cpg1251
ВИЩИЙ ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД УКРАЇНИ
УХВАЛА
25 жовтня 2016 року Справа № 4/121 Вищий господарський суд України у складі колегії суддів:
головуючий суддя: судді: Алєєва І.В. (доповідач), Дроботова Т.Б., Рогач Л.І., розглянувши матеріали касаційної скарги Державного підприємства "Екотрансенерго" на постанову Львівського апеляційного господарського суду від 02.08.2016р.
у справі №4/121 Господарського суду Львівської області
за позовом Державного територіально-галузевого об'єднання "Львівська залізниця"
до Державного підприємства "Екотрансенерго"
третя особа 1: Товариство з обмеженою відповідальністю "Добромиль-Яворів" ,
третя особа 2 , яка не заявляє самостійних вимог на предмет спору на стороні відповідача: Міністерство економічного розвитку і торгівлі України
про стягнення заборгованості,
за зустрічним позовом Державного підприємства "Екотрансенерго"
до Державного територіально-галузевого об'єднання "Львівська залізниця"
про відшкодування збитків,
В С Т А Н О В И В:
Подана касаційна скарга Державного підприємства "Екотрансенерго" на постанову Львівського апеляційного господарського суду від 02.08.2016р. у справі №4/121 не відповідає вимогам розділу ХІІ 1 ГПК України з наступних підстав.
Частиною 4 ст. 111 Господарського процесуального кодексу України визначено, що до касаційної скарги додаються, зокрема, докази сплати судового збору.
Згідно з частиною другою статті 44 Господарського процесуального кодексу України розмір судового збору та порядок його сплати, повернення і звільнення від сплати встановлюються законом.
Порядок і розмір сплати судового збору передбачено Законом України "Про судовий збір".
Відповідно до ч. 1 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" судовий збір справляється у відповідному розмірі від мінімальної заробітної плати у місячному розмірі, встановленої законом на 1 січня календарного року, в якому відповідна заява або скарга подається до суду, - у відсотковому співвідношенні до ціни позову та у фіксованому розмірі.
Згідно з пп. 5 п. 2 ч. 2 ст. 4 Закону України "Про судовий збір" (в редакції чинній на момент звернення з касаційною скаргою) при поданні до господарського суду касаційної скарги на рішення суду судовий збір справляється у розмірі 120 відсотків ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви.
При цьому обов'язково має бути врахована ставка, яка діяла на момент подання позовної заяви.
Правовий аналіз положень Закону України "Про судовий збір" свідчить про те, що розрахунок судового збору повинен здійснюватись, виходячи зі ставок, встановлених цим Законом на момент подачі касаційної скарги, який обчислюється з урахуванням ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви, іншої заяви і скарги.
Відповідно до частини 5 статті 6 Закону України "Про судовий збір" за подання зустрічних позовних заяв, а також заяв про вступ у справу третіх осіб із самостійними позовними вимогами судовий збір справляється на загальних підставах.
Крім того, Законом України "Про судовий збір" передбачено сплату судового збору з апеляційної та касаційної скарг на рішення суду, виходячи з розміру ставки, що підлягала сплаті при поданні позовної заяви незалежно від того, чи оскаржується все рішення(постанова) суду в цілому чи його частина.(п.4 Інформаційного листа Вищого господарського суду України "Про деякі питання практики застосування Закону України "Про судовий збір" (зі змінами та доповненнями, внесеними згідно із Законом України від 22.05.2015 N 484-VIII).
На момент подання позовної заяви Державного територіально-галузевого об'єднання "Львівська залізниця"(29.09.2009р.) та зустрічної позовної заяви Державного підприємства "Екотрансенерго" (23.10.2009р.) діяла редакція Декрету Кабінету Міністрів України "Про державне мито" від 21.01.1993 року № 7-93, відповідно до якої із заяв майнового характеру, що подаються до господарських судів державне мито сплачується у розмірі одного відсотку ціни позову, але не менше 6 неоподаткованих мінімумів доходів громадян і не більше 1500 неоподаткованих мінімумів доходів громадян (підпункту "а" пункту 2 статті 3 зазначеного Декрету).
Як вбачається з матеріалів справи, предметом даного спору є майнова вимога як за первісним, так і за зустрічним позовом.
До касаційної скарги скаржником додано квитанцію №0.0.610676488.1 від 02.09.2016 р. про сплату судового збору в розмірі 4120,16 грн., дана сума є меншою, ніж визначено вказаними нормами Закону України "Про судовий збір".
Виходячи з наведеного, скаржником сплачено судовий збір не в повному обсязі.
Відповідно до пункту 4 частини 1 статті 111 3 Господарського процесуального кодексу України касаційна скарга не приймається до розгляду і повертається судом, якщо до касаційної скарги не додано доказів, що підтверджують сплату судового збору у встановлених порядку та розмірі.
За таких обставин касаційна скарга не може бути прийнята до розгляду Вищим господарським судом України і підлягає поверненню.
Керуючись ст.ст. 86, 111, п. 4 ч. 1 ст. 111 3 Господарського процесуального кодексу України, Вищий господарський суд України,
У Х В А Л И В:
Касаційну скаргу Державного підприємства "Екотрансенерго" на постанову Львівського апеляційного господарського суду від 02.08.2016р. у справі №4/121 повернути скаржнику.
Головуючий суддя(доповідач) І.В. Алєєва
Суддя Т.Б. Дроботова
Суддя Л.І. Рогач
Суд | Вищий господарський суд України |
Дата ухвалення рішення | 25.10.2016 |
Оприлюднено | 27.10.2016 |
Номер документу | 62229428 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Вищий господарський суд України
Алєєва I.B.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні