Справа №766/12156/16-к
н/п 1-кс/766/6471/16
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
20.10.2016 м. Херсон
Слідчий суддя Херсонського міського суду Херсонської області ОСОБА_1 , розглянувши клопотання старшого слідчого СВ прокуратури Херсонської області ОСОБА_2 , погоджене з прокурором прокуратури Херсонської області ОСОБА_3 , про надання дозволу на проведення огляду,
ВСТАНОВИВ:
Слідчий звернувся до суду з вищевказаним клопотанням посилаючись на те, що слідчим відділом прокуратури Херсонської області розслідується кримінальне провадження № 42016230000000261, відомості щодо якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 03.10.2016 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України, за фактом зловживання службовим становищем співробітниками територіальних органів ІНФОРМАЦІЯ_1 , з метою одержання неправомірної вигоди для юридичних осіб, а саме використання службового становища в супереч інтересам служби, що має вираз у не проведенні передбачених чинним законодавством дій під час здійснення екологічного контролю експортних партій металобрухту, що завдає шкоди державним інтересам у вигляді подальшого заниження митної вартості товару, що експортується.
Досудовим розслідуванням встановлено, що в порушення вимог Порядку здійснення екологічного контролю експортних партій брухту чорних і кольорових металів територіальними органами ІНФОРМАЦІЯ_1 , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.07.1998 № 999, завантаження здійснюється без проведення радіологічного контролю та хіміко-аналітичних випробувань, передбачених першим етапом екологічного контролю в період формування експортних партій металобрухту в місцях його накопичення.
Досудовим розслідуванням встановлено, що під час проведення екологічного контролю металобрухту, відповідно до Порядку здійснення екологічного контролю експортних партій брухту чорних і кольорових металів територіальними органами ІНФОРМАЦІЯ_1 , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.07.1998 № 999 (далі Порядок), державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища має перевірити відповідність складу вантажу зазначеній документації, у т. ч. шляхом відбирання зразків для проведення хіміко-аналітичних, радіохімічних досліджень, результатом проведення яких є підтвердження фактичних властивостей металобрухту заявленим експортером показникам, відповідно до державних стандартів України (ДСтУ).
Так, у разі не здійснення інспектором відбирання зразків для проведення хіміко-аналітичних, радіохімічних досліджень, не можливо встановити відповідність фактичних показників металобрухту, тим які були заявлені експортером, в результаті чого можливе заниження митної вартості металобрухту, що має наслідком зменшення суми обов`язкових митних платежів.
Крім того, у зв`язку з не проведенням співробітниками ІНФОРМАЦІЯ_2 екологічного контролю відповідно до вимог чинного законодавства України, можливе вивезення за кордон у складі партії, радіаційного чи хімічно-забрудненого металобрухту.
У ході проведення слідчих (розшукових) дій встановлено, що 05.10.2016 на адресу ІНФОРМАЦІЯ_2 надійшла заявка від ПП « ОСОБА_4 », відповідно до якої ПП « ОСОБА_4 » просить здійснити контроль експортної партії металобрухту в кількості 2600 м.т., і надати ІНФОРМАЦІЯ_3 .
Однак, відповідно до сертифікату походження товару виданого ІНФОРМАЦІЯ_4 від 12.10.2016 експортна партія металобрухту має бути завантажена в акваторії ДП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » на судно m/v «Lime».
Згідно Положення про морські екологічні інспекції, затвердженого Наказом ІНФОРМАЦІЯ_6 від 04.11.2011 № 429, проведення екологічного контролю експортних партій брухту чорних та кольорових металів у морських портах входить до повноважень ІНФОРМАЦІЯ_7 .
У зв`язку з викладеним, ІНФОРМАЦІЯ_8 здійснює зловживання службовим становищем в інтересах юридичної особи ПП « ОСОБА_4 ».
Крім того, на виконання ухвали слідчого судді 13.10.2016 слідчим проведено обшук в ІНФОРМАЦІЯ_9 , у ході якого вилучено документи, які були складені у ході здійснення екологічного контролю експортної партії металобрухту в інтересах ПП « ОСОБА_4 » на території ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_10 ».
Так, 13.10.2016 слідчим проведено огляд місця накопичення у т. ч. вказаної партії металобрухту, у ході якого виявлено та вилучено металобрухт, на який 17.10.2016 накладено арешт.
Одночасно, на адресу ІНФОРМАЦІЯ_11 надійшла скарга ОСОБА_5 , відповідно до якої посадові особи ІНФОРМАЦІЯ_2 зловживають службовим становищем в інтересах ПП « ОСОБА_4 », порушуючи вимоги Порядку під час здійснення екологічного контролю.
Одночасно, наказом Голови ІНФОРМАЦІЯ_11 від 19.10.2016 № 147 призначено перевірку викладеної у скарзі ОСОБА_5 інформації.
Так, встановити факт видачі співробітниками ІНФОРМАЦІЯ_12 поза межами своєї компетенції без проведення екологічного контролю у відповідності до вимог чинного законодавства можливо лише шляхом огляду судна із залученням відповідних спеціалістів, будь-яким іншим способом виявити та зафіксувати відомості щодо обставин вчинення кримінального правопорушення не можливо.
Відповідно до Порядку здійснення екологічного контролю експортних партій брухту чорних і кольорових металів територіальними органами ІНФОРМАЦІЯ_1 , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.07.1998 № 999, екологічний контроль експортних партій металобрухту в місцях його накопичення здійснюється на підставі заявки експортера, яка подається за 15 днів до початку відвантаження експортної партії.
Враховуючи, що заявка ПП « ОСОБА_6 » датується 05.10.2015, останній день проведення екологічного контролю можливий 20.10.2015.
Крім того, відповідно до Порядку перший етап екологічного контролю експортної партії металобрухту здійснюється в місці його накопичення, у зв`язку з чим огляд судна, має на меті встановити та зафіксувати факт його завантаження без проведення співробітниками територіальних органів ІНФОРМАЦІЯ_13 в інтересах ПП « ОСОБА_4 ».
Відповідно до ч. 2 ст. 84 КПК України, процесуальним джерелом доказів зокрема є документи.
Згідно п. 3 ч. 2 ст. 99 КПК України, до документів можуть належати матеріали складені в порядку, передбаченому цим Кодексом, протоколи процесуальних дій та додатки до них, а також носії інформації, на яких за допомогою технічних засобів зафіксовано процесуальні дії.
Згідно ч. 1 ст. 98 КПК України, речовими доказами є матеріальні об`єкти, у т. ч. зберегли на собі сліди вчинення кримінального правопорушення, або містять інші відомості, які можуть бути використані, як доказ факту чи обставин, що встановлюється під час кримінального провадження.
Згідно ч. 1 ст. 237 КПК України з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення слідчий, прокурор проводять огляд місцевості, приміщення, речей та документів.
Таким чином, з метою встановлення обставин, які підлягають доказуванню відповідно до ст. 91 КПК України, зокрема події кримінального правопорушення (часу, місця, способу та інших обставини вчинення кримінального правопорушення), винуватості обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, форми вини, мотиву і мети вчинення кримінального правопорушення, а також з метою захисту суспільства та держави від кримінальних правопорушень, забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування даного кримінального провадження і судового розгляду з тим, щоб кожний, хто вчинив кримінальне правопорушення, був притягнутий до відповідальності в міру своєї вини, щоб до кожного учасника кримінального провадження була застосована належна правова процедура, виникла необхідність у проведенні огляду судна m/v «LIME» (IMO: НОМЕР_1 ) в акваторії ДП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (адреса: АДРЕСА_1 ).
Дослідивши матеріали додані до клопотання, слідчий суддя прийшов до висновку, що клопотання слідчого підлягає задоволенню, оскільки з метою встановлення обставин, які підлягають доказуванню відповідно до ст. 91 КПК України, зокрема події кримінального правопорушення (часу, місця, способу та інших обставини вчинення кримінального правопорушення), винуватості обвинуваченого у вчиненні кримінального правопорушення, форми вини, мотиву і мети вчинення кримінального правопорушення, а також з метою захисту суспільства та держави від кримінальних правопорушень, забезпечення швидкого, повного та неупередженого розслідування даного кримінального провадження, необхідно надати дозвіл слідчому на проведення огляду судна m/v «LIME» (IMO: НОМЕР_1 ) в акваторії ДП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (адреса: АДРЕСА_1 ).
Керуючись ст. ст. 234, 237 КПК України, суддя
УХВАЛИВ:
Клопотання задовольнити.
Надати старшому слідчому слідчого відділу прокуратури Херсонської області ОСОБА_2 , або за його письмовим дорученням будь-якому іншому співробітнику оперативного підрозділу, дозвіл на проведення огляду судна m/v «LIME» (IMO: НОМЕР_1 ), яке перебуває в акваторії ДП « ІНФОРМАЦІЯ_5 » (адреса: АДРЕСА_1 ), з метою фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення, а саме факту завантаження судна без проведення першого етапу екологічного контролю.
Строк дії ухвали визначити до 20.11.2016 року.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Суд | Херсонський міський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 20.10.2016 |
Оприлюднено | 12.06.2023 |
Номер документу | 62257761 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Херсонський міський суд Херсонської області
Мусулевський Я. А.