Єдиний унікальний номер 205/7866/16-к
Єд.унік.№205/7866/16к
Провадження №1- кс/205/1026/16
У Х В А Л А
про застосування запобіжного заходу
22 жовтня 2016 року Ленінський районний суд
м. Дніпропетровська
у складі: слідчого судді - ОСОБА_1
при секретарі - ОСОБА_2
за участю прокурора - ОСОБА_3
захисника: адвоката - ОСОБА_4
розглянувши у відкритому судовому засіданні, в залі суду, в м.Дніпропетровську, клопотання слідчого СВ Новокодацького ВП ДВП ГУНП України у Дніпропетровській області лейтенанта поліції ОСОБА_5 , погоджене з прокурором Дніпропетровської місцевої прокуратури № 4 - ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні № 12016040690003049, щодо обрання запобіжного заходу - тримання під вартою до :
ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , українця, громадянина України, уродженця м.Дніпропетровська, одруженого, працюючого ПП « ОСОБА_6 », який зареєстрований за адресою: АДРЕСА_1 та проживає за адресою: АДРЕСА_2 , раніше не засудженого., який підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст. 199 КК України,-
В С Т А Н О В И В:
21.10.2016 року ОСОБА_6 повідомлено про підозру у вчинені кримінального правопорушення, передбаченого ч. 2 ст.199 КК України, а саме в тому, що він, 25.06.2016 року, діючи за попередньою змовою групою осіб з ОСОБА_7 , у невстановлений слідством час та у невстановленої особи, придбали грошову купюру номіналом 500 гривень, серія та номер МБ8206686 з метою збуту. Після чого, діючи умисно, з корисливих мотивів, за попередньою змовою групою осіб, з метою отримання прибутку, усвідомлюючи протиправність своїх дій, знаходячись біля будинку, розташованого за адресо.: АДРЕСА_3 , ОСОБА_6 та ОСОБА_7 передали вище вказану купюру ОСОБА_8 за придбання картоплі, на що остання передала ОСОБА_6 та ОСОБА_7 вище вказаний продукт та здачу в розмірі 479 гривень. В той же день, тобто 25 червня 2016 року, при огляді купюри номіналом 500 гривень, серія та номер МБ8206686, ОСОБА_8 виявила, що отримана нею банкнота єпідробленою.
Згідно висновку експерта №13/2.3-327 від 20.07.2016 року, бланк номіналом 500 гривень із серійним номером МБ8206686 не відповідає за своїми характеристиками грошовим знакам Національного банку України аналогічного номіналу, які знаходяться в офіціальному обігу. Зображення лицевого та зворотного боку даного банкнота отримані способом струминного друку за допомогою копіювального розмножувальної техніки (струминний принтер, копір тощо).
Таким чином, умисні дії ОСОБА_6 , які виразилися у придбанні та зберіганні з метою збуту, а також збуті підроблених грошей, вчинені за попередньою змовою групою осіб, кваліфікуються за ч. 2 ст. 199 КК України.
Обставини, що дають підстави підозрювати особу у вчиненні кримінального правопорушення:
-протокол прийняття заяви про вчинення кримінального правопорушення;
-протокол огляду місця події від 08.07.2016 року(огляд купюри номіналом 500 грн. з серійним номером МБ 8206686;
-протоколом допиту свідка ОСОБА_8 ;
-протокол пред`явлення особи для впізнання за фотознімками, згідно якого свідок вказує на ОСОБА_6 як на особу яка 25.06.2016 розрахувалась купюрою номіналом 500 грн. із серійним номером МБ8206686 за придбаний товар ;
-протокол пред`явлення особи для впізнання за фотознімками, згідно якого свідок вказує на ОСОБА_7 , як на особу, яка 25.06.2016 розрахувалась купюрою номіналом 500 грн.із серійним номером МБ8206686 за придбаний товар;
Обґрунтовуючи своє клопотання, слідчий вважає за необхідне обрати підозрюваному ОСОБА_6 запобіжний захід у вигляді тримання під вартою, мотивуючи тим, що він, знаходячись на свободі може:
1) переховуватися від органів досудового розслідування та суду;
2) вчинити інше кримінальне правопорушення;
3) незаконно впливати на потерпілого та свідків по даному кримінальному провадженню;
4) перешкоджати кримінальному провадженню іншим чином.
Заслухавши думку прокурора та слідчого, які підтримали клопотання і просили його задовольнити, думку захисника та підозрюваного ОСОБА_6 , які заперечували проти задоволення клопотання та просили обрати міру запобіжного заходу у виді цілодобового домашнього арешту, вивчивши матеріали клопотання та наглядового провадження, слідчий суддя вважає за необхідне у його задоволенні відмовити з огляду на наступне.
Відповідно до п.1 ч.1 ст.177 КПК України, метою застосування запобіжного заходу є забезпечення виконання підозрюваним, обвинуваченим покладених на нього процесуальних обов`язків, а також запобігання спробам переховуватися від органів досудового розслідування та/або суду.
Згідно ч.1 ст.183 КПК України, тримання під вартою є винятковим запобіжним заходом, який застосовується виключно у разі, якщо прокурор доведе, що жоден із більш м`яких запобіжних заходів не зможе запобігти ризикам, передбаченим статею 177 цього Кодексу.
Відповідно до ст.194 КПК України, під час розгляду клопотання про застосування запобіжного заходу, слідчий суддя зобов`язаний встановити, чи доводять надані сторонами кримінального провадження докази обставини, які свідчать про наявність обгрунтованої підозри у вчиненні кримінального правопорушення; наявність достатніх підстав вважати, що існує хоча б один із ризиків, передбачених ст.177 КПК України; недостатність застосування більш м`яких запобіжних заходів для запобігання ризикам, зазначеним у клопотанні.
В судовому засіданні, вивченням особи підозрюваного встановлено, що ОСОБА_6 раніше не судимий, має постійне місце проживання, має на утриманні малолітню дитину ; будь-яких даних про його наміри ухилятися від органу досудового рослідування або суду, слідчим чи прокурором не надано. З огляду на зазначене вище, слідчий суддя приходить до висновку, що вказані у клопотанні слідчого ризики, на які також посилався прокурор у судовому засіданні, жодним чином не доведені в судовому засіданні, є необґрунтованими та носять загальний характер, оскільки з матеріалів клопотання не вбачається, що якимось чином підозрюваний ОСОБА_6 збирається ухилятися від явки до слідчого за його викликом, або іншим чином перешкоджати здійсненню досудового слідства.
Зазначені обставини дають слідчому судді обґрунтовані підстави для відмови у задоволенні клопотання слідчого про застосування до підозрюваного ОСОБА_6 запобіжного заходу у вигляді тримання під вартою. При цьому, на думку слідчого судді, щодо підозрюваного необхідно обрати запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту з покладенням обов`язків, передбачених ст.194 КПК України.
На підставі викладеного і керуючись ст.ст.183, 184, 193, 194, 196 КПК України, слідчий суддя, -
УХВАЛИВ:
1. У задоволенні клопотання слідчого СВ Новокодацького ВП ДВП ГУНП України у Дніпропетровській області лейтенанта поліції ОСОБА_5 , погоджене з прокурором Дніпропетровської місцевої прокуратури № 4 ОСОБА_3 , у кримінальному провадженні № 12016040690003049, щодо обрання запобіжного заходу - тримання під вартою до підозрюваного ОСОБА_6 - відмовити.
2. Обрати ОСОБА_6 , ІНФОРМАЦІЯ_1 , який підозрюється у вчиненні кримінального правопорушення, передбаченого ч.2 ст.199 КК України, запобіжний захід у виді цілодобового домашнього арешту, з носінням засобу технічного контролю, заборонивши йому залишати місце свого мешкання ( АДРЕСА_2 ) терміном до 22 грудня 2016 року, поклавши на нього обов`язки:
1) прибувати за викликом до слідчого СВ Новокодацького ВП ДВП ГУНП України в Дніпропетровській області за вимогою слідчого та прокурора;
2) не залишати місце свого проживання за адресою: АДРЕСА_2 , цілодобово;
3) повідомляти суд, прокурора та слідчого про зміну місця проживання.
3. Повідомити ОСОБА_6 , що відмова від носіння засобу електронного контролю, умисне зняття, пошкодження або інше втручання в його роботу з метою ухилення від контролю, а рівно намагання вчинити зазначені дії, є невиконанням обов`язків, покладених на підозрюваного при обранні запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту, в зв`язку з чим, попередити підозрюваного ОСОБА_6 , що в разі невиконання вказаного запобіжного заходу до нього може бути застосований більш жорсткий запобіжний захід.
4. Ухвалу про застосування запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту передати для виконання до Новокодацького ВП ДВП ГУНП України в Дніпропетровській області, який повинен негайно поставити на облік підозрюваного ОСОБА_6 як особу, щодо якої застосовано запобіжний захід у вигляді цілодобового домашнього арешту з носінням засобу технічного контролю і повідомити про це слідчого.
6. Контроль за додержанням виконання ухвали суду щодо обрання до підозрюваного ОСОБА_6 запобіжного заходу у вигляді цілодобового домашнього арешту з носінням засобу технічного контролю покласти на слідчого СВ Новокодацького ВП ДВП ГУНП України в Дніпропетровській області ОСОБА_5 ..
7. Ухвала слідчого судді може бути оскаржена до Апеляційного суду Дніпропетровської області протягом п`яти днів з дня її оголошення.
Слідчий суддя
Ленінського районного суду ОСОБА_1
м. Дніпропетровська
З ухвалою ознайомлений, копію ухвали отримав підозрюваний
«22» жовтня 2016року.
Копія вірна: Суддя Секретар
Суд | Ленінський районний суд м.Дніпропетровська |
Дата ухвалення рішення | 22.10.2016 |
Оприлюднено | 14.03.2023 |
Номер документу | 62460903 |
Судочинство | Кримінальне |
Кримінальне
Ленінський районний суд м.Дніпропетровська
Нощенко І. С.
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні