Справа №766/12156/16-к
н/п 1-кс/766/6406/16
УХВАЛА
ІМЕНЕМ УКРАЇНИ
21.10.2016 м. Херсон
Слідчий суддя Херсонського міського суду Херсонської області ОСОБА_1 , розглянувши клопотання старшого слідчого СВ прокуратури Херсонської області ОСОБА_2 , погоджене з прокурором прокуратури Херсонської області ОСОБА_3 , про надання дозволу на тимчасовий доступ до речей і документів,
в с т а н о в и в:
Слідчий звернувся до суду з клопотанням в якому просив: надати старшому слідчому слідчого відділу прокуратури Херсонської області ОСОБА_2 , або за його письмовим дорученням співробітникам оперативного підрозділу, або іншому слідчому слідчої групи у вказаному кримінальному провадженні, права тимчасового доступу до речей і документів, які знаходяться у володінні і зберігаються у ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованому за адресою: АДРЕСА_1 ; надати згоду на вилучення у ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » копій документів, а саме: - цивільно-правових угод на підставі яких здійснювалося накопичення металобрухту на території ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » станом на 13.10.2016; - планів вантажно-розвантажувальних робіт, із зазначенням часу початку та закінчення завантаження суден металобрухтом, схеми навантаження, місця розташування вантажу, судна, вантажопідйомності техніки, відстані та ін., на території ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за період з 01.09.2016 по теперішній час; - документів, що підтверджують вагу та кількість металобрухту накопиченого на території ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » станом на 13.10.2016.
Вказане клопотання мотивував тим, що слідчим відділом прокуратури Херсонської області розслідується кримінальне провадження № 42016230000000261, відомості щодо якого внесені до Єдиного реєстру досудових розслідувань від 03.10.2016 за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 1 ст. 364 КК України, за фактом зловживання службовим становищем співробітниками територіальних органів ІНФОРМАЦІЯ_2 , з метою одержання неправомірної вигоди для юридичних осіб, а саме використання службового становища в супереч інтересам служби, що має вираз у не проведенні передбачених чинним законодавством дій під час здійснення екологічного контролю експортних партій металобрухту, що завдає шкоди державним інтересам у вигляді подальшого заниження митної вартості товару, що експортується.
Так, 30.09.2016 до прокуратури Херсонської області надійшла заява від Голови правління громадської спілки « ІНФОРМАЦІЯ_3 » ОСОБА_4 відповідно до якої, станом на 28.09.2016 на території ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », здійснюється завантаження металобрухтом судна т/х «CATRIN 1», для подальшого експорту до Туреччини.
Однак, в порушення вимог Порядку здійснення екологічного контролю експортних партій брухту чорних і кольорових металів територіальними органами ІНФОРМАЦІЯ_2 , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.07.1998 № 999, завантаження здійснюється без проведення радіологічного контролю та хіміко-аналітичних випробувань, передбачених першим етапом екологічного контролю в період формування експортних партій металобрухту в місцях його накопичення.
Досудовим розслідуванням встановлено, що під час проведення екологічного контролю металобрухту, відповідно до Порядку здійснення екологічного контролю експортних партій брухту чорних і кольорових металів територіальними органами ІНФОРМАЦІЯ_2 , затвердженого постановою Кабінету Міністрів України від 02.07.1998 № 999 (далі Порядок), державний інспектор з охорони навколишнього природного середовища має перевірити відповідність складу вантажу зазначеній документації, у т. ч. шляхом відбирання зразків для проведення хіміко-аналітичних, радіохімічних досліджень, результатом проведення яких є підтвердження фактичних властивостей металобрухту заявленим експортером показникам, відповідно до державних стандартів України (ДСтУ).
Так, у разі не здійснення інспектором відбирання зразків для проведення хіміко-аналітичних, радіохімічних досліджень, не можливо встановити відповідність фактичних показників металобрухту, тим які були заявлені експортером, в результаті чого можливе заниження митної вартості металобрухту, що має наслідком зменшення суми обов`язкових митних платежів.
Крім того, у зв`язку з не проведенням співробітниками ІНФОРМАЦІЯ_4 екологічного контролю відповідно до вимог чинного законодавства України, можливе вивезення за кордон у складі партії, радіаційного чи хімічно-забрудненого металобрухту.
Подальшим розслідування встановлено, що державними інспекторами ІНФОРМАЦІЯ_5 та ІНФОРМАЦІЯ_4 проведено екологічний контроль експортної партії металобрухту двічі за заявками ПП « ОСОБА_5 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_1 ) (у т.ч. судно т/х «CATRIN 1») та один раз за заявкою ПП « ОСОБА_6 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_2 ).
Аналізом відомостей Єдиного державного реєстру юридичних осіб, фізичних-осіб підприємців та громадських формувань встановлено, що вказані юридичні особи зареєстровані за одною адресою, а саме: АДРЕСА_2 та їх засновником є ОСОБА_7 .
У ході подальшого розслідування, 07.10.2016 слідчим отримано ухвалу слідчого судді Херсонського міського суду Херсонської області, якою надано дозвіл на проведення огляду вантажу експортної партії металобрухту брухт чорних металів виду № 3, № 4, № 5, № 500, № 501, № 510 по ДСТУ 412-2002 (ГОСТ 2787-75) завантаженого на судно т/х «СATRIN 1», яке перебуває в акваторії ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за адресою: АДРЕСА_1 .
Вказане рішення суду не виявилося за можливе виконати, у зв`язку з тим, що судно т/х «CATRIN 1» покинуло акваторію ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » у напрямку Туреччини.
Враховуючи викладене, з метою всебічного, повного і неупередженого дослідження обставин кримінального провадження, 12.10.2016 слідчим отримано ухвалу слідчого судді Херсонського міського суду Херсонської області, про надання дозволу на проведення огляду місця накопичення експортної партії металобрухту, на території ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за адресою: АДРЕСА_1 , з якого здійснювалося завантаження судна т/х «СATRIN 1», з метою виявлення та фіксації відомостей щодо обставин вчинення кримінального правопорушення, проведення фотографування, виявлення та вилучення залишків металобрухту, для подальшого проведення хіміко-аналітичних, радіохімічних досліджень, з метою встановлення обставин, передбачених п. 3 ч. 1 ст. 91 КПК України, а саме виду і розміру шкоди завданої кримінальним правопорушенням.
Так, 13.10.2016 на виконання ухвали слідчого судді від 12.10.2016 проведено огляд місця накопичення експортної партії металобрухту, на території ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за адресою: АДРЕСА_1 , з якого здійснювалося завантаження судна т/х «СATRIN 1», у ході якого виявлено металобрухт, який складається з неоднорідної маси речей, вагу та кількість якого візуальним оглядом встановити не виявилося за можливе.
Згідно відповіді ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » від 06.10.2016, використання вказаного місця накопичення металобрухту, згідно договору від 01.02.2016 № 41 (надання послуг з перевалки та відправки металобрухту), здійснюється ПП « ОСОБА_8 » (код ЄДРПОУ НОМЕР_3 ), яка зареєстрована за тією самою адресою, що і юридичні особи експортери металобрухту ( АДРЕСА_2 ).
Вказаний факт підтверджує наявність зв`язку між юридичними особами, щодо здійснення спільних дій спрямованих на експорт металобрухту та може свідчити про наявність факту використання службового становища співробітниками територіальних органів ІНФОРМАЦІЯ_4 в інтересах обмеженого кола осіб.
У зв`язку з викладеним у сторони обвинувачення, з метою виконання обов`язку, передбаченого ч. 2 ст. 9 КПК України, щодо всебічного повного і неупередженого дослідження обставин кримінального провадження виникла необхідність у отриманні копій наступних документів:
- цивільно-правових угод на підставі яких здійснюється накопичення металобрухту на території ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » - з метою встановлення належного власника металобрухту та подальшого допиту вказаних осіб у якості свідків;
- планів вантажно-розвантажувальних робіт, із зазначенням часу початку та закінчення завантаження суден металобрухтом, схеми навантаження, місця розташування вантажу, судна, вантажопідйомності техніки, відстані та ін., на території ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за період з 01.09.2016 по теперішній час з метою підтвердження факту неможливості проведення екологічного контролю інспектором у відповідності до вимог чинного законодавства України;
- документів, що підтверджують вагу та кількість металобрухту накопиченого на території ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » - з метою підтвердження факту неможливості проведення екологічного контролю у відповідності до вимог чинного законодавства України.
Так, на запит слідчого у вказаному кримінальному провадженні, у порядку ч. 2 ст. 93 КПК України, стосовно необхідності надання документів та відомостей, ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » зокрема надано відповідь від 06.10.2016 щодо можливості надати стороні обвинувачення запитувані відомості та документи, лише у порядку, передбаченому ст.ст. 159-165 КПК України, шляхом отримання ухвали слідчого судді про тимчасовий доступ до речей і документів. Крім того, 13.10.2016 у ході огляду місця накопичення експортної партії металобрухту генеральний директор ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » ОСОБА_9 відмовилася надати будь-які документи, що зафіксовано у протоколі огляду.
Таким чином, є достатньо підстав вважати, що документи з вищевказаною інформацією перебувають у володінні ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » та мають суттєве значення для встановлення обставин вчинення кримінального правопорушення. Без їх отримання неможливо всебічно, повно і неупереджено дослідити обставини кримінального провадження, встановити всіх осіб, причетних до вчинення вищевказаного злочину, надати їм належну правову оцінку та забезпечити прийняття законних процесуальних рішень, шляхом їх дослідження та опрацювання.
Слідчий в судовому засіданні подане клопотання підтримав, просив його задовольнити.
Відповідно до ч. 2 ст. 163 КПК України представник ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » у судове засідання не викликався.
Заслухавши пояснення слідчого, вивчивши матеріали клопотання, слідчий суддя приходить до висновку, що клопотання є обґрунтованим та таким, що підлягає задоволенню з огляду на таке.
Згідно ст. 159 КПК України тимчасовий доступ до речей і документів полягає у наданні стороні кримінального провадження особою, у володінні якої знаходяться такі речі і документи, можливості ознайомитися з ними, зробити їх копії та, у разі прийняття відповідного рішення слідчим суддею, вилучити їх (здійснити їх виїмку). Тимчасовий доступ до речей і документів здійснюється на підставі ухвали слідчого судді.
Згідно приписів ч.1 ст. 160 КПК України сторони кримінального провадження мають право звернутися до слідчого судді під час досудового розслідування із клопотанням про тимчасовий доступ до речей і документів, за винятком речей і документів доступ до яких заборонено (ст. 161 КПК України). Слідчий має право звернутися із зазначеним клопотанням за погодженням з прокурором.
Відповідно до пунктів 2, 3 ч.5, ч.6 ст. 163 КПК України слідчий суддя, суд постановляє ухвалу про надання тимчасового доступу до речей і документів, які містять охоронювану законом таємницю, якщо сторона кримінального провадження, доведе неможливість іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів та наявність достатніх підстав вважати, що ці речі або документи: перебувають або можуть перебувати у володінні відповідної фізичної або юридичної особи; самі по собі або в сукупності з іншими речами і документами кримінального провадження, у зв`язку з яким подається клопотання, мають суттєве значення для встановлення важливих обставин у кримінальному провадженні; нададуть можливість використати як докази відомості, що містяться в цих речах і документах.
Слідчим суддею встановлено, що зазначені в клопотанні обставини та надані до нього докази дають достатньо підстав вважати, що неможливо іншими способами довести обставини, які передбачається довести за допомогою цих речей і документів та нададуть можливість використати як докази відомості, що містяться в цих речах і документах, тому необхідно надати до них доступ та їх вилучення.
На підставі викладеного, керуючись ст. 159, ч.1 ст. 160, п.2 та п.3 ч.5, ч.6 ст. 163 КПК України, слідчий суддя, -
у х в а л и в:
Клопотання задовольнити.
Надати дозвіл старшому слідчому слідчого відділу прокуратури Херсонської області ОСОБА_2 , або за його письмовим дорученням співробітникам оперативного підрозділу, або іншому слідчому слідчої групи у вказаному кримінальному провадженні, право тимчасового доступу до речей і документів, які знаходяться у володінні і зберігаються у ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 », розташованому за адресою: АДРЕСА_1 .
Надати дозвіл на вилучення у ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » копій документів, а саме:
- цивільно-правових угод на підставі яких здійснювалося накопичення металобрухту на території ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » станом на 13.10.2016;
- планів вантажно-розвантажувальних робіт, із зазначенням часу початку та закінчення завантаження суден металобрухтом, схеми навантаження, місця розташування вантажу, судна, вантажопідйомності техніки, відстані та ін., на території ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » за період з 01.09.2016 по теперішній час;
- документів, що підтверджують вагу та кількість металобрухту накопиченого на території ПАТ « ІНФОРМАЦІЯ_1 » станом на 13.10.2016.
Встановити строк дії ухвали строком до 21.11.2016 року.
Попередити відповідальну особу про наслідки невиконання ухвали слідчого судді передбачені ст. 166 КПК України.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Слідчий суддя
Суд | Херсонський міський суд Херсонської області |
Дата ухвалення рішення | 21.10.2016 |
Оприлюднено | 12.06.2023 |
Номер документу | 62257773 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Херсонський міський суд Херсонської області
Мусулевський Я. А.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні