ГОСПОДАРСЬКИЙ СУД СУМСЬКОЇ ОБЛАСТІ
УХВАЛА
17.11.2016 Справа № 920/588/16
Суддя Коваленко О.В., розглянувши матеріали справи № 920/588/16 за позовом: Товариства з обмеженою відповідальністю «Єрмак», м. Суми, до відповідача: Публічного акціонерного товариства «Сумиобленерго», м. Суми, про зобов'язання вчинити дії,-
ВСТАНОВИВ :
До господарського суду Сумської області надійшла заява від 17.11.2016 Товариства з обмеженою відповідальністю «Єрмак» про уточнення позовних вимог у справі № 920/588/16.
Відповідно до поданої заяви позивач просить суд визнати незаконними та скасувати рішення комісії філії «Сумське МРВЕ» ПАТ «Сумиобленерго» по розгляду акту про порушення № 071056 від 24.11.2015, оформлені протоколом № 2 від 30.03.2016 та зобов'язати анулювати донараховану суму коштів у розмірі 203 200 грн. 45 коп.
Розглянувши заяву суд, зазначає наступне:
Пунктом 4 ст. 22 ГПК України встановлено, що позивач вправі до прийняття рішення по справі збільшити розмір позовних вимог за умови дотримання встановленого порядку досудового врегулювання спору у випадках, передбачених статтею 5 цього Кодексу, в цій частині, відмовитись від позову або зменшити розмір позовних вимог. До початку розгляду господарським судом справи по суті позивач має право змінити предмет або підставу позову шляхом подання письмової заяви.
Відповідно до п. 3.12. Пленуму Вищого господарського суду України від 26.12.2011 № 18 «Про деякі питання практики застосування Господарського процесуального кодексу України судами першої інстанції» право позивача на зміну предмета або підстави позову може бути реалізоване лише до початку розгляду господарським судом справи по суті шляхом подання до суду відповідної письмової заяви, яка за формою і змістом має узгоджуватися із статтею 54 ГПК України з доданням до неї документів, зазначених у статті 57 названого Кодексу. Невідповідність згаданої заяви вимогам цих норм процесуального права є підставою для її повернення з підстав, передбачених частиною першою статті 63 ГПК України.
Заяви про зміну предмета або підстави позову, які відповідають вимогам статей 54 і 57 ГПК України, проте подані після початку розгляду господарським судом справи по суті, залишаються без розгляду.
Початок розгляду справи по суті має місце з того моменту, коли господарський суд після завершення підготовки справи до розгляду ( ст. 65 ГПК України) відкриття судового засідання, роз'яснення (за необхідності) сторонам та іншим учасникам судового процесу їх прав та обов'язків і розгляду інших клопотань і заяв (про відкладення розгляду справи, залучення до участі в ній інших осіб, витребування додаткових доказів тощо) переходить безпосередньо до розгляду позовних вимог, тобто до з'ясування у передбаченому ГПК України порядку обставин справи та здійснення їх правової оцінки, про що зазначається в протоколі судового засідання.
Під предметом позову розуміється певна матеріально-правова вимога позивача до відповідача, стосовно якої позивач просить прийняти судове рішення. Підставу позову становлять обставини, якими позивач обґрунтовує свої вимоги щодо захисту права та охоронюваного законом інтересу.
Збільшено (чи зменшено) може бути лише розмір вимог майнового характеру. Під зміною розміру позовних вимог не може розумітися заявлення ще однієї чи кількох немайнових вимог додатково до викладених у позовній заяві - така дія кваліфікується як зміна предмета позову, тобто фактично йдеться про подання іншого позову.
При дослідженні матеріалів справи, суд встановив, що в судовому засіданні 03.11.2016 в розгляді справи було оголошено перерву до 17.11.2016 у зв'язку з задоволення клопотання позивача про відкладення розгляду справи на іншу дату для уточнення позовних вимог.
До того ж, що заява про уточнення позовних вимог фактично є заявою про зміну предмету спору, яка не відповідає ст. 54, 57 ГПК України та подана позивачем після початку розгляду справи по суті.
Таким чином, заява від 17.11.2016 Товариства з обмеженою відповідальністю «Єрмак» про уточнення позовних вимог з доданими до неї документами підлягають поверненню заявнику без розгляду на підставі п. 5 ст. 63 ГПК України.
Враховуючи викладене, керуючись п. 6 ч. 1 ст. 63, ст. 86 Господарського процесуального кодексу України, суд, -
У Х В А Л И В :
1. Заяву про уточнення позовних вимог повернути позивачу.
2. Ухвалу надіслати сторонам, позивачу - разом із заявою від 17.11.2016 на 5 аркушах з додатками на 2 аркушах.
Суддя ОСОБА_1
Суд | Господарський суд Сумської області |
Дата ухвалення рішення | 17.11.2016 |
Оприлюднено | 23.11.2016 |
Номер документу | 62817463 |
Судочинство | Господарське |
Господарське
Господарський суд Сумської області
Коваленко Олександр Вікторович
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2025Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні