Ухвала
від 02.12.2016 по справі 525/880/16-ц
ВЕЛИКОБАГАЧАНСЬКИЙ РАЙОННИЙ СУД ПОЛТАВСЬКОЇ ОБЛАСТІ

Справа № 525/880/16

Провадження №2/525/312/2016

У Х В А Л А

ІМЕНЕМ УКРАЇНИ

02.12.2016 року сел. ОСОБА_1

Великобагачанський районний суд Полтавської області в складі: головуючого-судді Хоролець В.В., при секретарі Пилипенко П.І., розглянувши у відкритому судовому засіданні цивільну справу за позовом ОСОБА_2 до Білоцерківської сільської ради Великобагачанського району Полтавської області, треті особи Відділ Держгеокадастру у Великобагачанському районі та ОСОБА_3 про визнання права власності на земельні ділянки в порядку спадкування за заповітом, -

в с т а н о в и в:

В провадженні Великобагачанського районного суду Полтавської області знаходиться цивільна справа за позовом ОСОБА_2 до Білоцерківської сільської ради Великобагачанського району Полтавської області, третя особа Відділ Держгеокадастру у Великобагачанському районі про визнання права власності на земельні ділянки в порядку спадкування за заповітом.

Ухвалою суду від 13.09.2016 року до участі у справі в якості третьої особи залучено ОСОБА_3 (а.с.30).

В судове засідання 02.12.2016 року сторони та треті особи не з'явилися, вони повідомлялися про день і час розгляду справи, тому суд вирішує процесуальні питання у справі, враховуючи положення ст.197 ЦПК України.

02.12.2016 року до суду надійшло письмове клопотання позивача у справі про призначення земельно-технічної експертизи, на вирішення позивач просив постановити такі питання: 1) яку конкретно площу становить ? (одна друга) частина земельної ділянки, якщо загальна площа земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Білоцерківської сільської ради Великобагачанського району Полтавської області складає 2,6900 га; 2) яку конкретно площу становить ? (одна друга) частина земельної ділянки, якщо загальна площа земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Білоцерківської сільської ради Великобагачанського району Полтавської області складає 0,6500 га; 3) яким чином реально можливо розділити із врахуванням точок поворотів та плану із врахуванням занесення даної ділянки до НКС - земельну ділянку, якщо загальна площа земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Білоцерківської сільської ради Великобагачанського району Полтавської області складає 2,6900 га та 0,6500 га - на дві частини кожну відповідно ?, ?, із визначенням їхньої реальної площі в квадратних метрах. Проведення даної експертизи позивач ОСОБА_2 просив доручити судовому експерту ОСОБА_4

Суд, розглянувши клопотання позивача ОСОБА_2 від 02.12.2016 року про призначення земельно-технічної експертизи, вивчивши матеріали справи приходить до висновку, що заявлене клопотання позивача ОСОБА_2 від 02.12.2016 року підлягає задоволенню, виходячи з таких підстав.

Згідно ч.1 ст. 143 ЦПК України В«для з'ясування обставин, що мають значення для справи і потребують спеціальних знань у галузі науки, мистецтва, техніки, ремесла тощо суд призначає експертизу за заявою осіб, які беруть участь у справіВ» .

У позовній заяві, по якій судом відкрито цивільне провадження позивач ОСОБА_2 просить визнати за ним в порядку спадкування за заповітом після смерті 30.12.2012 року ОСОБА_5 право власності на дві земельні ділянки, що призначені для ведення товарного сільськогосподарського виробництва та розташовані на території Білоцерківської сільської ради Великобагачанського району Полтавської області.

Зі змісту письмового клопотання позивача від 02.12.2016 року про призначення земельно-технічної експертизи вбачається, що з урахуванням інформації про те, що на ім'я ОСОБА_3 видавалися свідоцтва про право на спадщину після смерті ОСОБА_5, він, ОСОБА_2, по суті, може претендувати на ? (одну другу) частку кожної спадкової земельної ділянки, що залишилася після смерті ОСОБА_5 як спадкоємець за заповітом останнього. Тому, як вказує, для вирішення питання подальшого виділу 1/2 частин спадкових земельних ділянок, необхідним є проведення у справі відповідної експертизи (а.с.а.с.79-80).

Цивільне судочинство здійснюється на засадах змагальності сторін (ч.1 ст.10 ЦПК України). Відповідно до ч.4 ст.10 ЦПК України, суд сприяє всебічному і повному з'ясуванню обставин справи: роз'яснює особам, які беруть участь у справі, їх права та обов'язки, попереджає про наслідки вчинення або не вчинення процесуальних дій і сприяє здійсненню їхніх прав у випадках, встановлених цим Кодексом.

Враховуючи предмет позову та доводи позивача, які викладені як в позовній заяві, так і в письмову клопотанні про проведення земельно-технічної експертизи, з урахуванням предмету доказування по справі, обміркувавши питання, які позивач прохає поставити на рішення експертизи, суд вважає, що для вирішення судової земельно-технічної експертизи належить поставити наступні питання: 1) яку конкретно площу становить ? (одна друга) частина земельної ділянки, якщо загальна площа земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Білоцерківської сільської ради Великобагачанського району Полтавської області складає 2,6900 га?; 2) яку конкретно площу становить ? (одна друга) частина земельної ділянки, якщо загальна площа земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Білоцерківської сільської ради Великобагачанського району Полтавської області складає 0,6500 га?; 3) яким чином реально можливо розділити із врахуванням точок поворотів та плану із врахуванням занесення даної ділянки до НКС - земельну ділянку, якщо загальна площа земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Білоцерківської сільської ради Великобагачанського району Полтавської області складає 2,6900 га та 0,6500 га - на дві частини кожну відповідно ?, ?, із визначенням їхньої реальної площі в квадратних метрах?

Оскільки для проведення зазначеної експертизи потрібний певний проміжок часу, на час проведення експертизи провадження у справі підлягає зупиненню на підставі п.5 ч.1 ст.202 ЦПК України.

На підставі викладеного та керуючись ст.ст.10,143,144,197, п.5 ч.1 ст.202,203,209-210,293 ЦПК України, суд, -

у х в а л и в:

1.Призначити по справі №525/880/16-ц за позовом ОСОБА_2 до Білоцерківської сільської ради Великобагачанського району Полтавської області, третя особа Відділ Держгеокадастру у Великобагачанському районі та ОСОБА_3 про визнання права власності на земельні ділянки в порядку спадкування за заповітом судову земельно-технічну експертизу , на вирішення якої поставити такі запитання:

1) яку конкретно площу становить ? (одна друга) частина земельної ділянки, якщо загальна площа земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Білоцерківської сільської ради Великобагачанського району Полтавської області складає 2,6900 га?;

2) яку конкретно площу становить ? (одна друга) частина земельної ділянки, якщо загальна площа земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Білоцерківської сільської ради Великобагачанського району Полтавської області складає 0,6500 га?;

3) яким чином реально можливо розділити із врахуванням точок поворотів та плану із врахуванням занесення даної ділянки до НКС - земельну ділянку, якщо загальна площа земельної ділянки для ведення товарного сільськогосподарського виробництва, що розташована на території Білоцерківської сільської ради Великобагачанського району Полтавської області складає 2,6900 га та 0,6500 га - на дві частини кожну відповідно ?, ?, із визначенням їхньої реальної площі в квадратних метрах?

Проведення даної експертизи доручити судовому експерту ОСОБА_4 (м. Полтава, вул. Фрунзе, 92).

Попередити експерта про кримінальну відповідальність за ст.ст.384,385 КК України, надіслати їй ухвалу про призначення даної експертизи та всі матеріали цивільної справи №525/880/16-ц за позовом ОСОБА_2 до Білоцерківської сільської ради Великобагачанського району Полтавської області, третя особа Відділ Держгеокадастру у Великобагачанському районі та ОСОБА_3 про визнання права власності на земельні ділянки в порядку спадкування за заповітом; витребувані судом з канцелярії суду матеріали цивільної справи №525/1466/15-ц за позовом ОСОБА_2 про визначення додаткового строку для подання заяви про прийняття спадщини; також направити в розпорядження судового експерта Технічну документацію із землеустрою щодо складання документів, що посвідчують право на земельну ділянку для ведення товарного с/г виробництва на ім'я громадянина ОСОБА_5 за 2011 рік - 2 екземпляри (які були передані суду представником позивача адвокатом ОСОБА_6 02.12.2016 року згідно письмово заяви).

Про час проведення експертизи повідомити сторони.

2.Оплату за проведення експертизи покласти на позивача ОСОБА_2 (як вказано у клопотанні, про це необхідно повідомити його представника адвоката ОСОБА_6В.).

3.Роз'яснити сторонам та третім особам у справі зміст ст.146 ЦПК України про наслідки ухилення від участі в експертизі та про недопустимість чинення будь-яких перешкод у доступу судового експерта для проведення призначеної у справі судово-технічної експертизи.

4.Зупинити провадження в цивільній справі №525/880/16-ц за позовом ОСОБА_2 до Білоцерківської сільської ради Великобагачанського району Полтавської області, треті особи Відділ Держгеокадастру у Великобагачанському районі та ОСОБА_3 про визнання права власності на земельні ділянки в порядку спадкування за заповітом в зв'язку з призначенням судової земельно-технічної експертизи - на час проведення даної експертизи.

5.Копію даної ухвали суду направити сторонам та третім особам у справі для відому та виконання; сповістити про прийняття даної ухвали суду третю особу ОСОБА_3 шляхом поміщення оголошення на офіційному сайті Великобагачанського районного суду (враховуючи, що вона проживає в АРК Крим, куди поштова кореспонденція не доставляється).

Апеляційна скарга на ухвалу суду в частині зупинення провадження у справі може бути подана до апеляційного суду Полтавської області протягом п'яти днів з дня її проголошення. У разі якщо ухвалу було постановлено без участі особи, яка її оскаржує, апеляційна скарга подається протягом п'яти днів з дня отримання копії ухвали.

Суддя

СудВеликобагачанський районний суд Полтавської області
Дата ухвалення рішення02.12.2016
Оприлюднено08.12.2016
Номер документу63157995
СудочинствоЦивільне

Судовий реєстр по справі —525/880/16-ц

Рішення від 10.02.2017

Цивільне

Великобагачанський районний суд Полтавської області

Хоролець В. В.

Рішення від 10.02.2017

Цивільне

Великобагачанський районний суд Полтавської області

Хоролець В. В.

Ухвала від 27.01.2017

Цивільне

Великобагачанський районний суд Полтавської області

Хоролець В. В.

Ухвала від 27.01.2017

Цивільне

Великобагачанський районний суд Полтавської області

Хоролець В. В.

Ухвала від 02.12.2016

Цивільне

Великобагачанський районний суд Полтавської області

Хоролець В. В.

Ухвала від 13.09.2016

Цивільне

Великобагачанський районний суд Полтавської області

Хоролець В. В.

Ухвала від 01.09.2016

Цивільне

Великобагачанський районний суд Полтавської області

Хоролець В. В.

🇺🇦 Опендатабот

Опендатабот — сервіс моніторингу реєстраційних даних українських компаній та судового реєстру для захисту від рейдерських захоплень і контролю контрагентів.

Додайте Опендатабот до улюбленого месенджеру

ТелеграмВайбер

Опендатабот для телефону

AppstoreGoogle Play

Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці

© 2016‒2025Опендатабот

🇺🇦 Зроблено в Україні