Справа № 573/2052/16-ц
Номер провадження 2/573/784/16
У Х В А Л А
і м е н е м У к р а ї н и
02 листопада 2016 року м. Білопілля
Суддя Білопільського районного суду Кліщ О.В. розглянувши позовну заяву ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до Марківської сільської ради Білопільського району, третя особа: Відділ Держгеокадастру у Білопільському районі Сумської області - про визнання права власності на земельні ділянки в порядку спадкування за законом,
В С Т А Н О В И В :
17 жовтня 2016 року представник позивача ОСОБА_1 - ОСОБА_3 та позивач ОСОБА_2 звернулися до суду із позовною заявою до відповідача про визнання права власності на земельні ділянки в порядку спадкування за законом.
Відповідно до ст.119 ЦПК Українипозовна заява повинна містити: найменування суду, до якого подається заява; ім'я (найменування) позивача і відповідача, а також ім'я представника позивача, якщо позовна заява подається представником, їх місце проживання (перебування) або місцезнаходження, поштовий індекс, номери засобів зв'язку, якщо такі відомі; зміст позовних вимог; ціну позову щодо вимог майнового характеру; виклад обставин, якими позивач обґрунтовує свої вимоги; зазначення доказів, що підтверджують кожну обставину, наявність підстав для звільнення від доказування; перелік документів, що додаються до заяви.
Вищевказана заява не відповідає вимогам ст. 119 ЦПК Українивиходячи з наступного.
Згідно з п. 2 ч. 1 ст. 80 ЦПК України ціна позову у позовах про визнання права власності на майно або його витребування визначається вартістю майна.
У позовній заяві позивачі посилаються на ч.2 ст. 80 ЦПК України вочевидь як на підставу несплати судового збору.
При цьому предмет позову майновий, а спір стосується нерухомого майна - трьох земельних ділянок, дві з яких площею 3, 959 га, а одна - площею 0,46 га. Виходячи з приписів п. 9 ч. 1 ст. 80 ЦПК України , у цьому разі ціна позову визначається дійсною вартістю нерухомого майна, а згідно з п.10 ч.1 цієї ж статті у позовах, які складаються з кількох самостійних вимог, - загальною сумою всіх вимог.
Відповідно до п.1.1 ч. 2 ст. 4 Закону України «Про судовий збір» , ставка судового збору за подання до суду позовної заяви майнового характеру становить 1% від ціни позову, але не менше 0,2 розміру мінімальної заробітної плати (551 грн. 20 коп.) та не більше 5 розмірів мінімальної заробітної плати (6890 грн.).
Матеріали позовної заяви не містять інформації щодо вартості спірних земельних ділянок. Позивачем ОСОБА_1 при подачі позову до суду було сплачено 551 грн. 20 коп., позивач ОСОБА_2 взагалі не сплатила судовий збір за подання позову до суду, хоча, висуває позовні вимоги щодо визнання за нею права власності на 1/2 зазначених вище земельних ділянок.
Відповідно до статті 6 Закону України «Про судовий збір», в якій визначено порядок сплати судового збору, у разі якщо позов подається одночасно кількома позивачами до одного або кількох відповідачів, судовий збір обчислюється з урахуванням загальної суми позову і сплачується кожним позивачем пропорційно долі поданих кожним з них вимог окремим платіжним документом.
Позивачами ОСОБА_1 та ОСОБА_2 заявлено вимогу про визнання права власності за кожним на 1/2 земельних ділянок у порядку спадкування.
Відповідно до ч. 2 ст. 80 ЦПК України , якщо визначена позивачем ціна позову вочевидь не відповідає дійсній вартості спірного майна або на момент пред'явлення позову встановити точну його ціну неможливо, розмір судового збору попередньо визначає суд з наступним стягненням недоплаченого або з поверненням переплаченого судового збору відповідно до ціни позову, встановленої судом при вирішенні справи.
На підставі викладеного, з урахуванням предмета позову, та на підставі положень п.10 ч.1 ст.80 ЦПК України, суд вважає за необхідне визначити розмір судового збору за подачу цього позову про визнання права власності на ? кожної з трьох земельних ділянок у розмірі 551 грн. 20 коп. за кожну самостійну вимогу, а всього разом - 1653 грн. 60 коп., який необхідно сплатити кожному з позивачів з урахуванням раніше сплачених позивачем ОСОБА_1 коштів в сумі 551 грн. 20 коп.
Судовий збір сплачується на рахунок: отримувач коштів: УДКСУ у Білопільському районі; код отримувача (код за ЄДРПОУ) 38020201; банк отримувача ГУ ДКСУ у Сумській області; код банку отримувача (МФО) 837013; рахунок отримувача 31211206700037, код класифікації доходів бюджету 22030101. Призначення платежу: ККДБ 22030101, судовий збір, код 02886321, пункт 1.1 з таблиці ставок судового збору, за яким визначено розмір судового збору. Таким чином позивачам необхідно до Білопільського районного суду надіслати дві квитанції: 1) про сплату судового збору на вказаний вище рахунок від імені ОСОБА_1 в сумі 1102 грн. 40 коп. та про сплату на зазначений вище рахунок судового збору в сумі 1653 грн. 60 коп. - від імені ОСОБА_2.
Відповідно до ст. 121 ЦПК України , позовна заява, подана без додержання вимог викладених у ст.119 ЦПК України , підлягає залишенню без руху з наданням строку для усунення недоліків.
З урахуванням вищенаведеного, приходжу до висновку, що позовну заяву слід повторно залишити без руху, а позивачам надати строк для усунення недоліків, вказаних в ухвалі.
Керуючись ст. 119, 121 ЦПК України , суддя
У Х В А Л И В:
Позовну заяву ОСОБА_1 та ОСОБА_2 до Марківської сільської ради Білопільського району, третя особа: Відділ Держгеокадастру у Білопільському районі Сумської області - про визнання права власності на земельні ділянки в порядку спадкування за законом залишити без руху.
Надати позивачам строк у пять днів з дня отримання ухвали для усунення недоліків, вказаних в ухвалі.
В разі, якщо недоліки не будуть усунені у пятиденний строк з дня отримання позивачами ухвали, заява вважатиметься неподаною та буде повернута позивачам.
Копію ухвали направити позивачам.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Суддя
Суд | Білопільський районний суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 02.11.2016 |
Оприлюднено | 08.11.2016 |
Номер документу | 62436041 |
Судочинство | Цивільне |
Цивільне
Білопільський районний суд Сумської області
Кліщ О. В.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні