Ухвала
Іменем україни
03 листопада 2016 року м. Київ
Вищий спеціалізований суд України
з розгляду цивільних і кримінальних справ у складі колегії:
головуючого ОСОБА_1 ,
суддів: ОСОБА_2 , ОСОБА_3 ,
розглянувши в судовому засіданні касаційну скаргу адвоката ОСОБА_4 , який діє в інтересах ОСОБА_5 , на ухвалу Апеляційного суду Одеської області від 04 серпня 2016 року у кримінальному провадженні щодо ОСОБА_6 ,
в с т а н о в и в:
У касаційній скарзі адвокат ОСОБА_4 порушує питання про перевірку ухвали апеляційного суду у касаційному порядку.
Проте, касаційна скарга не може бути прийнята до розгляду, оскільки її зміст не відповідає вимогам ст. 427 КПК.
У скарзі, крім іншого, має бути вказівка на те, у чому полягає незаконність судових рішень, і доводи на обґрунтування такої позиції.
Однак, у касаційній скарзі адвоката ОСОБА_4 відсутнє обґрунтування необхідності скасування вищевказаної ухвали апеляційного суду на підставі передбаченій п. 1 ч. 1 ст. 438 КПК, і призначення нового розгляду кримінального провадження в суді апеляційної інстанції, з огляду на положення ст. 412 цього Кодексу та повного врахування правової позиції Верховного Суду України яка викладена у постанові від 03 березня 2016 року № 5-347кс15. Зокрема, у скарзі має бути вказано яких саме істотних порушень вимог кримінального процесуального закону допустився суд апеляційної інстанцій (які б тягнули за собою обов`язкове скасування судового рішення) та як саме ці порушення, на думку скаржника, вплинули на законність і обґрунтованість постановленої ухвали.
Також, у скарзі не вказано яких саме прав, свобод та інтересів особи, яку представляє адвокат ОСОБА_4 , стосується вирок Приморського районного суду м. Одеси від 04 квітня 2016 року, ухвалений щодо ОСОБА_6 , та яким чином вони були порушені.
Крім того, вироком місцевого суду визнано винуватим не ту особу інтереси якої представляє адвокат ОСОБА_4 , а той факт, що про цю особу йде мова в обвинувальному акті не є підставою для перегляду вироку касаційним судом, адже цей суд переглядає виключно судові рішення (статті 424, 433 КПК).
До того ж, аналіз фактичних обставин кримінального провадження щодо ОСОБА_6 відповідно до статей 433, 438 КПК не є предметом перевірки суду касаційної інстанції, враховуючи що у вказаному кримінальному провадженні було укладено угоду про визнання винуватості з іншою особою.
Згідно із ч. 1 ст. 429 КПК у разі подання касаційної скарги без додержання вимог, передбачених ст. 427 КПК, вона залишається без руху з наданням строку для усунення недоліків.
Враховуючи викладене та керуючись п. 6 розділу XIІ «Прикінцеві та Перехідні положення» Закону України «Про судоустрій і статус суддів» від 02 червня 2016 року, ч. 1 ст. 429 КПК, суд
п о в т а н о в и в:
Касаційну скаргу адвоката ОСОБА_4 залишити без руху та надати йому для усунення вказаних недоліків п`ятнадцятиденний строк з дня отримання копії ухвали.
У разі невиконання вимог, касаційна скарга буде повернута скаржнику.
Ухвала оскарженню не підлягає.
Судді:
ОСОБА_1 ОСОБА_2 ОСОБА_3
Суд | Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ |
Дата ухвалення рішення | 03.11.2016 |
Оприлюднено | 14.03.2023 |
Номер документу | 62456637 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Британчук Володимир Васильович
Кримінальне
Вищий спеціалізований суд України з розгляду цивільних і кримінальних справ
Британчук Володимир Васильович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні