суми коштів, отриманих ФОП ОСОБА_7 (ІПН НОМЕР_2 ) від ІНФОРМАЦІЯ_2 , співставленні таких відомостей з інформацією, відображеною в документах податкової звітності підприємства, подальшого руху одержаних грошових коштів, встановленні осіб, причетних до перерахунків коштів, встановленні за рухом коштів фактичного здійснення підприємством господарської діяльності, що неможливо встановити іншим способом, окрім як шляхом проведення тимчасового доступу до речей і документів по рахунку № НОМЕР_3 клієнта ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ) ФОП ОСОБА_7 (ІПН НОМЕР_2 ).
Ці відомості, які містяться у вказаних документах, самі по собі та в сукупності з іншими речами і документами за своїм змістом можуть бути використані як докази події кримінального правопорушення, осіб, які його вчинили, розміру завданої шкоди та інших обставин, що підлягають доказуванню під час досудового розслідування.
Підставою вважати, що вказані речі та документи знаходяться у володінніПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 )є надана Генеральною прокуратурою України інформація про рахунок свого контрагента - ФОП ОСОБА_7 у вказаному банку, внаслідок чого банк створює та зберігає зазначені документи.
Іншими способами довести вказані обставини неможливо, оскільки офіційні державні інформаційні ресурси, бази даних, до яких має доступ Національне антикорупційне бюро України, та інші ресурси зазначених документів та всіх необхідних відомостей не містять.
Також, в обґрунтування клопотання зазначив, що у матеріалах кримінального провадження вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказані документи, якими володіє ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », мають суттєве значення для встановлення обставин, які підлягають доказуванню у кримінальному провадженні.
Детектив просив постановити ухвалу про надання тимчасового доступу до зазначених документів без виклику представників особи, у володінні якої вони знаходяться, оскільки існує реальна загроза зміни або знищення документів.
Слідчій суддя відповідно до частини другої ст. 163 КПК України визнав за можливе провести розгляд даного клопотання без виклику представників особи за наведених детективом підстав.
Згідно з ч.1 ст.107 КПК України фіксація під час розгляду клопотання слідчим суддею за допомогою технічних заходів не здійснювалась.
Вивчивши матеріали клопотання та матеріали кримінального провадження, вважаю, що клопотання підлягає задоволенню, з наступних підстав.
Відповідно до ч.5 ст.163 КПК України, слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, якщо сторона кримінального провадження у своєму клопотанні доведе наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: 1) перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; 2) самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; 3) не становлять собою або не включають речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю.
Відповідно до п.5 ч.1 ст.162 КПК України до охоронюваної законом таємниці, яка міститься в речах і документах, відносяться відомості, які можуть становити банківську таємницю.
Згідно ст.60 Закону України «Про банки і банківську діяльність» банківською таємницею є інформація щодо діяльності та фінансового стану клієнта, яка стала відомою банку у процесі обслуговування клієнта та взаємовідносин з ним чи третім особам при наданні послуг банку. Зокрема, банківською таємницею є відомості про банківські рахунки клієнтів, операції, які були проведені на користь чи за дорученням клієнта, здійснені ним угоди.
Згідно ч.6 ст.163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, крім обставин, передбачених частиною п`ятою цієї статті, доведе можливість використання як доказів відомостей, що містяться в цих речах і документах, та неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів.
Враховуючи вищевикладене, перевіривши надані матеріали клопотання, дослідивши докази доданих до них, зважаючи на те, що вбачається наявність достатніх підстав вважати, що вказана інформація має суттєве значення для можливості встановлення дійсних обставин справи, вважаю за можливе клопотання задовольнити.
Керуючись ст. ст. 40, 131, 132, 159-164, 166, 309, 369-372 КПК України, суд,-
у х в а л и в:
Клопотання задовольнити.
Надати детективам Національного бюро Другого підрозділу (відділу) детективів Головного підрозділу детективів Національного антикорупційного бюро України ОСОБА_3 , ОСОБА_9 , ОСОБА_10 , ОСОБА_11 , ОСОБА_12 , ОСОБА_13 , ОСОБА_14 тимчасовий доступ до речей та документів, які перебувають у володінніПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » (МФО НОМЕР_1 ) щодо рахунку № НОМЕР_3 ФОП ОСОБА_7 (ІПН НОМЕР_2 ): карток із відбитками печатки та зразками підписів службових осіб підприємства з можливістю ознайомитися з ними, зробити їх копії та вилучити їх;договорів на відкриття та здійснення розрахунково-касового обслуговування(у т.ч. відкриття карткового рахунку), копій паспортів осіб, якими відкрито рахунок, чеків та доручень на отримання готівки, платіжних доручень за період часу з 01.12.2015 року по теперішній час;договорів на встановлення системи «Банк-Клієнт», актів виконаних робіт, технічної документації щодо інсталяції на оргтехніку ФОП ОСОБА_7 (ІПН НОМЕР_2 ) вказаної системи, документів з даними про місце проведення інсталяції та документів, які підтверджують факт видачі та отримання ключів доступу до системи «Банк-Клієнт», всіх заяв та доручень від імені службових осіб підприємства, протоколів системи «Банк-Клієнт», в яких міститься інформація про дату та час з`єднання (включаючи години, хвилини та секунди з`єднання, електронне ім`я користувача, назва операції та ІР-адреса клієнта);виписок про рух грошових коштів за період з 01.01.2015 по теперішній час на паперових та електронних носіях (із зазначенням дати надходження грошових коштів, призначення платежу, з якого рахунку надійшли кошти, назви контрагента, від якого надійшли грошові кошти, його коду ЄДРПОУ, дати списання коштів з рахунку ФОП ОСОБА_7 (ІПН НОМЕР_2 ), суми коштів, призначення платежу, рахунку, на який перераховано грошові кошти, назви контрагента, якому перераховані грошові кошти, його код ЄДРПОУ); судових рішень, на підставі яких здійснювався тимчасовий доступ до вищевказаних речей і документів, а також протоколів та описів, складених в результаті виконання таких рішень (у разі, якщо оригінали документів було вилучено раніше), з можливістю ознайомитись з ними та зробити їх копії.
Ухвала діє протягом одного місяця з дня її постановлення.
У разі відмови виконувати ухвалу слідчий суддя має право постановити ухвалу про дозвіл на проведення обшуку.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя ОСОБА_1
Суд | Солом'янський районний суд міста Києва |
Дата ухвалення рішення | 19.02.2016 |
Оприлюднено | 15.03.2023 |
Номер документу | 62129983 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Солом'янський районний суд міста Києва
Макуха А. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні