Справа № 699/813/16-ц
Номер провадження 4-с/699/14/16
УХВАЛА
05.12.2016 м.Корсунь-Шевченківський
Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області в складі
головуючого - судді Савранського О.А.
за участю - секретаря Ященко О.М.
розглянувши у відкритому судовому засіданні у залі суду м. Корсуні-Шевченківському скаргу ОСОБА_1 на дії старшого державного виконавця відділу примусового виконання рішень управління виконання служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області Яжука Сергія Сергійовича на постанову про закінчення виконавчого провадження.
встановив:
Заявник ОСОБА_1 подав у суд дану скаргу і просить :
1. Скасувати постанову про закінчення виконавчого провадження від 09.11.2016 року м.Черкаси ВП №49788212 відділу примусового виконання рішень управління виконання служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області.
2. Зобов'язати відділ примусового виконання рішень управління виконання служби Головного територіального управління юстиції у Черкаській області відкрити виконавче провадження за виконавчим листом Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області від 18.11.2015 року щодо зобов'язання Корсунь-Шевченківської міської ради Черкаської області відповідно до вимог ч.1 ст.59 Закону України «Про місцеве самоврядування» розглянути заяву ОСОБА_1 про надання нового свідоцтва на його ім'я про право власності на майновий пай загальною часткою 5,3 % по ТОВ «Корсунь-Шевченківська ШМПМК» на підставі договору купівлі-продажу майнового паю від 12 березня 2009 року укладеного між ОСОБА_3 та ОСОБА_1 та договору купівлі - продажу майнового паю від 06 липня 2009 року укладеного між ОСОБА_4 та ОСОБА_1
3. В разі пропущення строку для подання скарги поновити його.
Згідно приписів ст. 20 ЦПК України :
1. Суддя не може брати участі в розгляді справи і підлягає відводу (самовідводу), якщо:
1) під час попереднього вирішення цієї справи він брав участь у процесі як свідок, експерт, спеціаліст, перекладач, представник, секретар судового засідання;
2) він прямо чи побічно заінтересований у результаті розгляду справи;
3) він є членом сім'ї або близьким родичем (чоловік, дружина, батько, мати, вітчим, мачуха, син, дочка, пасинок, падчерка, брат, сестра, дід, баба, внук, внучка, усиновлювач чи усиновлений, опікун чи піклувальник, член сім'ї або близький родич цих осіб) сторони або інших осіб, які беруть участь у справі;
4) якщо є інші обставини, які викликають сумнів в об'єктивності та неупередженості судді;
5) було порушено порядок визначення судді для розгляду справи, встановлений частиною третьою статті 11 1 цього Кодексу.
2. До складу суду не можуть входити особи, які є членами сім'ї або близькими родичами між собою.
Відповідно до вимог ст.23 ЦПК України:
1. За наявності підстав, зазначених у статтях 20, 21 і 22 цього Кодексу, суддя зобов'язаний заявити самовідвід.
2. На підставах, зазначених у статтях 20, 21 і 22 цього Кодексу, судді може бути заявлено відвід особами, які беруть участь у справі.
3. Відвід (самовідвід) повинен бути вмотивованим і заявленим до початку з'ясування обставин у справі та перевірки їх доказами. Заявляти відвід (самовідвід) після цього дозволяється лише у випадках, коли про підставу відводу (самовідводу) стало відомо після початку з'ясування обставин у справі та перевірки їх доказами.
Враховуючи викладене, до розгляду справи по суті головуючим заявлений самовідвід з тих підстав, що рішенням Корсунь-Шевченківського районного суду Черкаської області від 02 листопада 2015 року (Справа № №699/395/15-ц, головуючий суддя Савранський О.А.) був частково задоволений цивільний позов ОСОБА_1 до Корсунь-Шевченківської міської ради про зобов'язання оформити свідоцтво на право власності на майновий пай.
Так, позивач ОСОБА_1 пред'явив у суд і просив зобов'язати відповідача оформити нове свідоцтво на його ім'я про право власності на майновий пай загальною часткою 5,3% по ТОВ «Корсунь-Шевченківська шляхова міжгосподарська пересувна механізована колона» м. Корсунь-Шевченківський урочище «Сівач» код ЄДРПОУ 03582474 посилаючись на те, що згідно договорів купівлі - продажу придбав майнові паї. З метою отримання нового свідоцтва він звернувся до відповідача, на що отримав відмову, а тому і звернувся з позовом до суду.
Суд зобов'язав Корсунь-Шевченківську міську раду Черкаської області відповідно до вимог ч.1 ст.59 Закону України «Про місцеве самоврядування» розглянути заяву ОСОБА_1 про надання нового свідоцтва на його ім'я про право власності на майновий пай загальною часткою 5,3 % по ТОВ «Корсунь-Шевченківська ШМПМК» на підставі договору купівлі-продажу майнового паю від 12 березня 2009 року укладеного між ОСОБА_3 та ОСОБА_1 та договору купівлі - продажу майнового паю від 06 липня 2009 року укладеного між ОСОБА_4 та ОСОБА_1 та стягнув з відповідача на користь позивача понесені судові витрати по оплаті судового збору. В іншій частині позову відмовив. Рішення набрало законної сили.
Тобто, суть скарги полягає у спорі по питанню виконання рішення суду тим же судом, що вирішував спір. Зазначені обставини можуть викликати сумнів в об'єктивності та неупередженості судді.
Заявник, повідомлений належним чином про час і місце розгляду справи, в судове засідання не з'явився, заяв та клопотань з приводу розгляду скарги суду не надав.
Державний виконавець в суд не з'явився, надавши письмове заперечення в якому просив у скарзі відмовити, скаргу розглянути без участі державного виконавця.
Відповідно до вимог ЦПК України завданням цивільного судочинства є справедливий, неупереджений та своєчасний розгляд і вирішення цивільних справ з метою захисту порушених, невизнаних або оспорюваних прав, свобод чи інтересів фізичних осіб, прав та інтересів юридичних осіб, інтересів держави.
Відповідно до ст. 17 Закону України від 23 лютого 2006 року № 3477-ІV «Про виконання рішень та застосування практики Європейського суду з прав людини» передбачено, що суди застосовують при розгляді справ Конвенцію про захист прав людини і основоположних свобод 1950 р. та практику Європейського суду з прав людини як джерело права.
Конвенція про захист прав людини і основоположних свобод ратифікована Україною Законом України і набрала чинності для України 11.09.1997 та є обов'язковою.
Ст. 6 Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод, закріплено, що кожен має право на справедливий і публічний розгляд його справи упродовж розумного строку незалежним і безстороннім судом, встановленим законом, який вирішить спір щодо його прав та обов'язків цивільного характеру.
У п.24 рішення Європейського суду з прав людини у справі «Надточій проти України», в п.48 рішення Європейського суду з прав людини у справі «Мала проти України» та в п.23 рішення Європейського суду з прав людини у справі «Гурепка проти України №2» наголошується на принципі рівності сторін одному із складників ширшої компетенції справедливого судового розгляду, який передбачає, що кожна сторона повинна мати розумну можливість відстоювати свою позицію у справі в умовах, які не ставлять її в суттєво менш сприятливе становище, порівняно з опонентом.
Згідно ч.1 ст.25 ЦПК України у разі задоволення заяви про самовідвід судді, який розглядає справу одноособово, справа розглядається в тому самому суді іншим суддею, який визначається у порядку, встановленому ч.3 ст.11-1 цього Кодексу.
Керуючись ст.ст. 20,24,25, 293 ЦПК України, суд
ухвалив :
Задовольнити самовідвід головуючого у справі судді Савранського О.А.
Цивільну справу повернути до канцелярії Корсунь-Шевченківського районного суду.
Ухвала оскарженню не підлягає, але заперечення на ухвалу може бути включено до апеляційної скарги на рішення суду.
Суддя Савранський О. А.
Суд | Корсунь-Шевченківський районний суд Черкаської області |
Дата ухвалення рішення | 05.12.2016 |
Оприлюднено | 08.12.2016 |
Номер документу | 63202191 |
Судочинство | Цивільне |
Всі матеріали на цьому сайті розміщені на умовах ліцензії Creative Commons Із Зазначенням Авторства 4.0 Міжнародна, якщо інше не зазначено на відповідній сторінці
© 2016‒2023Опендатабот
🇺🇦 Зроблено в Україні