Ухвала
від 25.10.2016 по справі 902/831/16
ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ

ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВІННИЦЬКОЇ ОБЛАСТІ


У Х В А Л А

"25" жовтня 2016 р.

Справа № 902/831/16

за позовом :Публічного акціонерного товариства "Барський машинобудівний завод" (вул. Каштанова,5, м. Бар, Вінницької обл., 23000)

до :"BUXORO-SHIRIN mas'uliyati cheklangan jamiyati" ( Toshkent viloyati, Qibray tumani, Salar shaharchasi, Koramurt ko'chasi,6-uy, O'zbekiston Respublikasi)

про стягнення 1209109,91 грн.

Головуючий суддя Яремчук Ю.О.

Cекретар судового засідання Матущак О.В.

Представники :

позивача : ОСОБА_1

відповідача : не з"явився

В С Т А Н О В И В :

Публічне акціонерне товариство "Барський машинобудівний заводВ» звернулось до господарського суду Вінницької області з позовом до "BUXORO-SHIRIN mas'uliyati cheklangan jamiyati" (Toshkent viloyati, Qibray tumani, Salar shaharchasi, Koramurt ko'chasi,6-uy, O'zbekiston Respublikasi) про стягнення 1209109,91 грн.

Ухвалою суду від 28 вересня 2016 року порушено провадження у справі з призначенням судового засідання на 25 жовтня 2016 року.

В судове засідання з'явився представник позивача, який позов підтримав в повному обсязі. Представник відповідача, в судове засідання не з'явився.

Як вбачається з матеріалів позовної заяви, відповідач - "BUXORO-SHIRIN mas'uliyati cheklangan jamiyati" по справі є нерезидентом - зареєстрованим в Узбекистані за адресою: (Toshkent viloyati, Qibray tumani, Salar shaharchasi, Koramurt ko'chasi,6-uy, O'zbekiston Respublikasi).

Відповідно до ст. 124 ГПК України підсудність справ за участю іноземних суб'єктів визначається цим Кодексом, законом або міжнародним договором, згода на обов'язковість яких надана Верховною Радою України.

Згідно статті 125 Господарського процесуального кодексу України, у разі якщо в процесі розгляду справи господарському суду необхідно вручити документи, отримати докази, провести окремі процесуальні дії на території іншої держави, господарський суд може звернутися з відповідним судовим дорученням до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави (далі - іноземний суд) у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України.

Судове доручення надсилається у порядку, встановленому цим Кодексом або міжнародним договором, згода на обов'язковість якого надана Верховною Радою України, а якщо міжнародний договір не укладено - Міністерству юстиції України, яке надсилає доручення Міністерству закордонних справ України для передачі дипломатичними каналами.

Таким чином, про розгляд справи відповідача необхідно повідомити в порядку, передбаченому міжнародним договором.

Порядок передачі судових та позасудових документів для вручення за кордоном регулюється Конвенцією про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах, до якої Україна приєдналася 19.10.2000р., прийнявши відповідний нормативний акт - Закон України "Про приєднання України до Конвенції про вручення за кордоном судових та позасудових документів у цивільних або комерційних справах".

Згідно зі статтею 5 зазначеної Угоди, компетентні суди та інші органи держав - учасниць Співдружності Незалежних Держав зобов'язуються надавати взаємну правову допомогу. Взаємне надання правової допомоги включає вручення і пересилання документів і виконання процесуальних дій, зокрема проведення експертизи, заслуховування Сторін, свідків, експертів та інших осіб. При виконанні доручень про надання правової допомоги компетентні суди та інші органи, в яких просять допомоги, застосовують законодавство своєї держави. При зверненні про надання правової допомоги та виконання рішень прологом, викладаються мовою запитуючої, або російською мовою.

Слід зазначити, що Україна і Республіка Узбекістан є учасниками Співдружності Незалежних Держав, які підписали Угодою про порядок вирішення спорів, пов'язаних із здійсненням господарської діяльності (підписана Україною 20.03.1992 р. і набула чинності для України з 19.12.1992 р.).

На підставі викладеного, суд дійшов висновку про наявність правових підстав для направлення судового доручення про надання правової допомоги (вручення документів) в порядку, передбаченому ст. 5 Угоди про порядок вирішення спорів, пов'язаних із здійсненням господарської діяльності від 1992 року, до Господарського суду м. Ташкент.

Відповідно до ч. 1 ст. 79 Господарського процесуального кодексу України господарський суд зупиняє провадження у справі у разі звернення господарського суду із судовим дорученням про надання правової допомоги до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.

Відповідно до частини першої статті 79 господарського процесуального кодексу України господарський суд зупиняє провадження у справі в разі неможливості розгляду даної справи до вирішення пов'язаної з нею іншої справи, що розглядається іншим судом, а також у разі звернення господарського суду із судовим дорученням про надання правової допомоги до іноземного суду або іншого компетентного органу іноземної держави.

З урахуванням встановлених статтею 69 ГПК України процесуальних строків розгляду справи та необхідності виконання судового доручення, провадження у справі №902/831/16 підлягає зупиненню до виконання судового доручення про вручення судових документів відповідачу чи повідомлення компетентним органом про неможливість його виконання.

Керуючись ст. ст. 64, 65, 79, 86, 125 Господарського процесуального кодексу України, -

УХВАЛИВ :

Призначити розгляд справи в межах 6 місяців на 10:00 год. 28 березня 2017 р. (резервна дата 10:00 год. 03 квітня 2017 р.) в приміщенні господарського суду Вінницької області в кімн. № 1013.

Зобов'язати позивача в строк до 10.11.2016 року надати у двох примірниках нотаріально засвідчений переклад на російську мову ухвали про порушення провадження у справі від 28 вересня 2016 року та ухвали про зупинення провадження у справі від 25 жовтня 2016 року; бланк підтвердження про вручення ухвал, перекладений на російську мову; виклик (повідомлення) про день судового розгляду, перекладений на російську мову.

Звернутися з судовим дорученням до Господарського суду міста Ташкент (00097, м. Ташкент, вул. Чупон-ота, буд. 6) про вручення відповідачу "BUXORO-SHIRIN mas'uliyati cheklangan jamiyati" (Toshkent viloyati, Qibray tumani, Salar shaharchasi, Koramurt ko'chasi,6-uy, O'zbekiston Respublikasi) ухвали про порушення провадження у справі від 28 вересня 2016 року та ухвали про зупинення провадження у справі від 25 жовтня 2016 року, в порядку визначеному Угодою про порядок вирішення спорів, пов'язаних із здійсненням господарської діяльності від 20.03.1992 року.

Зупинити провадження у справі № 902/831/16 до 28.03.2017 р.

Ухвалу надіслати позивачу рекомендованим листом з повідомленням про вручення.

Суддя Яремчук Ю.О.

віддрук. прим.:

1 - до справи

2 - позивачу (вул. Каштанова,5, м. Бар, Вінницької обл., 23000)

СудГосподарський суд Вінницької області
Дата ухвалення рішення25.10.2016
Оприлюднено01.11.2016
Номер документу62272627
СудочинствоГосподарське

Судовий реєстр по справі —902/831/16

Ухвала від 01.02.2018

Господарське

Касаційний господарський суд Верховного Суду

Ткач І.В.

Судовий наказ від 11.04.2017

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Білоус В.В.

Рішення від 28.03.2017

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Білоус В.В.

Ухвала від 28.03.2017

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Білоус В.В.

Ухвала від 24.02.2017

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Білоус В.В.

Ухвала від 25.10.2016

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Яремчук Ю.О.

Ухвала від 28.09.2016

Господарське

Господарський суд Вінницької області

Яремчук Ю.О.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні