ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД ВОЛИНСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
"31" жовтня 2016 р. Справа № 903/975/14 за заявою Луцької об'єднаної державної податкової інспекції ГУ Міндоходів у Волинській області, м. Луцьк
до ОСОБА_1 підприємства "Вір", м. Луцьк
про банкрутство
Суддя Кравчук А. М.
Судом встановлено ухвалою господарського суду Волинської області від 22.10.2014 року порушено провадження у справі про банкрутство ПП "Вір", визнано безспірні грошові вимоги Луцької ОДПІ ГУ Міндоходів у Волинській області до ПП "Вір" в сумі 519 628 грн. 36 коп., введено мораторій на задоволення вимог кредиторів та процедуру розпорядження майном боржника строком на сто п’ятнадцять календарних днів до 14.02.2015 року, розпорядником майна призначено арбітражного керуючого ОСОБА_2.
Оголошення про порушення провадження у справі про банкрутство ПП "Вір" оприлюднене на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України 23.10.2014 року за № 10372.
Ухвалою суду від 28.01.2015 року затверджено реєстр вимог кредиторів ОСОБА_1 підприємства "Вір".
03.06.2015 року судом винесено постанову про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, ліквідатором призначено ОСОБА_2.
Повідомлення про визнання ПП "Вір" банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури оприлюднене на офіційному веб-сайті Вищого господарського суду України 04.06.2015 року.
17.10.2016 року від ліквідатора ОСОБА_2 надійшло клопотання № 67/1-16 про скасування арештів та інших обтяжень, накладених на рухоме та нерухоме майно боржника, зобов'язання Відділу державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяження Луцької міської ради, ДП "Національні інформації системи" вилучити з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно (Державного реєстрі іпотек, Єдиного реєстру заборон відчуження об’єктів нерухомого майна), Державного реєстру обтяжень рухомого майна за заявами арбітражного керуючого, ліквідатора ПП «ВІР» - ОСОБА_2 записи про обтяження, накладені на майно боржника.
Клопотання обгрунтоване тим, що наявність відповідних обтяжень перешкоджає ліквідатору виконувати його повноваження щодо продажу нерухомого майна боржника.
Дослідивши матеріали справи та встановивши дійсні обставини справи, суд дійшов висновку про задоволення клопотання. При цьому суд виходив з наступного.
Згідно ст. 38 ЗУ "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" з дня прийняття господарським судом постанови про визнання боржника банкрутом і відкриття ліквідаційної процедури, зокрема, скасовується арешт, накладений на майно боржника, визнаного банкрутом, чи інші обмеження щодо розпорядження майном такого боржника. Накладення нових арештів або інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута не допускається;
Стаття 41 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" визначає повноваження ліквідатора та членів ліквідаційної комісії, в тому числі передбачає, що ліквідатор з дня свого призначення здійснює, зокрема, такі повноваження: приймає до свого відання майно боржника, забезпечує його збереження; виконує функції з управління та розпорядження майном банкрута; проводить інвентаризацію та оцінку майна банкрута згідно з законодавством; аналізує фінансове становище банкрута; виконує повноваження керівника (органів управління) банкрута; очолює ліквідаційну комісію та формує ліквідаційну масу; пред'являє до третіх осіб вимоги щодо повернення дебіторської заборгованості банкруту; вживає заходів, спрямованих на пошук, виявлення та повернення майна банкрута, що знаходиться у третіх осіб; продає майно банкрута для задоволення вимог, внесених до реєстру вимог кредиторів, у порядку, передбаченому цим Законом.
В ліквідаційній процедурі встановлено, що на майно ПП "Вір" накладено заборону на відчуження рухомого та нерухомого майна, зокрема:
З Державного реєстру речових прав на нерухоме майно
Номер запису про іпотеку: 7745380
Дата, час державної реєстрації: 04.07.2008 18:23:35
Підстава виникнення іпотеки: договір іпотеки 3557, 04.07.2008, видавник ОСОБА_3 приватний нотаріус .
Іпотекодержатель: ПАТ «Дельтабанк», код ЄДРПОУ 34047020.
Іпотекодавець: ПП «ВІР», код ЄДРПОУ 13354863.
Відомості про об’єкт нерухомого майна: інше, склади №7,8, загальною площею 1121,6 кв.м., адреса: Волинсьа область, м.Луцьк, вул. Мамсурова, 12.
Номер запису про іпотеку: 7745514
Дата, час державної реєстрації: 04.07.2008 18:23:35
Підстава виникнення іпотеки: договір іпотеки 3557, 04.07.2008, видавник ОСОБА_3 приватний нотаріус ,
Іпотекодержатель: ПАТ «Дельтабанк», код ЄДРПОУ 34047020.
Іпотекодавець: ПП «ВІР», код ЄДРПОУ 13354863.
Відомості про об’єкт нерухомого майна: земельна ділянка, адреса: Волинська область, м.Луцьк, вул. Мамсурова, 12, кадастровий номер 41:025:0008.
З Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна
Тип обтяження: заборона на нерухоме майно
Реєстраційний номер обтяження: 7512806
Зареєстровано: 04.07.2008 18:32:09 за №7512806 реєстратором: ОСОБА_1 нотаріус ОСОБА_3 Луцький міський нотаріальний округ, 43000, АДРЕСА_1, (0332) 78-08-28
Підстава обтяження: договір іпотеки 3557, 04.07.2008, видавник ОСОБА_3 приватний нотаріус.
Об’єкт обтяження: інше, склади №7,8, загальною площею 1121,6 кв.м., адреса: Волинська область, м.Луцьк, вул. Мамсурова, 12.
Власник: ПП «ВІР», код ЄДРПОУ 13354863, Волинська область, м.Луцьк, вул. Мамсурова, 12.
Заявник: ОСОБА_3 приватний нотаріус
Тип обтяження: заборона на нерухоме майно
Реєстраційний номер обтяження: 7512867
Зареєстровано: 04.07.2008 18:35:00 за №7512867 реєстратором: ОСОБА_1 нотаріус ОСОБА_3 Луцький міський нотаріальний округ, 43000, АДРЕСА_1, (0332) 78-08-28
Підстава обтяження: договір іпотеки 3557, 04.07.2008, видавник ОСОБА_3 приватний нотаріус.
Об’єкт обтяження: земельна ділянка, адреса: Волинська область, м.Луцьк, вул. Мамсурова, 12, кадастровий номер 41:025:0008.
Власник: ПП «ВІР», код ЄДРПОУ 13354863, Волинська область, м.Луцьк, вул. Мамсурова, 12.
Заявник: ОСОБА_3 приватний нотаріус
З Державного реєстру обтяжень рухомого майна
Вид обтяження: приватне обтяження
Тип обтяження: застава рухомого майна
Зареєстровано: 29.10.2014 11:27:08 за №14607799 реєстратором: Державне підприємство «Інформаційний центр» Міністерства юстиції України.
Підстава обтяження: Договір застави, №02.3/08/307/09-КЛТ, 27.05.2009, АТ «Дельта Банк», ПАТ «Кредитпромбанк».
Об’єкт обтяження: Обладнання.
Відомості про обмеження відчуження: за погодженням з обтяжувачем.
Обтяжувач: ПАТ «Дельта Банк».
Боржник: ПП «ВІР», код 13354863.
Строк виконання зобов’язань: 03.07.2017
Термін дії: 29.10.2019.
Постановою господарського суду Волинської області № 903/975/14 від 03.06.2015 року, зокрема, скасувано арешти та інші обмеження, накладені на майно ПП "Вір".
З метою зняття арештів з майна ПП "Вір", ліквідатор звернувся з листом №35/1-16 від 07.07.2016 року до заставодержателя ПАТ "Дельтабанк", проте, останній в знятті обтяжень відмовив у зв'язку з відсутністю підстав.
21.09.2016 року ДВ ДВС міста Луцька відмовлено ліквідатору ОСОБА_2, оскільки відомості про припинення обтяження реєструється на підставі заяви обтяжувача чи уповноваженої ним особи. Реєстратор вносить до реєстру відомості про припинення обтяження в день надходження заяви чи рішення уповноваженого органу. Реєстраторами Державного реєстру обтяжень рухомого майна є ДП "Національні інформаційні системи", державні нотаріальні контори та приватні нотаріуси.
21.10.2016 року, 26.10.2016 року державним реєстратором речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень Луцької міської ради Волинської області, другим відділом Державної виконавчої служби міста Луцька Головного територіального управління юстиції у Волинській області відмовлено у задоволенні клопотання ліквідатора ОСОБА_2 про зняття обтяження з рухомого майна ПП "Вір", оскільки в резолютивній частині постанови суду відсутні дані, що дають змогу визначити іпотеку, що підлягає припиненню.
Таким чином, обтяження, накладені на майно ПП "Вір" не вилучені, що перешкоджає ліквідатору здійснювати продаж майна банкрута у відповідності до Закону України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» .
Відповідно до ст. 42 ЗУ "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом" усі види майнових активів (майно та майнові права) банкрута, які належать йому на праві власності або господарського відання на дату відкриття ліквідаційної процедури та виявлені в ході ліквідаційної процедури, включаються до складу ліквідаційної маси, за винятком об'єктів житлового фонду, в тому числі гуртожитків, дитячих дошкільних закладів та об'єктів комунальної інфраструктури, що належать юридичній особі - банкруту, які передаються в порядку, встановленому законодавством, до комунальної власності відповідних територіальних громад без додаткових умов і фінансуються в установленому порядку.
З огляду на викладене, перебування майна, яке входить до складу ліквідаційної маси банкрута під обтяженнями та арештами у процедурі банкрутства робить неможливим виконання ліквідатором банкрута обов'язків, передбачених Законом та суперечить приписам частини 1 статті 38 зазначеного Закону про банкрутство щодо зняття арештів чи інших обмежень щодо розпорядження майном банкрута.
Під час здійснення ліквідатором покладених на нього обов'язків щодо задоволення вимог, включених до реєстру вимог кредиторів, майнові активи боржника, визнаного банкрутом, мають бути вільними від будь-яких обмежень щодо розпорядження ними, оскільки одним із завдань ліквідаційної процедури є продаж майна боржника з метою задоволення визнаних вимог кредиторів.
Накладені обтяження та арешти на майно банкрута є перешкодою (обмеженням) у здійсненні ліквідатором ліквідаційних заходів щодо банкрута, а саме, реалізації майна, одержання та накопичення коштів на відкритому депозиті в нотаріальній конторі та послідуючим проведенням задоволення вимог кредиторів у порядку, визначеному Законом України В«Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» .
Отже, з моменту відкриття щодо боржника ліквідаційної процедури всі без винятку обтяження його активів підлягають скасуванню. Це пов'язано з тим, що у процедурі ліквідації задоволення вимог кредиторів відбувається за рахунок коштів, отриманих від здійсненої у встановленому порядку реалізації майна банкрута.
Згідно ст. 2 Закону України „Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутомВ» провадження у справах про банкрутство регулюється цим Законом, Господарським процесуальним кодексом України, іншими законодавчими актами України.
Обов'язковість виконання рішень, ухвал, постанов господарського суду віднесено також до принципів організації і діяльності названого суду.
Статтею 115 Господарського процесуального Кодексу України передбачено, що рішення, ухвала, постанова господарського суду підлягають обов'язковому виконанню підприємствами, установами, посадовими особами.
Відповідно до ст.ст. 4, 45 Господарського процесуального кодексу України, господарські суди здійснюють правосуддя шляхом прийняття обов'язкових до виконання на усій території України рішень, ухвал, постанов.
Керуючись ст.ст. 38, 41, 42 Закону України "Про відновлення платоспроможності боржника або визнання його банкрутом", ст. 37 Закону України "Про виконавче провадження"ст.ст. 4, 45, 86, 115 Господарського процесуального кодексу України, господарський суд, -
УХВАЛИВ:
1. Клопотання ліквідатора ОСОБА_2 № 67/1-16 від 17.10.2016 року задовольнити.
2. Скасувати арешти, заборони на відчуження та інші обтяження, накладені на майно боржника приватного підприємства "Вір", а саме: склади № 7, 8, загальною площею 1121,6 кв.м., адреса: Волинська область, м. Луцьк, вул. Мамсурова, 12; земельну ділянку, кадастровий номер 41:025:0008, адреса: Волинська область, м. Луцьк, вул. Мамсурова, 12, що були накладені при посвідченні 04.07.2008 року договору іпотеки за реєстровим номером 3557, приватним нотаріусом Луцького міського нотаріального округу Волинської області ОСОБА_3.
3. Зобов’язати Відділ державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяження Луцької міської ради скасувати в Державному реєстрі речових прав на нерухоме майно, Державному реєстрі обтяжень рухомого майна, Єдиному реєстрі заборон відчуження об’єктів нерухомого майна, згідно заяви арбітражного керуючого, ліквідатора приватного підприємства "Вір" - ОСОБА_2 наступні записи про обтяження:
З Державного реєстру речових прав на нерухоме майно
Номер запису про іпотеку: 7745380
Дата, час державної реєстрації: 04.07.2008 18:23:35
Підстава виникнення іпотеки: договір іпотеки 3557, 04.07.2008, видавник ОСОБА_3 приватний нотаріус .
Іпотекодержатель: ПАТ «Дельтабанк», код ЄДРПОУ 34047020.
Іпотекодавець: ПП «ВІР», код ЄДРПОУ 13354863.
Відомості про об’єкт нерухомого майна: інше, склади №7,8, загальною площею 1121,6 кв.м., адреса: Волинсьа область, м.Луцьк, вул. Мамсурова, 12.
Номер запису про іпотеку: 7745514
Дата, час державної реєстрації: 04.07.2008 18:23:35
Підстава виникнення іпотеки: договір іпотеки 3557, 04.07.2008, видавник ОСОБА_3 приватний нотаріус ,
Іпотекодержатель: ПАТ «Дельтабанк», код ЄДРПОУ 34047020.
Іпотекодавець: ПП «ВІР», код ЄДРПОУ 13354863.
Відомості про об’єкт нерухомого майна: земельна ділянка, адреса: Волинська область, м.Луцьк, вул. Мамсурова, 12, кадастровий номер 41:025:0008.
З Єдиного реєстру заборон відчуження об'єктів нерухомого майна
Тип обтяження: заборона на нерухоме майно
Реєстраційний номер обтяження: 7512806
Зареєстровано: 04.07.2008 18:32:09 за №7512806 реєстратором: ОСОБА_1 нотаріус ОСОБА_3 Луцький міський нотаріальний округ, 43000, АДРЕСА_1, (0332) 78-08-28
Підстава обтяження: договір іпотеки 3557, 04.07.2008, видавник ОСОБА_3 приватний нотаріус.
Об’єкт обтяження: інше, склади №7,8, загальною площею 1121,6 кв.м., адреса: Волинська область, м.Луцьк, вул. Мамсурова, 12.
Власник: ПП «ВІР», код ЄДРПОУ 13354863, Волинська область, м.Луцьк, вул. Мамсурова, 12.
Заявник: ОСОБА_3 приватний нотаріус
Тип обтяження: заборона на нерухоме майно
Реєстраційний номер обтяження: 7512867
Зареєстровано: 04.07.2008 18:35:00 за №7512867 реєстратором: ОСОБА_1 нотаріус ОСОБА_3 Луцький міський нотаріальний округ, 43000, АДРЕСА_1, (0332) 78-08-28
Підстава обтяження: договір іпотеки 3557, 04.07.2008, видавник ОСОБА_3 приватний нотаріус.
Об’єкт обтяження: земельна ділянка, адреса: Волинська область, м.Луцьк, вул. Мамсурова, 12, кадастровий номер 41:025:0008.
Власник: ПП «ВІР», код ЄДРПОУ 13354863, Волинська область, м.Луцьк, вул. Мамсурова, 12.
Заявник: ОСОБА_3 приватний нотаріус
4. Зобов'язати Волинську філію державного підприємства "Національні інформаційні системи" (м. Луцьк, вул. Дубнівська, буд. 22б) вилучити за заявою арбітражного керуючого, ліквідатора ПП «Вір» - ОСОБА_2 в Державному реєстрі обтяжень рухомого майна наступний запис про обтяження:
З Державного реєстру обтяжень рухомого майна
Вид обтяження: приватне обтяження
Тип обтяження: застава рухомого майна
Зареєстровано: 29.10.2014 11:27:08 за №14607799 реєстратором: Державне підприємство «Інформаційний центр» Міністерства юстиції України.
Підстава обтяження: Договір застави, №02.3/08/307/09-КЛТ, 27.05.2009, АТ «Дельта Банк», ПАТ «Кредитпромбанк».
Об’єкт обтяження: Обладнання.
Відомості про обмеження відчуження: за погодженням з обтяжувачем.
Обтяжувач: ПАТ «Дельта Банк».
Боржник: ПП «ВІР», код 13354863.
Строк виконання зобов’язань: 03.07.2017
Термін дії: 29.10.2019.
5. Ухвала господарського суду набирає чинності з дня її винесення судом.
6. Ухвала дійсна для пред’явлення до виконання до 31.10.2017 року.
Суддя А. М. Кравчук
Суд | Господарський суд Волинської області |
Дата ухвалення рішення | 31.10.2016 |
Оприлюднено | 03.11.2016 |
Номер документу | 62367370 |
Судочинство | Господарське |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні