Ухвала
від 25.10.2016 по справі 680/842/16-ц
НОВОУШИЦЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ХМЕЛЬНИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 680/842/16-ц

№ 2/680/378/16

У Х В А Л А

"25" жовтня 2016 р. смт. Нова Ушиця

Суддя Новоушицького районного суду Хмельницької області Яцина О.І., розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області, треті особи: Новоушицька районна державна адміністрація, фермерське господарство «БСБ-05» про поновлення договору оренди земельної ділянки та визнання укладеною угоди до договору оренди землі, -

встановив:

Позивач звернувся до суду зі вказаним позовом, в якому просить, серед іншого, визнати поновленим на той самий строк і на тих самих умовах договір оренди землі №017/06 від 17 липня 2006 року, який зареєстрований у Новоушицькому відділі ХРФЦДЗК, про що в державному реєстрі земель зроблено запис від 17 липня 2006 року за №01067680002.

Дослідивши матеріали позовної заяви приходжу до такого висновку.

Із договору оренди землі №017/06вбачається, що 17 липня 2006 року Новоушицька районна державна адміністрація з одного боку та орендар ОСОБА_1, що діє на підставі статуту з другого боку, уклали договір, згідно яким орендодавець надає, а орендар приймає в строкове платне користування земельну ділянку для ведення фермерського господарства, яка знаходиться на території Березівської сільської ради із земель державної власності загальною площею, 40 га - рілля. З листа повідомлення №30 від 15 вересня 2016 року, адресованого виконуючому обов'язки начальника Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області, суд вбачає, що ОСОБА_1 діє як голова фермерського господарства «БСБ-05», код ЄДРПОУ 33823291.

Відповідно до п.6 ч.1 ст.12 ГПК України господарським судам підвідомчі справи у спорах, що виникають із земельних відносин, в яких беруть участь суб'єкти господарської діяльності, за винятком тих, що віднесено до компетенції адміністративних судів.

Суд також звертає увагу на те, що у п.1.1, 1.2.2 та 1.2.5 постанови пленуму Вищого господарського суду України від 17 травня 2011 року №6 "Про деякі питання практики розгляду справ у спорах, що виникають із земельних відносин" роз'яснено, що питання про те, чи підвідомча господарському суду справа у спорі, що виник із земельних правовідносин, повинно вирішуватись залежно від того, який характер мають спірні правовідносини, тобто чи є вони приватноправовими чи публічно-правовими, та чи відповідає склад сторін у справі статті 1 Господарського процесуального кодексу України.

Справи у спорах за участю державних органів та органів місцевого самоврядування, що виникають з правовідносин, у яких державні органи та органи місцевого самоврядування реалізують повноваження власника землі, а також в інших спорах, які виникають із земельних відносин приватноправового характеру, за відповідності складу сторін спору статті 1 ГПК України підвідомчі господарським судам. Спір, що виник внаслідок порушення права суб'єкта господарської діяльності на земельну ділянку, в тому числі органами державної влади та місцевого самоврядування, є спором про право цивільне і підлягає розгляду за правилами ГПК.

Відповідно до статті 1 Закону України "Про фермерське господарство", чинної на час виникнення спірних правовідносин, фермерське господарство є формою підприємницької діяльності громадян із створенням юридичної особи, які виявили бажання виробляти товарну сільськогосподарську продукцію, займатися її переробкою та реалізацією з метою отримання прибутку на земельних ділянках, наданих їм для ведення фермерського господарства, відповідно до закону. Фермерське господарство може бути створене одним громадянином України або кількома громадянами України, які є родичами або членами сім'ї, відповідно до закону. Фермерське господарство діє на основі Статуту.

Оскільки фермерські господарства є юридичними особами, їхні земельні спори з іншими юридичними особами, у тому числі щодо права користування земельними ділянками, підсудні господарським судам (відповідну правову позицію викладено також у пункті 3 постанови Пленуму Верховного Суду України від 16.04.2004р. № 7 " Про практику застосування судами земельного законодавства при розгляді цивільних справ".

Отже, вирішуючи питання про відкриття провадження у справі було встановлено, що позивач у справі діє як голова фермерського господарства, а не як фізична особа, у даному випадку наявний спір із земельних відносин приватноправового характеру, який підлягає розгляду в порядку господарського судочинства, тому вважаю, що дана позовна заява не підлягає розгляду в суді у порядку цивільного судочинства, а підвідомча господарському суду, у зв'язку з чим у відкритті провадження в справі слід відмовити на підставі п.1 ч.2 ст.122 ЦПК України.

ОСОБА_1 разом з позовною заявою подано заяву про забезпечення позову.

Зі змісту ст.ст.151-153 ЦПК України вбачається, що суд може забезпечити позов тільки по цивільний справі, по якій відкрито провадження, за винятком, випадку, передбаченого ч.4 ст.151 ЦПК України, а саме: застосування забезпечення позову з метою запобігання порушенню права інтелектуальної власності може мати місце до відкриття провадження у справі.

Оскільки ухвалою суду відмовлено у відкритті провадження у справі, тобто провадження в справі не відкрито, тому відсутні підстави для забезпечення позову.

Керуючись ст.ст.119,122, 151-153 ЦПК України, суд,

ухвалив:

У відкритті провадження за позовною заявою ОСОБА_1 до Головного управління Держгеокадастру у Хмельницькій області, треті особи: Новоушицька районна державна адміністрація, фермерське господарство «БСБ-05» про поновлення договору оренди земельної ділянки та визнання укладеною угоди до договору оренди землі - відмовити.

У задоволенні заяви позивача про забезпечення позову - відмовити.

Ухвалу невідкладно надіслати позивачу разом із заявою та всіма доданими документами.

Апеляційна скарга на ухвалу суду першої інстанції подається протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

ССуддя: ОСОБА_2

СудНовоушицький районний суд Хмельницької області
Дата ухвалення рішення25.10.2016
Оприлюднено28.10.2016
Номер документу62215487
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —680/842/16-ц

Ухвала від 15.03.2017

Цивільне

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ

Журавель Валентина Іванівна

Ухвала від 20.01.2017

Цивільне

Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ

Журавель Валентина Іванівна

Ухвала від 16.12.2016

Цивільне

Апеляційний суд Хмельницької області

П'єнта І. В.

Ухвала від 16.12.2016

Цивільне

Апеляційний суд Хмельницької області

П'єнта І. В.

Ухвала від 21.11.2016

Цивільне

Апеляційний суд Хмельницької області

П'єнта І. В.

Ухвала від 21.11.2016

Цивільне

Апеляційний суд Хмельницької області

П'єнта І. В.

Ухвала від 15.11.2016

Цивільне

Апеляційний суд Хмельницької області

П'єнта І. В.

Ухвала від 25.10.2016

Цивільне

Новоушицький районний суд Хмельницької області

Яцина О. І.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2023Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні